Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Μια δύσκολη άμβλωση


Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα λοιπον στις 14 /10/21 του μηνα εκανα μια εκτρωση στην εκτη εβδομαδα κυησης!! Λοιπον απο κει και επειτα την πρωτη μερα εως την εβδομη ειχα πονους φοβερους σε ανηποφορο σημειο κατω δεξια και καφε αιμα λιγο .Την εβδομη μερα μετα την επεμβαση μου κατεβηκε ροζ αιμα και για δυο μερες ακομη μετα παλι καφε μετα!!τωρα ειμαι στην 16 μερα και εχω αιμα λες και εχω περιοδο εντονο αρκετο με πονους οπως την περιοδο μας!!! Εχω αγχωθει διοτι ειναι αρκετο το αιμα οπως της πρωτες μερες της περιοδου επερνα τα vibramicin (αντιβιοση) και τωρα περνω αλλη αντιβιοση  augmentin φοβαμαι μηπως εχει διμιουργηθει φλεγμονη η κατι αλλο πιο ασχημο !!! Περνω τα χαπια  αλλα δεν ελαττώνετε η ροη S.O.S αν υπαρχει καμια συμβουλη …. Η αν υπαρχει κατι τετοιο παρόμοιο με αφτο που εχω παθει!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για πόνους και αιμορραγία μετά από επεμβάσεις, κανένα φόρουμ/σοσιαλ δεν είναι κατάλληλο. Στο γιατρό σου πρέπει να πας και άμεσα εφόσον πονάς και έχεις τόσο μεγάλη αιμορραγία όπως λες. 

  • Μου αρέσει 4

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Evii είπε:

Καλησπερα και απο μενα λοιπον στις 14 /10/21 του μηνα εκανα μια εκτρωση στην εκτη εβδομαδα κυησης!! Λοιπον απο κει και επειτα την πρωτη μερα εως την εβδομη ειχα πονους φοβερους σε ανηποφορο σημειο κατω δεξια και καφε αιμα λιγο .Την εβδομη μερα μετα την επεμβαση μου κατεβηκε ροζ αιμα και για δυο μερες ακομη μετα παλι καφε μετα!!τωρα ειμαι στην 16 μερα και εχω αιμα λες και εχω περιοδο εντονο αρκετο με πονους οπως την περιοδο μας!!! Εχω αγχωθει διοτι ειναι αρκετο το αιμα οπως της πρωτες μερες της περιοδου επερνα τα vibramicin (αντιβιοση) και τωρα περνω αλλη αντιβιοση  augmentin φοβαμαι μηπως εχει διμιουργηθει φλεγμονη η κατι αλλο πιο ασχημο !!! Περνω τα χαπια  αλλα δεν ελαττώνετε η ροη S.O.S αν υπαρχει καμια συμβουλη …. Η αν υπαρχει κατι τετοιο παρόμοιο με αφτο που εχω παθει!! 

Να πας σε ενα νοσοκομειο να σε δουν.

  • Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 29/10/2021 at 11:14 ΜΜ, Konsta15 είπε:

Για πόνους και αιμορραγία μετά από επεμβάσεις, κανένα φόρουμ/σοσιαλ δεν είναι κατάλληλο. Στο γιατρό σου πρέπει να πας και άμεσα εφόσον πονάς και έχεις τόσο μεγάλη αιμορραγία όπως λες. 

Loipon oso afora afto to pragma thelw na pw oti paw me ta dedomena tou giatrou mou kai pws exw voithia apo kei einai flegmoni alla h aimoragia den stamataei !!! Kai as arewse aftes tis meres! .Alla … uparxei kapia pou na exei perasei kati paromoio wste na me sumvouleusi …. Giati oso na nai frikareis otan sumvainei kati tetoio !! Esu kala ta les !! Alla kai egw pernw mia deuteri apopsi epi tou thematos !! Se euxaristw kai pali

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...