Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

On 18/1/2022 at 3:27 ΜΜ, Konisn είπε:

Λογικα σιγα σιγα οσο κοντευουμε στην αυχενικη τα συμπτωματα θα υποχωρησουν. 

Απο άγχος αλλο τπτ. Το μυαλο τρεχει πολυ. Περιμενω κ γω την Δευτερα. Αν ηταν δυνατον θα πηγαινα κ σημερα για να δω πως παει.

Νομιζω πως εχουμε κ κατακρατησεις που επηρεαζει την κατασταση κ πρηζομαστε περισσοτερο. Εγω καποιες μερες ειμαι καλουτσικα κ καποιες αλλες εχω μπυροκοιλια.

Καλη επιτυχια στην εξεταστικη σου!!

Μαζιιιι θα πάμε!!!!εγώ έχω Δευτέρα στο πιλαλη εσύ;;;;;καλά κ εγώ έχω πρηστεί πολύ.... φαίνεται δλδ ότι ειμαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 4 λεπτά , Vlal είπε:

Μαζιιιι θα πάμε!!!!εγώ έχω Δευτέρα στο πιλαλη εσύ;;;;;καλά κ εγώ έχω πρηστεί πολύ.... φαίνεται δλδ ότι ειμαι

Για υπερηχο πηγα χθες τελικα. Αυχενικη εχω ακομα μερες δυστυχως...Ο δικος μου γιατρος ειναι ο Αντσακλης.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, electra2021 είπε:

Εμένα με έχει ταράξει... Φυλλικο οξύ και μαγνήσιο το πρωί, σαλοσπιρ και πολυβιταμινες το μεσημέρι, αντιπηκτικες ενέσεις innohep (το αγαπημένο μου, not) και ένα ultrogestan το βράδυ. Το ultrogestan είπε να το κόψω την επόμενη εβδομάδα. Μάλλον επειδή είμαι 40 χρόνων όλα αυτά, και λόγω της παλινδρομης που είχα πέρσι. 

Και εγώ κάνω innohep λόγω δύο αποβολών 

Link to comment
Share on other sites

Ρε κοριτσια έχω μια περίεργη αίσθηση από χθες βράδυ ώρες ώρες… είναι λες κ κάτι με πιέζει στην κοιλιά από μέσα προς τα έξω, αργά κ σταθερά, μένει λίγα δευτερόλεπτα σταθερή η πίεση κ υποχωρεί… δεν πονάω, δεν μου προκαλεί κάποια ενόχληση, αλλά μου κάνει εντύπωση σαν αίσθηση… το έχει νιώσει καμια άλλη αυτό το πράγμα; Κ κυρίως το νιώθω στην αριστερή πλευρά της κοιλιας μου… 

απο την επόμενη Πέμπτη μου είπαν να αρχίσω να μειώνω τα ουτροτζεσταν κ τα σικλακουρ σιγά σιγά μέχρι να τα κόψω… να παίρνω δλδ ενα χάπι λιγότερο ανα δυο μέρες μέχρι να μηδενίσουν.

κοριτσια εσείς που έχετε ξανακάνει αυχενική, ο υπέρηχος είναι εξωτερικός ή κολπικος; 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Patataki83 είπε:

Ρε κοριτσια έχω μια περίεργη αίσθηση από χθες βράδυ ώρες ώρες… είναι λες κ κάτι με πιέζει στην κοιλιά από μέσα προς τα έξω, αργά κ σταθερά, μένει λίγα δευτερόλεπτα σταθερή η πίεση κ υποχωρεί… δεν πονάω, δεν μου προκαλεί κάποια ενόχληση, αλλά μου κάνει εντύπωση σαν αίσθηση… το έχει νιώσει καμια άλλη αυτό το πράγμα; Κ κυρίως το νιώθω στην αριστερή πλευρά της κοιλιας μου… 

απο την επόμενη Πέμπτη μου είπαν να αρχίσω να μειώνω τα ουτροτζεσταν κ τα σικλακουρ σιγά σιγά μέχρι να τα κόψω… να παίρνω δλδ ενα χάπι λιγότερο ανα δυο μέρες μέχρι να μηδενίσουν.

κοριτσια εσείς που έχετε ξανακάνει αυχενική, ο υπέρηχος είναι εξωτερικός ή κολπικος; 

Εγώ έχω μερικές φορές μικρά τσιμπηματακια χαμηλά στην κοιλιά αλλά για λίγο κ σταματάνε. Δεν με ενοχλεί απλά το παρατηρώ. Νομίζω πως η αυχενική είναι με εξωτερικό υπέρηχο. Αλλά ας μας απαντήσει καμία πιο έμπειρη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 53 λεπτά , Patataki83 είπε:

Ρε κοριτσια έχω μια περίεργη αίσθηση από χθες βράδυ ώρες ώρες… είναι λες κ κάτι με πιέζει στην κοιλιά από μέσα προς τα έξω, αργά κ σταθερά, μένει λίγα δευτερόλεπτα σταθερή η πίεση κ υποχωρεί… δεν πονάω, δεν μου προκαλεί κάποια ενόχληση, αλλά μου κάνει εντύπωση σαν αίσθηση… το έχει νιώσει καμια άλλη αυτό το πράγμα; Κ κυρίως το νιώθω στην αριστερή πλευρά της κοιλιας μου… 

απο την επόμενη Πέμπτη μου είπαν να αρχίσω να μειώνω τα ουτροτζεσταν κ τα σικλακουρ σιγά σιγά μέχρι να τα κόψω… να παίρνω δλδ ενα χάπι λιγότερο ανα δυο μέρες μέχρι να μηδενίσουν.

κοριτσια εσείς που έχετε ξανακάνει αυχενική, ο υπέρηχος είναι εξωτερικός ή κολπικος; 

Εγω εχω καποια τσιμπηματακια... νομιζω οτι επειδη μεγαλωνει η μητρα ειναι λογικο να νιωθουμε κατι. 

Η αυχενικη γινεται με υπερηχο εξωτερικα. Ρωτησα τον γιατρο μου.

Ανυπομονω να ερθει η ωρα να σταματησω τα φαρμακα. Με κουρασαν τοσο καιρο αυτα τα ultragestan και τα ciclacur.

Θυμαστε που σας ειπα οτι τις τελευταιες ημερες υποχωρησαν τα συμπτωματα; Τι το θελα. Χθες υπεφερα. Κοντεψα να σκασω. Τρομερη ενοχληση στο στομαχι, πρηξιμο και ρεψιμο. Εφαγα στις 8 κ καταφερα να ηρεμησω μετα τη 1.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όλες με το καλό! 

Εμένα είναι η δεύτερη κύηση .

Αυχενική έκλεισα 15 του μηνός στο Παπαγεωργίου. Γίνεται εξωτερικά και αν είμαστε και τυχερές θα μας πουν πιθανότατα και το φύλο :)

Συμπτώματα αναγουλες κάθε πρωί όπως είχα και στην κόρη μου 

ΖΆχαρο στο θεό (100 νηστείας και 140 γευμάτων)....αναμένω να αρχίσω ινσουλίνη ...το μόνο που με νοιάζει είναι να μην επηρεαστεί το μωρό...όλα τα άλλα τα αντέχουμε :)

όλες Αθήνα είστε;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Εγώ έχω μερικές φορές μικρά τσιμπηματακια χαμηλά στην κοιλιά αλλά για λίγο κ σταματάνε. Δεν με ενοχλεί απλά το παρατηρώ. Νομίζω πως η αυχενική είναι με εξωτερικό υπέρηχο. Αλλά ας μας απαντήσει καμία πιο έμπειρη.. 

 

1 ώρα πρίν, Konisn είπε:

Εγω εχω καποια τσιμπηματακια... νομιζω οτι επειδη μεγαλωνει η μητρα ειναι λογικο να νιωθουμε κατι. 

Η αυχενικη γινεται με υπερηχο εξωτερικα. Ρωτησα τον γιατρο μου.

Ανυπομονω να ερθει η ωρα να σταματησω τα φαρμακα. Με κουρασαν τοσο καιρο αυτα τα ultragestan και τα ciclacur.

Θυμαστε που σας ειπα οτι τις τελευταιες ημερες υποχωρησαν τα συμπτωματα; Τι το θελα. Χθες υπεφερα. Κοντεψα να σκασω. Τρομερη ενοχληση στο στομαχι, πρηξιμο και ρεψιμο. Εφαγα στις 8 κ καταφερα να ηρεμησω μετα τη 1.

Δεν είναι τσιμπήματα… είναι τελείως διαφορετικό πράγμα… δεν ξέρω κ πως να το περιγράψω… σαν να έχεις μέσα στην κοιλιά ένα χέρι μεγάλο σαν το δικό μας που να σχηματίζει μπουνιά κ με την μπουνιά αυτή πιέζει μαλακα προς τα έξω το δέρμα… κ όταν τερματίσει που δεν πάει πιο έξω πχ μένει λίγη ώρα εκεί η πίεση σαν να μένει ακίνητη η μπουνιά κ μετά υποχωρεί… δε μπορώ να το περιγράψω καλύτερα… είναι πολύ περίεργο.

κ εγώ κουράστηκα με τα χάπια κ κυρίως που πρέπει να βάζω ξυπνητήρια κ να ξυπνάω 4-5 φορές μέσα στον ύπνο μου να τα πάρω… κ τώρα με τις υπνηλίες ζορίζομαι παρα πολύ να ανοίξω τα μάτια μου το πρωί… κοιμάμαι σαν τούβλο.

πρίν από 51 λεπτά , Elenst είπε:

Κορίτσια όλες με το καλό! 

Εμένα είναι η δεύτερη κύηση .

Αυχενική έκλεισα 15 του μηνός στο Παπαγεωργίου. Γίνεται εξωτερικά και αν είμαστε και τυχερές θα μας πουν πιθανότατα και το φύλο :)

Συμπτώματα αναγουλες κάθε πρωί όπως είχα και στην κόρη μου 

ΖΆχαρο στο θεό (100 νηστείας και 140 γευμάτων)....αναμένω να αρχίσω ινσουλίνη ...το μόνο που με νοιάζει είναι να μην επηρεαστεί το μωρό...όλα τα άλλα τα αντέχουμε :)

όλες Αθήνα είστε;

 

εγω αθηνα. Για να δούμε αν θα φανούν τα φύλα των μωρών… εγώ πιο πολύ θέλω να δω το πάνω μωρό που δεν το βλέπουμε καλά στους κολπικούς υπερηχους γτ είναι κρυμμένο στο βάθος…το κάτω μωρό το βλέπουμε πεντακάθαρα… ας είναι καλά κ ας είναι ότι θέλουν…

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2022 at 11:51 ΠΜ, electra2021 είπε:

Εμένα με έχει ταράξει... Φυλλικο οξύ και μαγνήσιο το πρωί, σαλοσπιρ και πολυβιταμινες το μεσημέρι, αντιπηκτικες ενέσεις innohep (το αγαπημένο μου, not) και ένα ultrogestan το βράδυ. Το ultrogestan είπε να το κόψω την επόμενη εβδομάδα. Μάλλον επειδή είμαι 40 χρόνων όλα αυτά, και λόγω της παλινδρομης που είχα πέρσι. 

Και εγώ κάνω innohep λόγω δύο αποβολών 

Κ εγώ έχω κάτι πονακια....αφού καμία φορά αγχώνομαι κ φοβάμαι ότι θα δω αίμα επίσης έχω κ πολλά πολλά υγρά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2022 at 11:51 ΠΜ, electra2021 είπε:

Εμένα με έχει ταράξει... Φυλλικο οξύ και μαγνήσιο το πρωί, σαλοσπιρ και πολυβιταμινες το μεσημέρι, αντιπηκτικες ενέσεις innohep (το αγαπημένο μου, not) και ένα ultrogestan το βράδυ. Το ultrogestan είπε να το κόψω την επόμενη εβδομάδα. Μάλλον επειδή είμαι 40 χρόνων όλα αυτά, και λόγω της παλινδρομης που είχα πέρσι. 

Σε ποια βδομάδα σου είπε να κόψεις τα utragestan? 

Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρετε γιατί ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό. Εγώ που κάνω εμετό και κάποιες φορές είναι λίγες ώρες αφού πήρα το filicine, πρέπει μετά να το ξαναπάρω; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 hours ago, Dream85 said:

Σε ποια βδομάδα σου είπε να κόψεις τα utragestan? 

Να ρωτήσω κάτι μήπως ξέρετε γιατί ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό. Εγώ που κάνω εμετό και κάποιες φορές είναι λίγες ώρες αφού πήρα το filicine, πρέπει μετά να το ξαναπάρω; 

Τώρα που μπαίνω στη 10η εβδομάδα θα το κόψω, αυτό το σκ παίρνω τα τελευταία. Τις innohep δεν ξέρω αν θα κόψω! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , electra2021 είπε:

Τώρα που μπαίνω στη 10η εβδομάδα θα το κόψω, αυτό το σκ παίρνω τα τελευταία. Τις innohep δεν ξέρω αν θα κόψω! 

Εμένα πάντως Μ είχε δώσει vasclor τέλη προγεστερόνης και επειδή μια μέρα είδα κάτι καφέ Μ έδωσε για 5 μέρες και utrogestan και τα έκοψα ....επίσης τις innohep όπως και την vasclor μαλλον θα τα κόψω μετά την αυχενική....άλλωστε προληπτικά τα παίρνω λόγω των αποβολών!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!Ήρθα κ εγώ στην παρέα :)

Είμαι 10 εβδομάδων και 2 ημερών, μετά από εξωσωματική και 7/2 έχω την αυχενική. 

Εύχομαι να είναι όλα καλά για όλες μας! 

Εγώ είχα αρκετά έντονα συμπτώματα μέχρι και 2-3 μέρες πριν σε σημείο που έχασα και 3 κιλά, οπότε ανυπομονώ να αρχίσουν οι λιγουρες να φάω σαν άνθρωπος!!! Ίσως ήταν αρκετά έντονα τα συμπτώματα λόγω κ όλων αυτών που παίρνω. Παρότι πέτυχε η εμβρυομεταφορα μου συνέχισε όλα όσα έπαιρνα μέχρι κ τώρα κ θα τα σταματήσω στο τέλος της 11ης εβδομάδας. (3 utrogesgan, 3 Cyclacur, vasclor, prolutex, inohhep, Filicine, salospir) έχω βαρεθεί να βλέπω χάπια κ ενέσεις!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Κορίτσια όλες με το καλό! 

Εμένα είναι η δεύτερη κύηση .

Αυχενική έκλεισα 15 του μηνός στο Παπαγεωργίου. Γίνεται εξωτερικά και αν είμαστε και τυχερές θα μας πουν πιθανότατα και το φύλο :)

Συμπτώματα αναγουλες κάθε πρωί όπως είχα και στην κόρη μου 

ΖΆχαρο στο θεό (100 νηστείας και 140 γευμάτων)....αναμένω να αρχίσω ινσουλίνη ...το μόνο που με νοιάζει είναι να μην επηρεαστεί το μωρό...όλα τα άλλα τα αντέχουμε :)

όλες Αθήνα είστε;

 

Εγώ από Θεσσαλονίκη. Έχω 4 Φλεβάρη αυχενική και ελπίζω να πάνε ολ; νκαλα για όλες μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...