Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Προγραμματισμένη καισαρική στο Ιπποκράτειο


Recommended Posts

Καλησπέρα. Θα ήθελα να μάθω λεπτομερείες για προγραμματισμένη καισαρική στο Ιπποκράτειο. Εδώ να πω πως έχω ανοίξει καρτέλα και στο επόμενο ραντεβού θα κλείσουμε ημερομηνία. Αλλά θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες όπως , πότε γίνεται η εισαγωγή, την ίδια μέρα που θα γίνει και η καισαρική; Πόσες μέρες θα κάτσω μέσα ; Μπορώ να υπογράψω να φύγω νωρίτερα; Καλοκαιρινή νυχτικιές τώρα τον χειμώνα; Το λέω λόγω του όρου.  Και γενικά ότι πληροφορία ξέρετε καλοδεχούμενη!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και με το καλό κοπέλα μου.

Η κουμπάρα μου γέννησε στο Ιπποκράτειο και έμεινε απόλυτα ευχαριστημένη από την διαδικασία της καισαρικής. Έφυγε στις 4 ημέρες και λόγω της τομής αλλά και για να εκμεταλλευτεί τις μαίες στο κομμάτι του θηλασμού που κάπως την δυσκόλεψε.

Η εισαγωγή έγινε την ίδια με την μέρα με την καισαρική. Έμενε σε δίκλινο ,δυστυχώς χωρίς να επιτρέπεται σύνοδος λόγω κοβιντ,και είχε το μωράκι rooming in,εκτός από το πρώτο βράδυ που ένιωθε κάπως αδύναμη οπότε της το πηγαινοφερνανε. Αυτά ξέρω μόνο εγώ. Τώρα ,για περισσότερες λεπτομέρειες ,αφού θα πας να κλείσεις κ το ραντεβού,μην ντραπεις και ρώτα τα πάντα. Να πας με σιγουριά και όλα να πάνε κατ'ευχην,ένα γερό μωρό στην αγκαλια σου εύχομαι:x

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 23/12/2021 at 11:56 ΜΜ, Sonia1772 είπε:

Καλησπέρα. Θα ήθελα να μάθω λεπτομερείες για προγραμματισμένη καισαρική στο Ιπποκράτειο. Εδώ να πω πως έχω ανοίξει καρτέλα και στο επόμενο ραντεβού θα κλείσουμε ημερομηνία. Αλλά θα ήθελα να μάθω λεπτομέρειες όπως , πότε γίνεται η εισαγωγή, την ίδια μέρα που θα γίνει και η καισαρική; Πόσες μέρες θα κάτσω μέσα ; Μπορώ να υπογράψω να φύγω νωρίτερα; Καλοκαιρινή νυχτικιές τώρα τον χειμώνα; Το λέω λόγω του όρου.  Και γενικά ότι πληροφορία ξέρετε καλοδεχούμενη!!!

Καλησπέρα με το καλό.... Καλή λευτεριά όταν ήταν να φύγω από γεννα παίζει να ήρθαν για καισαρική καμία 10αρια κοπέλες... ήρθαν βράδυ προς νυχτα θυμάμαι με προγραμματισμένες καισαρικές την επόμενη... Και θυμάμαι ότι το πρωί θα φευγαμε.. θυμάμαι που όλες ήταν προγραμματισμένες για την επόμενη ημέρα Αλλά επειδή ήταν πολλές έμπαιναν σε λίστα και Μπορεί να γεννούσαν το απόγευμα Δηλαδή πχ μπήκαν 10το βράδυ και γέννησα 7 το απόγευμα της επόμενης (η διπλανη μου που ήταν και στη  μέση της λιστας).. πι άλλες ποτέ Δηλαδή??? Δεν έχω ιδέα!!! Και άκουγα που οι νοσηλεύτριες έλεγαν αν κάποια καταλήξει σε φυσικό αντί καισαρική η ώρα αναμονής μεγαλώνει... γτ κάποιες προγραμματίζονται  για καισαρική Αλλά ξεκινάνε με προσπάθεια για φυσικό... δλδ Μπορεί να περιμένανε και 12 ώρες για να έρθει η σειρά τους... Δεν ξέρω αν γίνεται έτσι πάντα... Τότε έλεγαν οι νοσηλεύτριες ότι έπεσαν πολλοί τοκετόι στη βαρδια... θυμάμαι που έλεγαν ότι ήρθαν κορίτσια από Καβάλα Κομοτηνή Ξάνθη... με προγραμματισμένες καισαρικές... 

Τι άλλο?? Γενάρη γέννησα παίζει να έχει 40βαθμους εκεί μέσα εγώ είμαι κρυουλιαρα Αλλά με καλοκαιρινά κυκλοφορούσα και κοιμόμουν χωρίς κουβερτα.. μια ζακετα να παρεις για οταν κρυωνεις.... αμανικη πιτζαμα ειχα φαντασου και ανοιγαμε παραθυρο γιατι βρωμούσε από τη  ζέστη..  

Να υπογράψεις να φύγεις νωρίτερα νομίζω γίνεται  σε ολα τα νοσοκομεία απλά πρέπει να το απαιτήσεις με το να τους το πεις Απλά δεν σε αφηνουν... αλλα σε αναγκάζουν να φέρεις το μωρο μετά από μερικές μέρες 3-4 ώστε να γίνουν οι απαραίτητες εξετάσεις δλδ μετά από 3 24ωρα νομίζω πρέπει να εξεταστεί οπότε για να γλυτώσεις το μέσα έξω με το νεογέννητο καλύτερα να μείνεις μέσα.. Και θα έχεις και την φροντίδα τους... Εγώ πάντως ήθελα να βγω ήμουν στο 2ο πριν γεννήσω... Μόλις γέννησα την καταβρηκα εκεί μέσα ήμουν μόνο εγώ και το μωρο μαμ κακα και νανι ενώ μόλις γύρισα σπίτι είχα όλο το νοικοκυριό στο κεφάλι μου (γτ στο 2ο δεν ήθελα την μαμα στα πόδια μου) και είχα τον ένα τον γιο να θέλει την μαμα και το νεογέννητο ήθελε θηλασμό σκουλαρίκι κλασσικά.... Όσο και να βοηθάει ο σύζυγός... Καλύτερα ήταν στο νοσοκομειο για πρώτες μέρες μέχρι να συνέλθει λίγο ο οργανισμός... Για μενα προσωπικά που σιχαίνομαι και τα νοσοκομεία και τις κοινές τουαλέτες και τους ξένους και τα φαγητά που φέρνουν είμαι λίγο αναποδη... Αλλά είμαι υπέρ της ασφάλειας του δημοσίου... με πάει ζαρτ για ιδιωτικό... βέβαια αν είχα τα λεφτά στο 3ο ανετα πήγαινα ιδιωτικό να μπάινα σε μονοκλινο... Δεν μπορώ τα κοινά η διπλανή μου είχε κάνει και το κινητό σκουλαρίκι με ακουστικά απλά υπέφερα με ξυπνούσε και το παιδι Αλλά τι να έλεγα πέρα από αυτό ήταν καταπληκτική καλοσυνατη κοπέλα..  Δεν ήθελα να παρεξηγηθούμε μετά σε αυτήν την φάση.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα !!!!Καλή χρονιά.....Εγώ έχω εμπειρία καισαρικών στο Ιπποκράτειο....Όλα ήταν τέλεια....Έχω κάνει 3 παιδιά με καισαρική στο Ιπποκράτειο....Απλώς θα ήθελα να ρωτήσω ,τώρα στο Ιπποκράτειο τα μωρά τα έχεις δίπλα σου συνέχεια;;;;Στον πρώτο μου γιο το 2009 δεν τα είχαμε ,αρχίσαμε να τα έχουμε από το 2011 που γέννησα τον μεσαίο μου και το 2015 που γέννησα τον τρίτο μου πάλι τα είχαμε.....Συνεχίζουν να έχουμε τα μωράκια δίπλα μας;;

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...