Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 28 λεπτά , Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια! Τι κανετε;; Εγω 7 εβδομάδων σήμερα και νιώθω ότι αρρωσταίνω. Πονόλαιμος και πονοκέφαλος! Δε θα τη γλίτωνα για πολύ με τους άλλους 2 αρρώστους στο σπίτι 

Ο καθε Οργανισμός το περνάει διαφορετικα Αλλά ούσα έγκυος κόλλησα γαστρεντερίτιδα και 2 ιώσεις με μπούκωμα κ φλεμμα.. το παιδί μου μόλις κόλλησε την 6η ίωση από την αρχή της χρόνιας!!! Και .μας κόλλησε όλους... το περνάω ήπια!!! Μπορώ να φροντίσω κ τους υπόλοιπους... εύχομαι να το περάσεις ήπια... το αν επηρεάζεται το μωρο δεν ξέρω το έχω απορία και Εγώ!!! Εύχομαι να μην ανεβάσεις πυρετό εμείς ευτυχώς δεν έχουμε καλή σχέση με τον πυρετό!!

Περαστικά σε όλη την οικογένεια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , enjoy είπε:

Ο καθε Οργανισμός το περνάει διαφορετικα Αλλά ούσα έγκυος κόλλησα γαστρεντερίτιδα και 2 ιώσεις με μπούκωμα κ φλεμμα.. το παιδί μου μόλις κόλλησε την 6η ίωση από την αρχή της χρόνιας!!! Και .μας κόλλησε όλους... το περνάω ήπια!!! Μπορώ να φροντίσω κ τους υπόλοιπους... εύχομαι να το περάσεις ήπια... το αν επηρεάζεται το μωρο δεν ξέρω το έχω απορία και Εγώ!!! Εύχομαι να μην ανεβάσεις πυρετό εμείς ευτυχώς δεν έχουμε καλή σχέση με τον πυρετό!!

Ευχαριστώ πολύ!! Περαστικά και σε σας!! Χρειάστηκε να πάρεις αντιβιωση; Τα φάρμακα που δίνουν είναι συμβατά με το έμβρυο οπότε θεωρητικά δεν επηρεάζουν!! Έτσι είναι ο χειμώνας!! Για να δούμε!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόριτσια! Τώρα μπήκα να σας διαβάσω! Εμείς ολα καλα δεν είναι κανένας άρρωστος! Ευτυχώς γιατί απο το καλοκαίρι μέχρι να σταματήσει η μικρή το σχολείο μόνο άρρωστοι ήμαστε! Σήμερα έχω γιατρό μετά απο ένα μήνα σχεδόν. Θα έχω νέα να σας γράψω το βράδυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2021 at 5:39 ΜΜ, Polly1 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Περαστικά και σε σας!! Χρειάστηκε να πάρεις αντιβιωση; Τα φάρμακα που δίνουν είναι συμβατά με το έμβρυο οπότε θεωρητικά δεν επηρεάζουν!! Έτσι είναι ο χειμώνας!! Για να δούμε!!

Εγώ δεν πήγα καν στο γιατρο να μου γράψει κάτι το περνάω έτσι... συνηθως στην εγκυμοσύνη αποφεύγω και το Ντεπόν... Ακόμα και στους πονοκεφάλους... Στο μικρό γράψανε ένα σπρέι και σιρόπι για το βηχα... αντιβίωσεις η παιδίατρος μας δεν δίνει στα παιδιά έχει πάει 4 και ειναι κατά των αντιβιωσεων... ακομα δεν εχουμε παρει ποτε... Δεν έτυχε... Δεν το έκρινε απαραίτητο... 

10 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλημέρα κόριτσια! Τώρα μπήκα να σας διαβάσω! Εμείς ολα καλα δεν είναι κανένας άρρωστος! Ευτυχώς γιατί απο το καλοκαίρι μέχρι να σταματήσει η μικρή το σχολείο μόνο άρρωστοι ήμαστε! Σήμερα έχω γιατρό μετά απο ένα μήνα σχεδόν. Θα έχω νέα να σας γράψω το βράδυ!

Περιμένουμε εγώ Παρασκευή με την @iwanna24

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Εγώ δεν πήγα καν στο γιατρο να μου γράψει κάτι το περνάω έτσι... συνηθως στην εγκυμοσύνη αποφεύγω και το Ντεπόν... Ακόμα και στους πονοκεφάλους... Στο μικρό γράψανε ένα σπρέι και σιρόπι για το βηχα... αντιβίωσεις η παιδίατρος μας δεν δίνει στα παιδιά έχει πάει 4 και ειναι κατά των αντιβιωσεων... ακομα δεν εχουμε παρει ποτε... Δεν έτυχε... Δεν το έκρινε απαραίτητο... 

Περιμένουμε εγώ Παρασκευή με την @iwanna24

Ναι,πολλοί δίνουν πολύ εύκολα! Αλλά κρίμα μωρε,αμα αντιμετωπιζεται και φυσικά! Και η δική μας παιδίατρος τα εξαντλεί όλα τα περιθώρια.Εγω τελικά δεν αρρωστησα! Αλλά νιώθω πολλή κούραση. Χθες σφουγγαρισα κιολας,δε σηκώνει κουβά,μόνο στραγγιζα σφουγγαριστρα,αλλά δεν το ξανακάνω,ένιωθα μετά ότι εσκαβα 5 ωρες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούργια στο φόρουμ! Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός διαρκεί από 23-29 μέρες. Την 26 μέρα του κύκλου έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό την επόμενη μέρα έκανα χοριακη και βγήκε 30..ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω σε 3-4 μέρες! Έχω πολύ άγχος!! Είναι μικρη η τιμή της χοριακης;;;; έχουμε ήδη ένα παιδάκι 4 χρόνον και προσπαθούμε για δεύτερο.. Πριν 3ης μήνες έκανα αποξεση λόγο παλυνδρομης κύησης οπότε καταλαβαίνετε το άγχος μου

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούργια στο φόρουμ! Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός διαρκεί από 23-29 μέρες. Την 26 μέρα του κύκλου έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό την επόμενη μέρα έκανα χοριακη και βγήκε 30..ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω σε 3-4 μέρες! Έχω πολύ άγχος!! Είναι μικρη η τιμή της χοριακης;;;; έχουμε ήδη ένα παιδάκι 4 χρόνον και προσπαθούμε για δεύτερο.. Πριν 3ης μήνες έκανα αποξεση λόγο παλυνδρομης κύησης οπότε καταλαβαίνετε το άγχος μου

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Μαρία Φ said:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι καινούργια στο φόρουμ! Ο κύκλος μου δεν είναι σταθερός διαρκεί από 23-29 μέρες. Την 26 μέρα του κύκλου έκανα τεστ εγκυμοσύνης και βγήκε θετικό την επόμενη μέρα έκανα χοριακη και βγήκε 30..ο γιατρός μου είπε να την επαναλάβω σε 3-4 μέρες! Έχω πολύ άγχος!! Είναι μικρη η τιμή της χοριακης;;;; έχουμε ήδη ένα παιδάκι 4 χρόνον και προσπαθούμε για δεύτερο.. Πριν 3ης μήνες έκανα αποξεση λόγο παλυνδρομης κύησης οπότε καταλαβαίνετε το άγχος μου

 

Καλημέρα καλως ήρθες! Η τιμή της χοριακής δεν έχει σημασία πόσο ξεκινάει αλλα να διπλασιάζεται σωστά. Οπότε ο γιατρός σου θα σου πει ανάλογα πόσο θα βγει και η δεύτερη! Με το καλο το μωράκι!! Εμένα μια χαρά μου ακούγονται όλα!

Κορίτσια καλημέρα! Πήγαμε χτες όλα καλα! Είμαι στη 10η εβδομάδα. Σάκος μια χαρά, αρτιμέλεια, εγκέφαλος, καρδούλα ολα οκ!! Σε 2μιση εβδομάδες τώρα αυχενική!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλημέρα καλως ήρθες! Η τιμή της χοριακής δεν έχει σημασία πόσο ξεκινάει αλλα να διπλασιάζεται σωστά. Οπότε ο γιατρός σου θα σου πει ανάλογα πόσο θα βγει και η δεύτερη! Με το καλο το μωράκι!! Εμένα μια χαρά μου ακούγονται όλα!

Κορίτσια καλημέρα! Πήγαμε χτες όλα καλα! Είμαι στη 10η εβδομάδα. Σάκος μια χαρά, αρτιμέλεια, εγκέφαλος, καρδούλα ολα οκ!! Σε 2μιση εβδομάδες τώρα αυχενική!

Αι Παναγία μου ποτέ έφτασε η Αυχενική πόπολο με το Καλό!!! Εγώ ειμαι 8κι5. Οπότε Αυχενική πρώτα ο Θεος καινούργια χρονιά σε ζηλεύω θα σ φύγει το άγχος νωρίτερα.. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, enjoy said:

Αι Παναγία μου ποτέ έφτασε η Αυχενική πόπολο με το Καλό!!! Εγώ ειμαι 8κι5. Οπότε Αυχενική πρώτα ο Θεος καινούργια χρονιά σε ζηλεύω θα σ φύγει το άγχος νωρίτερα.. 

Ισχύει αυτό! Μου λεει στην αρχη στις 27 κι εγώ απο 25 θα ειμαι στο χωριο μου και θα ηθελα να το ανακοινώσω και του λεω πιο νωρις δεν γινεται; και το εβαλε 22 του μηνα! Οπότε ναι και θα μου φυγει το αγχος και θα μπορέσω να το ανακοινώσω! Περναει πολυ γρηγορα ο καιρος οντως οταν ειναι 2ο. Στο πρωτο ειχα και εφαρμογη κι εγώ κ ο αντρας μου μετρουσαμε τα εκατοστα τι φρουτο ειναι κλπ τωρα τίποτα το ξεχναμε ωρες ωρες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια !!! Εγώ έφτασα κ όλας στην μέση του κύκλου, πάω σήμερα να δω αν βοήθησαν τα χάπια και έκανα αυγουλάκια... Ένα έχω να σας πω, θαυμάζω τις κοπέλες που προσπαθούν για πρώτο παιδάκι και αντιμετωπίζουν τις όποιες δυσκολίες, παρόλο που έχω ένα παιδάκι και λες θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και αν δεν έρθει θα μείνω με ένα παιδάκι και πάλι η αγωνία υπάρχει, το άγχος υπάρχει, υπάρχει και η απογοήτευση σε κάθε αρνητικό τέστ... Χίλια μπράβο στις κοπέλες που περνάν όλο αυτόν τον Γολγοθά για να αποκτήσουν το πρώτο τους παιδί και μακάρι ο Θεός να στείλει σε όλες έστω ένα αγγελούδι...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Martinaa είπε:

Γεια σας κορίτσια! Πήγα κι εγώ σήμερα τον δεύτερο υπέρηχο για να ακούσουμε καρδούλα!!

τελεια το σποράκι χτυπάει δυνατά η καρδούλα του και μεγαλώνει ❤️

Ολε ολε ολε!!! Με το καλο ο επόμενος υπέρηχος!!! Αχ κορίτσια σε Όλες εύχομαι ότι καλύτερο... σε όσες έχουν να μείνει και να.μεγαλωσει υγιέστατο.. 

Σε όσες δεν έχουν να πιάσουν τα Χριστούγεννα.. 

Και σε όσες το έχασαν τώρα να τους το ανταποδώσει ο Θεος με δίδυμα το 2022!! Να πάρουν διπλή χαρά!!

@Millou μου αγαπημενη λόγια καρδιάς λόγια ψυχής λόγια ζωής.... αληθινά λόγια... το τι συναίσθημα περιέχουν οι 5 κουβέντες που είπες ανέκφραστο... το τι πόνο... το τι αγωνία... πολλές φορές σκέφτομαι την πρώτη οδυνηρή προσπάθεια για πόλλες... Και άντε να μην έχεις θέμα και να είναι μόνο το άγχος... Αλλά άμα έχεις θέματα υπογονιμότητας πόσο ψυχοφθόρο είναι πόσο... και εγω ευχομαι να χαρίζει ο Θεος απλόχερα παιδια και να μην ταλαιπωρεί καμία γυναικα... 

Και σένα τώρα που μιλώ,

Αυγά να δώκει τόσα

Να κάνεις 2ο παιδί

......

Συνεχίζεται ξύπνησε το νινι και σκαρφαλώνει απανω μ

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Millou είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Εγώ έφτασα κ όλας στην μέση του κύκλου, πάω σήμερα να δω αν βοήθησαν τα χάπια και έκανα αυγουλάκια... Ένα έχω να σας πω, θαυμάζω τις κοπέλες που προσπαθούν για πρώτο παιδάκι και αντιμετωπίζουν τις όποιες δυσκολίες, παρόλο που έχω ένα παιδάκι και λες θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και αν δεν έρθει θα μείνω με ένα παιδάκι και πάλι η αγωνία υπάρχει, το άγχος υπάρχει, υπάρχει και η απογοήτευση σε κάθε αρνητικό τέστ... Χίλια μπράβο στις κοπέλες που περνάν όλο αυτόν τον Γολγοθά για να αποκτήσουν το πρώτο τους παιδί και μακάρι ο Θεός να στείλει σε όλες έστω ένα αγγελούδι...

Κορίτσι μου όλα τα καλά εύχομαι, να πανε όλα υπέροχα!!!

Πώς είστε κορίτσια μου; 

Περαστικά σε όσες είναι αρρρωστουλες και περαστικά και στα παιδάκια τους..

εγώ έχω κάνει ένα τόυρ στους γιατρούς, με τελευταία στάση χθεσινή τον διαβητολογο..προσπαθώ να τα έχω όλα όσο μπορώ υπό έλεγχο οπότε ξεκίνησα από τώρα να μετράω ζαχαρο λόγω προδιάθεσης...

Σήμερα έχω και γυναικολόγο, ελπίζω να ακούσω μόνο καλά και να με αφήσει να σηκώνομαι και λιγάκι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Καλημέρα καλως ήρθες! Η τιμή της χοριακής δεν έχει σημασία πόσο ξεκινάει αλλα να διπλασιάζεται σωστά. Οπότε ο γιατρός σου θα σου πει ανάλογα πόσο θα βγει και η δεύτερη! Με το καλο το μωράκι!! Εμένα μια χαρά μου ακούγονται όλα!

Κορίτσια καλημέρα! Πήγαμε χτες όλα καλα! Είμαι στη 10η εβδομάδα. Σάκος μια χαρά, αρτιμέλεια, εγκέφαλος, καρδούλα ολα οκ!! Σε 2μιση εβδομάδες τώρα αυχενική!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!όλα καλά να πάνε!!!! Σήμερα είχα λίγο καφέ στο σκούπισμα... Πήρα τον γιατρό και μπυ έδωσε utrogestan 200 3ης φορές τη μέρα και μου είπε να ξανά κάνω χοριακη.Ειμαι από νησί όμως και δεν έχουμε μικροβιολογικο για να πάω άμεσα. Ανησυχώ... 

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!όλα καλά να πάνε!!!! Σήμερα είχα λίγο καφέ στο σκούπισμα... Πήρα τον γιατρό και μπυ έδωσε utrogestan 200 3ης φορές τη μέρα και μου είπε να ξανά κάνω χοριακη.Ειμαι από νησί όμως και δεν έχουμε μικροβιολογικο για να πάω άμεσα. Ανησυχώ... 

 

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, και εγώ μια από τα ίδια..με καφέ υγρά, ουτροτζεσταν και ξάπλα είμαι..και τα κορίτσια και ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο..έχεις πολλά; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...