Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Ευχαριστω πολυ...!!προαπαθω να κανω μονο θετικες σκεψεις αληθεια!! Οντως, ομως, αυτο που λενε μην κανεις τεστ πριν την καθυστερηαη εχει νοημα!!εγω απογοητευτηκα τη δευτερα τζαμπα...πιστευω αν ειχα περιμενει 2 μερες δεν θα χα στεναχωρηθει...και δεν θα χα πιει και καπνισει το βοσπορο...!!φφφφφφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Ευχαριστω πολυ...!!προαπαθω να κανω μονο θετικες σκεψεις αληθεια!! Οντως, ομως, αυτο που λενε μην κανεις τεστ πριν την καθυστερηαη εχει νοημα!!εγω απογοητευτηκα τη δευτερα τζαμπα...πιστευω αν ειχα περιμενει 2 μερες δεν θα χα στεναχωρηθει...και δεν θα χα πιει και καπνισει το βοσπορο...!!φφφφφφφφ

Αυτός είναι ένας από τους λόγους που μπαίνω στη διαδικασία και κάνω τεστ. Καπνίζω και εγώ!! Οπότε θέλω να το μάθω νωρίς ας πούμε αλλά ξέρω πως έτσι απογοητεύομαι κιόλας! :unsure: εσύ να σκέφτεσαι θετικά τώρα! Όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Ευχαριστω πολυ...!!προαπαθω να κανω μονο θετικες σκεψεις αληθεια!! Οντως, ομως, αυτο που λενε μην κανεις τεστ πριν την καθυστερηαη εχει νοημα!!εγω απογοητευτηκα τη δευτερα τζαμπα...πιστευω αν ειχα περιμενει 2 μερες δεν θα χα στεναχωρηθει...και δεν θα χα πιει και καπνισει το βοσπορο...!!φφφφφφφφ

Κορίτσιιιιιι μπράβο!!!!!!!!!! συγχαρητήρια!!!!!! είδες???καλή χρονιά λοιπόν σου εύχομαι ότι καλύτερο!!!μην αγχώνεσαι τώρα μονο κ όλα καλά θα πάνε...άντε τώρα το '22 να παίρνουμε όλες σειρά εδώ μέσα.

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Αυτός είναι ένας από τους λόγους που μπαίνω στη διαδικασία και κάνω τεστ. Καπνίζω και εγώ!! Οπότε θέλω να το μάθω νωρίς ας πούμε αλλά ξέρω πως έτσι απογοητεύομαι κιόλας! :unsure: εσύ να σκέφτεσαι θετικά τώρα! Όλα θα πάνε καλά!

Κ εγώ τα ίδια κάνω βιάζομαι στα τεστ όχι μόνο επειδή είμαι ανυπομονη αλλά επειδή καπνίζω κ όλας κ πίνω κ κανένα κρασί που κ που κ ναααα με πάει.

1 ώρα πρίν, Marianne είπε:

Αυτός είναι ένας από τους λόγους που μπαίνω στη διαδικασία και κάνω τεστ. Καπνίζω και εγώ!! Οπότε θέλω να το μάθω νωρίς ας πούμε αλλά ξέρω πως έτσι απογοητεύομαι κιόλας! :unsure: εσύ να σκέφτεσαι θετικά τώρα! Όλα θα πάνε καλά!

Ξες τι αυτά τα τεστ  εχουν ευαισθησία 25 mIU οπότε λίγο δύσκολο να σου δείξει νωρίς στο mother2be.gr έχει κ εκεί τεστακια "του κιλού" με ευαισθησία 10 mIU (πιο χαμηλά δεν έχει) στις ίδιες τιμές.

Απλά εγώ με αυτά τα τεστ ταινίες την έχω πατήσει αρκετές φορές με υποτίθεμενες αχνές αλλά ήταν εξάτμισης τελικά στην ουσία μόνο όταν βλέπεις όντως χρώμα ροζ- φουξ θα το παίρνεις για θετικό.

2 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Ευχαριστω πολυ...!!προαπαθω να κανω μονο θετικες σκεψεις αληθεια!! Οντως, ομως, αυτο που λενε μην κανεις τεστ πριν την καθυστερηαη εχει νοημα!!εγω απογοητευτηκα τη δευτερα τζαμπα...πιστευω αν ειχα περιμενει 2 μερες δεν θα χα στεναχωρηθει...και δεν θα χα πιει και καπνισει το βοσπορο...!!φφφφφφφφ

Μου δίνεις ελπίδες τώρα μακάρι να μη μου έρθει κ να βιάστηκα με το τέστ κ εγώ....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχομαι σε ολες μας το 22 γερα και δυνατα μωρακια....μονο ο αντρας μου το ξερει και σε σας που το ειπα γιατι με καταλαβαινετε ακριβως, και μ εχει βοηθησει που βλεπω οτι ειμαστε πολλες οι κοπελες που προσπαθουμε και εχουμε περασει και δυσκολιες...και βλεπω και πιστευω στο αισιο τελος...!!! Και παιρνω κουραγιο!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Καλημερα κοριτσακια...!!! Ναι αυτα τα τεστακια και γω εχω καταλαβει δειχνουν μετα τη καθυστερηση...επισης να σας πω οτι ειχα κανει ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης στις 27 του μηνα και περιμενα στις 28..δλδ μια μερα πριν και βγηκε αρνητικο...δεν κρατηθηκα χθες και ξανακανα ενα 1 του μηνα..και βγηκε καραθετικοοοοοοοο...αυριο θα παω για χοριακη..!!!θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα πανε ολα καλααααα...

Μπραβοοοοο συγχαρητήρια!!!! Μπήκε με το δεξί ο καινούργιος χρόνος!!!!! Άντε θα περιμένουμε την χοριακη σου 

6 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Γράφουν στις οδηγίες ότι μπορείς να τα κάνει 5 μέρες πριν την περίοδο! :wacko:

 

Αχχχ δεν ξέρω μετάνιωσα που το έκανα. Σε 4 μέρες περιμένω, αλλά τώρα θα με φάει η αγωνία. Μακάρι να δούμε θετικά τεστακια !!!!:wub:

Κανε υπομονή το ξέρω δύσκολο αλλά όσο δεν έρχεται εχεις ελπίδες :) εγώ το ήξερα ότι δεν κάναμε τίποτα αυτό τον μήνα ήμουν κ πολύ χαλαρή είχαμε πάει και διακοπες τα Χριστούγεννα και απλά αγχωνόμουν να μην μου έρθει στις 31/12 η περίοδος γιατί μου έγραψε ο γιατρος ορμονικές κ δεν θα μπορούσα να τις κάνω γιατί 3η ημέρα θα ήταν σήμερα! Και ευτυχως μου ήρθε η περίοδος χθες και θα πάω αύριο πρωί πρωί να τις κάνω!! Κάπου και εγώ ήμουν τυχερή αυτή τη φορά…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Ευχαριστω πολυ...!!προαπαθω να κανω μονο θετικες σκεψεις αληθεια!! Οντως, ομως, αυτο που λενε μην κανεις τεστ πριν την καθυστερηαη εχει νοημα!!εγω απογοητευτηκα τη δευτερα τζαμπα...πιστευω αν ειχα περιμενει 2 μερες δεν θα χα στεναχωρηθει...και δεν θα χα πιει και καπνισει το βοσπορο...!!φφφφφφφφ

Μπράβο κορίτσι!!! Το νέο έτος ήρθε με χαρά για σένα !!! Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά !!! Είναι το πρώτο σου;;;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Κοριτσια ευχομαι σε ολες μας το 22 γερα και δυνατα μωρακια....μονο ο αντρας μου το ξερει και σε σας που το ειπα γιατι με καταλαβαινετε ακριβως, και μ εχει βοηθησει που βλεπω οτι ειμαστε πολλες οι κοπελες που προσπαθουμε και εχουμε περασει και δυσκολιες...και βλεπω και πιστευω στο αισιο τελος...!!! Και παιρνω κουραγιο!!

Κοριτσι μου συγχαρητήρια!!! Εύχομαι ότι καλύτερο με υγεία κ μόνο χαρές από εδω κ πέρα.. καλά θετικά αποτελέσματα...από συμπτώματα τι παίζει;;αν κ διαφέρουν 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Είχα πάρει καμία 20αρια τεστ της hometest τις ταινίες, τα οποία τα πήρα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους να ξέρω ότι έχω σπίτι και έτσι οπότε θέλω να ξέρω ότι μπορώ να κανω. Έτσι λέω ας κάνω ένα, στα πέντε λεπτά εμφανίζεται μια ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥΥΥΥ άχνη γραμμή η οποία μέσα στα επόμενα 5 ΛΕΠΤΑ ΕΞΑΦΑΝΊΣΤΗΚΕ.:confused: Μάλλον ήταν γραμμή εξάτμισης;; Έχω μετανιώσει την ώρα και την στιγμή που τα πήρα!!!!!!:blink::shock::confused:

 

10 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Είχα πάρει καμία 20αρια τεστ της hometest τις ταινίες, τα οποία τα πήρα περισσότερο για ψυχολογικούς λόγους να ξέρω ότι έχω σπίτι και έτσι οπότε θέλω να ξέρω ότι μπορώ να κανω. Έτσι λέω ας κάνω ένα, στα πέντε λεπτά εμφανίζεται μια ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥΥΥΥΥ άχνη γραμμή η οποία μέσα στα επόμενα 5 ΛΕΠΤΑ ΕΞΑΦΑΝΊΣΤΗΚΕ.:confused: Μάλλον ήταν γραμμή εξάτμισης;; Έχω μετανιώσει την ώρα και την στιγμή που τα πήρα!!!!!!:blink::shock::confused:

Καλησπέρα κι από έμενα κορίτσι μου!! Όσο αφορά τα συγκεκριμένα τεστ αυτα ειχα πάρει κι εγω και τα ειχα κανει και στις 2 μου εγκυμοσύνες 2-3 μερες πριν την αναμενόμενη περίοδο κι ειχαν βγει θετικά... Οταν τα ειχα κανει αλλες φορες που δεν ήμουν έγκυος έβγαινε αρνητικό κατευθείαν... Δεν μου χει συμβεί ποτέ αυτο με την γραμμή εξάτμισης... Αφου έχεις αρκετά δεν κανεις ενα με πρωινα ουρα τις επόμενες μέρες να δεις? Κανονικά ποτε δεν περιμένεις? Γενικα πάντως τα θεωρώ πολύ αξιόπιστα οπότε μην μετανιώνεις που τα πήρες απλα μπορεί να ειναι νωρίς ακομα και να μν εδειξε καλα! Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Καλημερα κοριτσακια...!!! Ναι αυτα τα τεστακια και γω εχω καταλαβει δειχνουν μετα τη καθυστερηση...επισης να σας πω οτι ειχα κανει ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης στις 27 του μηνα και περιμενα στις 28..δλδ μια μερα πριν και βγηκε αρνητικο...δεν κρατηθηκα χθες και ξανακανα ενα 1 του μηνα..και βγηκε καραθετικοοοοοοοο...αυριο θα παω για χοριακη..!!!θελω να πιστευω οτι αυτη τη φορα θα πανε ολα καλααααα...

με το καλοοο... μπράβο κορίτσι μου... Καλά αποτελέσματα χοριακης... κορίτσια καλή χρονιά με υγεία να έχουμε κ πολλά πολλά μωράκια...

@Ανθη 39 αρα κορίτσι μου από την παλινδρομη είναι ο 2ος ή ο3ος μήνα προσπαθειων; εμένα μου ήρθαν κανονικά στην ώρα τους... ατα πάμε για τον επόμενο... θα είναι ο 2ος μήνα προσπαθειών μετά την παλινδρομη...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Απο συμπτωματα...πολυ πρησμενο στηθος και πονακια χαμηλα...σαν τραβηγμα...και μια βδομαδα πριν με ποναγε η κοιλια μου...σαν να αδιαθετουσα νωριτερα...ετσι ειχα σκεφτει...απο τον οκτωβρη ξεκινησαμε προσπαθειες...φφφφφφφ..  ελπιζω να πανε ολα καλα...!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Απο συμπτωματα...πολυ πρησμενο στηθος και πονακια χαμηλα...σαν τραβηγμα...και μια βδομαδα πριν με ποναγε η κοιλια μου...σαν να αδιαθετουσα νωριτερα...ετσι ειχα σκεφτει...απο τον οκτωβρη ξεκινησαμε προσπαθειες...φφφφφφφ..  ελπιζω να πανε ολα καλα...!

Όλα θα πάνε τέλεια... Μην πηγαίνει το μυαλό σου στο κακο...θα δεις... να την χαρείς κορίτσι μου... Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις...

αχχχ θα σε ζαλισω στις ερωτήσεις...άγχος ειχες;;; το σκεφτοσουν;;; τεστ ωορρηξίας χρησιμοποίησες;;;


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το μηνα για καποιο λογο ημουν πιο χαλαρη και δεν εκανα και τεστ απλα προσπαθησα να εχουμε επαφες ανα 2 μερες...και οχι ολο το μηνα γιατι δουλευουμε και πολυ και δεν ειναι ευκολο...και τσακ εγινε..εχω χαρει πολυυυυ..  

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Αυτο το μηνα για καποιο λογο ημουν πιο χαλαρη και δεν εκανα και τεστ απλα προσπαθησα να εχουμε επαφες ανα 2 μερες...και οχι ολο το μηνα γιατι δουλευουμε και πολυ και δεν ειναι ευκολο...και τσακ εγινε..εχω χαρει πολυυυυ..  

ειδες τελικα...ετσι πιανω κ εγω οταν χαλαρώνω....μπραβο κοριτσάρα μου...παλι με το καλό...Όλα θα πάνε τέλεια αυτή την φορά...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... σήμερα 3 μέρα καθυστερησης...πονάει πάρα πολύ η μέση μου κ χθές το βράδυ ένιωσα κάτι τσιμπηματακια..

Τι να κάνω ρε παιδιά???να κάνω ξανά τεστ ή να περιμένω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!ναι κανε ενα τεστ...αντε...αν ειναι θα δειξει...εγω πηγα το πρωι για χοριακηηηηηη...χιχιχιχιχ...ναι ναι ανουλαααα@ ισχυει...το αγχος δυστυχως ειναι ανασταλτικος παραγοντας...κριμα που δεν γινεται να παταμε ενα κουμπι και τσουπ να μην εχουμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...