Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Eva92 είπε:

Τέλεια με το καλό!! Απίστευτο μου φαίνεται και εμένα που είμαστε μια ανάσα πριν γεννησουμε. 

Εσύ κοντεύεις τίποτα δεν έμεινε μια εβδομάδα...  Πόσο εβδομάδων θα είσαι στις 29/4? Πολύ λίγα κιλά πήρες μπράβο!! 

Με το καλο σε ολες μας.36 και 3

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

38 και 2 σήμερα και περιμένουμε!!

Λόγω κόβιντ που πέρασα δεν με έχει δει εδώ και δυο βδομαδες ο γιατρός όποτε αύριο θα δούμε εάν ο μικρός έχει εμπεδωθεί και είναι σε φάση να βγει φυσιολογικά!

Έχω τεράστιο άγχος για όλα!Μακαρι να έχει εμπεδωθεί για να ελευθερωθούμε και να τον έχουμε κοντά μας πρώτα ο Θεός!!!

Κουράγιο σε όλες μας και τις ευχές μου για  εύκολες και καλές γέννες..!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , MariaPan1988 είπε:

38 και 2 σήμερα και περιμένουμε!!

Λόγω κόβιντ που πέρασα δεν με έχει δει εδώ και δυο βδομαδες ο γιατρός όποτε αύριο θα δούμε εάν ο μικρός έχει εμπεδωθεί και είναι σε φάση να βγει φυσιολογικά!

Έχω τεράστιο άγχος για όλα!Μακαρι να έχει εμπεδωθεί για να ελευθερωθούμε και να τον έχουμε κοντά μας πρώτα ο Θεός!!!

Κουράγιο σε όλες μας και τις ευχές μου για  εύκολες και καλές γέννες..!!

Καλημέρα ! Τα τεστ βγαίνουν αρνητικά πλέον ?? Μια γνωστή μου γέννησε με κορονοιο εχτές στη Θεσσαλονίκη σε δημόσιο χωρίς τον γιατρό της ενώ ήταν προγραμματισμένο να γεννήσει σε ιδιωτικό. 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλημέρα ! Τα τεστ βγαίνουν αρνητικά πλέον ?? Μια γνωστή μου γέννησε με κορονοιο εχτές στη Θεσσαλονίκη σε δημόσιο χωρίς τον γιατρό της ενώ ήταν προγραμματισμένο να γεννήσει σε ιδιωτικό. 

 

Τα σελφ και ραπιντ αρνητικά βγήκαν…

Μοριακο λόγω κόστους δεν έκανα ακόμα αφού δεν είναι να γεννήσω!

Όταν είναι να γεννήσω θα κάνω και μοριακό!

Παντως έτσι όπως πάει δεν βλέπω να έχει εμπεδωθεί το μωρό όποτε πάμε για την άλλη εβδομάδα με τεχνητούς πόνους και βλέπουμε πως θα πάει…

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Τα σελφ και ραπιντ αρνητικά βγήκαν…

Μοριακο λόγω κόστους δεν έκανα ακόμα αφού δεν είναι να γεννήσω!

Όταν είναι να γεννήσω θα κάνω και μοριακό!

Παντως έτσι όπως πάει δεν βλέπω να έχει εμπεδωθεί το μωρό όποτε πάμε για την άλλη εβδομάδα με τεχνητούς πόνους και βλέπουμε πως θα πάει…

Μια χαρά, εντάξει μην αγχώνεσαι μέχρι την άλλη εβδομάδα το μοριακό σίγουρα αρνητικό θα είναι δεν παίζει !! 

Τίποτα δεν έμεινε με το καλό !! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Τα σελφ και ραπιντ αρνητικά βγήκαν…

Μοριακο λόγω κόστους δεν έκανα ακόμα αφού δεν είναι να γεννήσω!

Όταν είναι να γεννήσω θα κάνω και μοριακό!

Παντως έτσι όπως πάει δεν βλέπω να έχει εμπεδωθεί το μωρό όποτε πάμε για την άλλη εβδομάδα με τεχνητούς πόνους και βλέπουμε πως θα πάει…

Να περπατας κ θα εμπεδωθει

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2022 at 11:25 ΜΜ, Eva92 είπε:

Τέλεια με το καλό!! Απίστευτο μου φαίνεται και εμένα που είμαστε μια ανάσα πριν γεννησουμε. 

Εσύ κοντεύεις τίποτα δεν έμεινε μια εβδομάδα...  Πόσο εβδομάδων θα είσαι στις 29/4? Πολύ λίγα κιλά πήρες μπράβο!! 

Θα ειμαι 36 και 3.ναΙ 9 μερες μετραω αντιστροφα....αντε να ξελαφρωσω παναγια μ μ ειπε ο γιατρος οτι στα διδυμα στην εβδ που ειμαι ειναι λες κ εχω κλεισει τις 50 εβδ απο βαρος εξαντληση δυσφορια κτλ.καμια σχεση με  την μονη κυηση κοριτσια αυτα που νιωθω τωρα τα ενιωθα στην κορη μου ενω εκλεινα τις 40 εβδ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Suzukaki είπε:

Θα ειμαι 36 και 3.ναΙ 9 μερες μετραω αντιστροφα....αντε να ξελαφρωσω παναγια μ μ ειπε ο γιατρος οτι στα διδυμα στην εβδ που ειμαι ειναι λες κ εχω κλεισει τις 50 εβδ απο βαρος εξαντληση δυσφορια κτλ.καμια σχεση με  την μονη κυηση κοριτσια αυτα που νιωθω τωρα τα ενιωθα στην κορη μου ενω εκλεινα τις 40 εβδ.

Ε λογικό είναι τα δίδυμα είναι άλλη κατηγορία...από όλες τις διδυμομανουλες τα ίδια έχω ακούσει... Υπομονή!! Πλησιάζει !! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Μετά από μία πάρα πολύ κουραστική μέρα γέννησα το αγοράκι μου!

Κουραστική γιατί 2:30 το βράδυ μου έσπασαν τα νερά και έφυγα βολίδα για το ΡΕΑ!Αφου έφτασα εκεί μου έκαναν αρχικά ένα ράπιντ και βγήκε αρνητικό…Όμως για την πλήρη εισαγωγή έκανα και μοριακό!

Έλα όμως που το μοριακό ενώ στον άντρα μου βγήκε αρνητικό σε εμένα βγήκε θετικό…!Και έτσι με ασθενοφόρο με μετέφεραν στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα και γέννησα με καισαρική λόγω κόβιντ και λόγω του παιδιού που συνέχιζε να είναι ψηλά και ο τράχηλος σκληρός σε μια περίπου ώρα…

Απο εκείνη την ώρα είμαι μόνη μου χωρίς τον άντρα μου και κανένα δικό μου σε πτέρυγα κόβιντ μαζί φυσικά με το μωράκι μου…

Τελος καλό όλα καλά αλλά ανυπομονώ μα βγω και να μοιραστώ την χαρά με τον άντρα μου που μόνο πράγματα τον αφήνουν να φέρει μέχρι την πόρτα της πτέρυγας!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MariaPan1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Μετά από μία πάρα πολύ κουραστική μέρα γέννησα το αγοράκι μου!

Κουραστική γιατί 2:30 το βράδυ μου έσπασαν τα νερά και έφυγα βολίδα για το ΡΕΑ!Αφου έφτασα εκεί μου έκαναν αρχικά ένα ράπιντ και βγήκε αρνητικό…Όμως για την πλήρη εισαγωγή έκανα και μοριακό!

Έλα όμως που το μοριακό ενώ στον άντρα μου βγήκε αρνητικό σε εμένα βγήκε θετικό…!Και έτσι με ασθενοφόρο με μετέφεραν στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα και γέννησα με καισαρική λόγω κόβιντ και λόγω του παιδιού που συνέχιζε να είναι ψηλά και ο τράχηλος σκληρός σε μια περίπου ώρα…

Απο εκείνη την ώρα είμαι μόνη μου χωρίς τον άντρα μου και κανένα δικό μου σε πτέρυγα κόβιντ μαζί φυσικά με το μωράκι μου…

Τελος καλό όλα καλά αλλά ανυπομονώ μα βγω και να μοιραστώ την χαρά με τον άντρα μου που μόνο πράγματα τον αφήνουν να φέρει μέχρι την πόρτα της πτέρυγας!

Πω πω τι λες τώρα;;; Καταρχήν να σας ζήσεις το μωράκι σας!!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και να τελειώσει αυτό το μαρτύριο!!! Αλλά τι ταλαιπωρία πέρασες κοριτσάκι μου!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Ε λογικό είναι τα δίδυμα είναι άλλη κατηγορία...από όλες τις διδυμομανουλες τα ίδια έχω ακούσει... Υπομονή!! Πλησιάζει !! 

Κοντευουμε ολες.εφτασε ο καιρος!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Μετά από μία πάρα πολύ κουραστική μέρα γέννησα το αγοράκι μου!

Κουραστική γιατί 2:30 το βράδυ μου έσπασαν τα νερά και έφυγα βολίδα για το ΡΕΑ!Αφου έφτασα εκεί μου έκαναν αρχικά ένα ράπιντ και βγήκε αρνητικό…Όμως για την πλήρη εισαγωγή έκανα και μοριακό!

Έλα όμως που το μοριακό ενώ στον άντρα μου βγήκε αρνητικό σε εμένα βγήκε θετικό…!Και έτσι με ασθενοφόρο με μετέφεραν στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα και γέννησα με καισαρική λόγω κόβιντ και λόγω του παιδιού που συνέχιζε να είναι ψηλά και ο τράχηλος σκληρός σε μια περίπου ώρα…

Απο εκείνη την ώρα είμαι μόνη μου χωρίς τον άντρα μου και κανένα δικό μου σε πτέρυγα κόβιντ μαζί φυσικά με το μωράκι μου…

Τελος καλό όλα καλά αλλά ανυπομονώ μα βγω και να μοιραστώ την χαρά με τον άντρα μου που μόνο πράγματα τον αφήνουν να φέρει μέχρι την πόρτα της πτέρυγας!

Να σας ζήσει το μωράκι σας! Καλή δύναμη και μακάρι γρήγορα να βγεις και να ηρεμήσετε όλοι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MariaPan1988 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Μετά από μία πάρα πολύ κουραστική μέρα γέννησα το αγοράκι μου!

Κουραστική γιατί 2:30 το βράδυ μου έσπασαν τα νερά και έφυγα βολίδα για το ΡΕΑ!Αφου έφτασα εκεί μου έκαναν αρχικά ένα ράπιντ και βγήκε αρνητικό…Όμως για την πλήρη εισαγωγή έκανα και μοριακό!

Έλα όμως που το μοριακό ενώ στον άντρα μου βγήκε αρνητικό σε εμένα βγήκε θετικό…!Και έτσι με ασθενοφόρο με μετέφεραν στο νοσοκομείο Αλεξάνδρα και γέννησα με καισαρική λόγω κόβιντ και λόγω του παιδιού που συνέχιζε να είναι ψηλά και ο τράχηλος σκληρός σε μια περίπου ώρα…

Απο εκείνη την ώρα είμαι μόνη μου χωρίς τον άντρα μου και κανένα δικό μου σε πτέρυγα κόβιντ μαζί φυσικά με το μωράκι μου…

Τελος καλό όλα καλά αλλά ανυπομονώ μα βγω και να μοιραστώ την χαρά με τον άντρα μου που μόνο πράγματα τον αφήνουν να φέρει μέχρι την πόρτα της πτέρυγας!

Καλημέρα κορίτσι μου! Να σας ζήσει ο μπέμπης σας !! Να είναι γερός και τυχερός στη ζωή σου και να τον καμαρώνετε !! 

Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας ! 

Φαντάζομαι την αγωνία που θα περάσατε... Ευτυχώς όλα καλά στο τέλος και είστε καλά και οι δύο !! 

Έχεις βοήθεια εκεί η μόνη σου τον αλλάζεις μόνη τον κάνεις μπάνιο ? Πονάς νιώθεις πόνο ? Μπορείς να τον πάρεις αγκαλιά η να περπατήσεις ? 

Ο μπαμπάς κρίμα που δεν μπορεί να σας δει αλλά ευτυχώς πήγαν όλα καλά αυτό έχει σημασία, σε λίγες μέρες θα είστε όλοι μαζί !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Να σας ζήσει ο μπέμπης σας !! Να είναι γερός και τυχερός στη ζωή σου και να τον καμαρώνετε !! 

Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας ! 

Φαντάζομαι την αγωνία που θα περάσατε... Ευτυχώς όλα καλά στο τέλος και είστε καλά και οι δύο !! 

Έχεις βοήθεια εκεί η μόνη σου τον αλλάζεις μόνη τον κάνεις μπάνιο ? Πονάς νιώθεις πόνο ? Μπορείς να τον πάρεις αγκαλιά η να περπατήσεις ? 

Ο μπαμπάς κρίμα που δεν μπορεί να σας δει αλλά ευτυχώς πήγαν όλα καλά αυτό έχει σημασία, σε λίγες μέρες θα είστε όλοι μαζί !! 

Ευχαριστώ πολύ!!!Να είστε όλες καλά και με το καλό να έχετε και τα δικά σας μωράκια στην αγκαλιά σας!!

Με βοηθών οι νοσηλεύτριες όσο είναι δυνατόν σε όλα…Απλά θα ήθελα την οικογένεια μου και να μην το βιώνω όλο αυτό μόνη μου…

Σημερα μπορώ και πρέπει να περπατάω.Πόνο δεν Νοιώθω τόσο αλλά είναι τα φάρμακα Γι αυτό…

Τον άντρα μου τον είδα όπως με μετέφεραν στην πτέρυγα κόβιντ για δυο λεπτά και επίσης μόλις γεννήθηκε το παιδί το είδε ο άντρας μου το πήρε μια αγκαλιά και μετά θα μας ξαναδεί Σάββατο μεσημέρι που θα φύγουμε.
Δεν είναι όλη αυτή η διαδικασία που βιώνω το καλύτερο δυνατό αλλά τέλος καλό όλα καλά.Κάνω λίγο υπομονή να γυρίσω σπίτι με το μωράκι μου κοντά στον άντρα μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2022 at 10:01 ΜΜ, MariaPan1988 είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!!Να είστε όλες καλά και με το καλό να έχετε και τα δικά σας μωράκια στην αγκαλιά σας!!

Με βοηθών οι νοσηλεύτριες όσο είναι δυνατόν σε όλα…Απλά θα ήθελα την οικογένεια μου και να μην το βιώνω όλο αυτό μόνη μου…

Σημερα μπορώ και πρέπει να περπατάω.Πόνο δεν Νοιώθω τόσο αλλά είναι τα φάρμακα Γι αυτό…

Τον άντρα μου τον είδα όπως με μετέφεραν στην πτέρυγα κόβιντ για δυο λεπτά και επίσης μόλις γεννήθηκε το παιδί το είδε ο άντρας μου το πήρε μια αγκαλιά και μετά θα μας ξαναδεί Σάββατο μεσημέρι που θα φύγουμε.
Δεν είναι όλη αυτή η διαδικασία που βιώνω το καλύτερο δυνατό αλλά τέλος καλό όλα καλά.Κάνω λίγο υπομονή να γυρίσω σπίτι με το μωράκι μου κοντά στον άντρα μου!

Να σας ζησει το αγορακι σας!!πωπω ψυχολογικα ειναι ζορικο οτι περασες κ περνας!!υπομονη! ειχες συμπτωματα κ βγηκε θετικο;επισης ειχες ξανακολλησει κοβιντ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...