Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Έκανες χοριακη? μπράβο καλά αποτελέσματα κοπέλα μου λογικα θα κάνεις κ μία επαναληπτική σε δύο μέρες...όλα καλά θα πάνε να μην αγχώνεσαι!

Εγώ δεν ξέρω λέω να περιμένω άλλη μια μέρα (αν αντέξω)

Κορίτσια μπράβο με το καλο!! Εύχομαι να σας πάνε όλα τέλεια!! Περιμένουμε τα νεα απο τις χοριακες σας!! Αντε να ξεκινήσουμε δυναμικά το 2022!!

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , helensam είπε:
1 hour ago, Kon90 είπε:

Πιστεύεις ότι αυτό συνέβη λόγω των βιταμινών ;;; Ίσως έγινε τώρα , δεν είναι απαραίτητο να σε πονάει πάντα ! 

Είμαι σίγουρη ότι με βοήθησαν σε αυτό 

Πάντα με ποναει τόσα χρόνια κάθε μήνα έστω και λίγο η μοναδική φορά στην ζωή μου που δεν κατάλαβα τίποτα γιατί δεν είχα και στον μυαλό μου το θέμα παιδιου γιατι χάσαμε τις γόνιμες οπότε δεν είχα άγχος αν ειμαι έγκυος δεν κατάλαβα καν ότι θα αδιαθετουσα

Τώρα είμαι στην αναμονή να δουμε αν θα βοηθησαν τα χάπια αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Kon90 είπε:

Είμαι σίγουρη ότι με βοήθησαν σε αυτό 

Πάντα με ποναει τόσα χρόνια κάθε μήνα έστω και λίγο η μοναδική φορά στην ζωή μου που δεν κατάλαβα τίποτα γιατί δεν είχα και στον μυαλό μου το θέμα παιδιου γιατι χάσαμε τις γόνιμες οπότε δεν είχα άγχος αν ειμαι έγκυος δεν κατάλαβα καν ότι θα αδιαθετουσα

Τώρα είμαι στην αναμονή να δουμε αν θα βοηθησαν τα χάπια αν και δεν είμαι τόσο αισιόδοξη

Εγώ δεν είδα διάφορε τ χάπια να σου πω την αλήθεια .. τ ίδια συμπτώματα περιόδου όπως κ πριν τ ξεκινήσω .. εγώ έχω ξεκινήσει το 3 κουτί εδώ κ 1 εβδομάδα ! Είχα επαφή τη μέρα ωορρηξιας κ την επόμενη .. τώρα αναμένω να δω τι έγινε ! Περιμένω να αδιαθετήσω σε 10 μέρες … έχω ελπίδες άραγε !;!;!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , helensam είπε:

Εγώ δεν είδα διάφορε τ χάπια να σου πω την αλήθεια .. τ ίδια συμπτώματα περιόδου όπως κ πριν τ ξεκινήσω .. εγώ έχω ξεκινήσει το 3 κουτί εδώ κ 1 εβδομάδα ! Είχα επαφή τη μέρα ωορρηξιας κ την επόμενη .. τώρα αναμένω να δω τι έγινε ! Περιμένω να αδιαθετήσω σε 10 μέρες … έχω ελπίδες άραγε !;!;!

Φυσικά και έχεις ελπίδες λένε ότι η προηγουμενη και η ημερα την ωορρηξίας είναι οι πιο σημαντικές... 

Και στην προηγουμενη την ωορρηξίας ελπίζω 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Kon90 είπε:

Φυσικά και έχεις ελπίδες λένε ότι η προηγουμενη και η ημερα την ωορρηξίας είναι οι πιο σημαντικές... 

Και στην προηγουμενη την ωορρηξίας ελπίζω 

Εγώ είχα επαφή 2 μέρες πριν μ δείξει το τεστ ωορρηξιας θετικό , είχα εκείνη τη μέρα που έδειξε κ τις επόμενες 2.. απλά επειδή όσο να ναι το σκεφτόμουν , λέω να μπορεί απ αυτό να μην έκατσε ! Βέβαια δεν έχω κάτι διαφορετικό σε σχέση με τις άλλες φορές ! Αυτή ΡΗ φορά έχω πρησμένο στήθος πιο νωρίς σε σχέση μ άλλες φορές ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , helensam είπε:

Εγώ είχα επαφή 2 μέρες πριν μ δείξει το τεστ ωορρηξιας θετικό , είχα εκείνη τη μέρα που έδειξε κ τις επόμενες 2.. απλά επειδή όσο να ναι το σκεφτόμουν , λέω να μπορεί απ αυτό να μην έκατσε ! Βέβαια δεν έχω κάτι διαφορετικό σε σχέση με τις άλλες φορές ! Αυτή ΡΗ φορά έχω πρησμένο στήθος πιο νωρίς σε σχέση μ άλλες φορές ..

Εγώ είχα μια βιοχημικη τον Ιουλιο πρώτη φορά ελευθερα και έμεινα με την πρωτη μια επαφή σε μέρα ωορρηξίας οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι αρκετή 

Από τότε εκτός από τον προηγουμενο μήνα συνεχίζουμε αλλά δεν έχει τυχει ακόμα

Είχα παρει και εγώ τα τεστακια αυτά ωορρηξίας μόνο και μόνο επιβεβαίωση γιατί εγώ την καταλαβαίνω την ωορρηξία μου από υγρά και πονους

Έχεις πολλες πιθανοτητες γιατί ήρθες στις κατάλληλες μέρες σε επαφή

Να σου πω κάτι είμαι στην 4η μέρα από την ωορρηξία και ήδη αρχίζει και ποναει το στήθος μου αυτό δεν ξέρω πως να το εξηγήσω να το παρουμε ως καλό η κακό σημάδι

Εγώ παντως θυμαμαι στην βιοχημικη με πονουσε παρα πολυ το στήθος όταν ήταν να αδιαθετησω κοντά

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Kon90 είπε:

Εγώ είχα μια βιοχημικη τον Ιουλιο πρώτη φορά ελευθερα και έμεινα με την πρωτη μια επαφή σε μέρα ωορρηξίας οπότε καταλαβαίνεις ότι είναι αρκετή 

Από τότε εκτός από τον προηγουμενο μήνα συνεχίζουμε αλλά δεν έχει τυχει ακόμα

Είχα παρει και εγώ τα τεστακια αυτά ωορρηξίας μόνο και μόνο επιβεβαίωση γιατί εγώ την καταλαβαίνω την ωορρηξία μου από υγρά και πονους

Έχεις πολλες πιθανοτητες γιατί ήρθες στις κατάλληλες μέρες σε επαφή

Να σου πω κάτι είμαι στην 4η μέρα από την ωορρηξία και ήδη αρχίζει και ποναει το στήθος μου αυτό δεν ξέρω πως να το εξηγήσω να το παρουμε ως καλό η κακό σημάδι

Εγώ παντως θυμαμαι στην βιοχημικη με πονουσε παρα πολυ το στήθος όταν ήταν να αδιαθετησω κοντά

 

Τι ακριβώς ειναι η βιοχημική ; Δεν ξέρω καθοΚου ..μη με παρεξηγήσεις ! Ποσό χαρά κ δύναμη μου έδωσες , δε λέγεται .. χωρίς να υπάρχει κάποιος λόγος , σκεφτόμουν πως δεν υπάρχει περίπτωση να έμεινα .. ούτε τώρα βέβαια ξέρω ότι έχω μείνει , απλά σκέφτομαι θετικά !!!! Τους προηγούμενους 2 κάναμε εντατικά , αλλά μ ξέφευγαν οι μέρες .. δεν μπορούσα να υπολογίσω σωστά κ ήταν λάθος .. είναι ο πρώτος μήνας που έγινε με στόχο κ σωστά !

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου γλυκο δεν σε παρεξηγω καθόλου ουτε εγώ τα ήξερα πριν την βιοχημικη δεν ήξερα που μου πανε τα 4

Η βιοχημικη είναι μια εγκυμοσυνη που την επιβεβαιώνεις με τεστ εγκυμοσυνης η με χοριακη αλλά δεν προλαβαινεις να δεις κάτι σε υπέρηχο τελειώνει πολυ γρήγορα και συνήθως δεν χρειάζεται αποξεση 

Από τότε προσπαθουμε αλλά τίποτα εγώ πιστευω οτι πολυ σημαντικό ρόλο παιζει και το άγχος μου μου έχει γίνει εμμονη ιδέα 

Πάντως οι επαφές σου ήταν πολυ καλές φυσικά και να έχεις ελπίδες 

Εδω εχω εγώ ελπίδες που έχασα την μέρα ωορρηξίας και εσυ που είχες τις καλυτερες επαφές θα δεις ότι θα είσαι εγκυουλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Kon90 είπε:

Κορίτσι μου γλυκο δεν σε παρεξηγω καθόλου ουτε εγώ τα ήξερα πριν την βιοχημικη δεν ήξερα που μου πανε τα 4

Η βιοχημικη είναι μια εγκυμοσυνη που την επιβεβαιώνεις με τεστ εγκυμοσυνης η με χοριακη αλλά δεν προλαβαινεις να δεις κάτι σε υπέρηχο τελειώνει πολυ γρήγορα και συνήθως δεν χρειάζεται αποξεση 

Από τότε προσπαθουμε αλλά τίποτα εγώ πιστευω οτι πολυ σημαντικό ρόλο παιζει και το άγχος μου μου έχει γίνει εμμονη ιδέα 

Πάντως οι επαφές σου ήταν πολυ καλές φυσικά και να έχεις ελπίδες 

Εδω εχω εγώ ελπίδες που έχασα την μέρα ωορρηξίας και εσυ που είχες τις καλυτερες επαφές θα δεις ότι θα είσαι εγκυουλα

Ααα δεν ήξερε ! Πως γίνεται να τελειώνει έτσι γρήγορα ; Τι συμβαίνει δηλαδή ; Μα κ γώ τώρα μπαίνω μέσα στα πράγματα κ μαθαίνω .. για αυτό κ ρωτάω!! 
 

Εμείς ξεκινήσαμε να έχουμε ελεύθερη επαφή απ τον Ιούλιο,χωρίς όμως να δίνουμε σημασία στις μέρες .. όποτε μας ερχόταν ,γινόταν ! Είχαμε Σεπτέμβριο το γάμο μας.. αμέσως μετά επισκέφτηκα γυναικολόγο για να κάνω προγεννητικό κ να δω ότι όλα είναι οκ κ απ τότε παίρνω αυτές τις βιταμίνες , ξεκίνησα τ τρίτο κουτί εδώ κ 1 εβδομάδα ! Μακάρι βρε κορίτσι μου να είμαι ! Τι να πω .. το θελουμε πολύ ! Εύχομαι κ σε σένα το ίδιο!!!!! Εγώ 4-5 μέρες μετά την ωορρηξία είχα για 2 μέρες μικρά τσιμπήματα .. δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο .. τι να πω .. κ εγώ έχω πολύ άγχος πάντως .. τώρα περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να δω τ έγινε … 

πρίν από 26 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Πηρα τη χοριακη...325...χιχιχι...πολυ καλη μου ειπε ο γιατρος...να μην κανω αλλη...και την αλλη τεταρτη να παω..αχ κοριτσια μου ποσο θελω να ναι ολα καλα....!!!

Αχχχχ τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Μπράβο , ο νέος χρόνος για σένα ξεκινάει με το καλύτερο δώρο !!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Πηρα τη χοριακη...325...χιχιχι...πολυ καλη μου ειπε ο γιατρος...να μην κανω αλλη...και την αλλη τεταρτη να παω..αχ κοριτσια μου ποσο θελω να ναι ολα καλα....!!!

Τέλεια!!! Με το καλο!! Το νούμερο ειναι σούπερ!! Ολα θα ναι τελεια!! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , helensam είπε:

Ααα δεν ήξερε ! Πως γίνεται να τελειώνει έτσι γρήγορα ; Τι συμβαίνει δηλαδή ; Μα κ γώ τώρα μπαίνω μέσα στα πράγματα κ μαθαίνω .. για αυτό κ ρωτάω!! 
 

Εμείς ξεκινήσαμε να έχουμε ελεύθερη επαφή απ τον Ιούλιο,χωρίς όμως να δίνουμε σημασία στις μέρες .. όποτε μας ερχόταν ,γινόταν ! Είχαμε Σεπτέμβριο το γάμο μας.. αμέσως μετά επισκέφτηκα γυναικολόγο για να κάνω προγεννητικό κ να δω ότι όλα είναι οκ κ απ τότε παίρνω αυτές τις βιταμίνες , ξεκίνησα τ τρίτο κουτί εδώ κ 1 εβδομάδα ! Μακάρι βρε κορίτσι μου να είμαι ! Τι να πω .. το θελουμε πολύ ! Εύχομαι κ σε σένα το ίδιο!!!!! Εγώ 4-5 μέρες μετά την ωορρηξία είχα για 2 μέρες μικρά τσιμπήματα .. δεν ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο .. τι να πω .. κ εγώ έχω πολύ άγχος πάντως .. τώρα περιμένω πως κ πως να περάσουν οι μέρες να δω τ έγινε … 

Αχχχχ τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!! Μπράβο , ο νέος χρόνος για σένα ξεκινάει με το καλύτερο δώρο !!!!

Συνήθως λένε ότι οφείλεται σε χρωμοσωμικη ανωμαλια τυχαίο γεγονός λένε στην μια φορά

αν γίνει πανω απο 3 φορες αρχίζουν να το ψάχνουν παραπανω 

Δηλαδή δεν ήταν το κατάλληλο ωάριο με το κατάλληλο σπερματοζωαριο αν γίνει αυτό 

Κορίτσι μου και εγώ κάθε φορά ψάχνω για συμπτώματα και όλο στο μυαλό μου είναι εκείνη την φορά όμως το ένιωθα να ξέρεις ότι είμαι άσχετα αν δεν πήγε καλά και τώρα όμως έχω ένα προαισθημα ότι κάτι κάναμε

Εγώ στις 13 περιμενω και θα δουμε κράμπες και εγώ έχω στην κοιλιτσα λες να είναι σημαδι και για τις δυο μας? 

Απλά εγώ έχω και ένα άλλο που ομολογώ πρωτη φορα το παθαινω από την μέρα ωορρηξίας μέχρι και τώρα νιώθω να με πονανε οι θηλες όταν τις πιανω δεν ξέρω τι είναι αυτό πρωτη φορα συμβαινει

πρίν από 37 λεπτά , Ανθη 39 είπε:

Πηρα τη χοριακη...325...χιχιχι...πολυ καλη μου ειπε ο γιατρος...να μην κανω αλλη...και την αλλη τεταρτη να παω..αχ κοριτσια μου ποσο θελω να ναι ολα καλα....!!!

Με το καλό κορίτσι μου ευχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ανθη 39 είπε:

Πηρα τη χοριακη...325...χιχιχι...πολυ καλη μου ειπε ο γιατρος...να μην κανω αλλη...και την αλλη τεταρτη να παω..αχ κοριτσια μου ποσο θελω να ναι ολα καλα....!!!

συγχαρητήρια κορίτσι μου καλό...με το καλό να έρθει η τέταρτη να δείτε το θαύμα σας...το σημαντικό βήμα έγινε κ προχωράτε...Όλα θα πάνε τέλεια θα δεις...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου σας ευχαριστω παρα πολυ ολες...παντως καθοτι και το θεμα μας αυτο...πριν την καθυστερηση ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα μ αυτα που εχουμε πριν αδιαθετησουμε..τπτ διαφορετικο..πιθανον το μονο που καπως ετσι πιο πολυ ...το πρηξιμο στο στηθος...!!ευχομαι σε ολες σπορακια στις κοιλιτσες το 2022 και να κανα καλο ποδαρικο..χαχαχαχχαχααχ

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Kon90 είπε:

Συνήθως λένε ότι οφείλεται σε χρωμοσωμικη ανωμαλια τυχαίο γεγονός λένε στην μια φορά

αν γίνει πανω απο 3 φορες αρχίζουν να το ψάχνουν παραπανω 

Δηλαδή δεν ήταν το κατάλληλο ωάριο με το κατάλληλο σπερματοζωαριο αν γίνει αυτό 

Κορίτσι μου και εγώ κάθε φορά ψάχνω για συμπτώματα και όλο στο μυαλό μου είναι εκείνη την φορά όμως το ένιωθα να ξέρεις ότι είμαι άσχετα αν δεν πήγε καλά και τώρα όμως έχω ένα προαισθημα ότι κάτι κάναμε

Εγώ στις 13 περιμενω και θα δουμε κράμπες και εγώ έχω στην κοιλιτσα λες να είναι σημαδι και για τις δυο μας? 

Απλά εγώ έχω και ένα άλλο που ομολογώ πρωτη φορα το παθαινω από την μέρα ωορρηξίας μέχρι και τώρα νιώθω να με πονανε οι θηλες όταν τις πιανω δεν ξέρω τι είναι αυτό πρωτη φορα συμβαινει

Με το καλό κορίτσι μου ευχομαι μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσυνη

Οκ , κατάλαβα τ είναι! Μαθαίνω κ καινουρια πράγματα εδώ! Χαχα! 
 

Τι είναι αυτό που σε έκανε να νιώθεις ότι είσαι ; Προαίσθημα ;;; Γιατί να σου πω την αλήθεια , βαθιά μέσα μ ..πολύ βαθιά όμως δε ξέρω για ποιο λόγο πιστεύω κ γώ ότι είμαι … ίσως τ πιστεύω γιατί πέτυχα τη μέρα κ με κάνει αυτό υποσυνείδητα να τ νιώθω ..δε ξέρω ! Αν κ επειδή εχθές ένα τεστ εγκυμοσύνης κ βγήκε αρνητικό , ερσι μ έπεσε τ ηθικό ..αλλά δεν έπαψα έστω κ λίγο ν ελπίζω ..(έκανα πολύ νωρίς τ τεστ , τ ξέρω !!!) όσον αφορά αυτό που είπες για τις θηλές , το ίδιο κ εγώ .. εκτπς απ πρησμένο αν το ακουμπήσω με πονάει … βρε λες ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...