Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ο πόνος μιας μάνας που χάνει το παιδι δεν υπάρχει... Όπως λέει και η μανα μου, τα παιδιά που χάνουν τους γονείς λέγονται ορφανά, ο σύζυγός που χάνει τον σύζυγό χηρος-α.. Αλλά για την μανα που χάνει το παιδί, δεν έχει λέξη να εκφραζει αυτην την κατασταση... 

Ότι και να λέμε οπότε αυτήν η μανα μόνο ξέρει τι περνάει...

Εγώ ζω σε ένα οικογενειακο περιβάλλον που πολλοι έχουν πεθανει, πολλοί έχουν καρκίνο και άλλοι τόσοι εγκεφαλικά από καρδιοπαθειες κάθε 3και λιγο με θρομβωσεις τρεχω.. Δεν υπάρχει νοσοκομείο και που να μην με ξέρει και να μην το ξέρω στην Θεσσαλονίκη μέχρι Λάρισα.. Εγώ είναι σαν να δουλεύω εκεί μέσα από 16χρονων στα νοσοκομεία είμαι, περισσότερο κοιμάμαι εκεί πάρα στο σπίτι μου...

Να μην κλαίτε για το πόνο που επικρατεί, γύρω μας, να κλαίτε για την αχαριστία που έχουμε εμείς οι ίδιοι και τους θεωρούμε ολους δεδομένους και δεν εκτιμάμε τίποτα... Δεν πάμε να δούμε τους γονείς που γέρασαν, δεν παίζουμε με τα παιδιά μας γτ είμαστε κουρασμένοι, δεν βγαζουμε το σκυλο βολτα γτ βαριομαστε, δουλεύουμε σαν τα σκυλιά μόνο και μόνο να έχουμε όλα τα υλικά αγαθά και πολλά άλλα... Δεν νοιαζόμαστε για τον δίπλανο μας στο ελάχιστο.... σε τι θα βοηθαει το κλάμα το δικό μου και το δικό σου και του διπλανου..

όποιος πονάει ας πάει να κρατήσει το χέρι αυτής της μάνας ας της δωσει μια αγκαλια...

ας πάει να δανειστεί 50-100ευρω και ας τα στείλει σε αυτήν την μάνα ας τα στείλει σε έναν οργανισμό αντίστοιχο (σας πληροφορώ ότι δεν είναι απατεώνες η έστω δεν τα τσέπωνουν όλα αλλα βοηθάνε απεριοριστα)...

και οποιος μπαινοβγαίνει στα νοσοκομεια ενας μισθος δεν φτανει ούτε για μια εβδομαδα τι να αναλυσουμε τωρα...

εμενα περιγυρος μου μου ελεγαν δεν επιτρέπονται επισκεψεις στην κλινικη και δεν ερχοταν ενας να με φερει ένα καφέ το πρωί να μου δώσει μια αγκαλια... Και άμα έρχονταν πάλι θα τους έβριζα δεν θα τους ήθελα.. Είναι περίεργη φάση Αλλά πολύ δύσκολη φάση... έξω από την κλινική επιτρέπονται επισκέψεις... όποιος θέλει λύσεις βρίσκει.... Ας κανουμε την αγάπη πράξη μην μενουμε στα λογια... 

@elena93 Δεν σ κάνω επίθεση.. ουτε ξερω πως βοηθησες την κοπελα ουτε με απασχολει εγω για την πλειοψηφια του κόσμου αναφέρομαι και βαζω και μενα μεσα... είμαστε αχάριστοι 1ον. Και 2ον δεν σηκώνουμε το χεράκι μας να βοηθήσουμε τον οποιοδήποτε αμα έχουμε χρόνο μπορεί και να βοηθήσουμε άμα δεν έχουμε... 

Πάλι πολλά είπα τρομάραμ.... πάλι μιλάω αντί να πράττω... εμ είδατε?? Για τα ανάθεμα είμαστε!!  

@Lilly28 με ήθελες παρεούλα είδες τι φλύαρη είμαι?? Παπαπα ούτε εγώ δεν με αντέχω....  θα μπλεξεις σου λεω!!:lol:

Εχεις απολυτο δικαιο με αυτα που ειπες.. εγω προσωπικα επειδη ειναι φιλη μου φυσικα τις ειπα για οτι χρειαζεσαι ειμαι εδω και αν με χρειαστεις θα παρω το πρωτο αεροπλανο και θα ερθω..εγω ειμαι εδω για οτι χρειαστει να την βοηθησω ειτε για λεφτα ειτε ψυχολογικα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κοριτσια!! Χάθηκα γιατί έχω άντρα και παιδί αρρώστους! Αλλά δεν κρατήθηκα,πήγα και γιατρό νωριτερα να δω καρδιά!! Συγκινήθηκα!! Ήταν τόσο μικρούλι! Νομίζω το είδα!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Polly1 είπε:

Γειά σας κοριτσια!! Χάθηκα γιατί έχω άντρα και παιδί αρρώστους! Αλλά δεν κρατήθηκα,πήγα και γιατρό νωριτερα να δω καρδιά!! Συγκινήθηκα!! Ήταν τόσο μικρούλι! Νομίζω το είδα!!

Συγχαρητήρια κορίτσι! Σίγουρα πολύ ιδιαίτερη στιγμή. Μακάρι να υπάρχουν πολλές τέτοιες στο μέλλον. Περαστικά και στους ασθενείς της οικογένειας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν να μοιραστώ πάλι ανησυχιες;;;Θα μοιραστώ...Αύριο θα κάνω ένα τεστακι early ...Δεν νιώθω το στήθος πρησμένο οπότε μάλλον δεν Αλλά έχω χαμηλά ενοχλήσεις που γενικά δεν έχω...αλλά θα το κανω αύριο κ ο θεος βοηθος...Επίσης χαθήκαμε ε;;; ξεκουράζεστε κορίτσια μου μάλλον...φιλιά σε ολες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Lilly28 είπε:

λοιπόν να μοιραστώ πάλι ανησυχιες;;;Θα μοιραστώ...Αύριο θα κάνω ένα τεστακι early ...Δεν νιώθω το στήθος πρησμένο οπότε μάλλον δεν Αλλά έχω χαμηλά ενοχλήσεις που γενικά δεν έχω...αλλά θα το κανω αύριο κ ο θεος βοηθος...Επίσης χαθήκαμε ε;;; ξεκουράζεστε κορίτσια μου μάλλον...φιλιά σε ολες

Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές μπερδευόμαστε με τα συμπτώματα. Σε κάθε περίπτωση εύχομαι θετικά αποτελέσματα αύριο!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια μου, σας έχασα λίγες μέρες γιατί έτρεχα με το σκυλάκι μου, που το χτύπησε αυτοκίνητο και τελικά δεν τα κατάφερε :cry: μπήκα να σας διαβάσω να δω κάτι ευχάριστο και βλέπω και εδώ όχι και τόσο ευχάριστες ειδήσεις... Λυπάμαι πολύ για το κοριτσάκι, να δείτε που μια χαρά θα τα πάει, τα παιδιά κρύβουν απίστευτη δύναμη μέσα τους... Όσο για εμάς που δεν τα καταφέραμε ούτε αυτόν τον μήνα, πάμε για τον επόμενο δυνατά παρέα :x

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Millou είπε:

Γειά σας κορίτσια μου, σας έχασα λίγες μέρες γιατί έτρεχα με το σκυλάκι μου, που το χτύπησε αυτοκίνητο και τελικά δεν τα κατάφερε :cry: μπήκα να σας διαβάσω να δω κάτι ευχάριστο και βλέπω και εδώ όχι και τόσο ευχάριστες ειδήσεις... Λυπάμαι πολύ για το κοριτσάκι, να δείτε που μια χαρά θα τα πάει, τα παιδιά κρύβουν απίστευτη δύναμη μέσα τους... Όσο για εμάς που δεν τα καταφέραμε ούτε αυτόν τον μήνα, πάμε για τον επόμενο δυνατά παρέα :x

Λυπάμαι πραγματικά πολύ...Τα ξαφνικα ειναι πολυ δυσκολα... Με τον καιρο ένα νέο σκυλάκι ίσως γέμιζε την αγκαλιά Σας!! Πότε δεν θα αντικαταστήσει Αυτό.. Αλλά θα είναι μια παρεα που θα σας γεμίζει αγάπη!! 

3 ώρες πρίν, Lilly28 είπε:

λοιπόν να μοιραστώ πάλι ανησυχιες;;;Θα μοιραστώ...Αύριο θα κάνω ένα τεστακι early ...Δεν νιώθω το στήθος πρησμένο οπότε μάλλον δεν Αλλά έχω χαμηλά ενοχλήσεις που γενικά δεν έχω...αλλά θα το κανω αύριο κ ο θεος βοηθος...Επίσης χαθήκαμε ε;;; ξεκουράζεστε κορίτσια μου μάλλον...φιλιά σε ολες

Έλα @Lilly28 κατέρριψε τα προγνωστικά σου!!!! Νινακι θελουμε.. και εσενα Θέλουμε!!!

Διοργανώνεται πάρτι αϋπνίας τον ιουλιο 2022!!! :PΠεριμένουμε να δηλώσεις Συμμετοχή!!!;)

                    :wub:         :wub:         :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, IOANNA28 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές μπερδευόμαστε με τα συμπτώματα. Σε κάθε περίπτωση εύχομαι θετικά αποτελέσματα αύριο!

Περιμένουμε νέα!!!❤️❤️

10 ώρες πρίν, Millou είπε:

Γειά σας κορίτσια μου, σας έχασα λίγες μέρες γιατί έτρεχα με το σκυλάκι μου, που το χτύπησε αυτοκίνητο και τελικά δεν τα κατάφερε :cry: μπήκα να σας διαβάσω να δω κάτι ευχάριστο και βλέπω και εδώ όχι και τόσο ευχάριστες ειδήσεις... Λυπάμαι πολύ για το κοριτσάκι, να δείτε που μια χαρά θα τα πάει, τα παιδιά κρύβουν απίστευτη δύναμη μέσα τους... Όσο για εμάς που δεν τα καταφέραμε ούτε αυτόν τον μήνα, πάμε για τον επόμενο δυνατά παρέα :x

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ....δώστε χρόνο στον εαυτό σας, και μετά ανοίξτε την αγκαλιά σας με μια άλλη ψυχούλα που σας αγαπήσει και θα την αγαπήσετε..

πρίν από 16 λεπτά , Emmi@ είπε:

Περιμένουμε νέα!!!❤️❤️

Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ....δώστε χρόνο στον εαυτό σας, και μετά ανοίξτε την αγκαλιά σας με μια άλλη ψυχούλα που σας αγαπήσει και θα την αγαπήσετε..

Καλημέρα σε όλες!! 

Πώς είστε κορίτσια; εγώ δεν κάνω τίποτα .όλη μέρα την βγάζω στην καρέκλα ξαπλωμένη ( λόγω τηλεργασιας) και μετά ξάπλα στον καναπέ, ελπίζοντας να είναι καλά το σπορακι και να ακούσω σύντομα καρδούλα...❤️❤️

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες όμορφες σε όλες....εννοείται αρνητικο...2 μήνες συνεχόμενα δύσκολα...δεν πειράζει...Θα παω να κανω έναν έλεγχο να δω κ που βρίσκομαι ορμονικά κ συνεχίζουμε ...ελπίζω δίχως άγχος...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Lilly28 είπε:

Καλημέρες όμορφες σε όλες....εννοείται αρνητικο...2 μήνες συνεχόμενα δύσκολα...δεν πειράζει...Θα παω να κανω έναν έλεγχο να δω κ που βρίσκομαι ορμονικά κ συνεχίζουμε ...ελπίζω δίχως άγχος...

Μήπως ήταν νωρίς βρε παιδί μου; Πότε περιμένεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 32 λεπτά , Emmi@ είπε:

Μήπως ήταν νωρίς βρε παιδί μου; Πότε περιμένεις; 

9/12 αλλά μετά τη βιοχημική δεν ξέρω...νωρίς δεν είναι νομίζω.. αλλά ξεαγχωθηκα...Το κανω για ψυχολογικούς λόγους.. για να μην το σκέφτομαι μετά..χαχαχα του παραλογου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Lilly28 είπε:

9/12 αλλά μετά τη βιοχημική δεν ξέρω...νωρίς δεν είναι νομίζω.. αλλά ξεαγχωθηκα...Το κανω για ψυχολογικούς λόγους.. για να μην το σκέφτομαι μετά..χαχαχα του παραλογου

Εγώ σου προτείνω εάν έχεις μια μέρα καθυστέρηση κάνε άλλο ένα, γιατί μερικές φορές και αυτά τα τεστ δεν είναι και εμπιστοσύνης..τώρα αν έρθει απλά πας για τον επόμενο μήνα δυνατά!! Χωρίς άγχος, με πίστη και ελπίδα ;)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Emmi@ είπε:

Εγώ σου προτείνω εάν έχεις μια μέρα καθυστέρηση κάνε άλλο ένα, γιατί μερικές φορές και αυτά τα τεστ δεν είναι και εμπιστοσύνης..τώρα αν έρθει απλά πας για τον επόμενο μήνα δυνατά!! Χωρίς άγχος, με πίστη και ελπίδα ;)

Σε ευχαριστώ κοριτσάρα μου..έτσι όπως τα λες είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε? Πως ειστε σας έχασα λιγο @enjoy τρέχω απο χρόνο τίποτα δουλειά και παλι δουλεια λείπει και ο αντρούλης μου οπότε περασε η ωορρηξία μου εμένα για τώρα σε λίγες μέρες ερχετε τέλος του μήνα παλι ωορρηξία οπότε νεάκια θα εχω με τον νέο χρόνο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσια! Τι κανετε;; Εγω 7 εβδομάδων σήμερα και νιώθω ότι αρρωσταίνω. Πονόλαιμος και πονοκέφαλος! Δε θα τη γλίτωνα για πολύ με τους άλλους 2 αρρώστους στο σπίτι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...