Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Emmi@ είπε:

Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου, και εγώ μια από τα ίδια..με καφέ υγρά, ουτροτζεσταν και ξάπλα είμαι..και τα κορίτσια και ο γιατρός μου είπε ότι είναι πολύ συνηθισμένο..έχεις πολλά; 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου!!! Δεν έχω πολλά με πονάει όμως η μέση μου και η κοιλιά μου..πόσων εβδομάδων είσαι;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και σε λίγους μήνες να κρατάς το μωράκι σου!!! Δεν έχω πολλά με πονάει όμως η μέση μου και η κοιλιά μου..πόσων εβδομάδων είσαι;;; 

Και μένα με ποναγε η μέση μου την προηγούμενη εβδομάδα και τον ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο...

Η κοιλιά σου πονάει πολύ; Η σαν πονακια περιόδου; 

Είμαι 6+5 σήμερα..έχω γιατρό σήμερα και τρέμει η ψυχή μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Emmi@ είπε:

Και μένα με ποναγε η μέση μου την προηγούμενη εβδομάδα και τον ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι δεν έχει σχέση το ένα με το άλλο...

Η κοιλιά σου πονάει πολύ; Η σαν πονακια περιόδου; 

Είμαι 6+5 σήμερα..έχω γιατρό σήμερα και τρέμει η ψυχή μου..

Πονακια περιόδου... Θα κάνεις και υπέρηχο;;;;; να μου στείλεις αν θέλεις μόλις γυρίσεις από τον γιατρό!!να έχεις πίστη κορίτσι μου στο μωράκι σου και μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να ακούσεις μόνο ευχάριστα νέα σήμερα!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Πονακια περιόδου... Θα κάνεις και υπέρηχο;;;;; να μου στείλεις αν θέλεις μόλις γυρίσεις από τον γιατρό!!να έχεις πίστη κορίτσι μου στο μωράκι σου και μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να ακούσεις μόνο ευχάριστα νέα σήμερα!!! 

Και τα πονακια περιόδου είναι φυσιολογικά..μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι..θα έιναι τεράστια η χοριακη..απλά όσο μπορείς ξεκουράσου..μην κάνεις τίποτα.ξαπλωσε και μην κουνιέσαι πολυ..

Ναι θα κάνω υπέρηχο, είναι ο 2ος..έχω ιστορικό παλινδρόμης τον Ιούνιο και φαντάζομαι ότι μέχρι να φύγει το πρώτο τρίμηνο θα τρέμει η ψυχούλα μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Emmi@ είπε:

Και τα πονακια περιόδου είναι φυσιολογικά..μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα είναι..θα έιναι τεράστια η χοριακη..απλά όσο μπορείς ξεκουράσου..μην κάνεις τίποτα.ξαπλωσε και μην κουνιέσαι πολυ..

Ναι θα κάνω υπέρηχο, είναι ο 2ος..έχω ιστορικό παλινδρόμης τον Ιούνιο και φαντάζομαι ότι μέχρι να φύγει το πρώτο τρίμηνο θα τρέμει η ψυχούλα μου..

Εγώ τον Αύγουστο έκανα παλινδρομη...ειμαστε στην ίδια κατάσταση δηλαδή!! Απίστευτο!!νιώθω ότι με καταλαβαίνεις και εγώ το ίδιο!με ενθαρυνες και σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Εγώ τον Αύγουστο έκανα παλινδρομη...ειμαστε στην ίδια κατάσταση δηλαδή!! Απίστευτο!!νιώθω ότι με καταλαβαίνεις και εγώ το ίδιο!με ενθαρυνες και σε ευχαριστώ πολύ!!! 

Να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς... εξάλλου αφού έγινε μια φορά δεν θα ξανά γίνει και δεύτερη...( Τα λέω για να τα ακούω)

Έψαξες την αιτία της παλινδρόμης;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Emmi@ είπε:

Να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς... εξάλλου αφού έγινε μια φορά δεν θα ξανά γίνει και δεύτερη...( Τα λέω για να τα ακούω)

Έψαξες την αιτία της παλινδρόμης;

Ναι το ψάξαμε ευτυχώς γιατί θα ήταν πιο δύσκολο ψυχολογικά τώρα.. Είχε τρισωμια 16 το εμβρυακι και το απέβαλε από μόνος του ο αργανισμος μου.. Είναι αυτό που λέμε η φύση ξέρει! Ύστερα κάναμε καρυωτυπο και δεν είχαμε κάποιο θέμα!! Ο γιατρός είπε ότι ήταν τυχαίο γεγονός.. Εσείς;;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Ναι το ψάξαμε ευτυχώς γιατί θα ήταν πιο δύσκολο ψυχολογικά τώρα.. Είχε τρισωμια 16 το εμβρυακι και το απέβαλε από μόνος του ο αργανισμος μου.. Είναι αυτό που λέμε η φύση ξέρει! Ύστερα κάναμε καρυωτυπο και δεν είχαμε κάποιο θέμα!! Ο γιατρός είπε ότι ήταν τυχαίο γεγονός.. Εσείς;;; 

Εμείς δεν κάναμε καρυότυπο, μας έλεγαν οι γιατροί τυχαίο γεγονός και δεν στείλαμε το έμβρυο πουθενά δυστυχώς...

Ωστόσο επειδή εμένα με έτρωγε έκανα ένα πακέτο εξετάσεων, και βγήκα θετική στην θρομβοφιλια οπότε έχω ξεκινήσει και ενέσεις...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Emmi@ είπε:

Εμείς δεν κάναμε καρυότυπο, μας έλεγαν οι γιατροί τυχαίο γεγονός και δεν στείλαμε το έμβρυο πουθενά δυστυχώς...

Ωστόσο επειδή εμένα με έτρωγε έκανα ένα πακέτο εξετάσεων, και βγήκα θετική στην θρομβοφιλια οπότε έχω ξεκινήσει και ενέσεις...

Που ήξεραν ότι ήταν τυχαίο γεγονός;;;; ο καρυοτυπος σου δείχνει αν έχεις πρόβλημα χρωμμοσωμικο εσύ ή ο άντρας σου.. Στο έμβρυο κάναμε ιστολογικη!! Βέβαια όλο αυτό μας στοίχισε όσο μια γέννα αλλά άξιζε τον κόπο!αφού κάνεις τις ενέσεις σου όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Που ήξεραν ότι ήταν τυχαίο γεγονός;;;; ο καρυοτυπος σου δείχνει αν έχεις πρόβλημα χρωμμοσωμικο εσύ ή ο άντρας σου.. Στο έμβρυο κάναμε ιστολογικη!! Βέβαια όλο αυτό μας στοίχισε όσο μια γέννα αλλά άξιζε τον κόπο!αφού κάνεις τις ενέσεις σου όλα καλά θα πάνε θα δεις!!! 

Ναι και εγώ το μετάνιωσα που δεν κάναμε καρυότυπο...τουλάχιστον ελπιζω να έχω λύσει το θέμα και να πάνε όλα καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Emmi@ είπε:

Ναι και εγώ το μετάνιωσα που δεν κάναμε καρυότυπο...τουλάχιστον ελπιζω να έχω λύσει το θέμα και να πάνε όλα καλα...

Μπράβο σου που έκανες από μόνη σου αυτές τις εξετάσεις!!! Είναι πολύ σημαντικό!!! Θα πάνε!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Όχι δεν την έχω θα την κατεβάσω!! Είπα να περιμένω γιατί μετά στεναχωριεμαι που τα σβήνω.... Έχουμε ένα κοριτσάκι 4ων χρόνων!! Εσύ;; 

 

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Μπράβο σου που έκανες από μόνη σου αυτές τις εξετάσεις!!! Είναι πολύ σημαντικό!!! Θα πάνε!! 

Ναι και δεν άκουσα κανέναν..όλοι μου έλεγαν είσαι τρελή και υπερβολική και τυχαίνουν αυτά, εμένα αφού μου την καρφώσε και είχα σύμμαχο τον άντρα μου τις έκανα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Emmi@ είπε:

 

Ναι και δεν άκουσα κανέναν..όλοι μου έλεγαν είσαι τρελή και υπερβολική και τυχαίνουν αυτά, εμένα αφού μου την καρφώσε και είχα σύμμαχο τον άντρα μου τις έκανα...

Αυτό ακριβώς!!! Έχουν και εκείνοι το άγχος τους πέρα από μας και είναι βασικό να υπάρχει κατανόηση και συνεννόηση 

:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Στο εύχομαι!! Πόσο χρονών είσαι;;; 

 

πρίν από 16 λεπτά , Μαρία Φ είπε:

Αυτό ακριβώς!!! Έχουν και εκείνοι το άγχος τους πέρα από μας και είναι βασικό να υπάρχει κατανόηση και συνεννόηση 

:)

Ναι ναι, δεν μπορώ να πω..δίπλα μου στάθηκε βράχος!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Millou said:

Καλημέρα κορίτσια !!! Εγώ έφτασα κ όλας στην μέση του κύκλου, πάω σήμερα να δω αν βοήθησαν τα χάπια και έκανα αυγουλάκια... Ένα έχω να σας πω, θαυμάζω τις κοπέλες που προσπαθούν για πρώτο παιδάκι και αντιμετωπίζουν τις όποιες δυσκολίες, παρόλο που έχω ένα παιδάκι και λες θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου και αν δεν έρθει θα μείνω με ένα παιδάκι και πάλι η αγωνία υπάρχει, το άγχος υπάρχει, υπάρχει και η απογοήτευση σε κάθε αρνητικό τέστ... Χίλια μπράβο στις κοπέλες που περνάν όλο αυτόν τον Γολγοθά για να αποκτήσουν το πρώτο τους παιδί και μακάρι ο Θεός να στείλει σε όλες έστω ένα αγγελούδι...

Έτσι νιώθω κι εγώ, τα ίδια σκέφτομαι τώρα που προσπαθώ για το 2ο στα 40 μου. Είναι αυτή η μίξη επιθυμίας και φόβου, παράλληλα ευγνωμοσύνη για το παιδί που ήδη έχεις... Εγώ παρόλο που θέλω πολύ ένα δεύτερο, την ίδια στιγμή με απωθεί η σκέψη να τα περάσω όλα ξανά, τις αγωνίες πριν κάθε επίσκεψη στο γιατρό, το μόνιμο άγχος να πάνε όλα καλά, καμια φορά ο φόβος με παραλύει. Αλλά συνεχίζω να προσπαθώ και απλά ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η παλινδρομη που είχα την άνοιξη φυσικά δεν βοήθησε. Αλήθεια, όσες προσπαθείτε έχετε αλλάξει από τώρα τρόπο ζωής, ή πίνετε αλκοόλ όταν βγαίνετε κτλ; εγώ κάθε φορά που πλησιάζει η ώρα να μου έρθει η περίοδος το σκέφτομαι μήπως είμαι έγκυος και διστάζω να πιω, τελικά βέβαια συνήθως δεν είμαι έγκυος οπότε καλά κάνω :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...