Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 56 λεπτά , Kon90 είπε:

Συνήθως λένε ότι οφείλεται σε χρωμοσωμικη ανωμαλια τυχαίο γεγονός λένε στην μια φορά

αν γίνει πανω απο 3 φορες αρχίζουν να το ψάχνουν παραπανω 

Δηλαδή δεν ήταν το κατάλληλο ωάριο με το κατάλληλο σπερματοζωαριο αν γίνει αυτό 

Κορίτσι μου και εγώ κάθε φορά ψάχνω για συμπτώματα και όλο στο μυαλό μου είναι εκείνη την φορά όμως το ένιωθα να ξέρεις ότι είμαι άσχετα αν δεν πήγε καλά και τώρα όμως έχω ένα προαισθημα ότι κάτι κάναμε

Εγώ στις 13 περιμενω και θα δουμε κράμπες και εγώ έχω στην κοιλιτσα λες να είναι σημαδι και για τις δυο μας? 

Απλά εγώ έχω και ένα άλλο που ομολογώ πρωτη φορα το παθαινω από την μέρα ωορρηξίας μέχρι και τώρα νιώθω να με πονανε οι θηλες όταν τις πιανω δεν ξέρω τι είναι αυτό πρωτη φορα συμβαινει

Με το καλό κορίτσι μου ευχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη

Κορίτσια κι εγω σε 10 μέρες (δεν την) περιμένω οπότε θα είμαστε μαζι! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο αποτέλεσμα! Με πολλα μπεμπιτσονια το 22!

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , helensam είπε:

Οκ , κατάλαβα τ είναι! Μαθαίνω κ καινουρια πράγματα εδώ! Χαχα! 
 

Τι είναι αυτό που σε έκανε να νιώθεις ότι είσαι ; Προαίσθημα ;;; Γιατί να σου πω την αλήθεια , βαθιά μέσα μ ..πολύ βαθιά όμως δε ξέρω για ποιο λόγο πιστεύω κ γώ ότι είμαι … ίσως τ πιστεύω γιατί πέτυχα τη μέρα κ με κάνει αυτό υποσυνείδητα να τ νιώθω ..δε ξέρω ! Αν κ επειδή εχθές ένα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε αρνητικό , ερσι μ έπεσε τ ηθικό ..αλλά δεν έπαψα έστω κ λίγο ν ελπίζω ..(έκανα πολύ νωρίς τ τεστ , τ ξέρω !!!) όσον αφορά αυτό που είπες για τις θηλές , το ίδιο κ εγώ .. εκτπς απ πρησμένο αν το ακουμπήσω με πονάει … βρε λες ;;;

Ναι δε ξερω...προαισθημα...αν και δεν ηξερα και ποια μερα ειχα ωορρηξια και δεν ηταν και τοσο συχνες οι επαφες αυτο το μηνα..αλλα απαξ και ειδα καθυστερηση..λεω να μαστε..αυτα ειναι..@@@@@ τα τεστ πριν την καθυστερηση...και ειχα παρει και το καλο και καλα 5 μερες απο τη συλληψη...χαχαχχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Ναι δε ξερω...προαισθημα...αν και δεν ηξερα και ποια μερα ειχα ωορρηξια και δεν ηταν και τοσο συχνες οι επαφες αυτο το μηνα..αλλα απαξ και ειδα καθυστερηση..λεω να μαστε..αυτα ειναι..@@@@@ τα τεστ πριν την καθυστερηση...και ειχα παρει και το καλο και καλα 5 μερες απο τη συλληψη...χαχαχχαχαχαχ

Καλε τι τεστ είχες πάρει? (για να μν τα πάρουμε ρωτάω) χιχι 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , helensam είπε:

Οκ , κατάλαβα τ είναι! Μαθαίνω κ καινουρια πράγματα εδώ! Χαχα! 
 

Τι είναι αυτό που σε έκανε να νιώθεις ότι είσαι ; Προαίσθημα ;;; Γιατί να σου πω την αλήθεια , βαθιά μέσα μ ..πολύ βαθιά όμως δε ξέρω για ποιο λόγο πιστεύω κ γώ ότι είμαι … ίσως τ πιστεύω γιατί πέτυχα τη μέρα κ με κάνει αυτό υποσυνείδητα να τ νιώθω ..δε ξέρω ! Αν κ επειδή εχθές ένα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε αρνητικό , ερσι μ έπεσε τ ηθικό ..αλλά δεν έπαψα έστω κ λίγο ν ελπίζω ..(έκανα πολύ νωρίς τ τεστ , τ ξέρω !!!) όσον αφορά αυτό που είπες για τις θηλές , το ίδιο κ εγώ .. εκτπς απ πρησμένο αν το ακουμπήσω με πονάει … βρε λες ;;;

Πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι ας ξεκινήσουμε από εκεί

Εγώ είμαι 4 που αυτό σημαίνει ότι ακόμα δεν υπάρχει τίποτα και να έχει γίνει συλληψη η εμφυτευση γίνεται 6-12 μέρες μετα την ωορρηξία

Προαισθημα ακριβώς απλά ένιωθα μέσα μου ότι είμαι αφου να φανταστείς ήμουν διακοπές και της λέω της κουμπαρας μου θα κάνω τεστ νομίζω πως είμαι έγκυος 8 μέρες μετά την ωορρηξία βγαίνει αρνητικό της λέω και όμως εγώ νιώθω ότι είμαι έγκυος με αρνητικό τεστ και όντως ήμουν έγκυος όπως καταλαβαίνεις καραμπινατο το προαισθημα 

Αυτό με την ωορρηξία κοριτσάκι μου μην το σκέφτεσαι γιατί και εγώ τις προηγουμενες φορές είχα πετυχει την ωορρηξία και δεν έμεινα σκέψου ότι σε κάθε κυκλο τα γόνιμα και υγιή ζευγάρια που δεν έχουν άλλο θέμα έχουν 25% πιθανοτητες εγκυμοσύνης οπότε είναι και λίγο θέμα τυχης 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Καλε τι τεστ είχες πάρει? (για να μν τα πάρουμε ρωτάω) χιχι 

Το self clear...και 1η του μηνα που εκανα το δευτερο με 4 μερες καθυστερηση και σιγουρα hgg πανω απο 100 αφου σημερα ειχα 300και...  Μην φανταστεις σκουρα γραμμη...καθολου καλο τεστ ...εχε χαρη που δειξε θετικο...χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 30 λεπτά , Myrtoulita είπε:

Κορίτσια κι εγω σε 10 μέρες (δεν την) περιμένω οπότε θα είμαστε μαζι! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο αποτέλεσμα! Με πολλα μπεμπιτσονια το 22!

Ωραία μαζί όλες ευχομαι να μην την δουμε για 9 μήνες  και κάτι μου λέει ότι θα αργήσουμε να την ξαναδουμε

Εμένα είναι σταθερή δεν αργει παντα στην ώρα της

Εσυ πετυχες ωορρηξία? 

πρίν από 3 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Το self clear...και 1η του μηνα που εκανα το δευτερο με 4 μερες καθυστερηση και σιγουρα hgg πανω απο 100 αφου σημερα ειχα 300και...  Μην φανταστεις σκουρα γραμμη...καθολου καλο τεστ ...εχε χαρη που δειξε θετικο...χαχαχαχα

Εγώ παντως πιο αξιόπιστα θεωρώ τα clear blue

@enjoy στο ντουλάπι το έχω ακόμα χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Kon90 είπε:

 

@enjoy στο ντουλάπι το έχω ακόμα χαχαχα

Μωρό μου ατελείωτο εκεί είχα το μυαλό μου μόλις είδα το όνομα σου... Αλλά διάβασα εν τάχει τα νέα σου και δεν σχολίασα... εύχομαι να το βγάλεις και να πάρεις το καλύτερο δώρο του 22!!! Ανυπομονώ πραγματικά ξεκινήσαμε μαζί το ταξίδι και σας συμπαθώ πολύ... Ανυπομονώ όλες να φτάσουμε γρήγορα στο προορισμό του ταξιδιού και να γίνει πανικός από μπεμπουλινια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , enjoy είπε:

Μωρό μου ατελείωτο εκεί είχα το μυαλό μου μόλις είδα το όνομα σου... Αλλά διάβασα εν τάχει τα νέα σου και δεν σχολίασα... εύχομαι να το βγάλεις και να πάρεις το καλύτερο δώρο του 22!!! Ανυπομονώ πραγματικά ξεκινήσαμε μαζί το ταξίδι και σας συμπαθώ πολύ... Ανυπομονώ όλες να φτάσουμε γρήγορα στο προορισμό του ταξιδιού και να γίνει πανικός από μπεμπουλινια!!!

Αχ κοριτσι μου γλυκοοο χαθήκαμε πρωτα απο όλα θελω να μάθω πως παει το μπεμπε σου

Εσυ πια είσαι η ψυχή αυτου του θέματος το νουμερο 1 μας ❤ να μας φτιάχνεις παντα την διάθεση το ευχομαι όπως το λες το 2022 να μπει με αυτό το δώρο για όλες μας

Εχω ένα προαισθημα ότι αυτή την φορά θα το χρησιμοποιήσω αν και επαφή είχα την προηγούμενη μέρα από την ωορρηξία αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα μείνει στο ντουλαπιιιιι 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Kon90 είπε:

Αχ κοριτσι μου γλυκοοο χαθήκαμε πρωτα απο όλα θελω να μάθω πως παει το μπεμπε σου

Εσυ πια είσαι η ψυχή αυτου του θέματος το νουμερο 1 μας ❤ να μας φτιάχνεις παντα την διάθεση το ευχομαι όπως το λες το 2022 να μπει με αυτό το δώρο για όλες μας

Εχω ένα προαισθημα ότι αυτή την φορά θα το χρησιμοποιήσω αν και επαφή είχα την προηγούμενη μέρα από την ωορρηξία αλλά κάτι μου λέει ότι δεν θα μείνει στο ντουλαπιιιιι 

Αααα εμπιστεύομαι το γυναικείο ένστικτο... Την προηγούμενη ακόμα καλύτερα είναι νομίζω...

Σούπερ ανυπομονώ.... 

Και θυμάμαι που σε παρακαλούσαμε και δεν το χρησιμοποιούσες.... τι γελια καναμε... αντε με το καλό τωρα... να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια!!! 

Το μωράκι μου είναι τρέλα!! Κάναμε Αυχενική θα βγει και νωρίτερα είπε ο γιατρός παραμεγαλωσε... Αγόρι ειναι, έχω Αλλά δύο...  κορίτσι θελαμε αλλα ότι πει ο Θεος!!! Γερο να Είναι!! Και εύχομαι γερά μωράκια κορίτσια μου πάνω από ολα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , enjoy είπε:

Αααα εμπιστεύομαι το γυναικείο ένστικτο... Την προηγούμενη ακόμα καλύτερα είναι νομίζω...

Σούπερ ανυπομονώ.... 

Και θυμάμαι που σε παρακαλούσαμε και δεν το χρησιμοποιούσες.... τι γελια καναμε... αντε με το καλό τωρα... να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια!!! 

Το μωράκι μου είναι τρέλα!! Κάναμε Αυχενική θα βγει και νωρίτερα είπε ο γιατρός παραμεγαλωσε... Αγόρι ειναι, έχω Αλλά δύο...  κορίτσι θελαμε αλλα ότι πει ο Θεος!!! Γερο να Είναι!! Και εύχομαι γερά μωράκια κορίτσια μου πάνω από ολα...

Μπράβο κοριτσαρα μου έτσι ότι πει ο θεουλης γέρο και καλότυχο να είναι 

Και έχω μια αδυναμία στα αγόρια ❤

Πολυ χαίρομαι για εσένα

Τι γέλια ειχαμε κάνει τότε ποπο τα θυμάμαι και γελάω ήμουν σίγουρη τότε ότι δεν είμαι τώρα είναι άλλο το προαισθημα και αυτό έλεγα και πριν ρε παιδι μου από την μέρα της ωορρηξίας και τώρα 4 μερες μετά έχω πονο στις θηλες που πρωτη φορα μου συμβαίνει αυτό αυτή την φορά θα το χρησιμοποιήσω νωρίτερα με έσκασε το σκασμένο κάθε φορά που το κοιτάω και το καλό που του θέλω να μου δωσει το αποτέλεσμα το καλό γιατί θα το κάνω κομματάκια 

πρίν από 15 λεπτά , Myrtoulita είπε:

@Kon90@Kon90 πιστεύω πως πετυχα ναι... Απλα κι εμείς το έχουμε πάρει αρκετά χαλαρα τύπου αν τύχει έτυχε... Γτ όντως ειναι και θεμα τύχης!

Ευχομαι να το έχετε πετυχει και αμα είσαι και χαλαρή ουυυ να δεις τι γρήγορα που θα έρθει όχι σαν εμένα που τρώω τα λυσσακα μου μέχρι να περάσουν οι μερες

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Μπράβο κοριτσαρα μου έτσι ότι πει ο θεουλης γέρο και καλότυχο να είναι 

Και έχω μια αδυναμία στα αγόρια ❤

Πολυ χαίρομαι για εσένα

Τι γέλια ειχαμε κάνει τότε ποπο τα θυμάμαι και γελάω ήμουν σίγουρη τότε ότι δεν είμαι τώρα είναι άλλο το προαισθημα και αυτό έλεγα και πριν ρε παιδι μου από την μέρα της ωορρηξίας και τώρα 4 μερες μετά έχω πονο στις θηλες που πρωτη φορα μου συμβαίνει αυτό αυτή την φορά θα το χρησιμοποιήσω νωρίτερα με έσκασε το σκασμένο κάθε φορά που το κοιτάω και το καλό που του θέλω να μου δωσει το αποτέλεσμα το καλό γιατί θα το κάνω κομματάκια 

Ευχομαι να το έχετε πετυχει και αμα είσαι και χαλαρή ουυυ να δεις τι γρήγορα που θα έρθει όχι σαν εμένα που τρώω τα λυσσακα μου μέχρι να περάσουν οι μερες

Πάντως κορίτσι χωρίς να θέλω να σου δίνω ψεύτικες ελπίδες κι εγώ την τελευταία φορά παρόλο που ήταν βιοχημική από τις θηλές το κατάλαβα πολύ νωρίς. Σου εύχομαι  οπότε κ να το βγάλεις από το ντουλάπι να δείξει θετικό ❣

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Ανθη 39 είπε:

Το self clear...και 1η του μηνα που εκανα το δευτερο με 4 μερες καθυστερηση και σιγουρα hgg πανω απο 100 αφου σημερα ειχα 300και...  Μην φανταστεις σκουρα γραμμη...καθολου καλο τεστ ...εχε χαρη που δειξε θετικο...χαχαχαχα

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!!!δεν τα προτιμώ καθόλου ούτε εγώ αλλά δυστυχώς στο φαρμακείο εδώ μόνο αυτό είχε κ θα αργούσε να έρθει αν έπαιρνα από το ίντερνετ.

Προτιμώ τα predictor early.

7 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Αααα εμπιστεύομαι το γυναικείο ένστικτο... Την προηγούμενη ακόμα καλύτερα είναι νομίζω...

Σούπερ ανυπομονώ.... 

Και θυμάμαι που σε παρακαλούσαμε και δεν το χρησιμοποιούσες.... τι γελια καναμε... αντε με το καλό τωρα... να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια!!! 

Το μωράκι μου είναι τρέλα!! Κάναμε Αυχενική θα βγει και νωρίτερα είπε ο γιατρός παραμεγαλωσε... Αγόρι ειναι, έχω Αλλά δύο...  κορίτσι θελαμε αλλα ότι πει ο Θεος!!! Γερο να Είναι!! Και εύχομαι γερά μωράκια κορίτσια μου πάνω από ολα...

Κορίτσι εσύ έκανες κ αυχενική??? μπράβο αγόρομάνα ε???γερά να είναι σε νιώθω γιατί έχω κ εγώ 3 αγόρια...ένα θα σου πω.... έρωτας αγιατρευτος τα αγόρια ρε συ...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Κορίτσια κι εγω σε 10 μέρες (δεν την) περιμένω οπότε θα είμαστε μαζι! Εύχομαι σε όλες μας το καλύτερο αποτέλεσμα! Με πολλα μπεμπιτσονια το 22!

Άντε η μια θ δίνει κουράγιο στην άλλη! Χαχα! Και οι 3 είμαστε στις ίδιες μέρες αναμονής! Εσυ πως είσαι; Πως νιώθεις; Έχεις δει κάποιος αλλαγή; Είναι τ πρώτο παιδάκι;;(σε βομβάρδισα τώρα με τις ερωτήσεις)χαχα

9 ώρες πρίν, Kon90 είπε:

Πόσες μέρες μετά την ωορρηξία είσαι ας ξεκινήσουμε από εκεί

Εγώ είμαι 4 που αυτό σημαίνει ότι ακόμα δεν υπάρχει τίποτα και να έχει γίνει συλληψη η εμφυτευση γίνεται 6-12 μέρες μετα την ωορρηξία

Προαισθημα ακριβώς απλά ένιωθα μέσα μου ότι είμαι αφου να φανταστείς ήμουν διακοπές και της λέω της κουμπαρας μου θα κάνω τεστ νομίζω πως είμαι έγκυος 8 μέρες μετά την ωορρηξία βγαίνει αρνητικό της λέω και όμως εγώ νιώθω ότι είμαι έγκυος με αρνητικό τεστ και όντως ήμουν έγκυος όπως καταλαβαίνεις καραμπινατο το προαισθημα 

Αυτό με την ωορρηξία κοριτσάκι μου μην το σκέφτεσαι γιατί και εγώ τις προηγουμενες φορές είχα πετυχει την ωορρηξία και δεν έμεινα σκέψου ότι σε κάθε κυκλο τα γόνιμα και υγιή ζευγάρια που δεν έχουν άλλο θέμα έχουν 25% πιθανοτητες εγκυμοσύνης οπότε είναι και λίγο θέμα τυχης 

Καλημέρα κορίτσι μου..εγώ είχα ωορρηξία στις 25(ημέρα Χριστουγέννων ) όποτε σήμερα είμαι στις 10 μέρες … Σε 8 μέρες περιμένω την ακατανόμαστη …  

εχεις δίκιο , είναι κ θέμα τύχης ! Βρε μακάρι να είμαστε τυχερές κ να πέτυχε !!! Τι να πω .. πάντως επειδή είχα αυτό τ αίσθημα ότι έμεινα , σκέψου ότι πρόσεχε παρά πολύ όλο τ διάστημα .. σε σήκωνα βάρη , δεν ήθελα να βλέπω κόσμο λόγω κορωνοιου ..ήμουν έως υστερική με αυτό τ θέμα γιατί έλεγα αν έμεινα κ κολλήσω ;!;! Πρώτη φορά τέτοια έξαψη εγώ ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...