Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Angot είπε:

      με 2,4 να σπάσουν τα νερά; και γω 2,4 εχω αλλά δεν μπυ τα είπε τόσο τραβηγμένα!   α και συ δηλαδή το χειροκρότημα , κατάλαβα! 

      Είναι δύο τα μωρά καλέ ! Το λέω για να μην ανχωθουν Κ άλλες κοπέλες . Στα δίδυμα σχεδόν καμία δεν μπαίνει στο μήνα της .

προσπάθεια για 2ο μωρο


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, electra2021 είπε:

Έτσι νιώθω κι εγώ, τα ίδια σκέφτομαι τώρα που προσπαθώ για το 2ο στα 40 μου. Είναι αυτή η μίξη επιθυμίας και φόβου, παράλληλα ευγνωμοσύνη για το παιδί που ήδη έχεις... Εγώ παρόλο που θέλω πολύ ένα δεύτερο, την ίδια στιγμή με απωθεί η σκέψη να τα περάσω όλα ξανά, τις αγωνίες πριν κάθε επίσκεψη στο γιατρό, το μόνιμο άγχος να πάνε όλα καλά, καμια φορά ο φόβος με παραλύει. Αλλά συνεχίζω να προσπαθώ και απλά ελπίζω να πάνε όλα καλά. Η παλινδρομη που είχα την άνοιξη φυσικά δεν βοήθησε. Αλήθεια, όσες προσπαθείτε έχετε αλλάξει από τώρα τρόπο ζωής, ή πίνετε αλκοόλ όταν βγαίνετε κτλ; εγώ κάθε φορά που πλησιάζει η ώρα να μου έρθει η περίοδος το σκέφτομαι μήπως είμαι έγκυος και διστάζω να πιω, τελικά βέβαια συνήθως δεν είμαι έγκυος οπότε καλά κάνω :P

Εγώ τα σταματάω όλα όταν μπαίνουμε σε φάση προσπαθειας... χαπια ποτο καφε.. και οτι φαγητο απαργορευεται στην εγκυμοσυνη φαγητο απο εξω καπνιστα ψαρια που τρωω πολυ κτλ.. Και μόλις έρχεται η περίοδος πινω ενα κουτι χαπια γιατί είμαι εξαρτημένη και έχω πονοκέφαλο συνηθως Αχαχχα... πίνω καμία μπύρα αναψυκτικά... Και μετα πάλι προσοχή απλά για κάνα 2 μερες κάνω πάρτι... Αλλά δεν χρειάζεται να είμαστε και τρελαμένος νομίζω... άμα είναι να σ τύχει ένα λαχείο θα σ τύχει...

@Lilly28 σχωρα με... Δεν θυμάμαι τελικά η περίοδος?? Είπε να πάει βόλτα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

41 minutes ago, enjoy said:

Εγώ τα σταματάω όλα όταν μπαίνουμε σε φάση προσπαθειας... χαπια ποτο καφε.. και οτι φαγητο απαργορευεται στην εγκυμοσυνη φαγητο απο εξω καπνιστα ψαρια που τρωω πολυ κτλ.. Και μόλις έρχεται η περίοδος πινω ενα κουτι χαπια γιατί είμαι εξαρτημένη και έχω πονοκέφαλο συνηθως Αχαχχα... πίνω καμία μπύρα αναψυκτικά... Και μετα πάλι προσοχή απλά για κάνα 2 μερες κάνω πάρτι... Αλλά δεν χρειάζεται να είμαστε και τρελαμένος νομίζω... άμα είναι να σ τύχει ένα λαχείο θα σ τύχει...

@Lilly28 σχωρα με... Δεν θυμάμαι τελικά η περίοδος?? Είπε να πάει βόλτα??

Α, εσύ κόβεις και τον καφέ! Τι λες ρε συ, δεν παίζει, εγώ αν απείχα από όλα όσο καιρό προσπαθώ συνολικά, τότε θα είχα πάρει πτυχίο yogi master, 3 χρόνια :-|

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , electra2021 είπε:

Α, εσύ κόβεις και τον καφέ! Τι λες ρε συ, δεν παίζει, εγώ αν απείχα από όλα όσο καιρό προσπαθώ συνολικά, τότε θα είχα πάρει πτυχίο yogi master, 3 χρόνια :-|

Εγώ πάντως αν και ξεκίνησα πρόσφατα προσπάθεια, με βλέπω να το παίρνω τελικά αυτό το πτυχίο και να κάνω και μεταπτυχιακό :-D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

@enjoy μου αγαπημένη...9/12 περιμένω αν κ μετά τη βιοχημική δεν ξέρω.εκανα βέβαια ένα τεστακι την Κυριακή τζουφιο...οποτε θα την αναμένω θα κάνω κ έναν έλεγχο ορμονών να το πάρω απόφαση η Όχι ότι μεγάλωσα κ έχει ο θεος❣❣❣

Εσυ είσαι καλά κοριτσάκι;; και οι υπολοιπες;;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@electra2021 περιεγραψες ακριβώς το πώς νιώθω, δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω...

Λοιπόν θα σας πω τώρα μια σύντομη ιστορία... Το καλοκαίρι ο άντρας μου είχε πάει στο Άγιο όρος, με σκοπό να συναντήσει έναν μοναχό που γνωρίζει χρόνια. Είναι ένας άνθρωπος πολύ μεγάλος σε ηλικία και ο άντρας μου, μου έχει πει πολλές ιστορίες για εκείνον. Κάθησαν αρκετή ώρα μαζί και μέσα σε όλες τις κουβέντες του είπε και για τις προσπάθειες μας να αποκτήσουμε δεύτερο παιδάκι, με πήρανε κ όλας τηλέφωνο και μου είπε τότε, ότι καλό θα είναι να ψάξω να βρω μέσα μου την πίστη στο Θεό ( ο άντρας μου του είχε πει ποιο πριν ότι είμαι πολύ μακριά απ' όλα αυτά) και ότι εκείνος μαζί με τις ευλογίες του θα μου έστελνε την ζώνη της Παναγίας ( την φοράω από τότε ). Στον ίδιο είπε κατά λέξη, παιδί μου είστε πολύ μεγάλοι και είναι ποιο δύσκολο να αποκτήσετε παιδί, δεν λέω καλή χρυσή η επιστήμη, αλλά χρειάζεται και πίστη... Πάμε λοιπόν στο σήμερα, που είχα ραντεβού με τον γιατρό μου για να δούμε αν έχω αυγά ( έχω δύο ) και αφού τελειώσαμε γυρνάει και μου λέει η επιστήμη έκανε ότι μπορούσε, καλή χρυσή η επιστήμη, αλλά χρειάζεται και λίγη πίστη...ο άντρας μου έμεινε και τον κοίταζε σε φάση που ο γιατρός τον ρώτησε τι έπαθε, τι σκέφτεται... Όταν βγήκαμε μου λέει, θυμάσαι τι σου είπα ότι μου είπε ο καλόγερος, λέω ναι, το σκέφτηκα κ εγώ και μου λέει ένιωσα σαν να τον βλέπω μπροστά μου, είπε ακριβώς τα ίδια λόγια με τον ίδιο τρόπο...

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Millou είπε:

@electra2021 περιεγραψες ακριβώς το πώς νιώθω, δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω...

Λοιπόν θα σας πω τώρα μια σύντομη ιστορία... Το καλοκαίρι ο άντρας μου είχε πάει στο Άγιο όρος, με σκοπό να συναντήσει έναν μοναχό που γνωρίζει χρόνια. Είναι ένας άνθρωπος πολύ μεγάλος σε ηλικία και ο άντρας μου, μου έχει πει πολλές ιστορίες για εκείνον. Κάθησαν αρκετή ώρα μαζί και μέσα σε όλες τις κουβέντες του είπε και για τις προσπάθειες μας να αποκτήσουμε δεύτερο παιδάκι, με πήρανε κ όλας τηλέφωνο και μου είπε τότε, ότι καλό θα είναι να ψάξω να βρω μέσα μου την πίστη στο Θεό ( ο άντρας μου του είχε πει ποιο πριν ότι είμαι πολύ μακριά απ' όλα αυτά) και ότι εκείνος μαζί με τις ευλογίες του θα μου έστελνε την ζώνη της Παναγίας ( την φοράω από τότε ). Στον ίδιο είπε κατά λέξη, παιδί μου είστε πολύ μεγάλοι και είναι ποιο δύσκολο να αποκτήσετε παιδί, δεν λέω καλή χρυσή η επιστήμη, αλλά χρειάζεται και πίστη... Πάμε λοιπόν στο σήμερα, που είχα ραντεβού με τον γιατρό μου για να δούμε αν έχω αυγά ( έχω δύο ) και αφού τελειώσαμε γυρνάει και μου λέει η επιστήμη έκανε ότι μπορούσε, καλή χρυσή η επιστήμη, αλλά χρειάζεται και λίγη πίστη...ο άντρας μου έμεινε και τον κοίταζε σε φάση που ο γιατρός τον ρώτησε τι έπαθε, τι σκέφτεται... Όταν βγήκαμε μου λέει, θυμάσαι τι σου είπα ότι μου είπε ο καλόγερος, λέω ναι, το σκέφτηκα κ εγώ και μου λέει ένιωσα σαν να τον βλέπω μπροστά μου, είπε ακριβώς τα ίδια λόγια με τον ίδιο τρόπο...

Ανατριχιασα!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Millou είπε:

@electra2021 περιεγραψες ακριβώς το πώς νιώθω, δεν ξέρεις πόσο σε καταλαβαίνω...

Λοιπόν θα σας πω τώρα μια σύντομη ιστορία... Το καλοκαίρι ο άντρας μου είχε πάει στο Άγιο όρος, με σκοπό να συναντήσει έναν μοναχό που γνωρίζει χρόνια. Είναι ένας άνθρωπος πολύ μεγάλος σε ηλικία και ο άντρας μου, μου έχει πει πολλές ιστορίες για εκείνον. Κάθησαν αρκετή ώρα μαζί και μέσα σε όλες τις κουβέντες του είπε και για τις προσπάθειες μας να αποκτήσουμε δεύτερο παιδάκι, με πήρανε κ όλας τηλέφωνο και μου είπε τότε, ότι καλό θα είναι να ψάξω να βρω μέσα μου την πίστη στο Θεό ( ο άντρας μου του είχε πει ποιο πριν ότι είμαι πολύ μακριά απ' όλα αυτά) και ότι εκείνος μαζί με τις ευλογίες του θα μου έστελνε την ζώνη της Παναγίας ( την φοράω από τότε ). Στον ίδιο είπε κατά λέξη, παιδί μου είστε πολύ μεγάλοι και είναι ποιο δύσκολο να αποκτήσετε παιδί, δεν λέω καλή χρυσή η επιστήμη, αλλά χρειάζεται και πίστη... Πάμε λοιπόν στο σήμερα, που είχα ραντεβού με τον γιατρό μου για να δούμε αν έχω αυγά ( έχω δύο ) και αφού τελειώσαμε γυρνάει και μου λέει η επιστήμη έκανε ότι μπορούσε, καλή χρυσή η επιστήμη, αλλά χρειάζεται και λίγη πίστη...ο άντρας μου έμεινε και τον κοίταζε σε φάση που ο γιατρός τον ρώτησε τι έπαθε, τι σκέφτεται... Όταν βγήκαμε μου λέει, θυμάσαι τι σου είπα ότι μου είπε ο καλόγερος, λέω ναι, το σκέφτηκα κ εγώ και μου λέει ένιωσα σαν να τον βλέπω μπροστά μου, είπε ακριβώς τα ίδια λόγια με τον ίδιο τρόπο...

Να έχεις πίστη!! Αλήθεια είναι! Κάνει θαύματα! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Μαρία Φ said:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και εύχομαι με το καλό το μωράκι σου!!όλα καλά να πάνε!!!! Σήμερα είχα λίγο καφέ στο σκούπισμα... Πήρα τον γιατρό και μπυ έδωσε utrogestan 200 3ης φορές τη μέρα και μου είπε να ξανά κάνω χοριακη.Ειμαι από νησί όμως και δεν έχουμε μικροβιολογικο για να πάω άμεσα. Ανησυχώ... 

 

Καλημερα! Απ' όσο ξέρω τα καφέ υγρα δεν είναι ανησυχητικό. Ισως δεν εχει κολλησει καλα ο σακος αλλα με την προγεστερονη θα εισαι μια χαρα! Μη σε αγχωνει καθολου απλά μην κανεις δουλειες και να ξεκουραζεσαι.

18 hours ago, Emmi@ said:

Να μην αγχώνεσαι όσο μπορείς... εξάλλου αφού έγινε μια φορά δεν θα ξανά γίνει και δεύτερη...( Τα λέω για να τα ακούω)

Έψαξες την αιτία της παλινδρόμης;

Κορίτσια μη σας αγχωνει καθολου. Σχεδόν ολες εδώ μεσα ειμαστε απο παλίνδρομες. Εγώ ειχα αποβολη τον σεπτεμβριο και εμεινα εγκυος στον ιδιο κυκλο! Ολα καλα θα πανε!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Evaki19 είπε:

Καλημερα! Απ' όσο ξέρω τα καφέ υγρα δεν είναι ανησυχητικό. Ισως δεν εχει κολλησει καλα ο σακος αλλα με την προγεστερονη θα εισαι μια χαρα! Μη σε αγχωνει καθολου απλά μην κανεις δουλειες και να ξεκουραζεσαι.

Κορίτσια μη σας αγχωνει καθολου. Σχεδόν ολες εδώ μεσα ειμαστε απο παλίνδρομες. Εγώ ειχα αποβολη τον σεπτεμβριο και εμεινα εγκυος στον ιδιο κυκλο! Ολα καλα θα πανε!

Πολύ σύνηθες πια η παλινδρομη!!! Μακάρι να μη ξανά πάθει καμία κοπέλα!! Είναι αβάσταχτο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


39 minutes ago, Μαρία Φ said:

Πολύ σύνηθες πια η παλινδρομη!!! Μακάρι να μη ξανά πάθει καμία κοπέλα!! Είναι αβάσταχτο!! 

Είναι όντως! Κι εγώ δεν το ήξερα! Και λογικό... μολις το παθεις τοτε αρχιζεις και το ψαχνεις και τα μαθαινεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε;; Και εγώ παρατήρησα λίγα καφέ υγρά πριν λιγες μέρες και ο γιατρός είπε πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό και δεν μου έδωσε καν χάπια.. Μόνο σε περίπτωση που έβλεπα λίγο αίμα θα έπαιρνα. 

Όμως ήθελα να σας ρωτήσω. Αντιμετωπίζει καμία από εσάς πόνους στην κοιλια από κολικούς;; υποφέρω πόσες μέρες και ο γυναικολόγος λέει πως δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό λογικά είναι από την εγκυμοσυνη.. Έχω ευερεθιστο εντερο πολλά χρόνια αλλά τέτοιους πόνους συνεχόμενα δεν είχα ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Elenaki30 said:

Καλησπέρα κορίτσια!Τι κάνετε;; Και εγώ παρατήρησα λίγα καφέ υγρά πριν λιγες μέρες και ο γιατρός είπε πως δεν είναι κάτι ανησυχητικό και δεν μου έδωσε καν χάπια.. Μόνο σε περίπτωση που έβλεπα λίγο αίμα θα έπαιρνα. 

Όμως ήθελα να σας ρωτήσω. Αντιμετωπίζει καμία από εσάς πόνους στην κοιλια από κολικούς;; υποφέρω πόσες μέρες και ο γυναικολόγος λέει πως δεν μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό λογικά είναι από την εγκυμοσυνη.. Έχω ευερεθιστο εντερο πολλά χρόνια αλλά τέτοιους πόνους συνεχόμενα δεν είχα ποτέ. 

Δεν εχω πονους απο κολικους αλλα εχω ευερεθιστο εντερο και στην εγκυμοσυνη με ενοχλει πολυ συχνα. Οπότε πιστεύω οτι απλά θα το νιωθεις πιο εντονα τωρα που εισαι εγκυος. Ειδικα στην αρχη. Μετα θα ειναι καλυτερα. Εμένα μεχρι προσφατα με επιανε καθε μερα το εντερο κυριως το βραδυ. Πολυ εντονος πονος ξαπλωνα ηρεμουσα και με αφηνε. Νομιζω και το περπατημα βοηθαει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Evaki19 είπε:

Δεν εχω πονους απο κολικους αλλα εχω ευερεθιστο εντερο και στην εγκυμοσυνη με ενοχλει πολυ συχνα. Οπότε πιστεύω οτι απλά θα το νιωθεις πιο εντονα τωρα που εισαι εγκυος. Ειδικα στην αρχη. Μετα θα ειναι καλυτερα. Εμένα μεχρι προσφατα με επιανε καθε μερα το εντερο κυριως το βραδυ. Πολυ εντονος πονος ξαπλωνα ηρεμουσα και με αφηνε. Νομιζω και το περπατημα βοηθαει.

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Πονάει και όταν είμαι ξαπλωμένη μόνο σε συγκεκριμένη μεριά ηρεμεί λίγο.. Είναι πολύ έντονος και δεν ξέρω αν μπορώ να πάρω buscopan για να ηρεμήσω λίγο.. Άλλοι λένε πως επιτρέπεται, άλλοι όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσουδιααααα!!!! Σας χαίρομαι τόσο πολύ εσάς τις εγκυουλες!!!! Σήμερα κατάφερα να σας διαβάσω. Εμένα μου τελείωσε η ακατανομαστη χθες και από σήμερα ξεκινάμε δυναμικά τις προσπάθειες!!:D 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...