Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα κορίτσια,

      Έκανα τεστ από το φαρμακείο και βγήκε αρνητικό..ξέρω ότι είναι πολύ νωρίς,την Τετάρτη έκανα εμβρυομεταφορά,όμως περίμενα έστω και λίγο αχνή γραμμουλα.Υπαρχει περίπτωση λέτε να βγει θετικό τη Δευτέρα που θα ξανακάνω?

      @Angot Έπρεπε να σε ακούσω και να μην κάνω σήμερα,αλλά δεν κρατήθηκα η τρελή ☹️

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Evaki19 @iwanna24 Κορίτσια ευχαριστώ πολύ! Την Παρασκευή 10/12 θα πάω γιατρό και θα δούμε αν όντως είναι σάκος η αποκόλληση. Μακάρι να μπορούσα να σας βάλω φωτό να το δείτε κι εσείς! Μέχρι τότε θα με φάει η αγωνία. Τα δίδυμα δεν με αγχώνουν αλλά τα τρίδυμα πολύυυυ!!! Ότι θέλει ο Θεός! Εγώ το μόνο που εύχομαι είναι να είναι υγιέστατα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Antria είπε:

@Evaki19 @iwanna24 Κορίτσια ευχαριστώ πολύ! Την Παρασκευή 10/12 θα πάω γιατρό και θα δούμε αν όντως είναι σάκος η αποκόλληση. Μακάρι να μπορούσα να σας βάλω φωτό να το δείτε κι εσείς! Μέχρι τότε θα με φάει η αγωνία. Τα δίδυμα δεν με αγχώνουν αλλά τα τρίδυμα πολύυυυ!!! Ότι θέλει ο Θεός! Εγώ το μόνο που εύχομαι είναι να είναι υγιέστατα!

 

Συγχαρητήρια :) θα περιμένουμε με αγωνία τρίδυμα φυσική πολύ σπάνιο 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια πως ειστε; Εγω ειμαι χαλια απο χθες ειμαι ψυχολογικα ρακκος..με πηρε η κολλητη μου χθες το βραδυ τηλ και μου ειπε κατι δυσαρεστο νεο που ακομα δεν μπορω να πιστεψω..εχει μια κορη 4 χρονων  και απο την προηγουμενη δευτερα δεν ηταν καλα η μικρη την πηγε στον γιατρο και βγηκε οτι εχει  καρκινο στο πισω μερος του κεφαλιου..απο χθες κλαιω και δεν μπρορω να το πιστεψω..χθες ειχε κανει την μεγαλη εγχειρηση και το στειλανε για βιοψια..δεν ξερω ρε κοριτσια ποσο αδικη ειναι η ζωη μερικες φορες

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Εγω ειμαι χαλια απο χθες ειμαι ψυχολογικα ρακκος..με πηρε η κολλητη μου χθες το βραδυ τηλ και μου ειπε κατι δυσαρεστο νεο που ακομα δεν μπορω να πιστεψω..εχει μια κορη 4 χρονων  και απο την προηγουμενη δευτερα δεν ηταν καλα η μικρη την πηγε στον γιατρο και βγηκε οτι εχει  καρκινο στο πισω μερος του κεφαλιου..απο χθες κλαιω και δεν μπρορω να το πιστεψω..χθες ειχε κανει την μεγαλη εγχειρηση και το στειλανε για βιοψια..δεν ξερω ρε κοριτσια ποσο αδικη ειναι η ζωη μερικες φορες

Με έκανες κομμάτια. 

Δεν έχω να πω πολλά.

Λυπάμαι βαθύτατα αλλά ελπίζω, ότι σε αυτές τις ηλικίες γίνονται θαύματα.

Κυριολεκτικά!!!

Μέσα από την καρδιά μου να γίνει καλά το παιδάκι!!!

Να πάνε όλα καλά για όλα τα παιδιά του κόσμου!

 

 

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwanna24 είπε:

Με έκανες κομμάτια. 

Δεν έχω να πω πολλά.

Λυπάμαι βαθύτατα αλλά ελπίζω, ότι σε αυτές τις ηλικίες γίνονται θαύματα.

Κυριολεκτικά!!!

Μέσα από την καρδιά μου να γίνει καλά το παιδάκι!!!

Να πάνε όλα καλά για όλα τα παιδιά του κόσμου!

 

 

 εγω δεν μπορω να μαζεψω τα κομματια απο χθες..δεν ξερω γιατι η ζωη να ειναι τοσο αδικη με τα παιδακια ολου το κοσμου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

 εγω δεν μπορω να μαζεψω τα κομματια απο χθες..δεν ξερω γιατι η ζωη να ειναι τοσο αδικη με τα παιδακια ολου το κοσμου

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου... Ελπίζω να πάνε όλα καλά!! 

 

Εγώ ακόμα είμαι στην αναμονή, δεν έχω δει σημάδια από την ακατανομαστη αν και με πιάνουν κάτι πόνοι ώρες ώρες.. το μόνο που παρατήρησα είναι άσπρα υγρά στο εσώρουχο αλλά δεν ξέρω αν τα είχα πάντα. Τώρα τα παρατηρώ όλα, οπότε περιμένω :?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , Lilly28 είπε:

@Marianneπότε περιμένεις κορίτσι;; δεν κάνεις κατι;;τεστακι χοριακη;;να σου φυγει το αγχος;;

Σήμερα κανονικά ήταν να αδιαθετησω! Είχα κάνει χθες ένα τεστακι και βγήκε αρνητικό!! Λέω να περιμένω..  εσύ έχεις παρατηρήσει καθόλου τέτοια υγρά;:wacko:

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Εγω ειμαι χαλια απο χθες ειμαι ψυχολογικα ρακκος..με πηρε η κολλητη μου χθες το βραδυ τηλ και μου ειπε κατι δυσαρεστο νεο που ακομα δεν μπορω να πιστεψω..εχει μια κορη 4 χρονων  και απο την προηγουμενη δευτερα δεν ηταν καλα η μικρη την πηγε στον γιατρο και βγηκε οτι εχει  καρκινο στο πισω μερος του κεφαλιου..απο χθες κλαιω και δεν μπρορω να το πιστεψω..χθες ειχε κανει την μεγαλη εγχειρηση και το στειλανε για βιοψια..δεν ξερω ρε κοριτσια ποσο αδικη ειναι η ζωη μερικες φορες

Την καθάρισαν εντελώς??? Έχει μεταστασεις?? Πώς πήγε το χειρουργείο?? Η μόνο βιοψία κάνανε? Αν είναι σε σημείο που μπόρεσαν να το καθαρίσουν όλο και 2ον δεν έχει μεταστάσεις... Ο Θεος είναι μεγάλος... Και θα το φροντίσει!!!  Εύχομαι να αναρρώσει γρήγορα και να επιστρέψει στην κανονικότητα της...

Εχώ γράψει σε άλλο θέμα ότι το έχω ζήσει και εγώ με τον μεγάλο μου! Έχω δει 100αδες παιδάκια στους διαδρομους της κλινικής... 2παιδακια έφυγαν λίγες ώρες αφότου είμασταν μαζί και μιλούσαμε... Επίσης εδώ μέσα υπάρχουν νοσηλεύτριες που έζησαν σε τετοιες πτέρυγες... οποτε πολλες νοιωθουμε τον πονο σου κυριολεκτικα... Ο δρόμος θα είναι δύσκολος για τα επόμενα τουλάχιστον 2χρόνια... Αλλά εύχομαι να βγει νικήτρια μόνο αυτό έχει σημασία!!!

Να μην κλαίτε μας ελεγαν στο νοσοκομειο... ειναι σαν να θρηνητε το παιδι!!! Το παιδι δεν πεθανε ειναι εδω χαρειτε το!!

Έμας μας έδωσαν 6μηνες ζωής..  το ανακαλύψαμε όταν γεννήθηκε και Τώρα είναι 4χρονων και είναι φυσιολογικοτατος υγιεστατος!! 

Τα παιδάκια επειδή πλάθουν κύτταρα και είναι στην ανάπτυξη τα αντιμετωπίζουν πιο εύκολα από ενήλικες... σε κάθε στάδιο της ασθένειας!! 

Εύχομαι κουράγιο!! η Παναγία μαζί Τους!!! Και έχει ο Θεος!! Εμείς κάναμε και μεταστάσεις και χειρουργεία αλλά ολα καλα ο Άγιος Ραφαήλ έκανε το θαύμα του!! Χαλάλι όλες οι δυσκολίες..  Δεν με νοιάζουν με νοιάζει που τώρα ροχαλιζει δίπλα μου (:lol:κυριολεκτικα παλι καποια ιωσουλα κουβαλησε ο γλυκος μου) και κοιμαται χωρίς (χικμαν) για τις γνωστριες!! Μου αρκει που ζει και ζει χωρις κανενα κοστος μεγαλο θαυμα μεγαλο!!

Ευχομαι και στο κοριτσακι το ιδιο και σε ολα τα παιδακια του κοσμου...

4 ώρες πρίν, Antria είπε:

 

 

Σούπερ Ουάου νέα... Εγώ εύχομαι 3διδυμα να έχετε όλοι από Ένα!! Να ασχολείστε!!! Αχ καλό Ε!!! Πιστεύω το αγοράκι σου θα ξετρελαθει δεν θα ξέρει πιο από όλα κυνηγήσει μέσα στο σπίτι φαντάζομαι από τώρα τον γλυκό πανικό!!! 3 μικρά να μποσουλανε προς κάθε κατεύθυνση και το μεγάλο πειραχτηρι είναι τέλειο τέλειο τέλειο πιο τέλειο δεν γίνεται!!! Καλά εσύ θα περάσεις σούπερ φανταστικά!! Έλα μωρέ κάθε μανούλα σούπερ φανταστικά περνάει!! Στην πράξη ποτέ η μητρότητα δεν ήταν όπως τη  φανταζόμασταν... Αυτά τα ξενύχτια άλλο να τα ακούς και άλλο να τα ζεις Ε κορίτσια???

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια πως ειστε; Εγω ειμαι χαλια απο χθες ειμαι ψυχολογικα ρακκος..με πηρε η κολλητη μου χθες το βραδυ τηλ και μου ειπε κατι δυσαρεστο νεο που ακομα δεν μπορω να πιστεψω..εχει μια κορη 4 χρονων  και απο την προηγουμενη δευτερα δεν ηταν καλα η μικρη την πηγε στον γιατρο και βγηκε οτι εχει  καρκινο στο πισω μερος του κεφαλιου..απο χθες κλαιω και δεν μπρορω να το πιστεψω..χθες ειχε κανει την μεγαλη εγχειρηση και το στειλανε για βιοψια..δεν ξερω ρε κοριτσια ποσο αδικη ειναι η ζωη μερικες φορες

Δεν μπορώ να ακούω για παιδιά αλήθεια…αλλά πες τη φίλη σου να είναι δυνατή για το παιδάκι της!!! Να μην δείχνει την στεναχώρια κ ότι αυτό θα περάσει!!! Το ξέρω αυτό που λεώ μπορεί να φαίνεται εύκολο αλλά η ψυχολογία είναι το παν!! Έχω γνωστή με καρκίνο στο κεφάλι και αν δεν ήταν τόσο θετική τόσο αισιόδοξη δεν θα ζούσε τώρα και ακόμα παλεύει με αυτό…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λέει όλες νάνι μεσημεριάτικο?

Εμένα λογοδιαρροια με έπιασε πάλι απαντάω σε όλα τα Θέματα τ φόρουμ !!:lol: 

Ελάτε βρε εδώ να με κάνετε παρέα που πηγαίνω σε ξενα σπιτια και παρλαπιπαρω... 

Που είστε βρε??

Μπήκα και στο μετά την εμβρυομεταφορα... τρομάρα μου η περίεργη!! που γίνηκε και hot... Αλλά μάζεψα τα μπογαλακια μου και έφυγα έλεγαν πράγματα που δεν γνωρίζω...πάλι καλά... την γλύτωσαν αυτές και δεν τις επρηξα.. :lol:

@iwanna24έλα χαρά μου έλα χαρά της παρέας... @Kon90 που είσαι ορέ να πούμε καμιά .... να γελάσουμε... @Ανθη 39 Και εσύ κομματάκι χορατατζου είσαι come to δώθε...

Θα φτιάξω καινούργιο καφέ με φαίνεται και θα το ονομασω ο μονόλογος της @enjoy... Για να μην διακόπτει κάνεις... Γιατί εδώ πολύ φασαρία γίνεται μην γράφετε τόσα.... Δεν σας προλαβαίνω...:P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , enjoy είπε:

Τι λέει όλες νάνι μεσημεριάτικο?

Εμένα λογοδιαρροια με έπιασε πάλι απαντάω σε όλα τα Θέματα τ φόρουμ !!:lol: 

Ελάτε βρε εδώ να με κάνετε παρέα που πηγαίνω σε ξενα σπιτια και παρλαπιπαρω... 

Που είστε βρε??

Μπήκα και στο μετά την εμβρυομεταφορα... τρομάρα μου η περίεργη!! που γίνηκε και hot... Αλλά μάζεψα τα μπογαλακια μου και έφυγα έλεγαν πράγματα που δεν γνωρίζω...πάλι καλά... την γλύτωσαν αυτές και δεν τις επρηξα.. :lol:

@iwanna24έλα χαρά μου έλα χαρά της παρέας... @Kon90 που είσαι ορέ να πούμε καμιά .... να γελάσουμε... @Ανθη 39 Και εσύ κομματάκι χορατατζου είσαι come to δώθε...

Θα φτιάξω καινούργιο καφέ με φαίνεται και θα το ονομασω ο μονόλογος της @enjoy... Για να μην διακόπτει κάνεις... Γιατί εδώ πολύ φασαρία γίνεται μην γράφετε τόσα.... Δεν σας προλαβαίνω...:P

Πωωωω σήμερα είσαι του τρελού!

Είμαι στη δουλειά κουκλίτσα.

Έχω και εγώ διάθεση σήμερα μουρλια!

Αύριο βγαίνει νέα σεζόν.

 

 

Μην ρωτησεις που!

  • Χαχα 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...