Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

On 3/5/2022 at 10:06 ΜΜ, K@trina είπε:

Καλησπέρα! Να σας ζήσει σε όσες γεννήσατε και με το καλό όσες περιμένουν! 

Γέννησα κι εγώ χθες το κοριτσάκι μας! 

Να είναι γερά και καλοτυχα τα παιδάκια μας! 

Να σου ζησει!!!με το καλο σε οσες περιμενουν!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Κορίτσια πως τα πάτε?

Τι κάνουν τα παιδάκια σας?

Καλησπέρα!! Εγώ κοντεύω ! Είμαι 37+2 σήμερα, θα πάω την Παρασκευή στον γιατρό και θα ορίσουμε ημερομηνία καισαρικής για την επόμενη εβδομάδα έτσι είχαμε πει την προηγούμενη φορά. Εσύ τι κάνεις ?? Οι υπόλοιπες??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια θα ήθελα την συμβουλή σας..

Ο μπεμπης πίνει και σκόνη..

Με έχουν μπερδέψει σχετικά με την Παρασκευή του γάλατος.

Η μαια μου είπε να βράζω νερό να  το βάζω σε γυάλινο μπουκαλι στο ψυγείο και διατηρείται 24 ώρες. Και όποτε θέλω να φτιάξω γαλα να παίρνω από εκεί.

Ο παιδιατρος μου ειπε ότι οποιαδήποτε αποστειρωση διαρκεί μονο 2 ώρες..

Δηλαδή ακόμα κι αν θέλω να πάω κάπου δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω θερμος η μπιμπερο γιατί μετά από 2 ώρες δεν θα είναι αποστειρωμενα...έχω μπερδευτεί.. 

Εσείς τι οδηγίες έχετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Κορίτσια θα ήθελα την συμβουλή σας..

Ο μπεμπης πίνει και σκόνη..

Με έχουν μπερδέψει σχετικά με την Παρασκευή του γάλατος.

Η μαια μου είπε να βράζω νερό να  το βάζω σε γυάλινο μπουκαλι στο ψυγείο και διατηρείται 24 ώρες. Και όποτε θέλω να φτιάξω γαλα να παίρνω από εκεί.

Ο παιδιατρος μου ειπε ότι οποιαδήποτε αποστειρωση διαρκεί μονο 2 ώρες..

Δηλαδή ακόμα κι αν θέλω να πάω κάπου δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω θερμος η μπιμπερο γιατί μετά από 2 ώρες δεν θα είναι αποστειρωμενα...έχω μπερδευτεί.. 

Εσείς τι οδηγίες έχετε?

Καλησπέρα κορίτσι μου να σας ζήσει το μωρό!εγώ έβραζα νερό στον βραστηρα κ μετά στο Θέρμο!τα μπουκάλια αποστειρωμενα!έβαζα την ποσότητα που ήθελα νέρου για το γάλα σκόνη κ.λρυωνα στην βρύση!αλλά το νερό θέλει ανανέωση γτ βγάζει άλατα ώρες!το μπιμπερο δν θα πάθει κάτι αποστειρωνεται κ.το αφήνεις μέσα στον αποστείρωση!το νερό θέλει ανανέωση ανά κάποιες ωρες

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια!!

ελπίζω να είστε όλες καλά!Επαναφέρω το θέμα για να ρωτήσω αυτό που θα απασχολεί όλες μας λογικά!

Εμείς που έχουμε ήδη ξεκινήσει να λαμβάνουμε την 6 μήνη άδεια μητρότητας θα πάρουμε τους 3 επιπλέον μήνες ή επειδή την έχουμε ήδη ξεκινήσει για 6 μηνο δεν το δικαιούμαστε;;

Γνωριζει κανείς;;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα !!! 
ισχυει και για εμάς το 9μηνο !!! Τουλάχιστον έτσι μου απάντησαν από τον ΟΑΕΔ και το έχω και σε email ! Οι εγκύκλιος αν δεν κάνω λάθος αναφέρει ότι παίρνουν παράταση όσες αιτήσεις είναι ενεργές από την ημερομηνία ισχύος του ΦΕΚ .

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...