Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια έκανα τις εξετάσεις μπορεί κάποια να με βοηθήσει; Σήμερα είναι η 3η ημέρα περιόδου 

προλακτινη μου βγήκε ψηλή 41

βιταμινη Δ 26 οριακή 

Free thyroxine (FT4) 14.67

TSH 2.66

FSH 7.34

LH 5.76

E2 56.56

AMH 4,2

Anti TG 13.38

anti TPO 18.27

CA125 38.70 (ligo afksimeno)

 
Μπορείτε να με βοηθήσετε; Πρώτη φορά κάνω και είμαι 29 χρόνων προσπαθω για παιδί 1 χρόνο τώρα χωρις κάποιο αποτελέσμα! Αγχώθηκα για την ΑΜΗ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια έκανα τις εξετάσεις μπορεί κάποια να με βοηθήσει; Σήμερα είναι η 3η ημέρα περιόδου 

προλακτινη μου βγήκε ψηλή 41

βιταμινη Δ 26 οριακή 

Free thyroxine (FT4) 14.67

TSH 2.66

FSH 7.34

LH 5.76

E2 56.56

AMH 4,2

Anti TG 13.38

anti TPO 18.27

CA125 38.70 (ligo afksimeno)

 
Μπορείτε να με βοηθήσετε; Πρώτη φορά κάνω και είμαι 29 χρόνων προσπαθω για παιδί 1 χρόνο τώρα χωρις κάποιο αποτελέσμα! Αγχώθηκα για την ΑΜΗ

Καλησπέρα κορίτσι ! Εγώ για το μόνο που γνωρίζω απ εξετάσεις που έκανα (προγεννητικό έλεγχο ) TSH είχα 2.55 κ βιταμίνη δ 36 και ο γυναικολόγος με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο! Εδώ κ 2 μήνες περίπου λαμβάνω χάπι ώστε να πέσει κ άλλο η τιμή του TSH γιατί μου είπε ότι η μονάδα πρέπει να είναι 2 για γυναίκα που προσπαθεί να κάνει παιδί ! Βιταμίνη δ μου την έδωσε για συμπλήρωμα ,αν και ήμουν καλά ! Ίσως θα έπρεπε να επισκεφτείς κ εσυ … παίρνεις κάποια βιταμίνη εσυ κ ο άντρας σου όσο καιρό προσπαθείτε ; Μετά απ προτροπή του γιατρούς σας βεβαίως..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , helensam είπε:

Καλησπέρα κορίτσι ! Εγώ για το μόνο που γνωρίζω απ εξετάσεις που έκανα (προγεννητικό έλεγχο ) TSH είχα 2.55 κ βιταμίνη δ 36 και ο γυναικολόγος με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο! Εδώ κ 2 μήνες περίπου λαμβάνω χάπι ώστε να πέσει κ άλλο η τιμή του TSH γιατί μου είπε ότι η μονάδα πρέπει να είναι 2 για γυναίκα που προσπαθεί να κάνει παιδί ! Βιταμίνη δ μου την έδωσε για συμπλήρωμα ,αν και ήμουν καλά ! Ίσως θα έπρεπε να επισκεφτείς κ εσυ … παίρνεις κάποια βιταμίνη εσυ κ ο άντρας σου όσο καιρό προσπαθείτε ; Μετά απ προτροπή του γιατρούς σας βεβαίως..

Πήγα σε ενδοκρινολόγο κ μου εγραψε τις εξετάσεις αυτες και ο γυναικολόγος το ίδιο και τώρα πρέπει να κλείσω ραντεβού για να τις δει!! Παιρνω βιταμίνες αλλά η Δ δεν είναι πολύ όποτε θα ξεκινήσω συμπλήρωμα! 
 

Εμενα με άγχωσε πιο πολύ η ΑΜΗ γιατί είναι χαμηλή, τα αλλά οκ καπως με χάπια βελτιώνονται η ΑΜΗ ομως δεν ξέρω αν βελτιώνεται…

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Πήγα σε ενδοκρινολόγο κ μου εγραψε τις εξετάσεις αυτες και ο γυναικολόγος το ίδιο και τώρα πρέπει να κλείσω ραντεβού για να τις δει!! Παιρνω βιταμίνες αλλά η Δ δεν είναι πολύ όποτε θα ξεκινήσω συμπλήρωμα! 
 

Εμενα με άγχωσε πιο πολύ η ΑΜΗ γιατί είναι χαμηλή, τα αλλά οκ καπως με χάπια βελτιώνονται η ΑΜΗ ομως δεν ξέρω αν βελτιώνεται…

Η ΑΜΗ απ ότι διάβασα έχει σχέση με τ γονιμότητα ..μη πανικοβάλλεσαι! Θα τις δει κ ο γιατρός σου κ θα σου πει ! Υπάρχουν πολλοί τρόπο πλέον μια οικογένεια να αποκτήσει παιδάκι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , helensam είπε:

Η ΑΜΗ απ ότι διάβασα έχει σχέση με τ γονιμότητα ..μη πανικοβάλλεσαι! Θα τις δει κ ο γιατρός σου κ θα σου πει ! Υπάρχουν πολλοί τρόπο πλέον μια οικογένεια να αποκτήσει παιδάκι!!!

Έπαθα το πρώτο Σοκ όταν μου είπαν οι ωοθήκες συρρικνώθηκαν πρέπει να βιαστώ τώρα βλέπω κ αυτό τι να πω αν πραγματικά δεν νιώθω καθόλου καλά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Έπαθα το πρώτο Σοκ όταν μου είπαν οι ωοθήκες συρρικνώθηκαν πρέπει να βιαστώ τώρα βλέπω κ αυτό τι να πω αν πραγματικά δεν νιώθω καθόλου καλά 

Συγγνώμη που σε ρωτάω ..ελπίζω να μη φέρνω σε δύσκολη θέση .. πως έγινε αυτό να συρρικνωθούν οι ωοθήκες ;;; Πάντως κοιτά , αν δε μπορέσεις με φυσικό τρόπο , θα μπορέσεις με εξωσωματική! Προσπάθησε να μη σε καταβάλλει τ άγχος αν κ είναι τόσο δύσκολο ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Rafaela_123 είπε:

Πήγα σε ενδοκρινολόγο κ μου εγραψε τις εξετάσεις αυτες και ο γυναικολόγος το ίδιο και τώρα πρέπει να κλείσω ραντεβού για να τις δει!! Παιρνω βιταμίνες αλλά η Δ δεν είναι πολύ όποτε θα ξεκινήσω συμπλήρωμα! 
 

Εμενα με άγχωσε πιο πολύ η ΑΜΗ γιατί είναι χαμηλή, τα αλλά οκ καπως με χάπια βελτιώνονται η ΑΜΗ ομως δεν ξέρω αν βελτιώνεται…

Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω για τα αποτελέσματα σου..για την D μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να είναι ρυθμισμένη γιατί βοηθάει ώστε να γίνει η σύλληψη κ ότι η ανεβασμένη προλακτίνη εμποδίζει να μείνεις έγκυος.(υπάρχει χάπι για αυτό να ξες μπορεί να σου πει κ ο γιατρός)

Αλλά για το άγχος σου φοβάμαι περισσότερο ότι κ να σου πει ο γιατρός είσαι 29 χρονών!!!!είσαι νεότατη!οπότε θα βρεθεί λύση μην αγχώνεσαι!!!να ξες το άγχος είναι το άλφα κ το ωμέγα για να ξεμπλωκαρεις κ να μείνεις.εννοειται να κάνεις εξετάσεις σου αλλά δεν θέλει stress.

Όταν σου πει ο γιατρός τι κ πως αν θέλεις πες μας κ εμάς να δούμε πόσο πρέπει να είναι η τιμές..

2 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

@Melody90 τελεια!!!!!μπραβο κοριτσι μου...συγχαρητηρια!!!βουρ για χοριακη τωρα!!!με το καλο....

Πήρα τον γιατρό μου είπε να κάνω χοριακη την Τετάρτη!!!!

Μου έστειλε τώρα την άυλη την Τετάρτη πουρνό πουρνό θα πάω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Κορίτσια έκανα τις εξετάσεις μπορεί κάποια να με βοηθήσει; Σήμερα είναι η 3η ημέρα περιόδου 

προλακτινη μου βγήκε ψηλή 41

βιταμινη Δ 26 οριακή 

Free thyroxine (FT4) 14.67

TSH 2.66

FSH 7.34

LH 5.76

E2 56.56

AMH 4,2

Anti TG 13.38

anti TPO 18.27

CA125 38.70 (ligo afksimeno)

 
Μπορείτε να με βοηθήσετε; Πρώτη φορά κάνω και είμαι 29 χρόνων προσπαθω για παιδί 1 χρόνο τώρα χωρις κάποιο αποτελέσμα! Αγχώθηκα για την ΑΜΗ

Γιατί αγχωθηκες για την αμη ? 4.2 είναι σούπερ ! Έχεις εικόνα πολυκιστικων? 

Η προλακτίνη σου είναι πολύ υψηλή, πρέπει να είναι γύρω στο 12. Fsh, lh, E2 είναι σούπερ τα υπόλοιπα δεν ξερω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Rafaela_123 καλή χρονιά κορίτσι κ σε όλες..ή ΑΜΗ σου σε τι μονάδες μέτρησης αναγραφεται ειναι; εμένα για παράδειγμα ήταν 17.6 σε pmol αν δεν κάνω λάθος. Και έβγαινε 2.46 σε άλλη μονάδα. Όπως κ να έχει ο γιατρός ή οι γιατροί θα σε βοηθήσουν. Μικρούλα είσαι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Eva92 είπε:

Γιατί αγχωθηκες για την αμη ? 4.2 είναι σούπερ ! Έχεις εικόνα πολυκιστικων? 

Η προλακτίνη σου είναι πολύ υψηλή, πρέπει να είναι γύρω στο 12. Fsh, lh, E2 είναι σούπερ τα υπόλοιπα δεν ξερω

Είναι 4.2pmol/L δλδ 0,6ng γι αυτό αγχώθηκα…τα αλλά ναι είναι καλά (πάλι καλά) κ η προλακτινη καπως το υποψιάστηκα  διότι είχα και στην εφηβεία ψηλή 

πρίν από 3 λεπτά , Lilly28 είπε:

@Rafaela_123 καλή χρονιά κορίτσι κ σε όλες..ή ΑΜΗ σου σε τι μονάδες μέτρησης αναγραφεται ειναι; εμένα για παράδειγμα ήταν 17.6 σε pmol αν δεν κάνω λάθος. Και έβγαινε 2.46 σε άλλη μονάδα. Όπως κ να έχει ο γιατρός ή οι γιατροί θα σε βοηθήσουν. Μικρούλα είσαι..

Εινα 4.4pmol/L δλδ 0,6ng δηλαδή πολύ χαμηλή 

Σε ευχαριστώ πολύ αγχώθηκα παρά πολύ ήδη κάνω σενάρια στο μυαλό μου…είμαι πολύ χαλια 

πρίν από 44 λεπτά , helensam είπε:

Συγγνώμη που σε ρωτάω ..ελπίζω να μη φέρνω σε δύσκολη θέση .. πως έγινε αυτό να συρρικνωθούν οι ωοθήκες ;;; Πάντως κοιτά , αν δε μπορέσεις με φυσικό τρόπο , θα μπορέσεις με εξωσωματική! Προσπάθησε να μη σε καταβάλλει τ άγχος αν κ είναι τόσο δύσκολο ..

Το είδαμε στον υπέρηχο όταν πήγα για τεστ παπ πάντα τα κοιτούσαμε κ μου το είπε ο γιατρος ότι έχω λίγα ωοθυλακια αλλά είπε ίσως να έτυχε αλλά θα ήθελε να δει κ τις εξετάσεις  για να έχει μια ολοκληρωμένη  εικόνα 

πρίν από 22 λεπτά , Melody90 είπε:

Δυστυχώς δεν ξέρω να σου πω για τα αποτελέσματα σου..για την D μου είχε πει ο γιατρός ότι πρέπει να είναι ρυθμισμένη γιατί βοηθάει ώστε να γίνει η σύλληψη κ ότι η ανεβασμένη προλακτίνη εμποδίζει να μείνεις έγκυος.(υπάρχει χάπι για αυτό να ξες μπορεί να σου πει κ ο γιατρός)

Αλλά για το άγχος σου φοβάμαι περισσότερο ότι κ να σου πει ο γιατρός είσαι 29 χρονών!!!!είσαι νεότατη!οπότε θα βρεθεί λύση μην αγχώνεσαι!!!να ξες το άγχος είναι το άλφα κ το ωμέγα για να ξεμπλωκαρεις κ να μείνεις.εννοειται να κάνεις εξετάσεις σου αλλά δεν θέλει stress.

Όταν σου πει ο γιατρός τι κ πως αν θέλεις πες μας κ εμάς να δούμε πόσο πρέπει να είναι η τιμές..

Πήρα τον γιατρό μου είπε να κάνω χοριακη την Τετάρτη!!!!

Μου έστειλε τώρα την άυλη την Τετάρτη πουρνό πουρνό θα πάω!

Σε ευχαριστώ παρά πολύ χάρηκα που βρήκες θετικό τεστ!!! Εύχομαι αυτή την φορά να ήρθε για να μείνει!!!!πηκε με το δεξί η χρόνια :) 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@Melody90 κοριτσάρα μου... με το καλόοοοοοοο...θα περιμένουμε πως κ πως κ την δική σου χοριακη... άντε μια μια με σπορακι στην κοιλίτσα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

@helensam  και εγώ παιρνω τα pregnacare δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά στο θέμα συλληψη τώρα τελείωσα το 1ο κουτί αλλά αυτό που είδα είναι ότι πριν αδιαθετησω εμένα παντα ποναει το στήθος και τον προηγουμενο μήνα δεν με έπιασε καθόλου ουτε κατάλαβα ότι θα αδιαθετησω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...