Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

16 minutes ago, iwanna24 said:

Είμαι 6 εβδομάδων ακριβώς ❤️

Τέλια...ακρετά νωρίς την ακούσατε!! Ήταν ο πρώτος σου υπέρηχος;; 

14 minutes ago, Lena3 said:

Τέλεια...ακρετά νωρίς την ακούσατε!! Ήταν ο πρώτος σου υπέρηχος;; 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Lena3 είπε:

Τέλια...ακρετά νωρίς την ακούσατε!! Ήταν ο πρώτος σου υπέρηχος;; 

 

Ο δεύτερος...

Έκανα στην 5η εβδομάδα και είδαμε σάκο και σήμερα είδαμε έμβρυο και ακούσαμε καρδιά. 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Ο δεύτερος...

Έκανα στην 5η εβδομάδα και είδαμε σάκο και σήμερα είδαμε έμβρυο και ακούσαμε καρδιά. 

Γλυκό μου κορίτσι μπράβο!!!! Υπέροχα!!!!!❤️❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Πραγματικά μας διέλυσες... λυπάμαι πολύ. Είμαστε εδώ για παρεούλα να το περάσουμε μαζί ότι χρειαστείς.

Δεν είσαι η μόνη και δεν είσαι μόνη!

Συμφωνώ με κάθε λέξη...

Σ ευχαριστώ πολύ κούκλα μου..το ξέρω.. δυστυχώς αυτός ο αγώνας ειναι μεγάλος κ πολύ επιπονος αλλά δεν θα τα παρατήσω..

Δύναμη σε όλες τις κοπέλες..είτε έρχεται εύκολα είτε δύσκολα..κάθε μία από μας ξέρει τι περνάει.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα...

Ακούσαμε την καρδούλα σήμερα...

Τακα τουκα και συνεχίζουμε ❤️

Τέλεια κορίτσι μου!!!! Ποσο χαίρομαι!!!! Αντε να ακούσω κι εγώ τη Δευτέρα ❤️❤️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!! Θέλω να σας ρωτήσω άμα ξερετε.. Η θερμοκρασία ανεβαίνει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;; είχα πονοκέφαλο και έβαλα θερμόμετρο κ είχα 37.3...βεβαια γενικά έχω ανεβασμένη θερμοκρασία αλλά ανησυχω μήπως κρυωσα... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα πέρα ως πέρα...

Ακούσαμε την καρδούλα σήμερα...

Τακα τουκα και συνεχίζουμε ❤️

Συγχαρητήρια!! Εγώ θα πάω σε μια βδομάδα ακριβώς και οι μέρες δεν περνάνε!

πρίν από 40 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα!! Θέλω να σας ρωτήσω άμα ξερετε.. Η θερμοκρασία ανεβαίνει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;; είχα πονοκέφαλο και έβαλα θερμόμετρο κ είχα 37.3...βεβαια γενικά έχω ανεβασμένη θερμοκρασία αλλά ανησυχω μήπως κρυωσα... :unsure:

Συνοδεύεται με ριγη ή άλλα συμπτωματα; Κι εγω φουντωνω κάποιες φορές ενώ άλλες κρυώνω! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ιδρωνα πολύ στον ύπνο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Polly1 είπε:

Συγχαρητήρια!! Εγώ θα πάω σε μια βδομάδα ακριβώς και οι μέρες δεν περνάνε!

Συνοδεύεται με ριγη ή άλλα συμπτωματα; Κι εγω φουντωνω κάποιες φορές ενώ άλλες κρυώνω! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ιδρωνα πολύ στον ύπνο! 

Δεν περνάνε το πιστεύω...εγώ έχω ξανά υπέρηχο σε δέκα μέρες...

πρίν από 47 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα!! Θέλω να σας ρωτήσω άμα ξερετε.. Η θερμοκρασία ανεβαίνει κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης;; είχα πονοκέφαλο και έβαλα θερμόμετρο κ είχα 37.3...βεβαια γενικά έχω ανεβασμένη θερμοκρασία αλλά ανησυχω μήπως κρυωσα... :unsure:

Εγώ κρυώνω συνέχεια,  φρικτά πάντως...νομίζω ότι στην κύηση είναι λίγο υψηλή η θερμοκρασία...όχι πάντα.

Γενικά, απόγευμα η θερμοκρασία μέχρι 37.3 δεν είναι καν δέκατα. Είναι απόλυτα φυσιολογική η αύξηση...

8 ώρες πρίν, Martinaa είπε:

Τέλεια κορίτσι μου!!!! Ποσο χαίρομαι!!!! Αντε να ακούσω κι εγώ τη Δευτέρα ❤️❤️

Άντε άντε...εμείς μαζί πάμε...θα ακούσεις βέβαια...τακα τουκα...μια σταλιά αλλά η καρδούλα, καρδούλα...

8 ώρες πρίν, Ευαγγελιαα είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κούκλα μου..το ξέρω.. δυστυχώς αυτός ο αγώνας ειναι μεγάλος κ πολύ επιπονος αλλά δεν θα τα παρατήσω..

Δύναμη σε όλες τις κοπέλες..είτε έρχεται εύκολα είτε δύσκολα..κάθε μία από μας ξέρει τι περνάει.. 

Ευαγγελία μου και πάλι λυπάμαι...το έχω περάσει και εγώ δύο φορές. Δεν υπάρχει ο πόνος...να το πενθήσεις λίγο...σου αξίζει να πέσεις αλλά επιβάλλεται να σηκωθείς. 

Εδώ θα είμαστε. Αν θέλεις κάτι, μην διστάσεις.

 

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Polly1 είπε:

 

Συνοδεύεται με ριγη ή άλλα συμπτωματα; Κι εγω φουντωνω κάποιες φορές ενώ άλλες κρυώνω! Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη ιδρωνα πολύ στον ύπνο! 

Κρυώνω λιγάκι αυτές τις μέρες αλλα σήμερα έτυχε να έχω πονοκέφαλο και έβαλα θερμόμετρο.. Βγηκα έξω το πρωί για κάτι δουλειές και είχε πολύ κρύο και γι αυτό φοβάμαι πιο πολύ μήπως κρυωσα.. Το ντεπον το αναβραζον δίνεται στην εγκυμοσύνη σωστά;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Elenaki30 είπε:

Κρυώνω λιγάκι αυτές τις μέρες αλλα σήμερα έτυχε να έχω πονοκέφαλο και έβαλα θερμόμετρο.. Βγηκα έξω το πρωί για κάτι δουλειές και είχε πολύ κρύο και γι αυτό φοβάμαι πιο πολύ μήπως κρυωσα.. Το ντεπον το αναβραζον δίνεται στην εγκυμοσύνη σωστά;; 

Ντεπόν επιτρέπεται αλλα δεν ξέρω αν επιτρέπεται αναβρασμόν...

Προφανώς Ναι αφού παίρνουμε και αναβρασμόν ασβέστιο στην κυησεις.. 

Λέω εγώ τωρα πάντως να τσεκάρεις με γιατρό οπωσδήποτε..  να έχεις το κεφάλι σ ήσυχο.. Πότε δεν ξέρεις...

Εγώ έχω 37 37και1 με το ηλεκτρονικό θερμόμετρο μερικά απογεύματα και είμαι ζεστή Αλλά περνάει... Αφού περνάει δεν το δίνω σημασία... Γενικά το θερμομετρο με δείχνει 35και5 με 36.. οπότε λες ότι έχω αύξηση αλλά πέφτει μόνο του.. Αφού πάρω κουβέρτα και βάλω τέρμα τα σώματα... αλλα οπως λεει η iwanna24 το απογευμα ο άνθρωπος ανεβάζει θερμοκρασια 37και κάτι απλά ποτέ δεν το καταλαβαίνει.. μας το είπε ενας παιδίατρος που πήγαμε και ειχε ο μικρός 37.3 και είχαμε τρομάξει ξέρεις με τον κοβιντ πλέον ντρέπεσαι να φτερνιστεις έξω πόσο μάλλον να ανεβάσεις θερμοκρασία.. και μας εξήγησε ότι ειναιναπολυτα φυσιολογικά και γίνεται κάθε απόγευμα σε παιδιά και ενήλικες.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , enjoy είπε:

Ντεπόν επιτρέπεται αλλα δεν ξέρω αν επιτρέπεται αναβρασμόν...

Προφανώς Ναι αφού παίρνουμε και αναβρασμόν ασβέστιο στην κυησεις.. 

Λέω εγώ τωρα πάντως να τσεκάρεις με γιατρό οπωσδήποτε..  να έχεις το κεφάλι σ ήσυχο.. Πότε δεν ξέρεις...

Εγώ έχω 37 37και1 με το ηλεκτρονικό θερμόμετρο μερικά απογεύματα και είμαι ζεστή Αλλά περνάει... Αφού περνάει δεν το δίνω σημασία... Γενικά το θερμομετρο με δείχνει 35και5 με 36.. οπότε λες ότι έχω αύξηση αλλά πέφτει μόνο του.. Αφού πάρω κουβέρτα και βάλω τέρμα τα σώματα... αλλα οπως λεει η iwanna24 το απογευμα ο άνθρωπος ανεβάζει θερμοκρασια 37και κάτι απλά ποτέ δεν το καταλαβαίνει.. μας το είπε ενας παιδίατρος που πήγαμε και ειχε ο μικρός 37.3 και είχαμε τρομάξει ξέρεις με τον κοβιντ πλέον ντρέπεσαι να φτερνιστεις έξω πόσο μάλλον να ανεβάσεις θερμοκρασία.. και μας εξήγησε ότι ειναιναπολυτα φυσιολογικά και γίνεται κάθε απόγευμα σε παιδιά και ενήλικες.. 

Ευχαριστω για την απάντηση σας κορίτσια... Θα δω και αύριο πως θα είμαι και θα πάρω τηλέφωνο τον γιατρό αν συνεχίσει.. Εγώ γενικά με το που αλλάζει ο καιρός ανεβάζω κατευθείαν δέκατα έτσι είναι ο οργανισμος μου αλλά τώρα έτσι όπως είναι τα πράγματα δεν είναι να το αμελω. 

Link to comment
Share on other sites

On 11/30/2021 at 6:50 PM, Ευαγγελιαα said:

κορίτσια εγώ δεν θα γίνω μανούλα τώρα...εφυγαν τα μωράκια μου :-(

Λυπάμαι πολύ. Τώρα το είδα. Να είσαι δυνατή!! Όλα θα πάνε καλά και αργά ή γρήγορα θα έρθει το μωράκι-α σου!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Δευτέρα έκανα χοριακή και είχα τιμή 1589. Τρίτη πήγαμε γιατρό και είδαμε 3 σάκους!!!!!!! Οι δύο είχαν εμβρυικά στοιχεία, ο άλλος κενός. Ο γιατρός δεν είναι σίγουρος ότι είναι σάκος, μπορεί και αποκόλληση. Στις 10 του μήνα έχω πάλι υπέρυχο για να δούμε πως θα εξελιχθεί και τότε ίσως να ακούσουμε καρδούλα(-ες?) μιας και θα είμαι 6 εβδομάδων. 

Ο άντρας μου έχει δίδυμη αδερφή αλλά εγώ έχω πάθει σοκ γιατί δεν το περίμενα!!! Έχουμε ήδη ένα αγοράκι 14 μηνών!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Antria είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Δευτέρα έκανα χοριακή και είχα τιμή 1589. Τρίτη πήγαμε γιατρό και είδαμε 3 σάκους!!!!!!! Οι δύο είχαν εμβρυικά στοιχεία, ο άλλος κενός. Ο γιατρός δεν είναι σίγουρος ότι είναι σάκος, μπορεί και αποκόλληση. Στις 10 του μήνα έχω πάλι υπέρυχο για να δούμε πως θα εξελιχθεί και τότε ίσως να ακούσουμε καρδούλα(-ες?) μιας και θα είμαι 6 εβδομάδων. 

Ο άντρας μου έχει δίδυμη αδερφή αλλά εγώ έχω πάθει σοκ γιατί δεν το περίμενα!!! Έχουμε ήδη ένα αγοράκι 14 μηνών!

Ουαου...σοκ...

Και τελικά ήταν αποκόλληση ή τρίτος σάκος;

Πω πω...μα τρίδυμα;

Αϊ καλέ...

Τα δίδυμα ωραία είναι...θα γίνεις τριτεκνη μια και έξω...

Τέλεια ❤️

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...