Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 31 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ευτυχώς τις ακύρωσα τις ινοφερτ, ούτως ή άλλως δεν είναι για την δική μου περίπτωση,δεν έχω πολυκυστικες.Θα συνεχίσω τα μολερς,το φιλισιν και θα ξεκινήσω το q10,πιστεύω είμαι καλυμμένη 

      Τον πήρα τηλ και μου είπε πως 30mg ημερησίως είναι μια χαρά.Γενικα πάντα ρωτάω,αλλά αυτή τη φορά έκανα βλακεία και αγόρασα βιταμίνες που δεν είναι κατάλληλες για μένα.Ευτυχως πήρα τη φαρμακοποιό μου και τις ακύρωσα,οπότε δεν θα παρω καθόλου ινοφερτ 

      Πήρα τηλ τη φαρμακοποιό μου και ευτυχώς μπορέσει και ακύρωσε την παραγγελία.Μονο το q10 και τις wellman θα αγοράσουμε 🙂Πάλι καλά,τζάμπα λεφτά θα έδινα και δεν μου περισσεύουν κιολας

      Καλα έκανες και τις ακύρωσες και πρόλαβες εγκαίρως ! Δεν φταις από το άγχος σου προσπαθείς το καλύτερο!

      1 hour ago, η ζωή είναι όμορφη said:

      @Eflenew καλησπέρααααααα κορίτσια ακούσαμε κανονικά το μωράκι μασ 127 παλμούς 6 εβδομάδων και 1 ημέρας σασ ψέμα κάθομαι και το ακούω από εκείνη την ώρα στο κινητό. Το κακό είναι ότι έχει μικρή αποκόλληση γι'αυτό και είχε καφέ εχτές σήμερα βέβαια δεν έχει. Η γυναίκα μου θέλει να πάει για δουλειά γιατί δεν μπορεί να πάρει άδεια (δασκάλα) και έχω τρελαθεί δεν θέλω να πάει κάτι άσχημα.

      Πολύ ευχάριστα νέα !!! Μακάρι να καταφέρει να πάρει μεγαλύτερη άδεια η έστω αυτές Τίς μέρες που θα καθίσει να ξεκουραστεί ! 

Η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΕΔΩ??


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ομάδας!

θα ήθελα να σας πω την εμπειρία μου σχετικά με τα φάρμακα της εξωσωματικής .

Εκανα 1 προσπάθεια πριν 2 χρόνια με όλο το φαρμακευτικό πρωτόκολλο, δυστυχώς χωρις επιτυχία.

Τον Απρίλη ξεκίνησα τη 2η προσπάθεια μου με τον Γυναικολόγο Κο Πολυδωρόπουλο, ο οποίος μου επέβαλε να κάνω ΟΛΕΣ τις εξετάσεις που έπρεπε να γινουν.

Με τρέλανε 2 βδομαδες να κάνω μεχρι κ καμπύλη ζαχάρου κ εκεί που έλεγα Θεε μου με τι τρελό έμπλεξα παλι, τσουπ....Διαγνώσθηκα με Καρκίνο του Μαστου....

Εκανα ακτινοβολίες, χειρουργεία, αλλα αποφάσισα να μη παρω το χαπι που χρειάζεται να παίρνω για 10 χρονια, μηηηηπως καταφέρω και κάνω ακομα μια προσπάθεια εξωσωματικής, αυτη τη φορά φυσικά ΧΩΡΙΣ φάρμακα!!!οτι βγαζω κ αν βγάλω γιατί ο ογκολόγος μου εξήγησε οτι σε εμενα τα φάρμακα προκάλεσαν τον καρκίνο, εφόσον δεν ειχα οικογενειακο ιστορικο...

Στο δια ταυτα:

1)Κορίτσια μου ξέρω ποσο πολύ θέλετε να γίνετε μανούλες, αλλα τα φάρμακα με ρέγουλα γιατί η ζωή μας ειναι πιο πανω απο ΟΛΑ.

2) Ψάχνω να βρω γιατρό που μπορεί να κανει τη διαδικασία χωρίς φαρμακα. Μου έχουν πει 2-3 γενετιστες, και έχω καταλήξει στον Κο Συριστατίδη Χαράλαμπο που λένε είναι κορυφή στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Μήπως τον έχετε ακουστα????????

 

Σας ευχαριστώ πολύ, Να είστε όλες καλά, και να γίνετε όλες οσες ακόμα προσπαθειτε, αξιες Μανούλες!!!

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, crida είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ομάδας!

θα ήθελα να σας πω την εμπειρία μου σχετικά με τα φάρμακα της εξωσωματικής .

Εκανα 1 προσπάθεια πριν 2 χρόνια με όλο το φαρμακευτικό πρωτόκολλο, δυστυχώς χωρις επιτυχία.

Τον Απρίλη ξεκίνησα τη 2η προσπάθεια μου με τον Γυναικολόγο Κο Πολυδωρόπουλο, ο οποίος μου επέβαλε να κάνω ΟΛΕΣ τις εξετάσεις που έπρεπε να γινουν.

Με τρέλανε 2 βδομαδες να κάνω μεχρι κ καμπύλη ζαχάρου κ εκεί που έλεγα Θεε μου με τι τρελό έμπλεξα παλι, τσουπ....Διαγνώσθηκα με Καρκίνο του Μαστου....

Εκανα ακτινοβολίες, χειρουργεία, αλλα αποφάσισα να μη παρω το χαπι που χρειάζεται να παίρνω για 10 χρονια, μηηηηπως καταφέρω και κάνω ακομα μια προσπάθεια εξωσωματικής, αυτη τη φορά φυσικά ΧΩΡΙΣ φάρμακα!!!οτι βγαζω κ αν βγάλω γιατί ο ογκολόγος μου εξήγησε οτι σε εμενα τα φάρμακα προκάλεσαν τον καρκίνο, εφόσον δεν ειχα οικογενειακο ιστορικο...

Στο δια ταυτα:

1)Κορίτσια μου ξέρω ποσο πολύ θέλετε να γίνετε μανούλες, αλλα τα φάρμακα με ρέγουλα γιατί η ζωή μας ειναι πιο πανω απο ΟΛΑ.

2) Ψάχνω να βρω γιατρό που μπορεί να κανει τη διαδικασία χωρίς φαρμακα. Μου έχουν πει 2-3 γενετιστες, και έχω καταλήξει στον Κο Συριστατίδη Χαράλαμπο που λένε είναι κορυφή στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Μήπως τον έχετε ακουστα????????

 

Σας ευχαριστώ πολύ, Να είστε όλες καλά, και να γίνετε όλες οσες ακόμα προσπαθειτε, αξιες Μανούλες!!!

 

 

Καλή δύναμη κοπέλα μου. Εύχομαι να γίνεις μανούλα σύντομα. Που θα γίνεις δλδ. Οντως τα φάρμακα θέλουν ρέγουλα. Έχεις μεγάλο δίκιο. Τον γιατρό αυτό δυστυχώς εγώ δεν τον γνωρίζω.. να σου πάνε όλα καλά!

  • Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, crida είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ομάδας!

θα ήθελα να σας πω την εμπειρία μου σχετικά με τα φάρμακα της εξωσωματικής .

Εκανα 1 προσπάθεια πριν 2 χρόνια με όλο το φαρμακευτικό πρωτόκολλο, δυστυχώς χωρις επιτυχία.

Τον Απρίλη ξεκίνησα τη 2η προσπάθεια μου με τον Γυναικολόγο Κο Πολυδωρόπουλο, ο οποίος μου επέβαλε να κάνω ΟΛΕΣ τις εξετάσεις που έπρεπε να γινουν.

Με τρέλανε 2 βδομαδες να κάνω μεχρι κ καμπύλη ζαχάρου κ εκεί που έλεγα Θεε μου με τι τρελό έμπλεξα παλι, τσουπ....Διαγνώσθηκα με Καρκίνο του Μαστου....

Εκανα ακτινοβολίες, χειρουργεία, αλλα αποφάσισα να μη παρω το χαπι που χρειάζεται να παίρνω για 10 χρονια, μηηηηπως καταφέρω και κάνω ακομα μια προσπάθεια εξωσωματικής, αυτη τη φορά φυσικά ΧΩΡΙΣ φάρμακα!!!οτι βγαζω κ αν βγάλω γιατί ο ογκολόγος μου εξήγησε οτι σε εμενα τα φάρμακα προκάλεσαν τον καρκίνο, εφόσον δεν ειχα οικογενειακο ιστορικο...

Στο δια ταυτα:

1)Κορίτσια μου ξέρω ποσο πολύ θέλετε να γίνετε μανούλες, αλλα τα φάρμακα με ρέγουλα γιατί η ζωή μας ειναι πιο πανω απο ΟΛΑ.

2) Ψάχνω να βρω γιατρό που μπορεί να κανει τη διαδικασία χωρίς φαρμακα. Μου έχουν πει 2-3 γενετιστες, και έχω καταλήξει στον Κο Συριστατίδη Χαράλαμπο που λένε είναι κορυφή στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Μήπως τον έχετε ακουστα????????

 

Σας ευχαριστώ πολύ, Να είστε όλες καλά, και να γίνετε όλες οσες ακόμα προσπαθειτε, αξιες Μανούλες!!!

 

 

Σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!! Δε σου κρυβω πως τρομοκρατηθηκα.. Δηλαδη σου ειπε ο γιατρος οτι ακομα και με 1 φορα με φαρμακα και μετα απο τοσο καιρο μπορει να προκληθει; 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, crida είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ομάδας!

θα ήθελα να σας πω την εμπειρία μου σχετικά με τα φάρμακα της εξωσωματικής .

Εκανα 1 προσπάθεια πριν 2 χρόνια με όλο το φαρμακευτικό πρωτόκολλο, δυστυχώς χωρις επιτυχία.

Τον Απρίλη ξεκίνησα τη 2η προσπάθεια μου με τον Γυναικολόγο Κο Πολυδωρόπουλο, ο οποίος μου επέβαλε να κάνω ΟΛΕΣ τις εξετάσεις που έπρεπε να γινουν.

Με τρέλανε 2 βδομαδες να κάνω μεχρι κ καμπύλη ζαχάρου κ εκεί που έλεγα Θεε μου με τι τρελό έμπλεξα παλι, τσουπ....Διαγνώσθηκα με Καρκίνο του Μαστου....

Εκανα ακτινοβολίες, χειρουργεία, αλλα αποφάσισα να μη παρω το χαπι που χρειάζεται να παίρνω για 10 χρονια, μηηηηπως καταφέρω και κάνω ακομα μια προσπάθεια εξωσωματικής, αυτη τη φορά φυσικά ΧΩΡΙΣ φάρμακα!!!οτι βγαζω κ αν βγάλω γιατί ο ογκολόγος μου εξήγησε οτι σε εμενα τα φάρμακα προκάλεσαν τον καρκίνο, εφόσον δεν ειχα οικογενειακο ιστορικο...

Στο δια ταυτα:

1)Κορίτσια μου ξέρω ποσο πολύ θέλετε να γίνετε μανούλες, αλλα τα φάρμακα με ρέγουλα γιατί η ζωή μας ειναι πιο πανω απο ΟΛΑ.

2) Ψάχνω να βρω γιατρό που μπορεί να κανει τη διαδικασία χωρίς φαρμακα. Μου έχουν πει 2-3 γενετιστες, και έχω καταλήξει στον Κο Συριστατίδη Χαράλαμπο που λένε είναι κορυφή στην υποβοηθούμενη αναπαραγωγή. Μήπως τον έχετε ακουστα????????

 

Σας ευχαριστώ πολύ, Να είστε όλες καλά, και να γίνετε όλες οσες ακόμα προσπαθειτε, αξιες Μανούλες!!!

 

 

Καλημέρα , εύχομαι να είσαι καλά και να μήν ξαναπερασεις ποτέ ξανά θέμα με την υγεία σου, εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι  ότι η αγάπη μας για ένα παιδί, κάνουμε τα πάντα εγώ έχω κάνει δύο εξωσωματικές και τέσσερις προετοιμασίες για έμβρυο μεταφορά , φάρμακα ατελείωτα  ενέσεις ,αν διαβάσετε της οδηγίες όλες προειδοπουν ότι φέρνουν καρκίνο στο μαστό και στην μήτρα , όμως η λαχτάρα μας για ένα παιδί μας κάνει να ξεχνάμε ότι η υγεία μας είναι πάνω από όλα !! εγώ δεν ξέρω αν θα συνεχίσω είμαι και μεγάλη σε ηλικία , εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και να εξεταζομαστε συνέχεια να μήν παραμελούμε την υγεία μας 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, IrenP είπε:

Ευχομαι να σου πανε ολα καλα!! Δε σου κρυβω πως τρομοκρατηθηκα.. Δηλαδη σου ειπε ο γιατρος οτι ακομα και με 1 φορα με φαρμακα και μετα απο τοσο καιρο μπορει να προκληθει; 

Ναι αυτό μου είπε ο χειρουργός ογκολόγος. Ότι εφόσον δεν έχω ιστορικο τα φάρμακα μου έβγαλαν το καρκίνο από τη πρώτη κ ολας φορά. Είναι ανάλογα τον οργανισμό….

2 ώρες πρίν, Σία 1972 είπε:

Καλημέρα , εύχομαι να είσαι καλά και να μήν ξαναπερασεις ποτέ ξανά θέμα με την υγεία σου, εγώ αυτό που έχω καταλάβει είναι  ότι η αγάπη μας για ένα παιδί, κάνουμε τα πάντα εγώ έχω κάνει δύο εξωσωματικές και τέσσερις προετοιμασίες για έμβρυο μεταφορά , φάρμακα ατελείωτα  ενέσεις ,αν διαβάσετε της οδηγίες όλες προειδοπουν ότι φέρνουν καρκίνο στο μαστό και στην μήτρα , όμως η λαχτάρα μας για ένα παιδί μας κάνει να ξεχνάμε ότι η υγεία μας είναι πάνω από όλα !! εγώ δεν ξέρω αν θα συνεχίσω είμαι και μεγάλη σε ηλικία , εύχομαι σε όλες καλή επιτυχία και να εξεταζομαστε συνέχεια να μήν παραμελούμε την υγεία μας 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Στο τέλος της ημέρας τι να το κανείς το παιδί αν δεν είσαι εκεί για να το μεγαλώσεις;;; 
υπερυχο κ μαστογραφία πάντα κορίτσια μου. Ειδικά 6 μήνες μετά από εξωσωματική. Με αυτό το μικρό καρκίνο που είχα στο μαστό, αν εμένα έγκυος ακόμα κ φυσιολογικά με το σήκωμα των ορμονών μου επιβεβαίωσαν Ότι θα είχα γεμίσει κ τώρα δεν θα ζούσα…. Να προσεχουμε όλες. Τα γράφω όλα αυτά για να κάνετε όλες εξετάσεις. Είμαστε ευαίσθητα πλάσματα…

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, crida είπε:

Ναι αυτό μου είπε ο χειρουργός ογκολόγος. Ότι εφόσον δεν έχω ιστορικο τα φάρμακα μου έβγαλαν το καρκίνο από τη πρώτη κ ολας φορά. Είναι ανάλογα τον οργανισμό….

Έχεις απόλυτο δίκιο. Στο τέλος της ημέρας τι να το κανείς το παιδί αν δεν είσαι εκεί για να το μεγαλώσεις;;; 
υπερυχο κ μαστογραφία πάντα κορίτσια μου. Ειδικά 6 μήνες μετά από εξωσωματική. Με αυτό το μικρό καρκίνο που είχα στο μαστό, αν εμένα έγκυος ακόμα κ φυσιολογικά με το σήκωμα των ορμονών μου επιβεβαίωσαν Ότι θα είχα γεμίσει κ τώρα δεν θα ζούσα…. Να προσεχουμε όλες. Τα γράφω όλα αυτά για να κάνετε όλες εξετάσεις. Είμαστε ευαίσθητα πλάσματα…

να εισαι παντα υγιης κ με το καλο ενα μωρο στην αγκαλια. φυσικα κ μπορεις να κανεις εξωσωματικη χωρις φαρμακα, μαζευοντας τα ωαρια του μηνα. κ μετα κανοντας ετ με οσο το δυνατον λιγοτερα φαρμακα (πχ μονο προγεστερονη). σχεδον ολοι οι γιατροι πλεον ασχολουνται κ με φυσικους κυκλους. τους συγκεκριμενους που αναφερεις, δεν τους εχω ξανακουσει, αλλα πλεον ειναι τοσοι πολλοι οι εξωσωματικοι. καμε ρβ με οσους θεωρεις οτι χρειαζεσαι και κατεληξε σε αυτον που θα κρινεις η ιδια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...