Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Χτυπήματα από κάτω εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Καλησπέρα. Δεν ξερω αν γράφω στην σωστή ενότητα. Με συγχωρείτε. 

Ειμαι έγκυος 19 εβδομάδων σχεδόν στο 2ο μωρακι. Είχα μια μεγάλη αποκόλληση η οποία φαίνεται να είναι παρελθόν. Το μωράκι κλωτσάει συνέχεια και αρκετά έντονα. Ώρες ώρες νιώθω από κάτω σαν χτυπήματα κάπως περίεργα. Ξέρετε τι είναι;; όλοι μου λένε ότι ειναι από τις κλωτσιές αλλά έχω αγχωθεί λιγάκι. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πως δλδ τα νιώθεις τα χτυπήματα? Σε πονάει κιόλας ή νιώθεις απλά σαν φτερουγίσματα. Στην εβδομάδα που είσαι, το μωρό δεν κλωτσήσει κανονικά να νιώθεις χτυπήματα αλλά νιώθεις σαν να σκάνε μέσα σου φουσκαλιτσες ή φτερουγίσματα. Στον γιατρό το είπες για να σου πει τη γνώμη του?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , mama16 είπε:

Πως δλδ τα νιώθεις τα χτυπήματα? Σε πονάει κιόλας ή νιώθεις απλά σαν φτερουγίσματα. Στην εβδομάδα που είσαι, το μωρό δεν κλωτσήσει κανονικά να νιώθεις χτυπήματα αλλά νιώθεις σαν να σκάνε μέσα σου φουσκαλιτσες ή φτερουγίσματα. Στον γιατρό το είπες για να σου πει τη γνώμη του?

Καλησπερα κορίτσι μου. Κι όμως επειδή είναι 2η εγκυμοσύνη και είμαι και πολύ αδύνατη κλωτσάει κανονικα. Έχω ήδη βίντεο που φαίνονται τα χτυπήματα στην κοιλιά. Όχι δεν με πονάνε. Δεν το είπα περιμένω να δω πως θα πάει. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου. Κι όμως επειδή είναι 2η εγκυμοσύνη και είμαι και πολύ αδύνατη κλωτσάει κανονικα. Έχω ήδη βίντεο που φαίνονται τα χτυπήματα στην κοιλιά. Όχι δεν με πονάνε. Δεν το είπα περιμένω να δω πως θα πάει. 

Πάντως Κατερίνακι μου εγώ και τις 2 φορές ένιωσα τα μωράκια μου να κλωτσανε κανονικά στις 17 βδομάδες.Ειχα και μικρή κοιλιά ίσως και για αυτό.Παντως αφού δεν είναι επώδυνες ίσως δεν είναι κάτι,μήπως έχεις χαμηλό πλακούντα;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Comet είπε:

Πάντως Κατερίνακι μου εγώ και τις 2 φορές ένιωσα τα μωράκια μου να κλωτσανε κανονικά στις 17 βδομάδες.Ειχα και μικρή κοιλιά ίσως και για αυτό.Παντως αφού δεν είναι επώδυνες ίσως δεν είναι κάτι,μήπως έχεις χαμηλό πλακούντα;

Και εγώ 16και5 το ένιωσα. Τώρα ακουμπάς και το νιώθεις πλήρως. Δεν ξέρω κορίτσι μου δεν μου είπαν κάτι θα μάθω στην Β επιπέδου. Αν έχω χαμηλό πλακούντα τι σημαίνει και τι κάνεις; 

πρίν από 38 λεπτά , Comet είπε:

Πάντως Κατερίνακι μου εγώ και τις 2 φορές ένιωσα τα μωράκια μου να κλωτσανε κανονικά στις 17 βδομάδες.Ειχα και μικρή κοιλιά ίσως και για αυτό.Παντως αφού δεν είναι επώδυνες ίσως δεν είναι κάτι,μήπως έχεις χαμηλό πλακούντα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Katerina96 είπε:

Και εγώ 16και5 το ένιωσα. Τώρα ακουμπάς και το νιώθεις πλήρως. Δεν ξέρω κορίτσι μου δεν μου είπαν κάτι θα μάθω στην Β επιπέδου. Αν έχω χαμηλό πλακούντα τι σημαίνει και τι κάνεις; 

Απλα θέλει λίγο προσοχή,όχι βάρη και σκύψιμο.Εμενα μου το είπαν στην αυχενική.Μονο στον πρώτο είχα.Λογικα μέχρι τώρα θα το ήξερες.Παντως σε παλιά ποστ έλεγαν κορίτσια ότι νιώθανε χτυπήματα από κάτω Ψάξε λίγο το φορουμ


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Comet είπε:

Απλα θέλει λίγο προσοχή,όχι βάρη και σκύψιμο.Εμενα μου το είπαν στην αυχενική.Μονο στον πρώτο είχα.Λογικα μέχρι τώρα θα το ήξερες.Παντως σε παλιά ποστ έλεγαν κορίτσια ότι νιώθανε χτυπήματα από κάτω Ψάξε λίγο το φορουμ

Προσπαθώ κορίτσι μου να βρω κάτι ανάλογο αλλά δεν..  Ααα από βάρη και σκύψιμο ενταξει είχα αποκόλληση ( φαίνεται να έκλεισε) και συνεχίζω την ξάπλα και τα utrogestan. Από σήμερα θα τα ξεκινήσω και κολπικα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerina96 είπε:

Προσπαθώ κορίτσι μου να βρω κάτι ανάλογο αλλά δεν..  Ααα από βάρη και σκύψιμο ενταξει είχα αποκόλληση ( φαίνεται να έκλεισε) και συνεχίζω την ξάπλα και τα utrogestan. Από σήμερα θα τα ξεκινήσω και κολπικα

Υπομονη κορίτσι μου.Δεν είναι πάντα εύκολη η εγκυμοσύνη.Μονο το μωράκι να ναι καλά και κάποια στιγμή θα περάσει ο καιρός, θα γεννήσεις και θα τα ξεχάσεις.Ηδη είσαι στη μέση!


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Comet είπε:

Υπομονη κορίτσι μου.Δεν είναι πάντα εύκολη η εγκυμοσύνη.Μονο το μωράκι να ναι καλά και κάποια στιγμή θα περάσει ο καιρός, θα γεννήσεις και θα τα ξεχάσεις.Ηδη είσαι στη μέση!

Πόσο δίκιο έχεις κορίτσι μου.. Όμως με το άγχος και τον φόβο οι μέρες φαίνονται βουνό. Ίσως πρώτα ο Θεός μετά την β επιπέδου να ηρεμήσω. Σήμερα είχα και κάποια γαστρεντερικα θέματα.... Και είμαι χάλια 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Katerina96 είπε:

Καλησπερα κορίτσι μου. Κι όμως επειδή είναι 2η εγκυμοσύνη και είμαι και πολύ αδύνατη κλωτσάει κανονικα. Έχω ήδη βίντεο που φαίνονται τα χτυπήματα στην κοιλιά. Όχι δεν με πονάνε. Δεν το είπα περιμένω να δω πως θα πάει. 

Εντάξει αν δεν πονάνε θα είναι οκ. Απλά στο είπα μήπως κανείς ήπιες συσπάσεις κ τις νιώθεις σαν χτυπηματακια αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα την εγκυμοσύνη σου.

Σ' εύχομαι να έχεις μια καλή κ τελειομηνη κύηση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 30 λεπτά , mama16 είπε:

Εντάξει αν δεν πονάνε θα είναι οκ. Απλά στο είπα μήπως κανείς ήπιες συσπάσεις κ τις νιώθεις σαν χτυπηματακια αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα την εγκυμοσύνη σου.

Σ' εύχομαι να έχεις μια καλή κ τελειομηνη κύηση!!

Εύχομαι να μην ειναι συσπάσεις.... Σε ευχαριστώ πολύ για όλα. Ότι καλύτερο σου εύχομαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσι μου! 
Ένιωθα κ εγώ χτυπήματα από τον έκτο μηνα από κάτω τα οποία συνεχίστηκαν μέχρι το τέλος! Στην αρχή δεν πονούσαν, όσο μεγάλωνε το μωρο υπήρχαν φορές που πονούσα στιγμιαία αρκετά. Από κάτω μπροστά κ πίσω. Αφού καμία φορά έλεγα τώρα θα βγει κανα χέρι! Χαχα! (Γελάω τώρα αλλα κ εγώ στην αρχη είχα αγχωθει). Πάντως επειδή είχα κ συσπασεις, τα χτυπήματα καταλάβαινες ότι ηταν το μωρο. Προφανώς ηταν πολυ χαμηλά. Ποτέ δεν ένιωσα πόνο κάπου άλλου από χτυπήματα (πχ στα πλευρά). Μόνο χαμηλά! Να ενημερώσεις κ το γιατρό σου αλλα αφού νιώθεις ήδη το μωράκι σου να κλωτσάει, το πιο πιθανό είναι να είναι αυτό! 

  • Ευχαριστώ 1

TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...