Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Καλημερα!!!ναι κανε ενα τεστ...αντε...αν ειναι θα δειξει...εγω πηγα το πρωι για χοριακηηηηηη...χιχιχιχιχ...ναι ναι ανουλαααα@ ισχυει...το αγχος δυστυχως ειναι ανασταλτικος παραγοντας...κριμα που δεν γινεται να παταμε ενα κουμπι και τσουπ να μην εχουμε...

Έκανες χοριακη? μπράβο καλά αποτελέσματα κοπέλα μου λογικα θα κάνεις κ μία επαναληπτική σε δύο μέρες...όλα καλά θα πάνε να μην αγχώνεσαι!

Εγώ δεν ξέρω λέω να περιμένω άλλη μια μέρα (αν αντέξω)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια !!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι !!! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου !!! 
 

Εγω περιμένω να αδιαθετήσω σε 9 μέρες ! Έχω πρησμένο στήθος ήδη εδώ κ 4-5 μέρες .. όπως επίσης πριν περίπου 5 μέρες για 2 μέρες είχα μικρά τσιμπήματα κάτω χαμηλά ! Τι να πω ..δε ξέρω .. μέσα μου βαθιά θέλω να πιστεύω πως έγινε .. αλλά .. βέβαια εγώ σα χαζή εχθές έκανα κ ένα τεστ εγκυμοσύνης (τις ταινίες απ τ hometest) κ βγήκε αρνητικό .. Ε, χαλαστηκα λίγο ..απλέ σκέφτομαι ότι τ έκανα νωρίς κ ίσως να ναι λάθος !

Link to comment
Share on other sites

Αν αντεχεις...εγω αν και ειχα αρνητικο τεστ μια μερα πριν...στις 3...4 μερες καθυστερηση λεω δε γινεται...γιατι ειμαι και κυρια σ αυτα...χαχαχχαχαχα...καλη επιτυχια!!!μακαρι να εχεις σπορακι!!

πρίν από 2 λεπτά , helensam είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Εύχομαι καλά αποτελέσματα κορίτσι !!! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου !!! 
 

Εγω περιμένω να αδιαθετήσω σε 9 μέρες ! Έχω πρησμένο στήθος ήδη εδώ κ 4-5 μέρες .. όπως επίσης πριν περίπου 5 μέρες για 2 μέρες είχα μικρά τσιμπήματα κάτω χαμηλά ! Τι να πω ..δε ξέρω .. μέσα μου βαθιά θέλω να πιστεύω πως έγινε .. αλλά .. βέβαια εγώ σα χαζή εχθές έκανα κ ένα τεστ εγκυμοσύνης (τις ταινίες απ τ hometest) κ βγήκε αρνητικό .. Ε, χαλαστηκα λίγο ..απλέ σκέφτομαι ότι τ έκανα νωρίς κ ίσως να ναι λάθος !

Εννοειται το κανες νωρις...ουτε καν...απλα ξεχασε το...ειναι πολυ νωρις ακομα και για χοριακη...θελει υπομονη το πραγμα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έκανα πολύ νωρίς ..αλλά πως με τρώει βρε έτσι στο μυαλό ;!;! Δε μπορώ να ησυχάσω ! Επειδή είναι κ ο πρώτος μήνας που χρησιμοποίησα τεστ ωορρηξιας κ βρήκα τη μέρα .. νιώθω καλά ! Αλλα θα πέσω τίποτα ξαφνικά απ τ σύννεφα κ μετά … ελεύθερη επαφή έχω απ Ιούλιο ,αλλά ξέρεις .. όποτε μας ερχόταν χωρίς να σκεφτόμασταν παιδί ..ούτε κοιτούσα μέρες τίποτα .. έλεγα αν έρθει οκ ! Εδώ κ 3 μήνες προσπαθούσα να βρω μέρα χωρίς τεστ αλλά δεν! Αυτό τ μήνα όμως πηρα , τη βρήκα κ περιμένουμε !!! Στις πόσες μέρες να κάνω τεστ ; Αυτά τ τεστ ταινίες είναι καλά; Η να πάρω άλλα;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Αν αντεχεις...εγω αν και ειχα αρνητικο τεστ μια μερα πριν...στις 3...4 μερες καθυστερηση λεω δε γινεται...γιατι ειμαι και κυρια σ αυτα...χαχαχχαχαχα...καλη επιτυχια!!!μακαρι να εχεις σπορακι!!

Εννοειται το κανες νωρις...ουτε καν...απλα ξεχασε το...ειναι πολυ νωρις ακομα και για χοριακη...θελει υπομονη το πραγμα...

Μόλις έκανα τέστ κοιτάξτε προφίλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Παιδιά με έπιασε ταχυκαρδία!!!!

Δεν μπορεί να μην είναι θετικό αυτό!!!!!

 

Με ανησυχεί το ότι είναι αχνό ακόμα αλλά στις 29/12 ήταν αρνητικό το τέστ κ έκανα σίγουρα αργά ωορρηξία.εκανα κ εμβόλιο κόλλησα και covid τώρα δεν ξέρω από τι να πρωτοτρομοκρατηθω.

Το ήθελα πολύ όμως ρε παιδιά αυτό το νινι... μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί μετά την τελευταία λαχτάρα τα είδα όλα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Melody90 είπε:

Μόλις έκανα τέστ κοιτάξτε προφίλ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

Παιδιά με έπιασε ταχυκαρδία!!!!

Δεν μπορεί να μην είναι θετικό αυτό!!!!!

 

Με ανησυχεί το ότι είναι αχνό ακόμα αλλά στις 29/12 ήταν αρνητικό το τέστ κ έκανα σίγουρα αργά ωορρηξία.εκανα κ εμβόλιο κόλλησα και covid τώρα δεν ξέρω από τι να πρωτοτρομοκρατηθω.

Το ήθελα πολύ όμως ρε παιδιά αυτό το νινι... μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί μετά την τελευταία λαχτάρα τα είδα όλα.

Μπράβο κορίτσι ! Πολύ ευχάριστο νέο!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά !!! Απ καρδιάς το εύχομαι!!!! Έχεις καιρό που προσπαθείς;

Link to comment
Share on other sites

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!!! Να πάνε όλα καλά !!! Μετα τη βροχή , βγαίνει τ ουράνιο τόξο! Έτσι να σκέφτεσαι! Θετικά!!! Εγώ θα δούμε τώρα πάλι!! Περιμένω να αδιαθετήσω σε 9 μέρες ! Είμαι μες τ άγχος .. καταλαβαίνεις ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , helensam είπε:

Καλά αποτελέσματα εύχομαι!!! Να πάνε όλα καλά !!! Μετα τη βροχή , βγαίνει τ ουράνιο τόξο! Έτσι να σκέφτεσαι! Θετικά!!! Εγώ θα δούμε τώρα πάλι!! Περιμένω να αδιαθετήσω σε 9 μέρες ! Είμαι μες τ άγχος .. καταλαβαίνεις ! 

Μακάρι έχεις δίκιο θέλω να ελπίζω ότι θα βγει αυτό το ουράνιο τόξο!

Το φαντάζομαι πόσο άγχος έχεις.. είμαι κ εγώ παθουσα!μην βιάζεσαι εμένα τώρα πρώτη φορά μου βγήκε τόσο αργά θετικό τεστ στην τρίτη μέρα καθυστέρησης δηλαδή αλλά να που συμβαίνει όντως δλδ μέχρι να σου έρθει να ελπίζεις (να μη σου έρθει ποτέ δλδ)

Θα πάρω σε λίγο τον γιατρό να δω τι θα μου πει κ εμένα κρατάω μικρό καλάθι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , helensam είπε:

Έτσι είναι! Ελπίζεις να μη σου έρθει , για να αποκτήσεις ένα παιδί που τόσο λαχταράς!!! Εάν είσαι , φαίνεται κ απ τη πρώτη μέρα καθυστέρησης ;

Έχω κάνει ευαίσθητο τεστ που έλεγε ότι μπορείς να το κάνεις κ 6 μέρες πριν κ είχε βγει όντως θετικό.. αλλά έκανα κ στην ώρα μου ωορρηξία.τωρα που έκανα αργά δεν έδειχνε..άρα βλέπεις περίπου πότε έκανες ωορρηξία κ υπολογίζεις από την ώρα της εμφύτευσης κ μετά παράγουμε β χοριακη.το καλύτερο είναι 12 μέρες μετά την ωορρηξία να κάνεις τεστ.αν πάλι δεν σου έρθει τότε ξανά κανείς μετά από δύο μέρες.

Link to comment
Share on other sites

@Melody90 συγχαρητήρια κορίτσι μου!!! Φαίνεται πεντακάθαρα θετικό! Μακάρι να πάνε όλα καλά, μην αγχώνεσαι καθόλου τώρα (αν και ξέρω ότι είναι δύσκολο να μην αγχώνεσαι)!!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια χρόνια πολλα καλη χρονια ευχομαι το 2022 όλες με μωράκια

Βλεπω και νέες προσθηκες και πολυ χαίρομαι Είχα καιρό να μπω λόγω ότι τον προηγουμενο μήνα έλειπε ο συζυγος και δεν κάναμε προσπαθεια να μαι παλι εδώ 4η μέρα μετά την ωορρηξία και άγχος ως συνήθως στο φουλ

Βλέπω εγκυουλες και πολυ χαίρομαι 

Εγώ αυτό το μήνα παλι τα έκανα λίγο μπέρδεμα την τελευταία φορά είχαμε επαφή μια σε μέρα ωορρηξίας οπου δεν πετυχαμε μπεμπέ 

Τώρα οι επαφές μας ήταν 6η μέρα του κύκλου 8η, 10η, 11η και αργά το βράδυ 13η και ωορρηξία έκανα 14η που στην πιο κρίσιμη μέρα δεν γινόταν να έρθουμε σε επαφή οπότε η μέρα ωορρηξίας πηγε χαμένη τώρα ουτε ξέρω να ελπίζω η όχι στο μόνο που ελπίζω είναι στην 13η αργά που την επόμενη έκανα ωορρηξία

 

 

@Melody90 κορίτσι μου θετικό είναι απλά μπορεί να μην έχει ανέβει η χοριακη σου εγώ θα σου έλεγα να κάνεις χοριακη και μετά από 2 μερες παλι να δεις αν διπλασιάζεται ευχομαι όλα να πανε τέλεια ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Καλημερα!!!ναι κανε ενα τεστ...αντε...αν ειναι θα δειξει...εγω πηγα το πρωι για χοριακηηηηηη...χιχιχιχιχ...ναι ναι ανουλαααα@ ισχυει...το αγχος δυστυχως ειναι ανασταλτικος παραγοντας...κριμα που δεν γινεται να παταμε ενα κουμπι και τσουπ να μην εχουμε...

:shock: εντάξει παγωτό έμεινα!!! Και με ένα χαζό χαμόγελο μέχρι τα αυτια ετσι:Dθα τρελαθώ μου έφτιαξες την μέρα εύχομαι  καλούς διπλασιασμόύς!!! Με το καλο!!! Καλή αρχή... άντε έκοψες την κορδέλα θα ακολουθήσουν και άλλες κόλλησες εσύ τον *ιό* θα τις κολλήσεις Όλες!!!;) 

Αχχχ πολύ χαρηκααααα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Melody90 είπε:

Έχω κάνει ευαίσθητο τεστ που έλεγε ότι μπορείς να το κάνεις κ 6 μέρες πριν κ είχε βγει όντως θετικό.. αλλά έκανα κ στην ώρα μου ωορρηξία.τωρα που έκανα αργά δεν έδειχνε..άρα βλέπεις περίπου πότε έκανες ωορρηξία κ υπολογίζεις από την ώρα της εμφύτευσης κ μετά παράγουμε β χοριακη.το καλύτερο είναι 12 μέρες μετά την ωορρηξία να κάνεις τεστ.αν πάλι δεν σου έρθει τότε ξανά κανείς μετά από δύο μέρες.

Τι εννοείς υπολογίζω απ την ώρα της εμφύτευσης ; Ποτέ το καταλαβαίνω αυτό ;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...