Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια...δεν προλαβαινω τπτ αυτες τις μερες...εχω πηξει στη δουλεια...εγω πηγα εκανα και τη τριτη δοση να ξεμπερδευω και μ αυτο...μου πε ο γιατρος δεν παιζει ρολο στην τεκνοποιηση...διανυω και το παραθυρο ωορρηξιας και ειμαι μες στα νευρα...αυτο το προγραμματιαμενο δεν...να συνδιασεις προγραμματα να κοιμηθει το παιδι...ξενερααα...πιστευω αν πιασω αυτο το μηνα θα βγει το παιδι με μουτρα σαν τη μανα του...αχχαχααχχαχαχ

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε σήμερα! Εγώ εχω ακατωσούρα που εχει ξεκινήσει απο χτες το απόγευμα και συνεχίζεται ακάθεκτη! Χτες δεν μπορουσα να κοιμηθω απο το στομάχι μου. Ομως δεν με νοιαζει ξέρω οτι ειναι δείγμα οτι πάνε όλα καλα! Ερχεται ο αδερφος μου σημερα και θα μεινει μεχρι την Κυριακη, και δεν τους εχω πει τιποτα γενικά και να δω πως θα κρυψω πρησμενη κοιλια και ανακατωσούρα! Δεν τους ειπα λόγω της προηγουμενης αποβολης οποτε ειπαμε αυτή τη φορα να περιμενουμε...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...ξεκίνησαν και εμένα κάτι αναγουλες, δειλά δειλά...

Το στάνταρ είναι η συχνοουρια...δεν παίζει να μην ξυπνήσω το βράδυ, το είχα και στην κόρη μου...

Έχω αρχίσει να είμαι λίγο αισιόδοξη και εύχομαι να παραμείνω έτσι...ούτε εγώ το έχω πει φυσικά...μόνο στη μαμά μου, που με φροντίζει, ώστε να μην κάνω τίποτα!

Όσες έχουμε αποβολές...ξέρουμε.

Έχω και μια μόνιμη υγρασία και ολο ψάχνομαι...

Ο γιατρός μου είπε όσο μπορώ να ξεκουράζομαι, μέχρι να ακούσω καρδιά...μετα υπάρχει μια ασφάλεια...

Εσείς αραχτες;

Καλημέρα, πέρα ως πέρα ❤️

 

  • Μου αρέσει 6

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε σήμερα! Εγώ εχω ακατωσούρα που εχει ξεκινήσει απο χτες το απόγευμα και συνεχίζεται ακάθεκτη! Χτες δεν μπορουσα να κοιμηθω απο το στομάχι μου. Ομως δεν με νοιαζει ξέρω οτι ειναι δείγμα οτι πάνε όλα καλα! Ερχεται ο αδερφος μου σημερα και θα μεινει μεχρι την Κυριακη, και δεν τους εχω πει τιποτα γενικά και να δω πως θα κρυψω πρησμενη κοιλια και ανακατωσούρα! Δεν τους ειπα λόγω της προηγουμενης αποβολης οποτε ειπαμε αυτή τη φορα να περιμενουμε...

Κατι θα βρεις...σε καταλαβαινω να μη θες να το πεις...εγω τη προηγουμενη φορα το ειπα σε ολους και μετα, τουλαχιστον για τους δικους μου ανθρωπους, στεναχωρηθηκα που στεναχωρηθηκαν κι αυτοι...οποτε τωρα θα περιμενω και γω λιγο οταν μου ξανατυχει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, iwanna24 said:

Καλημέρα...ξεκίνησαν και εμένα κάτι αναγουλες, δειλά δειλά...

Το στάνταρ είναι η συχνοουρια...δεν παίζει να μην ξυπνήσω το βράδυ, το είχα και στην κόρη μου...

Έχω αρχίσει να είμαι λίγο αισιόδοξη και εύχομαι να παραμείνω έτσι...ούτε εγώ το έχω πει φυσικά...μόνο στη μαμά μου, που με φροντίζει, ώστε να μην κάνω τίποτα!

Όσες έχουμε αποβολές...ξέρουμε.

Έχω και μια μόνιμη υγρασία και ολο ψάχνομαι...

Ο γιατρός μου είπε όσο μπορώ να ξεκουράζομαι, μέχρι να ακούσω καρδιά...μετα υπάρχει μια ασφάλεια...

Εσείς αραχτες;

Καλημέρα, πέρα ως πέρα ❤️

 

Καλά τί τέλεια νέα πρωί πρωί!! Μπράβο!! Εμεις κορίτσια στέλναμε τη μικρη παιδικό αλλα επειδη αρρωσταινε συνεχεια μεχρι που νοσηλευτηκε μας ειπε ο γιατρος αν μπορουμε να μεινει σπιτι φέτος και βρήκαμε γυναίκα η οποιά μαγειρεύει κιόλας. Δεν φαντάζεστε πόσο μεγάλη βοήθεια είναι αυτό. Γιατι εμεις δεν έχουμε καμία βοήθεια ούτε παπούδες ούτε γιαγιάδες ούτε κανεναν. Και με ξεκουράζει απειρα το να μην έχω το μαγείρεμα τουλάχιστον..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια μου!! 
σήμερα έχω μια νύστα και ατονία δε φαντάζεστε! Όλο χασμουριέμαι μπορεί να φταίει και ο καιρός που είναι χάλια..

προσπαθώ κι εγώ να μην κάνω πολλά πολλά βέβαια δεν το έχω πει σε κανέναν κοντινό μου ακόμα, μου φαίνεται ότι είναι πολύ νωρίς.

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Καλημέρα...ξεκίνησαν και εμένα κάτι αναγουλες, δειλά δειλά...

Το στάνταρ είναι η συχνοουρια...δεν παίζει να μην ξυπνήσω το βράδυ, το είχα και στην κόρη μου...

Έχω αρχίσει να είμαι λίγο αισιόδοξη και εύχομαι να παραμείνω έτσι...ούτε εγώ το έχω πει φυσικά...μόνο στη μαμά μου, που με φροντίζει, ώστε να μην κάνω τίποτα!

Όσες έχουμε αποβολές...ξέρουμε.

Έχω και μια μόνιμη υγρασία και ολο ψάχνομαι...

Ο γιατρός μου είπε όσο μπορώ να ξεκουράζομαι, μέχρι να ακούσω καρδιά...μετα υπάρχει μια ασφάλεια...

Εσείς αραχτες;

Καλημέρα, πέρα ως πέρα ❤️

 

Μπράβο κορίτσι μου θα δεις όλα καλά θα σου πάνε!! Να παραμείνεις έτσι αισιόδοξη ❤️

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου όλες βλέπω μια χαρα τα πάτε και χαίρομαι πολυ ❤

Εγώ αύριο μεθαύριο περιμένω να ερθει η άτιμη χθες το βράδυ με πονουσε λίγο πιο πολυ το στήθος μου σήμερα παλι τίποτα που αυτο σημαινει οτι ερχετε απο υγρασία τίποτα απολύτως τόσο στεγνή που και εγώ απορω δεν έχει ξαναγίνει αυτό γενικώς όλα φυσιολογικά οποτε την περιμένω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Εγώ 3η μέρα έχω υψηλή θερμοκρασία για τα φυσιολογικά μου, οπότε θεωρώ ότι τελείωσε και η ωορρηξία μου και μάλλον έγινε και νωρίτερα (δεν την καταλαβαίνω ποτέ). Έχει ξεκινήσει να πριζεται το στήθος μου και νιώθω και κάτι πόνους σταδιακά χαμηλά αλλά περιμένω σε 1,5 εβδομάδα περίοδο, χθες με πονουσε πολύ και η μέση μου όπως όταν περιμένω  :tongue:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα...ξεκίνησαν και εμένα κάτι αναγουλες, δειλά δειλά...

Το στάνταρ είναι η συχνοουρια...δεν παίζει να μην ξυπνήσω το βράδυ, το είχα και στην κόρη μου...

Έχω αρχίσει να είμαι λίγο αισιόδοξη και εύχομαι να παραμείνω έτσι...ούτε εγώ το έχω πει φυσικά...μόνο στη μαμά μου, που με φροντίζει, ώστε να μην κάνω τίποτα!

Όσες έχουμε αποβολές...ξέρουμε.

Έχω και μια μόνιμη υγρασία και ολο ψάχνομαι...

Ο γιατρός μου είπε όσο μπορώ να ξεκουράζομαι, μέχρι να ακούσω καρδιά...μετα υπάρχει μια ασφάλεια...

Εσείς αραχτες;

Καλημέρα, πέρα ως πέρα ❤️

 

Κι εγω τα ιδια,μόνο στη μαμα! Είχα κι εγώ μια αποβολή πριν 2,5 χρόνια. Εγώ κορίτσια από συμπτώματα μόνο πόνους περιοδου κάπου καπου.  Τίποτα άλλο! Εμετούς και αναγούλες δεν είχα ούτε στο πρώτο.  Ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα. Μου φαίνεται πολύ μακριά το να ακούσουμε καρδιά! Σε ποια εβδομάδα περιπου;; 7η,8η;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Polly1 είπε:

Κι εγω τα ιδια,μόνο στη μαμα! Είχα κι εγώ μια αποβολή πριν 2,5 χρόνια. Εγώ κορίτσια από συμπτώματα μόνο πόνους περιοδου κάπου καπου.  Τίποτα άλλο! Εμετούς και αναγούλες δεν είχα ούτε στο πρώτο.  Ούτε ζαλάδες ούτε τίποτα. Μου φαίνεται πολύ μακριά το να ακούσουμε καρδιά! Σε ποια εβδομάδα περιπου;; 7η,8η;; 

Κι εγω την πρώτη εγκυμοσύνη την πέρασα με μηδέν συμπτώματα, ήταν όνειρο!! Τώρα εχω λίγο πόνους περιόδου και υπνηλία! Καρδιά συνήθως ακούμε στις 6+ βδομαδες και μετά! 
Αιώνας φαίνεται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Martinaa είπε:

Κι εγω την πρώτη εγκυμοσύνη την πέρασα με μηδέν συμπτώματα, ήταν όνειρο!! Τώρα εχω λίγο πόνους περιόδου και υπνηλία! Καρδιά συνήθως ακούμε στις 6+ βδομαδες και μετά! 
Αιώνας φαίνεται!

Μου πε να πάω 5+ ,θα μου πει μετά από καμιά βδομαδα;; Και δε μπορώ να συγκρίνω με 1η γθατι λείπετε ταξίδι και πήγα στην 8η

πρίν από 54 λεπτά , Kon90 είπε:

Καλημερα κοριτσαρες μου όλες βλέπω μια χαρα τα πάτε και χαίρομαι πολυ ❤

Εγώ αύριο μεθαύριο περιμένω να ερθει η άτιμη χθες το βράδυ με πονουσε λίγο πιο πολυ το στήθος μου σήμερα παλι τίποτα που αυτο σημαινει οτι ερχετε απο υγρασία τίποτα απολύτως τόσο στεγνή που και εγώ απορω δεν έχει ξαναγίνει αυτό γενικώς όλα φυσιολογικά οποτε την περιμένω 

Πες μου ότι δεν είσαι σαν εμένα και ότι θα κάνεις τεστ την Κυριακή!! Έχω αγωνία !!!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Polly1 είπε:

Μου πε να πάω 5+ ,θα μου πει μετά από καμιά βδομαδα;; Και δε μπορώ να συγκρίνω με 1η γθατι λείπετε ταξίδι και πήγα στην 8η

Πες μου ότι δεν είσαι σαν εμένα και ότι θα κάνεις τεστ την Κυριακή!! Έχω αγωνία !!!

Δεν νομιζω να προλαβω κοριτσάκι μου να το κάνω χαχαχα θα έχει προλάβει η κύρια νωρίτερα 

Αν όμως δεν έχει ερθει μέχρι Κυριακή βράδυ υπόσχομαι πως δεύτερα θα κάνω 

Αλλά επειδή το στήθος ξεπρηστηκε τελείως ξέρω πως θα ερθει παντα μου ξεπρηζεται 2 μέρες πριν αδιαθετησω

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μου καλησπέρα κ από μενα...τι ωραία αυτά τα συμπτώματα που έχετε... λοιπόν εμείς χθες έγινε ελεύθερα... Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια μου γιατί κανονικά είναι από τον άλλο μήνα να ξεκινήσουμε... παρ'όλα αυτά δεν έχω ελπίδες αν κ είμαι  στις γόνιμες να γίνει κάτι...Γιατί είχαμε καιρό λόγω του απαγορευμένου κ προφανώς δεν θα είναι καλό το σπέρμα... ελπίζω όμως από τον επόμενο μήνα που θα ξεκινήσουμε να μας έρθει μέσα στους επόμενους το θετικό τεστ...

  • Μου αρέσει 1

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

κορίτσια μου καλησπέρα κ από μενα...τι ωραία αυτά τα συμπτώματα που έχετε... λοιπόν εμείς χθες έγινε ελεύθερα... Δεν το περίμενα να πω την αλήθεια μου γιατί κανονικά είναι από τον άλλο μήνα να ξεκινήσουμε... παρ'όλα αυτά δεν έχω ελπίδες αν κ στις γόνιμες να γίνει κάτι...Γιατί είχαμε καιρό λόγω του απαγορευμένου κ προφανώς δεν θα είναι καλό το σπέρμα... ελπίζω όμως από τον επόμενο μήνα που θα ξεκινήσουμε να μας έρθει μέσα στους επόμενους το θετικό τεστ...

Με το καλοοοο κορίτσι μου καλή επιτυχία!

@Polly1συνήθως την 6 συν βλέπεις τον παλμό της καρδιάς κ τον λεκιθικο σάκο δηλ τον πλακούντα!κ στην 7 συν.ακους τους παλμούς!αλλά αυτό παίζει κ πότε έγινε η σύλλυψη αλλά συνήθως ως 7 βδομάδα ακούς καρδια

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επειδή κάνω νωρίς ωορρηξία, συνήθως ακούω καρδιά 6η εβδομάδα.

Βγαίνουν πάντα τα έμβρυα μεγαλύτερα...και τώρα έκανα ωορρηξία 9-10η μέρα.

Μέχρι να πάω στον γιατρό είναι ένας αιώνας..και μεσολαβεί ξανά χοριακη...λόγω ιστορικού...πόσο αγχωτικες οι χοριακες.

 

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...