Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Υιοθεσία


Recommended Posts

Καλημέρα ενδιαφέρομαι για κρατική υιοθεσία έχει κάνει κάποια διαδικασία πρόσφατα ώστε να με βοηθήσει με κάποια δικαιολογητικά και γενικά να με ενημερώσει για τους χρόνους?

Ευχαριστώ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ το έχω κάνει αλλά υπάρχουν αντίστοιχα θέματα στο φόρουμ που το έχουμε ξανακουβεντιασει αυτό.... κάνε μια αναζήτηση θα βρεις πολλές πληροφορίες από πολλές κοπέλες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ydroxoos76 είπε:

Εγώ το έχω κάνει αλλά υπάρχουν αντίστοιχα θέματα στο φόρουμ που το έχουμε ξανακουβεντιασει αυτό.... κάνε μια αναζήτηση θα βρεις πολλές πληροφορίες από πολλές κοπέλες

η αλήθεια είναι ότι έκανα μία αναζήτηση και μου βγάζει πολύ παλιά θέματα με τον παλιό τρόπο πριν τις ηλεκτρονικές αιτήσεις...Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ... Είναι η διαδικασία με τον νέο νόμο...

Επίσης αυτό που πρέπει σίγουρα να δεις για αρχή είναι οι ηλικιες των διαθέσιμων παιδιών που υπαρχουν στις κρατικές δομές.  Αν ενδιαφέρεσαι αποκλειστικά για υιοθεσία, θα πρέπει να ξέρεις ότι τα διαθέσιμα παιδακια είναι ελάχιστα και είναι πανω από 6 ετών... και οι αιτήσεις ήδη πανω από 1000...

Αν σε ενδιαφέρει η αναδοχή τότε μπορείς εύκολα να πάρεις και βρεφακι...

Τα στοιχεία θα τα βρεις στο site paidi.gov.gr

Εκεί scrollαροντας προς τα κάτω την σελίδα θα βρεις ένα  banner που λέει "υιοθεσία και αναδοχή σε αριθμούς " άνοιξε και μελετησε τα στοιχεία του 3ου τριμήνου και θα έχεις πλήρη εικόνα της κατάστασης...

Η διαδικασια της αίτησης είναι απλή... το ουσιαστικό πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα παιδακια για υιοθεσία... ενώ αντίθετα υπάρχουν πάρα πολλά παιδιά διαθέσιμα για αναδοχή...

Είναι θεμα απόφασης του ζευγαριού και μόνο... αν αντέχει να φιλοξενεί ένα μωράκι χωρις προσδοκίες, χωρίς να κάνει όνειρα... και να το επιστρέψει στην βιολογική του οικογένεια,  όταν χρειαστεί...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...