Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • @Giouli36 και @Blue Velvet σας εύχομαι να αποκτησετε τα δευτερα παιδακια σας!! 39 και 40 μια χαρα ηλικια ειναι!!!! 🙏 Και υπάρχει και ο φυσικός κυκλος στην εξωσωματική!!! Σε πολλές γυναίκες που είχαν ήδη παιδί είπαν χαμηλή ΑΜΗ και μόνο εξωσωματικη και τα ζευγάρια έκαναν με φυσικό τρόπο ...απλά θέλει βιταμίνες και επιμονή. 

      • Μου αρέσει 1

ΔΑΝΕΙΚΑ ΩΑΡΙΑ


Recommended Posts

Καλησπέρα! Μήπως γνωρίζει κάποια κάτι σχετικό με την τράπεζα ωαρίων Ovobank στην Ισπανία; 

Ο γιατρός μας είπε ότι συνεργάζεται με εκεί.  Μήπως έχει κάποια κάποια γνώμη; 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,  ο Μπομποτης μου την είχε προτείνει και εμένα παλιότερα. 

Ψάχνοντας είδα ότι είναι από τις πιο μεγάλες στην Ευρώπη. Θεωρητικα αποφεύγεις και τον  κίνδυνο συνάντησης ετεροθαλών αδελφών στο μέλλον...Μόνο να έχεις υπόψη σου ότι υπάρχουν μεγάλες απώλειες στην απόψυξη των ωαριων, είναι ασύγκριτα πιο ευαίσθητα από τα έμβρυα. 

Αν θυμάμαι καλά μου είχε πει από τα τα 8-9 κατεψυγμενσ ωαρια που που σου δίνουν, βγαίνουν μια με δυο βλάστοκυστες. Αυτό θυμάμαι.  

Τα χρήματα έβγαιναν λίγο παραπάνω από τα δανεικά στην Ελλάδα, γύρω στα 5800 ή κάτι τέτοιο.

Μπορείς να κάνεις μια συνάντηση μαζί του.  Μου είχε φανεί πολύ προσεκτικός και ειλικρινής, αν και δεν προχωρησα μαζί του. 

Καλή επιτυχία ότι κι αν αποφασίσεις.!

Εδω δίπλα υπάρχει και το "Cafe ivf με δωρεά ωαριων". 

Είμαστε πολλές κοπέλες εκεί που προσπαθούμε με δωρεά!

Έλα από εκεί μια βόλτα!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Καλησπέρα,  ο Μπομποτης μου την είχε προτείνει και εμένα παλιότερα. 

Ψάχνοντας είδα ότι είναι από τις πιο μεγάλες στην Ευρώπη. Θεωρητικα αποφεύγεις και τον  κίνδυνο συνάντησης ετεροθαλών αδελφών στο μέλλον...Μόνο να έχεις υπόψη σου ότι υπάρχουν μεγάλες απώλειες στην απόψυξη των ωαριων, είναι ασύγκριτα πιο ευαίσθητα από τα έμβρυα. 

Αν θυμάμαι καλά μου είχε πει από τα τα 8-9 κατεψυγμενσ ωαρια που που σου δίνουν, βγαίνουν μια με δυο βλάστοκυστες. Αυτό θυμάμαι.  

Τα χρήματα έβγαιναν λίγο παραπάνω από τα δανεικά στην Ελλάδα, γύρω στα 5800 ή κάτι τέτοιο.

Μπορείς να κάνεις μια συνάντηση μαζί του.  Μου είχε φανεί πολύ προσεκτικός και ειλικρινής, αν και δεν προχωρησα μαζί του. 

Καλή επιτυχία ότι κι αν αποφασίσεις.!

Εδω δίπλα υπάρχει και το "Cafe ivf με δωρεά ωαριων". 

Είμαστε πολλές κοπέλες εκεί που προσπαθούμε με δωρεά!

Έλα από εκεί μια βόλτα!

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Κι εμάς ο γιατρός μας είπε πως τελευταία συνεργάζεται με τη συγκεκριμένη τράπεζα. Όμως, επειδή στη συζήτησή μας, εγώ του είπα πως τα ωάρια θα είναι βλαστοκύστες κι εκείνος μου είπε πως μπορεί να είναι και 3 ημερών, αυτό λίγο με προβλημάτισε. Κι έπειτα, διάβασα κάπου μια άσχημη εμπειρία από τη συγκεκριμένη τράπεζα. Βέβαια θετικά αρνητικά σχόλια θα υπάρχουν παντού και πάντα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, athinaida είπε:

Δεν σε κατάλαβα για δωρεά εμβρύων ενδιαφέρεσαι?

Για δανεικά ωάρια. έχω μια παλλίνδρομη φυσιολογική σύλληψη στα 40 (πριν 2,5 χρόνια) και 2 αποτυχημένες προσπάθειες εξωσωματικής με δικά μου ωάρια. Καθώς οδεύω στα 43, αποφασίσαμε με το σύζυγό μου να πάμε με δανεικά ωάρια (όπως μας πρότειναν βέβαια και 2 γιατροί). Απλά, είμαι λίγο σκεπτική σχετικά με την ovobank, γι αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. :wub:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τώρα κατάλαβα,  τα κατεψυγμένα ωαρια που θα πάρεις, προβληματίζεσαι αν θα τα κάνετε βλαστοκυστες ή θα τα βάλετε τριών ημερών...

Οκ...

Σκέψου ότι σε κάθε περίπτωση,  μέχρι δύο έμβρυα επιτρέπεται να μεταφέρεις στην δωρεά.

Επιπλέον αν αφήσετε μόνο για τρεις μέρες πιθανόν να καταλήξετε με επιπλέον εμβρυακια, (πάνω από δύο δηλαδη) τα οποία θα πρέπει να τα ξανακαταψυξεις... άρα ταλαιπωρουνται πάρα πολύ...

Ενώ αν τα αφήσεις να γίνουν βλαστοκύστες,  δύσκολα θα ξεπεράσεις τις δύο στο τέλος... και δεν θα χρειαστεί να ξαναπαγωνεις...

Αν σε ενδιαφέρει αυτή η επιλογή,  συζήτησε το και με τον Μπομποτη που επίσης έχει συνεργασία με την τράπεζα.  Θα στα πει αναλυτικά και θα τσεκάρεις και τον δικό σου γιατρό...

Αλήθεια ποιον γιατρό έχεις και στο προτεινε την τράπεζα? Δεν ασχολούνται πολλοί στην Ελλάδα με τράπεζες ωαριων του εξωτερικού ....

Πάντως δεν είναι τόσο τραγική η αναμονή στην Ελλάδα,  2 το πολύ 3 μηνες... χρόνος που ούτως ή άλλως τον χρειάζεσαι για να κάνεις δοκιμαστικους κύκλους με τον γιατρό....

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...