Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , IOANNA28 είπε:

Είναι σίγουρα μπέρδεμα μια τέτοια κατάσταση, ειδικά αν δεν σου έχει ξανασυμβεί. Μακάρι να πρόκειται για εγκυμοσύνη και όχι για κάποια διαταραχή του κύκλου.

Αααααν είναι μπέρδεμα;;;; Μου τα εξηγούσε ο γιατρός και κοντεψα να πάθω κάτι χαχαχαχα.... 

Συνηθισμένη με διαταραχές!!! Απλά είχε σταθεροποιηθεί τους τελευταίους 3-4 μήνες στις 35 μέρες και είπα οκ, κάτι πάει καλά!!! Για αυτό μου δίνει και το περιθώριο ο γιατρός μου!!

πρίν από 28 λεπτά , Lilly28 είπε:

Για να δουμε βρε κορίτσι μου...θα κάνεις αρχή;;εύχομαι να έρθει το θαυματακι σου. Πότε θα πας για χοριακη;;;

Μακάρι, αν και δεν το πολύ πιστεύω, ο γιατρός απλά ήταν επιφυλακτικός, μου είπε να πάω μετά την 45η ημέρα, σήμερα είμαι 43η... Προσπαθούμε να δώσουμε περιθώριο για να ξεπεράσουμε μεγάλους κύκλους που έχω κάνει στο παρελθόν!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Marianne είπε:

Αααααν είναι μπέρδεμα;;;; Μου τα εξηγούσε ο γιατρός και κοντεψα να πάθω κάτι χαχαχαχα.... 

Συνηθισμένη με διαταραχές!!! Απλά είχε σταθεροποιηθεί τους τελευταίους 3-4 μήνες στις 35 μέρες και είπα οκ, κάτι πάει καλά!!! Για αυτό μου δίνει και το περιθώριο ο γιατρός μου!!

Μακάρι, αν και δεν το πολύ πιστεύω, ο γιατρός απλά ήταν επιφυλακτικός, μου είπε να πάω μετά την 45η ημέρα, σήμερα είμαι 43η... Προσπαθούμε να δώσουμε περιθώριο για να ξεπεράσουμε μεγάλους κύκλους που έχω κάνει στο παρελθόν!!

Σε κάθε περίπτωση, σύντομα θα ξέρεις και αν υπάρχει κάποιο θέμα, τουλάχιστον θα ρυθμιστεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IOANNA28 είπε:

Σε κάθε περίπτωση, σύντομα θα ξέρεις και αν υπάρχει κάποιο θέμα, τουλάχιστον θα ρυθμιστεί.

Με υπομονή όλα θα λυθούν!! Αυτό σκέφτομαι...

Εσύ πως πας κορίτσι μου;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Μια ερώτηση σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ σε αυτόν τον κύκλο!!!! 

Έκανα τεστ σήμερα το πρωί αρνητικό πάλι. Έχω πάρει αυτές τις ταινίες της one step από το ίντερνετ δεν ξέρω πόσο αξιόπιστες είναι. 

Πάω τώρα στο μπάνιο το εσώρουχο μου φουλ λευκά πυχτα υγρά και στο σκούπισμα φουλ διάφανα υγρά κολλώδη. Τι συμβαίνει επιτέλους;;;;;; Κάνω ωορρηξία τώρα;;;; Πφφφφφ...  Το μόνο συμπτωμα που έχω είναι πόνος στις θηλές απο χθες. Δεν μπορώ άλλο αυτή την αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Marianne είπε:

Κορίτσια καλημέρα!!! Μια ερώτηση σας παρακαλώ γιατί θα τρελαθώ σε αυτόν τον κύκλο!!!! 

Έκανα τεστ σήμερα το πρωί αρνητικό πάλι. Έχω πάρει αυτές τις ταινίες της one step από το ίντερνετ δεν ξέρω πόσο αξιόπιστες είναι. 

Πάω τώρα στο μπάνιο το εσώρουχο μου φουλ λευκά πυχτα υγρά και στο σκούπισμα φουλ διάφανα υγρά κολλώδη. Τι συμβαίνει επιτέλους;;;;;; Κάνω ωορρηξία τώρα;;;; Πφφφφφ...  Το μόνο συμπτωμα που έχω είναι πόνος στις θηλές απο χθες. Δεν μπορώ άλλο αυτή την αναμονή.

Ωορρηξιας; ποτε περιμενεις περιοδο κανονικα; ποτε κανεις τα τεστ; κι ποσο αρνητικα βγαινουν;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Elle12 είπε:

Ωορρηξιας; ποτε περιμενεις περιοδο κανονικα; ποτε κανεις τα τεστ; κι ποσο αρνητικα βγαινουν;;

Όχι κορίτσι μου εγκυμοσύνης. Έχω γενικά ασταθή κύκλο λόγω πολυκυστικων ελαφριάς μορφής όμως... 

Αδιαθετω περιπου στις 35 μέρες πάνω κάτω με κάποιες αποκλίσεις. Επειδή έχω στο ιστορικό πολλές καθυστερήσεις ο γιατρός μου είπε να περιμένω γιατί δεν ξέρουμε πότε κάνω ωορρηξία. Τώρα έχω σχεδόν 9-10 μέρες καθυστέρηση... Είχαμε φουλ επαφές όλο το μήνα και δεν έχουμε σταματήσει μέχρι τώρα να προσπαθούμε. Αλλά δεν μπορώ, έχουν παίξει τα νεύρα μου με όλα αυτά. Ακόμα και όταν είχα καθυστερήσεις είχα φουλ συμπτώματα πριζομουν και πονούσα. Αυτό το μήνα τίποτα απολύτως!!!! Χθες μόνο οι θηλές και σήμερα αυτά τα υγρά, έπαθα πλάκα μόλις τα είδα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Marianne said:

Όχι κορίτσι μου εγκυμοσύνης. Έχω γενικά ασταθή κύκλο λόγω πολυκυστικων ελαφριάς μορφής όμως... 

Αδιαθετω περιπου στις 35 μέρες πάνω κάτω με κάποιες αποκλίσεις. Επειδή έχω στο ιστορικό πολλές καθυστερήσεις ο γιατρός μου είπε να περιμένω γιατί δεν ξέρουμε πότε κάνω ωορρηξία. Τώρα έχω σχεδόν 9-10 μέρες καθυστέρηση... Είχαμε φουλ επαφές όλο το μήνα και δεν έχουμε σταματήσει μέχρι τώρα να προσπαθούμε. Αλλά δεν μπορώ, έχουν παίξει τα νεύρα μου με όλα αυτά. Ακόμα και όταν είχα καθυστερήσεις είχα φουλ συμπτώματα πριζομουν και πονούσα. Αυτό το μήνα τίποτα απολύτως!!!! Χθες μόνο οι θηλές και σήμερα αυτά τα υγρά, έπαθα πλάκα μόλις τα είδα

Καλημερα! Εγώ ειχα της hometest ειναι αξιοπιστα. Βγηκε θετικό τη μερα που περιμενα περιοδο. Περιμενε λιγο ακόμα αν εχεις πολλα κανε και αυριο να δεις. Μπορει να ειναι παααααρα πολυ αχνο και να μην μπορεις να το δεις καλα ακομα! Πιστευω αν εισαι αυριο μεθαυριο θα φανει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλημερα! Εγώ ειχα της hometest ειναι αξιοπιστα. Βγηκε θετικό τη μερα που περιμενα περιοδο. Περιμενε λιγο ακόμα αν εχεις πολλα κανε και αυριο να δεις. Μπορει να ειναι παααααρα πολυ αχνο και να μην μπορεις να το δεις καλα ακομα! Πιστευω αν εισαι αυριο μεθαυριο θα φανει!

Καλημέρα!! Πφφ βρε κορίτσι σκέφτομαι να πάρω από το φαρμακείο ένα ή να κάνω χοριακη να δω τι παίζει στα σίγουρα. Απλά όλα αυτά σε αυτό τον κυκλο ειναι τόσο περίεργα για εμένα, δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πραγματικά..

Ο γιατρός μου είπε υπομονή, αλλά δεν είναι και εύκολο, πόσο υπομονή να κανω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Marianne είπε:

Καλημέρα!! Πφφ βρε κορίτσι σκέφτομαι να πάρω από το φαρμακείο ένα ή να κάνω χοριακη να δω τι παίζει στα σίγουρα. Απλά όλα αυτά σε αυτό τον κυκλο ειναι τόσο περίεργα για εμένα, δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πραγματικά..

Ο γιατρός μου είπε υπομονή, αλλά δεν είναι και εύκολο, πόσο υπομονή να κανω

Αν δεν  αντεχεις εγω θα εκανα μια χοριακη.. ειναι το μονο αξιοπιστο και θα δειξει σιγουρα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Elle12 είπε:

Αν δεν  αντεχεις εγω θα εκανα μια χοριακη.. ειναι το μονο αξιοπιστο και θα δειξει σιγουρα. 

Σίγουρα!!! Νομίζω θα τρέξω αύριο πρωί πρωί!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


17 ώρες πρίν, Marianne είπε:

Με υπομονή όλα θα λυθούν!! Αυτό σκέφτομαι...

Εσύ πως πας κορίτσι μου;;;

Σε φάση προσπάθειας βρισκόμαστε τώρα για να αρχίσει στην συνέχεια η αναμονή για το αποτέλεσμα. Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά (σχετικά με τις σημερινές εξελίξεις που είδα στο θέμα σου) και προσπάθησε όσο μπορείς να μην στρεσάρεσαι. Ένα βήμα κάθε φορά και όλα θα γίνουν.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; Κ εμείς πήραμε αποτελέσματα απ εξετάσεις που κάναμε με το σπερμα μας … έχουμε ένα θεματάκι , ένα μικρόβιο .. ουρεοπλασμα κ αυτό επηρεάζει στο να έρθει μια εγκυμοσύνη! Αύριο θα δω το γιατρό ώστε να μες γράψει να πάρουμε αντιβίωση και οι 2 για 14 μέρες κ όλα καλά !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, elena27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; Κ εμείς πήραμε αποτελέσματα απ εξετάσεις που κάναμε με το σπερμα μας … έχουμε ένα θεματάκι , ένα μικρόβιο .. ουρεοπλασμα κ αυτό επηρεάζει στο να έρθει μια εγκυμοσύνη! Αύριο θα δω το γιατρό ώστε να μες γράψει να πάρουμε αντιβίωση και οι 2 για 14 μέρες κ όλα καλά !!! 

Αυτο ειναι το πιο ευκολο απ ολα! Υπομονη και συντομα θετικο τεστ! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, elena27 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; Κ εμείς πήραμε αποτελέσματα απ εξετάσεις που κάναμε με το σπερμα μας … έχουμε ένα θεματάκι , ένα μικρόβιο .. ουρεοπλασμα κ αυτό επηρεάζει στο να έρθει μια εγκυμοσύνη! Αύριο θα δω το γιατρό ώστε να μες γράψει να πάρουμε αντιβίωση και οι 2 για 14 μέρες κ όλα καλά !!! 

Καλε τιποτα δεν ειναι αυτό. Εγώ το ειχα και ήμουν εγκυος δεν θυμαμαι να ειχα παρει αντιβιωση νομιζω μονο αλοιφη. 

On 2/17/2022 at 12:05 PM, Marianne said:

Καλημέρα!! Πφφ βρε κορίτσι σκέφτομαι να πάρω από το φαρμακείο ένα ή να κάνω χοριακη να δω τι παίζει στα σίγουρα. Απλά όλα αυτά σε αυτό τον κυκλο ειναι τόσο περίεργα για εμένα, δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πραγματικά..

Ο γιατρός μου είπε υπομονή, αλλά δεν είναι και εύκολο, πόσο υπομονή να κανω

Τι να σου πω οτι δεν σε καταλαβαινω? ευκολα το λενε να κανεις υπομονη αλλα ειναι φυση αδυνατο!! Δεν γινεται αφου ολο αυτό σκεφτομαστε!! Πηγες για χοριακη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...