Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Μαΐου 2022


Recommended Posts

On 22/4/2022 at 11:16 ΜΜ, Suzukaki είπε:

Να σας ζησει το αγορακι σας!!πωπω ψυχολογικα ειναι ζορικο οτι περασες κ περνας!!υπομονη! ειχες συμπτωματα κ βγηκε θετικο;επισης ειχες ξανακολλησει κοβιντ;

Είχα συμπτώματα χαλαρά (δυο μερες πυρετό 38 ,συνάχι)μια εβδομάδα πριν που κόλλησα κόβιντ όντας εμβολιασμένη με δυο δόσεις( δεύτερη δόση 2 μήνες πριν)….

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια και ελπίζω να κρατήσετε σύντομα τα μπεμπάκια σας αγκαλιά!!

ΥΓ: Άργησα να απαντήσω γιατί έτρεχα για τον μπέμπη!!Ελάχιστος προσωπικός χρόνος μα ότι καλύτερο μου έχει συμβεί!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 607
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε ? Εγώ πήγα γιατρό εχτές, στις 34+2 και η μπέμπα ήταν 2.200γρ ενώ πριν δύο εβδομάδες ήταν 2.000γρ. δεν πήρε πολύ και με προβλημάτισε. Ο γιατρός είπε ότι είναι οκ εντάξει είναι λίγο πιο μικρό μωρό αλλά είναι εντός ορίων και δεν είναι ανησυχητικό εξάλλου θα το ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες είπε. Όλες οι άλλες μετρήσεις, οι αρτηρίες ήταν οκ είπε. 

Με αγχωσε το βάρος να σας πω την αλήθεια 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε ? Εγώ πήγα γιατρό εχτές, στις 34+2 και η μπέμπα ήταν 2.200γρ ενώ πριν δύο εβδομάδες ήταν 2.000γρ. δεν πήρε πολύ και με προβλημάτισε. Ο γιατρός είπε ότι είναι οκ εντάξει είναι λίγο πιο μικρό μωρό αλλά είναι εντός ορίων και δεν είναι ανησυχητικό εξάλλου θα το ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες είπε. Όλες οι άλλες μετρήσεις, οι αρτηρίες ήταν οκ είπε. 

Με αγχωσε το βάρος να σας πω την αλήθεια 

Κοριτσι κ εγω 34+1 και η μπεμπα 2.300 κ μου ειπε οτι ειναι μια χαρα! Κ εμενα πριν 2 εβδομαδες ηταν 2.000.. ολα καλα! Εχουμε ακομα 6 εβδομαδες σχεδον για γεννα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τα φιλια μ απο το ιασω.γεννησα χθες το πρωι τα μωρα μ προληπτικα μπηκαν θερμοκοιτ για οξυγονο αλλα πανε πολυ καλα . το εβγαλαν μετα απο κατι ωρες.η μικρη ισως μεινει λογω βαρους.τον μπεμπη ισως τον παρω στο δωΜατιο μ.και στα δικα σας!!!

On 28/4/2022 at 11:33 ΠΜ, Eva92 είπε:

Κορίτσια καλημέρα τι κάνετε ? Εγώ πήγα γιατρό εχτές, στις 34+2 και η μπέμπα ήταν 2.200γρ ενώ πριν δύο εβδομάδες ήταν 2.000γρ. δεν πήρε πολύ και με προβλημάτισε. Ο γιατρός είπε ότι είναι οκ εντάξει είναι λίγο πιο μικρό μωρό αλλά είναι εντός ορίων και δεν είναι ανησυχητικό εξάλλου θα το ξαναδούμε σε δύο εβδομάδες είπε. Όλες οι άλλες μετρήσεις, οι αρτηρίες ήταν οκ είπε. 

Με αγχωσε το βάρος να σας πω την αλήθεια 

Να μην αγχωνεσαι καποια μωρα τις τελευτ εβδ παιρνουν ελαχιστα η κ καθολου.το.παρακολουθειτε κ το πολυ πολυ να το βγαλεις λιγο νωριτερα ...που θα σ παρει γτ ειναι νωρις ακομα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, Suzukaki είπε:

Τα φιλια μ απο το ιασω.γεννησα χθες το πρωι τα μωρα μ προληπτικα μπηκαν θερμοκοιτ για οξυγονο αλλα πανε πολυ καλα . το εβγαλαν μετα απο κατι ωρες.η μικρη ισως μεινει λογω βαρους.τον μπεμπη ισως τον παρω στο δωΜατιο μ.και στα δικα σας!!!

Να μην αγχωνεσαι καποια μωρα τις τελευτ εβδ παιρνουν ελαχιστα η κ καθολου.το.παρακολουθειτε κ το πολυ πολυ να το βγαλεις λιγο νωριτερα ...που θα σ παρει γτ ειναι νωρις ακομα

Να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας!! Πάντα γερά και ευτυχισμένα!! Πως είσαι ? Πόσο γεννήθηκαν τα μικρούλια δηλαδή ? Τον άντρα σου τον αφήνουν μέσα ? 

Σε ευχαριστώ ναι ελπίζω να πάρει 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Να σας ζήσουν τα ζουζούνια σας!! Πάντα γερά και ευτυχισμένα!! Πως είσαι ? Πόσο γεννήθηκαν τα μικρούλια δηλαδή ? Τον άντρα σου τον αφήνουν μέσα ? 

Σε ευχαριστώ ναι ελπίζω να πάρει 

Να σαι καλα κ στα δικα σας.αναρρωνω νιωθω πιο αναλαφρη βασικα.ημουν  καισαρικη δ μπαινει κανεις χειρουργ κατα τα αλλα στο ιασω μπορουν οι αντρες να κατσουν κ ολη νυχτα εδω.επιτρεπεται.2100 η μπεμπα 2870 ο μπεμπης.μπηκαν για λιγες ωρες θερμοκοιτ οξυγονο ο μπεμπης βγηκε τελειως κ η μπεμπα θα κατσει λιγο ακομα για το βαρος της αλλα δ ξερω για ποσο.μαλλον θα την αφησω φευγοντας δ νομιζω να ναι οκ ως ην δευτερα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Suzukaki είπε:

Να σαι καλα κ στα δικα σας.αναρρωνω νιωθω πιο αναλαφρη βασικα.ημουν  καισαρικη δ μπαινει κανεις χειρουργ κατα τα αλλα στο ιασω μπορουν οι αντρες να κατσουν κ ολη νυχτα εδω.επιτρεπεται.2100 η μπεμπα 2870 ο μπεμπης.μπηκαν για λιγες ωρες θερμοκοιτ οξυγονο ο μπεμπης βγηκε τελειως κ η μπεμπα θα κατσει λιγο ακομα για το βαρος της αλλα δ ξερω για ποσο.μαλλον θα την αφησω φευγοντας δ νομιζω να ναι οκ ως ην δευτερα

Μια χαρά, με το καλό να βγείτε να γυρίσετε σπιτάκι σας. Να σε ρωτήσω, η καισαρική με επισκληριδιο ήταν η ολική αναισθησία? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Μια χαρά, με το καλό να βγείτε να γυρίσετε σπιτάκι σας. Να σε ρωτήσω, η καισαρική με επισκληριδιο ήταν η ολική αναισθησία? 

 επισκληριδιο.να σαι καλα κοπελα μου

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα! Γέννησα στο μητέρα με φυσιολογικό τοκετό ένα αγοράκι 2830 στις 5 μ.μ.

Όσες ειστε σε αναμονή εύχομαι με το καλό! Να μην φοβάστε.. δεν είναι τίποτα..  μια καταπληκτική εμπειρία!

Να είστε όλες καλα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Κορίτσια καλημέρα και από εμένα! Γέννησα στο μητέρα με φυσιολογικό τοκετό ένα αγοράκι 2830 στις 5 μ.μ.

Όσες ειστε σε αναμονή εύχομαι με το καλό! Να μην φοβάστε.. δεν είναι τίποτα..  μια καταπληκτική εμπειρία!

Να είστε όλες καλα!

Καλημέρα κορίτσι μου ! Να σας ζήσει ο μπέμπης σας ! Πάντα γερός και ευτυχισμένος να είναι ! Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας ! 

Χαίρομαι πολύ που όλες παίρνουμε σειρά σιγά σιγά, κι εγώ αργω ακόμα θέλω 4-5 εβδομάδες θα το πάμε μέχρι τέλους μας είπε ο γιατρός εκτός αν εμφανιστει από μόνη της η μπέμπα 

Πονέσες καθόλου? Όταν μπορείς πες μας και την κατάσταση στο μητέρα αν θες, δηλαδη επιτρέπεται ο σύζυγος μέσα και το βράδυ ? Με τα τεστ κοβιντ τι γίνεται κάνεις pcr ? 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Eva92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου ! Να σας ζήσει ο μπέμπης σας ! Πάντα γερός και ευτυχισμένος να είναι ! Με το καλό να γυρίσετε σπιτάκι σας ! 

Χαίρομαι πολύ που όλες παίρνουμε σειρά σιγά σιγά, κι εγώ αργω ακόμα θέλω 4-5 εβδομάδες θα το πάμε μέχρι τέλους μας είπε ο γιατρός εκτός αν εμφανιστει από μόνη της η μπέμπα 

Πονέσες καθόλου? Όταν μπορείς πες μας και την κατάσταση στο μητέρα αν θες, δηλαδη επιτρέπεται ο σύζυγος μέσα και το βράδυ ? Με τα τεστ κοβιντ τι γίνεται κάνεις pcr ? 

 

Δεν πόνεσα καθόλου...μόλις με έπιασαν οι πόνοι μου έκαναν επισκληριδιο και δεν καταλάβαινα μετά τίποτα.. 

Πίεση αισθανόμουν την ώρα που κράνα τις εξωθησεις  όπως όταν πηγαίνεις τουαλέτα.. 

Μπήκαμε με pcr και ο άντρας επιτρέπεται να μείνει μέσα.. 

Ο δικός μου έμεινε ας πούμε όλο το βράδυ εδω μαζί μου..

Αν φύγει και ξαναέρθει ζητάνε ένα rapid!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Natasa.90 είπε:

Δεν πόνεσα καθόλου...μόλις με έπιασαν οι πόνοι μου έκαναν επισκληριδιο και δεν καταλάβαινα μετά τίποτα.. 

Πίεση αισθανόμουν την ώρα που κράνα τις εξωθησεις  όπως όταν πηγαίνεις τουαλέτα.. 

Μπήκαμε με pcr και ο άντρας επιτρέπεται να μείνει μέσα.. 

Ο δικός μου έμεινε ας πούμε όλο το βράδυ εδω μαζί μου..

Αν φύγει και ξαναέρθει ζητάνε ένα rapid!

Να σου ζησει κοπελα μου οτι καλυτερο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...