Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ


Recommended Posts

Γεια  σε ολους!Εχω ηδη ενα παιδακι απο εξωσωματικη,το οποιο γεννησα με καισαρικη.Θελω να προσπαθησω για δευτερο.Οσες εχετε κανει εμβρυομεταφορες μετα απο καισαρικη,σας ζητηθηκαν τιποτα εξετασεις για τη μητρα,το ενδομητριο κλπ?


 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μετα απο 6 μηνο αποθηλασμου μου ειπε να κανω τεστ παπ κ μαστογραφια .40 μερες μετα τη καισαρικη μου εκανε απλο υπερηχο κ Τσεκαρε τη μητρα η οποια ηταν καθαρη.μου ειπε οτι αν θελω να προσπαθησω για αλλο μωρο τοτε αφου σταματησω το θηλασμό να περασει τριμηνο ωστε τα ωαρια να ειναι πιο ποιοτητα να ισορροπησουν οι ορμονες ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nephele78 said:

Μετα απο 6 μηνο αποθηλασμου μου ειπε να κανω τεστ παπ κ μαστογραφια .40 μερες μετα τη καισαρικη μου εκανε απλο υπερηχο κ Τσεκαρε τη μητρα η οποια ηταν καθαρη.μου ειπε οτι αν θελω να προσπαθησω για αλλο μωρο τοτε αφου σταματησω το θηλασμό να περασει τριμηνο ωστε τα ωαρια να ειναι πιο ποιοτητα να ισορροπησουν οι ορμονες ..

Αυτα?δεν σου πε τιποτα για σαλπιγγογραφια μην τυχον και εχουν γινει συμφυσεις,υδροσαλπιγγες κλπ,ουτε υστεροσκοπηση,ετσι?


 
 
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ζήτησαν υστεροσαλπιγγογραφια.. εχω τρεις γέννες μια φυσιολογικά και δυο καισαρικές .. ειχα κανει υστεροσαλπιγγογραφια προν γεννήσω .. ομωσ μου είπανε μετα σπο 2 καισαρικες να δούμε τι γινεται γιατι εχουν γίνει πολλές ιατρικεσ πράξεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, giannaher είπε:

Αυτα?δεν σου πε τιποτα για σαλπιγγογραφια μην τυχον και εχουν γινει συμφυσεις,υδροσαλπιγγες κλπ,ουτε υστεροσκοπηση,ετσι?

Λογικα οταν θα παω στο κεντρο πριν μπω σε φαση ξανα εξωσωματικης θα τα ζητησουν..εγω δεν εχω εμβρυα καβα ,οποτε  μου ειπε αν με ενδιαφερει να ξανα αρχισω να μαζευω διοτι με φυσικους μονο μπορω και αν.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 hours ago, Mommy39 said:

Εμένα μου ζήτησαν υστεροσαλπιγγογραφια.. εχω τρεις γέννες μια φυσιολογικά και δυο καισαρικές .. ειχα κανει υστεροσαλπιγγογραφια προν γεννήσω .. ομωσ μου είπανε μετα σπο 2 καισαρικες να δούμε τι γινεται γιατι εχουν γίνει πολλές ιατρικεσ πράξεις.. 

Εχεις 3 παιδακια?Τελεια,να σου ζησουν!Εγω εκανα 1 καισαρικη και θελει να κανω σαλπιγγογραφια ξανα.Μου ρθε καπως..

8 hours ago, Nephele78 said:

Λογικα οταν θα παω στο κεντρο πριν μπω σε φαση ξανα εξωσωματικης θα τα ζητησουν..εγω δεν εχω εμβρυα καβα ,οποτε  μου ειπε αν με ενδιαφερει να ξανα αρχισω να μαζευω διοτι με φυσικους μονο μπορω και αν.. 

Και εγω 1 εχω,και θελω να μαζεψω και εγω.Ποσους φυσικους εκανες και ποσα μαζεψες μεχρι να πετυχεις κυηση? Αλλοι δεν ζητανε κατι μετα απο καισαρικη,κατευθειαν εμβρυομεταφορα απο ο,τι ειδα στο fb.


 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giannaher είπε:

Εχεις 3 παιδακια?Τελεια,να σου ζησουν!Εγω εκανα 1 καισαρικη και θελει να κανω σαλπιγγογραφια ξανα.Μου ρθε καπως..

Και εγω 1 εχω,και θελω να μαζεψω και εγω.Ποσους φυσικους εκανες και ποσα μαζεψες μεχρι να πετυχεις κυηση? Αλλοι δεν ζητανε κατι μετα απο καισαρικη,κατευθειαν εμβρυομεταφορα απο ο,τι ειδα στο fb.

Εκανα μια διεγερση οπου κατεβασα 3 ωαρια και δεν εγινε κανενα εμβρυο!μετα την ωοληψια οταν πηγαν να τα γονιμοποιήσουν ειδανε οτι ηταν ολα ακαταλληλα(φεβρουαριος 2020 ) και μετα εκανα 3 φυσικους (μαρτιο- απριλιο-μαιο) και 1 τροπ.φυσικο (ιουνιο) με 150 μοναδες οπου με το ζορι πηραμε 2.καισαρικη εκανα το φεβρουαριο αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση διοτι δεν θηλαζω και η περιοδος ειναι άφαντη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο παιδια.. κοιταξε και εγω έλεγα μα τωρα τι τη θελει ταλαιπωρία σκέτη και μαλιςτα καθυστέρησα να την κανω 3 μηνες ..αλλα έδειξε προβλημα στις σάλπιγγες και κατι στην αρχή της κοιλότητας απο τις καισαρικές... ευτυχως δεν επηρεάστηκε η διαδικασία του τροποποιημένου φυσικού αλλα τωρα ξερω και τι εχω.. Θα πρεπει να κλείσεις ραντεβού γιατι στα μεγάλα κέντρα κσι λογω κοβιντ τα ραντεβου  δεν ειναι πολλα .. καλη επιτυχία !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nephele78 said:

Εκανα μια διεγερση οπου κατεβασα 3 ωαρια και δεν εγινε κανενα εμβρυο!μετα την ωοληψια οταν πηγαν να τα γονιμοποιήσουν ειδανε οτι ηταν ολα ακαταλληλα(φεβρουαριος 2020 ) και μετα εκανα 3 φυσικους (μαρτιο- απριλιο-μαιο) και 1 τροπ.φυσικο (ιουνιο) με 150 μοναδες οπου με το ζορι πηραμε 2.καισαρικη εκανα το φεβρουαριο αλλα μου κανει τρομερη εντυπωση διοτι δεν θηλαζω και η περιοδος ειναι άφαντη.

Δεν κανεις κανενα τεστ?

1 hour ago, Mommy39 said:

Εχω δυο παιδια.. κοιταξε και εγω έλεγα μα τωρα τι τη θελει ταλαιπωρία σκέτη και μαλιςτα καθυστέρησα να την κανω 3 μηνες ..αλλα έδειξε προβλημα στις σάλπιγγες και κατι στην αρχή της κοιλότητας απο τις καισαρικές... ευτυχως δεν επηρεάστηκε η διαδικασία του τροποποιημένου φυσικού αλλα τωρα ξερω και τι εχω.. Θα πρεπει να κλείσεις ραντεβού γιατι στα μεγάλα κέντρα κσι λογω κοβιντ τα ραντεβου  δεν ειναι πολλα .. καλη επιτυχία !!! 

ευχαριστω πολυ.Εδω που ειμαι 2 επιλογες εχεις..ειτε ενα ιδιωτικο ειτε το νοσοκομειο,αν βρεις ραντεβου.


 
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, giannaher είπε:

Δεν κανεις κανενα τεστ?

ευχαριστω πολυ.Εδω που ειμαι 2 επιλογες εχεις..ειτε ενα ιδιωτικο ειτε το νοσοκομειο,αν βρεις ραντεβου.

Το αποκλειω!!Πιο πολυ για εμμηνοπαυση το κοβω..θα δειξει οταν παω στο γιατρο απο βδομαδα γιατι ουτε αυτο δε προλαβα να κανω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Nephele78 είπε:

Το αποκλειω!!Πιο πολυ για εμμηνοπαυση το κοβω..θα δειξει οταν παω στο γιατρο απο βδομαδα γιατι ουτε αυτο δε προλαβα να κανω.

αμη ελεγξες προσφατα;

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Mommy39 said:

Εχω δυο παιδια.. κοιταξε και εγω έλεγα μα τωρα τι τη θελει ταλαιπωρία σκέτη και μαλιςτα καθυστέρησα να την κανω 3 μηνες ..αλλα έδειξε προβλημα στις σάλπιγγες και κατι στην αρχή της κοιλότητας απο τις καισαρικές... ευτυχως δεν επηρεάστηκε η διαδικασία του τροποποιημένου φυσικού αλλα τωρα ξερω και τι εχω.. Θα πρεπει να κλείσεις ραντεβού γιατι στα μεγάλα κέντρα κσι λογω κοβιντ τα ραντεβου  δεν ειναι πολλα .. καλη επιτυχία !!! 

Και να σε ρωτησω,τωρα τι γινεται?Πρεπει να κανεις κατι πριν την εμβρυομεταφορα λογω της αλλαγης στην αρχη της κοιλοτητας?


 
 
Link to comment
Share on other sites

Οχι τιποτα ευτυχως .. δεν επηρεάζει την εξωσωματική ολα αυτα τα θέματα επηρέαζαν τη φυσιολογική συλληψη .. πάντως πριν ξεκινηςω την διαδικασία και οι δυο εξωσωματικοί που ειδα μου τη ζήτησαν την εξεταση ..ίσως εινσι στο πρωτόκολλο τους για να αποκλείσουν ενδεχόμενα προβληματα.. ειναι προς όφελος μας οςο δύσκολη / αγχωτική εινσι η διαδικασία.. στο τέλος αν δεις οτι ολα ειναι καλα θα σε βοηθήσει και στη ψυχολογια σου.. σαν εξεταση 2-3 λεπτα κράτησε.. η προετοιμασία 10 λεπτα να βγάλεις ρούχα να σε τοποθετήσουν να ετοιμάσουν τον κόλπο διαστολέα και να ξεκινήσουν τις εγχύσεις.. αν δεν εχεις μπλοκαρισμένες σάλπιγγες ελαφριους πόνους θα νιώσεις.. θα τα πας μια χαρα.. μην ανησυχείς..

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Οχι , τελευταια φορα μαρτιο 2020 ηταν 0,3..

μηπως να ευθυνεται κ αυτη; μια φιλη (φυσιολογικα εγκυος 2 φορες) που την 2η θηλαζε και η περιοδος ηταν αφαντη 20μηνες ανησυχησε και αρχισε να ψαχνεται. ελεγξε αμη κ ηταν πολυ χαμηλη κι ο γιατρος της ειπε οτι γι αυτο δεν ερχοταν.γτ ακομα κ αν θηλαζεις συνηθως ερχεται ως 16μηνες μετα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...