Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Αιμαγγειωμα πληροφορίες!


Ntoraf

Recommended Posts

Γειά σας μανούλες! Έχω ένα ένα μωράκι 2,5 μηνών κ έχει ένα αιμαγγειωμα στη μύτη που φαίνεται ότι μεγαλώνει σκουραινει κ φουσκώνει. Πρόσφατα έκανε κ μια πληγουλα κ ανησύχησα γιατί διάβασα ότι κάνουν έλκη συχνά. Είδα ότι έχει τμήμα αιμαγγειωματος στο Αγλαΐα Κυριακού κ έκλεισα ραντεβού. Είχε κάποια μαμά κάποια αντιστοιχη εμπειρία; σε τι γιατρό πρεπει να απευθυνθώ σε πλαστικό χειρουργό; έχει σε άλλο νοσοκομείο τμήμα για αιμαγγειωμα, ακόμα κ ιδιωτικό; έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρο εδώ Αθήνα; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Ntoraf είπε:

Γειά σας μανούλες! Έχω ένα ένα μωράκι 2,5 μηνών κ έχει ένα αιμαγγειωμα στη μύτη που φαίνεται ότι μεγαλώνει σκουραινει κ φουσκώνει. Πρόσφατα έκανε κ μια πληγουλα κ ανησύχησα γιατί διάβασα ότι κάνουν έλκη συχνά. Είδα ότι έχει τμήμα αιμαγγειωματος στο Αγλαΐα Κυριακού κ έκλεισα ραντεβού. Είχε κάποια μαμά κάποια αντιστοιχη εμπειρία; σε τι γιατρό πρεπει να απευθυνθώ σε πλαστικό χειρουργό; έχει σε άλλο νοσοκομείο τμήμα για αιμαγγειωμα, ακόμα κ ιδιωτικό; έχετε να μου προτείνετε κάποιον γιατρο εδώ Αθήνα; ευχαριστώ

Καλημέρα..η μεγάλη μου κόρη είχε ένα στην κοιλιά της..πριν χρονισει είχε εξαφανιστεί..μασ είχε ενημερώσει ο παιδίατρος πωσ συνήθως φεύγει...είχαμε κάνει κ μια επίσκεψη σε παιδοχειρουργο για άλλο λόγο ( για ραγαδα) κ όταν του το δείξαμε μασ είπε το ιδιο..κ αν δεν φύγει μόνο του θα το αφαιρέσουμε..

Ο δικός σας παιδίατρος τι λέει? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , tzeni82 είπε:

Καλημέρα..η μεγάλη μου κόρη είχε ένα στην κοιλιά της..πριν χρονισει είχε εξαφανιστεί..μασ είχε ενημερώσει ο παιδίατρος πωσ συνήθως φεύγει...είχαμε κάνει κ μια επίσκεψη σε παιδοχειρουργο για άλλο λόγο ( για ραγαδα) κ όταν του το δείξαμε μασ είπε το ιδιο..κ αν δεν φύγει μόνο του θα το αφαιρέσουμε..

Ο δικός σας παιδίατρος τι λέει? 

Καλημέρα! Κ ο δικός μου παιδίατρος αυτό είχε πει αρχικά, αλλά βλεποντας ότι φουσκώνει κ η μύτη μου είπε να το δει εμάς δερματολογος καλύτερα. Έχω μια γνωστή μου δερματολόγο δεν είχε εμπειρία με αιμαγγειωματα κ μου είπε να περιμένω. Εμένα με αγχώνει η πληγή όμως γιατί διάβασα ότι αυτά κάνουν έλκη που δεν κλείνουν κ είναι κ στη μυτούλα. Έχω κατά στενοχωρηθει. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα! Εμένα έχει αιμαγγειωμα στο μέτωπο το μωράκι μου, το οποίο μεγαλωνε ταχύτατα . Πήγαμε σε παιδοδερματολογο και ξεκινήσαμε hemangiol πριν λίγο καιρό..

Εσείς τι εξέλιξη έχετε με τα αιμαγγειωματα των μικρών σας; 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια! Η μικρή μας έχει ένα αιμαγγείωμα στο κεφαλάκι. Όταν γεννήθηκε ίσα που φαινόταν. Μηνα με το μηνα μεγάλωνε. Τώρα ειναι 10,5 μηνών κ μου μοιάζει στάσιμο τους τελευταίους μηνες. Είναι στρογγυλό κ φουσκωτο. Εμεις την πήγαμε στο δερματολόγο μας που ειναι και δερματοχειρουργος όταν ήταν 5 μηνών κ μας είπε πως δεν ειναι κάτι. Το μονο θέμα ειναι μηπως το πληγώσει καταλαθος γιατί σε αυτή την περίπτωση θα χρειαστεί καυτηριασμό (δεν θα σταματάει το αίμα). Αλλιως μπορεί να το αφαιρέσει όταν μεγαλώσει λιγάκι γιατί τώρα που ειναι μωρό θα χρειαστεί μέθη, οπότε αν δεν ειναι ανάγκη να το αφήσουμε. Πάντως διαβάζω που λέτε ότι σε κάποιες περιπτώσει έφυγε μονο του. Το ίδιο συνεβει κ στο μπαμπά μου όταν ήταν μωρό που είχε ένα στο πρόσωπο. Όμως ο γιατρός μας είπε πως της μικρής μας δεν θα φύγει. Ίσως διαφέρουν μεταξύ τους γι’ αυτό κ η διαφορετική αντιμετώπιση από τον κάθε γιατρό. 


TZSkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...