Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

17/11 ημέρα προωροτητας!!!!!


Recommended Posts

Καλημέρα.  Ημέρα προωροτητας σήμερα και θα ήθελα να πω χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες και στους μικρούς και μικρές ηρωίδες!!!! Δυστυχώς πολλές από εμάς φέραμε στον κόσμο πρόωρα μωράκια. Άλλα πολύ πρόωρα αλλα πιο λίγο αλλα με πολλά προβλήματα αλλα με μικρότερα.  Δυστυχώς κάποια δεν τα κατάφεραν και κάποια  συνεχίζουν με τα όποια προβλήματα τους μικρά η μεγάλα.  Έχω και εγώ ένα πρόωρο παιδάκι που παλεύουμε να φτάσουμε τα άλλα παιδάκια της ηλικίας μας.  Δίνουμε τον αγώνα μας όμως με πολύ αγάπη και κέφι και καποια στιγμή θα τα καταφέρουμε.  Έχουμε κάνει τεράστια βελτίωση αλλά έχουνε πολύ δουλειά ακόμα.  Θα χαιρόμουν πολύ να ακούσω και άλλες μανούλες να μου πούνε πως είναι η καθημερινότητα τους με αυτά τα υπέροχα πλάσματα.  Τα φιλιά μου σε όλες σας.

 

 

 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 50 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλημέρα.  Ημέρα προωροτητας σήμερα και θα ήθελα να πω χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες και στους μικρούς και μικρές ηρωίδες!!!! Δυστυχώς πολλές από εμάς φέραμε στον κόσμο πρόωρα μωράκια. Άλλα πολύ πρόωρα αλλα πιο λίγο αλλα με πολλά προβλήματα αλλα με μικρότερα.  Δυστυχώς κάποια δεν τα κατάφεραν και κάποια  συνεχίζουν με τα όποια προβλήματα τους μικρά η μεγάλα.  Έχω και εγώ ένα πρόωρο παιδάκι που παλεύουμε να φτάσουμε τα άλλα παιδάκια της ηλικίας μας.  Δίνουμε τον αγώνα μας όμως με πολύ αγάπη και κέφι και καποια στιγμή θα τα καταφέρουμε.  Έχουμε κάνει τεράστια βελτίωση αλλά έχουνε πολύ δουλειά ακόμα.  Θα χαιρόμουν πολύ να ακούσω και άλλες μανούλες να μου πούνε πως είναι η καθημερινότητα τους με αυτά τα υπέροχα πλάσματα.  Τα φιλιά μου σε όλες σας.

 

 

 

Καλημέρα! Εγω γεννησα τα μωρά την 35η εβδομάδα. Ο κόρη μου με σοβαρά προβλήματα υγείας τα οποία παλέψαμε για 4 χρόνια ώσπου μια μέρα αποφάσισε να «φύγει». Η καθημερινότητα δύσκολη κάποιες φορές αλλά η αγάπη απέραντη.......

Ο γιος μου από την άλλη γεννήθηκε υγιέστατος και δοξάζω κάθε μέρα τον θεό.

Ο θεός να σου δίνει δύναμη και θα τα καταφέρετε είμαι σίγουρη γιατί είμαστε σούπερ μαμάδες .

Σου στέλνω την αγάπη μου

  • Μου αρέσει 8

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα! Εγω γεννησα τα μωρά την 35η εβδομάδα. Ο κόρη μου με σοβαρά προβλήματα υγείας τα οποία παλέψαμε για 4 χρόνια ώσπου μια μέρα αποφάσισε να «φύγει». Η καθημερινότητα δύσκολη κάποιες φορές αλλά η αγάπη απέραντη.......

Ο γιος μου από την άλλη γεννήθηκε υγιέστατος και δοξάζω κάθε μέρα τον θεό.

Ο θεός να σου δίνει δύναμη και θα τα καταφέρετε είμαι σίγουρη γιατί είμαστε σούπερ μαμάδες .

Σου στέλνω την αγάπη μου

 

πρίν από 20 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

 

Εμένα γεννήθηκε στις 33 αλλά υπερηχογραφικα 29&2 και με αυτό πάμε.  Αρκετά θέματα έχουμε αλλά τα δουλεύουμε.  Εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις και πάλι ένα μωράκι που τόσο λαχταράς να έχει παρέα το αγόρι σου 

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους τους γονείς που τα βλέμματά μας τα έλεγαν όλα χωρίς να χρειαστεί να μιλήσουμε πάντα... Δε γέννησα πρόωρο μωράκι αλλά μωράκι με συγγενή διαμαρτία που ανακαλύψαμε μετά τον τοκετό κ έπρεπε να χειρουργηθεί άμεσα. Πόση δύναμη έχουν αυτοί οι γονείς, τόση για να αντέξουν τον πόνο κι άλλη τόση για να δίνουν κουράγιο στους υπόλοιπους...

Εύχομαι τα καλύτερα στα παιδάκια όλου του κόσμου! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλα τα προωρακια, χρόνια πολλά και στο δικό μου προωρακι 35+5 που γεννήθηκε πριν 3,5+ χρόνια επεισοδιακά, ευτυχώς υγιής και γέρος! 

Όλα τα παιδιά του κόσμου να είναι υγιή και χαρούμενα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Χρόνια πολλά σε όλα τα προωρακια, χρόνια πολλά και στο δικό μου προωρακι 35+5 που γεννήθηκε πριν 3,5+ χρόνια επεισοδιακά, ευτυχώς υγιής και γέρος! 

Όλα τα παιδιά του κόσμου να είναι υγιή και χαρούμενα! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!!

πρίν από 57 λεπτά , Νεκταρινακι είπε:

Χρόνια πολλά σε όλους τους γονείς που τα βλέμματά μας τα έλεγαν όλα χωρίς να χρειαστεί να μιλήσουμε πάντα... Δε γέννησα πρόωρο μωράκι αλλά μωράκι με συγγενή διαμαρτία που ανακαλύψαμε μετά τον τοκετό κ έπρεπε να χειρουργηθεί άμεσα. Πόση δύναμη έχουν αυτοί οι γονείς, τόση για να αντέξουν τον πόνο κι άλλη τόση για να δίνουν κουράγιο στους υπόλοιπους...

Εύχομαι τα καλύτερα στα παιδάκια όλου του κόσμου! 

Πάντα τα καλύτερα σε όλα τα μωρά του κόσμου.  Μακάρι να μην χρειαζόταν να περάσει κανένα μωρό εκείνη την πόρτα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

κ γω μανούλα  με προωρακι στις 32 βδομαδες 1.700 γρ....χρονια πολλα σε ολα αυτα τα παιδακια τα γλυκουλικα....

Να χαίρεσαι κορίτσι μου τον κοκοβιο σου!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Να χαίρεσαι κορίτσι μου τον κοκοβιο σου!!!!!!!

αχχαχαχαχχα ε οχι ξέρεις τον κοκοβιο μ???? απίστευτο Παναγία μ....ναιτον χαίρομαι τον κοκοβιο μ ειναι μια γλυκα κ πονηρη πολυ.. κ συ το καμαρι σ ολα θα γίνουν σιγα σιγα κ θα τα προλαβει ολα...ειναι ποκυ δυνατά τα πρόωρα μωρακια μας...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Rafaelatarzan είπε:

αχχαχαχαχχα ε οχι ξέρεις τον κοκοβιο μ???? απίστευτο Παναγία μ....ναιτον χαίρομαι τον κοκοβιο μ ειναι μια γλυκα κ πονηρη πολυ.. κ συ το καμαρι σ ολα θα γίνουν σιγα σιγα κ θα τα προλαβει ολα...ειναι ποκυ δυνατά τα πρόωρα μωρακια μας...

Καλέ υπάρχει κάποια που διαβάζει το φόρουμ και δεν ξέρει τον κοκοβιο σου; νομίζω ότι είναι η φίρμα  του φόρουμ !!!!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλέ υπάρχει κάποια που διαβάζει το φόρουμ και δεν ξέρει τον κοκοβιο σου; νομίζω ότι είναι η φίρμα  του φόρουμ !!!!! 

αχχαχαχχαχα αφου ειναι  κοκοβιος σ λεω.. κ την φωνάζω κ ετσι κιολας κ στο σπιτι κ γυρναει κ μ λεει κ αυτη κοβ μαμα κοβ .....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan είπε:

αχχαχαχχαχα αφου ειναι  κοκοβιος σ λεω.. κ την φωνάζω κ ετσι κιολας κ στο σπιτι κ γυρναει κ μ λεει κ αυτη κοβ μαμα κοβ .....

Ελαααααααααα η ψυχούλα τι λέει μωρε το ζουζουνι!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ γέννησα στις 36 εβδομάδες όχι τόσο πρόωρο, αλλά χρειάστηκε να μπει στην ΜΕΝΝ λόγω αναπνευστικής δυσχέρειας. Μόλις αντίκρισα αυτό το μικρό ανθρωπάκι διασωληνωμενο, έφυγε η καρδιά μου από το στήθος.Τις επόμενες ημέρες όταν τελικά τον πήρα αγκαλιά εκεί φτερουγισε από αγάπη. Η Παναγιά να είναι μαζί σας να σας δίνει δύναμη σε εσάς και στα μικρά ανθρωπάκια να τα προστατεύει πάντα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , nemesiss είπε:

Κορίτσια και εγώ γέννησα στις 36 εβδομάδες όχι τόσο πρόωρο, αλλά χρειάστηκε να μπει στην ΜΕΝΝ λόγω αναπνευστικής δυσχέρειας. Μόλις αντίκρισα αυτό το μικρό ανθρωπάκι διασωληνωμενο, έφυγε η καρδιά μου από το στήθος.Τις επόμενες ημέρες όταν τελικά τον πήρα αγκαλιά εκεί φτερουγισε από αγάπη. Η Παναγιά να είναι μαζί σας να σας δίνει δύναμη σε εσάς και στα μικρά ανθρωπάκια να τα προστατεύει πάντα.

Αχχχ αυτή η πρώτη αγκαλιά!!!! Να περιμένεις μέρες ολόκληρες μέχρι να σου πουν αύριο το πρωί θα κάνεις καγκουρό!!!!! Θυμάμαι το προηγούμενο βράδυ δεν έκλεισα μάτι.  Πήγα και έτρεμαν τα χέρια μου τα πόδια μου.  Όταν τον πήρα αγκαλιά ήθελα να αρχίσω να τρέχω να τον πάρω μακριά από εκεί μέσα. Όμως ήξερα ότι αυτό ήταν αδύνατον. Να κρατάς ένα πλάσμα τριάντα κάτι πόντους στα χέρια σου και να έχει πάνω του πόσα καλώδια. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ελαααααααααα η ψυχούλα τι λέει μωρε το ζουζουνι!!!!!!!!!

ειναι η φαση που εχει αρχισει να μιλαει κ πεθαινουμε στα γελια....παντα ονειρεύομουν να ακούσω ολα αυτα τα λογάκια κ τωρα  που τα ακουω μ φαίνεται όνειρο....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...