Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

μεγάλη διαφορά ηλικίας


MelissaE

Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Marrs είπε:

Θέλω να κάνουμε μωράκι και να πάει η σχέση ένα βήμα πιο κάτω όμως έχουμε μεγάλη διαφορά ηλικίας και οι γονείς μου δεν τον θέλουν είμαστε 2,5 χρόνια μαζί..

καλησπέρα, τι σημασία έχει αν θέλουν οι γονείς σου ή οχι;το θέμα είναι να είναι μια συνειδητή απόφαση από την πλευρά κ των δυο κ να είσαι υπεύθυνη για τις επιλογές σου!

για τι διαφορά ηλικίας μιλαμε;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 35 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

καλησπέρα, τι σημασία έχει αν θέλουν οι γονείς σου ή οχι;το θέμα είναι να είναι μια συνειδητή απόφαση από την πλευρά κ των δυο κ να είσαι υπεύθυνη για τις επιλογές σου!

για τι διαφορά ηλικίας μιλαμε;

18 χρόνια εγώ θέλω να μαι μαζί του είμαστε τέλεια μαζί όμως η οικογένεια μου μου χει δώσει τελεσίδικο...!!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη Ευαγγελία ως μια γενική τοποθετηση!!!

Επίσης συμφωνώ με την γνώμη της, αν είχατε καμία 10αρια χρόνια διαφορά...

Επίσης συμφωνώ με τη  Ευαγγελία αν έχετε 18 χρόνια διαφορά και εσύ είσαι ...αντα πχ 30 και αυτος 48... ειστε μεγαλα παιδια για να ορισετε την ζωη σας...

Αλλά αν είσαι εσύ 18 χρόνων και αυτος 36 θα συμφωνήσω με τους γονείς σου.. σε αυτήν τη  ηλικία δεν υπάρχει η αναγκαία ωριμότητα σε κάθε άνθρωπο..

αμα είσαι τόσο ερωτευμένη ζήσε μαζί του 5-10χρονια σπούδασε και μετά αποφασίζετε αν θέλετε να προχωρήσετε σε οικογένεια... και να προχωρήσετε μαζί γενικότερα αν είστε μαζί... 

Εγώ γνώρισα τον άντρα μου 16χρονων και αυτος ήταν 18,5. Αλλά τον παντρεύτηκα 29χρονων... άμα είναι αληθινή η αγάπη θα μείνει..  Αν εισαι μικρουλα, δεν χρειαζεται να βιαζεσαι... αν εισαι μικρουλα μπορει να μην το καταλαβαίνεις αλλά έμμεσα να σε πιέζει ο συντοφος σου για οικογένεια γτ προφανώς είναι σε ηλικία για να κάνει οικογένεια... όταν υπάρχει τέτοιο χάσμα ηλικιας συνήθως οι ανάγκες είναι διαφορετικές... 

Είστε καιρό μαζί?? Έχεις συγκατοίκηση μαζί του για να γνωρίζεις αν πραγματικά ταιριάζετε για να προχωρήσετε στην απόκτηση ενός παιδιού?? 

Σε πληροφορώ ότι ούτε εγώ είχα την έγκριση των γονιών μου γτ απλα δεν τους γέμιζε το ματι... οταν το εμαθαν στα 18 μου!! Αλλα εγω πρωτα σπουδασα βρηκα δουλεια εγινα ανεξαρτητη και στα 24 μου συγκατηκησαμε.. Από ότι φαίνεται σήμερα που είναι 33 μαζί θα γέρασε Αλλά όλα έγιναν συνειδητά που λέει η Ευαγγελία δεν είπα στους γονείς μου στα 18 φεύγω... 

Καλά πολλά είπα.. ενα τελευταιο και κλεινω η ζωή είναι δική σου και όχι των γονιών σου Αλλά θέλει σταθερά και σίγουρα βήματα..  εμένα ήταν και συνομήλικος σχεδόν και είχε όλη τη  καλή διάθεση να με περιμένει 8 χρόνια για να συγκατοικησουμε και μετά Αλλά 5 για παντρευτούμε... Σήμερα οι γονείς μου τον λατρεύουν... Αλλά επειδή ειμαι εγώ ευτυχισμένη... Εσύ θα είσαι ευτυχισμένη?? Θέλει σταθερά συνειδητά βήματα!!  Εγω τον γνώρισα 16 αλλά προχώρησα στα 24 σε κοινή ζωη... και στα 29 προχωρησα σε γάμο και παιδι... έρχονταν όλα φυσικά δεν το βιαζαμε απλά το ζουσαμε βημα βημα.. Δεν σ λέω είναι το σωστό  αυτό απλά εννοώ ότι όλα έγιναν συνειδητά ώριμα όχι εν βρασμώ ψυχής... αγαπηθηκαμε άντε να ζήσουμε.μαζι άντε να κανουμε μωρο στα 16... Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή...

 

πρίν από 28 λεπτά , kotsifikos είπε:

18 χρόνια δεν τα λες και λίγα, οκ στα 20 με 38 δεν το καταλαβαίνεις όμως στα 40 με 55 το καταλαβαίνεις...για να μη πω 45 με 60!

πρίν από 28 λεπτά , kotsifikos είπε:

Αχ κοτσιφακι πες τα και ξαναπες τα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/12/2021 at 1:05 ΠΜ, electra2021 είπε:

Χμμμ, περίμενε λίγο, συμφωνώ με τις παραπάνω απαντήσεις. Η βιασύνη για παιδί δεν είναι καθόλου καλή ιδέα στη φάση που είστε! 

Νταξει παιδιά δεν είπα τώρα τώρα να κάνουμε παιδι σε 2 ..3 χρόνια όμως τ θέλω είμαι 24 

Link to comment
Share on other sites

ενας αντρας στα 42ειναι απολυτα αναμενομενο να θελει να κανει παιδι

εσυ ομως σιγουρα μπορεις να περιμενεις ακομη.ουτε η ηλικια σου ουτε η διαρκεια σχεσης ειναι κτ που σε κανει να θες να βιαστεις

δ ειναι κτ καινουριο η σχεση,αλλα γνωμη μου ειναι να μεινετε ακομη λιγο μαζι χωρις γαμο κ παιδια

πρεπει να σκεφτεις καλα πως φανταζεσαι οτι θα ειναι η ζωη σου 10-20χρ

κ φυσικα εξαρταται κ απο τις συνθηκες ζωης σας.μενετε μαζι;εσυ σε τι φαση εισαι;εχεις τελειωσει σπουδες;δουλευεις;μενεις με τους γονεις σου;

αν περασουν τα χρονια κ ειστε μαζι κ καλα,κ σιγουροι να προχωρησετε,μπορει να το δεχτουν οι δικοι σου.αν μετα εγω ενιωθα καλα,με τις προυποθεσεις που ειπα,δ θα αλλαζα γνωμη για τους δικους μου ακομη κ αν απομακρυνονταν.μια τετοια εξελιξη πως θα σου φαινοταν;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, vikib είπε:

ενας αντρας στα 42ειναι απολυτα αναμενομενο να θελει να κανει παιδι

εσυ ομως σιγουρα μπορεις να περιμενεις ακομη.ουτε η ηλικια σου ουτε η διαρκεια σχεσης ειναι κτ που σε κανει να θες να βιαστεις

δ ειναι κτ καινουριο η σχεση,αλλα γνωμη μου ειναι να μεινετε ακομη λιγο μαζι χωρις γαμο κ παιδια

πρεπει να σκεφτεις καλα πως φανταζεσαι οτι θα ειναι η ζωη σου 10-20χρ

κ φυσικα εξαρταται κ απο τις συνθηκες ζωης σας.μενετε μαζι;εσυ σε τι φαση εισαι;εχεις τελειωσει σπουδες;δουλευεις;μενεις με τους γονεις σου;

αν περασουν τα χρονια κ ειστε μαζι κ καλα,κ σιγουροι να προχωρησετε,μπορει να το δεχτουν οι δικοι σου.αν μετα εγω ενιωθα καλα,με τις προυποθεσεις που ειπα,δ θα αλλαζα γνωμη για τους δικους μου ακομη κ αν απομακρυνονταν.μια τετοια εξελιξη πως θα σου φαινοταν;

Εγώ μένω με τους δικούς μου ακόμη και σκέφτομαι να πάω να μείνω μαζί του κ εδώ ξεκινάει το όλο πρόβλημα.. διότι οι γονείς μου δεν θέλουν με τίποτα!!! Η τον χωρίζεις η δεν θέλουμε ούτε με σένα επαφή μου είπαν.. εγώ εργάζομαι αυτή την στιγμή κ συνεχίζω σπουδές..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Εγώ μένω με τους δικούς μου ακόμη και σκέφτομαι να πάω να μείνω μαζί του κ εδώ ξεκινάει το όλο πρόβλημα.. διότι οι γονείς μου δεν θέλουν με τίποτα!!! Η τον χωρίζεις η δεν θέλουμε ούτε με σένα επαφή μου είπαν.. εγώ εργάζομαι αυτή την στιγμή κ συνεχίζω σπουδές..

το οτι δουλευεις ειναι πολυ θετικο

καταλαβαινω οτι θα ναι δυσκολο οικονομικα,αλλα το ρωταω εστω τυπικα.μονη σου θα μπορουσες να μεινεις;

εφοσον δουλευεις κ συνεχιζεις με την σχολη,κ η σχεση ειναι 2χρ κ λογικο να θελετε να μεινετε μαζι

αντεχεις αν πραγματι οι γονεις σου σταματησουν οποιαδηποτε επαφη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...