Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Patataki83 είπε:

Έχει γίνει κοβιντ το μαιευτήριο όπως είχε γίνει σε κάποια φάση πάλι πριν καιρό. Εντωμεταξύ στέλνουν όσες ήταν να γεννήσουν στο μητέρα κ πάνε κ όσες ήταν να γεννήσουν στο γαία εκεί κ γίνεται της τρελής αυτές τις μέρες. Γέννησε η νύφη μου την Πέμπτη στο μητέρα κ ο αδερφός μου μου είπε ότι γινόταν χαμός κ τα δωμάτια ήταν όλα φουλ. Στα τρίκλινα είχε κανονικά κ τα τρία κρεβάτια γεμάτα ενώ λόγω κοβιντ υποτίθεται αφήνουν το μεσαίο κενό. Αφού υπόγραψαν να φύγουν νωρίτερα γτ δεν άντεχαν άλλο. 

Καλημέρα!

Πωπω δεν το ήξερα.. Το Γαία παρεμπιπτοντως μου είπε ο γιατρός μου ότι πωλήθηκε πρόσφατα κ πλέον δεν συνεργάζεται με αυτό.. Τι να πω, βλέποντας κ κάνοντας! 

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Konisn είπε:

Καλησπερα κορίτσια. Πως ειστε; Εγω σημερα νιωθω σα να με εχεις τρομπαρει. Πρησμενη σε στηθος και κοιλιά παρα πολυ. Μεγαλη δυσφορια. 

Μια από τα ίδια....πόνος στο στήθος.... δυσκοιλιότητα είχα και πριν τώρα δεν παλεύεται....ρεψιμο με το παραμικρό....ανακατεμα φάω δε φάω....και πονοκέφαλο τελευταία...χάρμα περνάμε...ευτυχώς έκανε καλό καιρό σήμερα και πήραμε λίγο τα πάνω μας 

Να προσθέσω και ελάχιστα καφέ κολλώδη που είδα πριν λίγο στο χαρτάκι που σκουπιστηκα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Elenst είπε:

Μια από τα ίδια....πόνος στο στήθος.... δυσκοιλιότητα είχα και πριν τώρα δεν παλεύεται....ρεψιμο με το παραμικρό....ανακατεμα φάω δε φάω....και πονοκέφαλο τελευταία...χάρμα περνάμε...ευτυχώς έκανε καλό καιρό σήμερα και πήραμε λίγο τα πάνω μας 

Να προσθέσω και ελάχιστα καφέ κολλώδη που είδα πριν λίγο στο χαρτάκι που σκουπιστηκα

Για την δυσκοιλιότητα δοκιμασα να τρωω chia και δαμασκηνα στο πρωινο. Με βοήθησε λιγάκι. Μου ειπε ο γιατρος να παιρνω duphalac, αλλα προσπαθω να το αποφευγω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα....εμφάνισε καμιά διαβήτη κύησης ενώ δεν είχε πριν ; Εγώ έπαιρνα glugophage για πολυκυστικες και επειδή έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και μόλις τα σταμάτησα έχω ζάχαρο νηστείας 111....

Δε θα τη γλιτώσω την ινσουλίνη μου φαίνεται....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω όλες με ναυτίες είμαστε!! Και εγώ τώρα είμαι στην 8η βδομάδα και νιώθω λες και είμαι πάνω σε καράβι ειδικά τι πρωί και κάποιες ώρες την νύχτα... Υπομονή πρώτο τρίμηνο είναι θα περάσει!!

  • Μου αρέσει 1

 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Μια από τα ίδια....πόνος στο στήθος.... δυσκοιλιότητα είχα και πριν τώρα δεν παλεύεται....ρεψιμο με το παραμικρό....ανακατεμα φάω δε φάω....και πονοκέφαλο τελευταία...χάρμα περνάμε...ευτυχώς έκανε καλό καιρό σήμερα και πήραμε λίγο τα πάνω μας 

Να προσθέσω και ελάχιστα καφέ κολλώδη που είδα πριν λίγο στο χαρτάκι που σκουπιστηκα

Θα περασει που θα παει..... περιμενω πως κ πως τον υπερηχο σε 1 βδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! είμαι έγκυος στο τέταρτο μωράκι.. βάση ΤΕΡ ειμαι 6w6d αλλά είναι μικρότερη η κύηση μάλλον κατά μια εβδομάδα μου είπε ο γιατρός..την Τετάρτη που μας περασε έκανα υπέρηχο κ είδαμε μόνο σάκο τίποτα άλλο μέσα κ σήμερα έκανα χοριακη βγήκε 8396 μου είπε ο γιατρός ότι είναι καλή κ ότι την Παρασκευή που έχω ραντεβού θα πρέπει να ακούσουμε καρδούλα.

Με έχει φάει το άγχος τώρα..

Πητ έχω Σεπτεμβρη αλλά λόγω του ότι θα είναι τέταρτη καισαρική (δεν θα πάω πάνω από 37 εβδομάδες) πρώτα ο Θεός μάλλον θα είναι μεταξύ 16 και 20 Αυγούστου.. οπότε μανούλα Αυγούστου σίγουρα..

Ελπίζω να μαζευτούμε και άλλες εδώ! Εύχομαι γερά μωράκια σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Elenst είπε:

Κορίτσια καλημέρα....εμφάνισε καμιά διαβήτη κύησης ενώ δεν είχε πριν ; Εγώ έπαιρνα glugophage για πολυκυστικες και επειδή έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και μόλις τα σταμάτησα έχω ζάχαρο νηστείας 111....

Δε θα τη γλιτώσω την ινσουλίνη μου φαίνεται....

Αχ εγώ αγχώνομαι το πολύ για αυτό!

το Σεπτέμβριο έκανα κάτι εξετάσεις στην ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι το σάκχαρο μου ήταν λίγο τσιμπημένο σάκχαρο νηστείας 98.

μου είπε ότι θέλει επανεξέταση τώρα που θα πάω στο γιατρό πρώτα ο Θεός την Παρασκευή να πάνε όλα καλά στον υπέρηχο σίγουρα θα με βάλει προγεννητικό έλεγχο λογικά θα έχει και το σάκχαρο μεσα δεν ξέρω τι με περιμένει πολύ το φοβάμαι ότι θα τσιμπάει και μου αρέσει πολύ το φαγητό ρε να πάρει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Αχ εγώ αγχώνομαι το πολύ για αυτό!

το Σεπτέμβριο έκανα κάτι εξετάσεις στην ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι το σάκχαρο μου ήταν λίγο τσιμπημένο σάκχαρο νηστείας 98.

μου είπε ότι θέλει επανεξέταση τώρα που θα πάω στο γιατρό πρώτα ο Θεός την Παρασκευή να πάνε όλα καλά στον υπέρηχο σίγουρα θα με βάλει προγεννητικό έλεγχο λογικά θα έχει και το σάκχαρο μεσα δεν ξέρω τι με περιμένει πολύ το φοβάμαι ότι θα τσιμπάει και μου αρέσει πολύ το φαγητό ρε να πάρει...

Κι εμενα μου αρεσει πολυ το φαγητο, αλλα εχω αλλα προβληματα μετα.. στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν προσεξα καθολου πηρα πολλα κιλα, απο 64 πηγα κοντά 90 κιλα, τα οποία τα εχασα μετα απο 3 χρόνια, και πανω που ηρθα στα κιλα μου τσουπ η δεύτερη εγκυμοσύνη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Sevi28 είπε:

Κι εμενα μου αρεσει πολυ το φαγητο, αλλα εχω αλλα προβληματα μετα.. στη πρωτη εγκυμοσυνη δεν προσεξα καθολου πηρα πολλα κιλα, απο 64 πηγα κοντά 90 κιλα, τα οποία τα εχασα μετα απο 3 χρόνια, και πανω που ηρθα στα κιλα μου τσουπ η δεύτερη εγκυμοσύνη. 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη έβαλα και εγώ τα περισσότερα είχα βάλει 30 κιλά και μετά από ένα χρόνο ακριβώς έπιασα δουλειά και μέσα σε δύο μήνες χωρίς υπερβολές χάνω 35.. έγινα άλλος άνθρωπος στο δεύτερο και στο τρίτο ήταν πιο νορμάλ τα πράγματα εκεί έβαλα μέχρι 20 κιλά αλλά και εγώ εχω ύψος 1.78 τα παιδιά μου γεννήθηκαν σχεδόν 4 κιλά, 4.150 ήταν ο μεγάλος..εκεί μου έδινε λίγο άλλοθι ο γυναικολόγος και μου έλεγε εντάξει είστε και τεράστιοι οπότε λίγο το κακό..

τώρα που τσιμπάει το ζάχαρο όμως και άλλαξα γυναικολόγο δεν βλέπω να με δικαιολογούν δυστυχώς..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα, είμαι καινούρια και εγώ στο φόρουμ. Με το καλό Αύγουστο και εγώ θα έχω το μωρό μου. Είναι νωρίς ακόμα, είμαι 9 εβδομαδων. Εύχομαι μια καλή και ξεκούραστη εγκυμοσύνη σε όλες. Εργάζεστε εσείς; εγω κανω κουραστική εργασία που απαιτεί σωματική κόπωση κ έχει αρχίσει κ με αγχώνει αυτό. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! 9η εβδομάδα κι εγώ πλέον, μόλις γύρισα από γιατρό, όλα καλά και κλείσαμε αυχενικη σε 3 εβδομάδες. Μέχρι τότε, άλλο λεβελ αγωνίας. 

Από ναυτιες καλά πάω κι εγώ, δεν ξέρω τι θέλω και το μπορώ να φάω. Μόλις έφαγα goodys μετά από 10 χρόνια ξέρω γω, μόνο αυτό ήθελα, ένα chickies! Έλεος! Τώρα βέβαια μου έκατσε και ευτυχώς έχω και μια ginger ale στο ψυγείο. 

Και ο ύπνος χάλια. 

1 hour ago, Mermer said:

Καλησπέρα, είμαι καινούρια και εγώ στο φόρουμ. Με το καλό Αύγουστο και εγώ θα έχω το μωρό μου. Είναι νωρίς ακόμα, είμαι 9 εβδομαδων. Εύχομαι μια καλή και ξεκούραστη εγκυμοσύνη σε όλες. Εργάζεστε εσείς; εγω κανω κουραστική εργασία που απαιτεί σωματική κόπωση κ έχει αρχίσει κ με αγχώνει αυτό. 

Εγώ δουλεύω, αλλά σε γραφείο. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η νύστα, δε βγαίνει η μέρα. Θέλω να φύγω τρέχοντας! Αν κάνεις σωματική δουλειά, τότε να πεις για την εγκυμοσύνη κι ας είναι νωρίς για να σε βοηθάνε όσο γίνεται. Κι εγώ το έχω πει από την προηγούμενη εβδομάδα για να μπορώ να φεύγω νωρίτερα αν δεν νιώθω καλά. Ξέρουν ότι είχα και μια παλινδρομη πέρσι και γενικά υπάρχει κατανόηση. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , electra2021 είπε:

Καλησπέρα! 9η εβδομάδα κι εγώ πλέον, μόλις γύρισα από γιατρό, όλα καλά και κλείσαμε αυχενικη σε 3 εβδομάδες. Μέχρι τότε, άλλο λεβελ αγωνίας. 

Από ναυτιες καλά πάω κι εγώ, δεν ξέρω τι θέλω και το μπορώ να φάω. Μόλις έφαγα goodys μετά από 10 χρόνια ξέρω γω, μόνο αυτό ήθελα, ένα chickies! Έλεος! Τώρα βέβαια μου έκατσε και ευτυχώς έχω και μια ginger ale στο ψυγείο. 

Και ο ύπνος χάλια. 

Εγώ δουλεύω, αλλά σε γραφείο. Το μεγάλο μου πρόβλημα είναι η νύστα, δε βγαίνει η μέρα. Θέλω να φύγω τρέχοντας! Αν κάνεις σωματική δουλειά, τότε να πεις για την εγκυμοσύνη κι ας είναι νωρίς για να σε βοηθάνε όσο γίνεται. Κι εγώ το έχω πει από την προηγούμενη εβδομάδα για να μπορώ να φεύγω νωρίτερα αν δεν νιώθω καλά. Ξέρουν ότι είχα και μια παλινδρομη πέρσι και γενικά υπάρχει κατανόηση. 

Εύχομαι όλα να σου πάνε καλά αυτή τη φορά και να το απολαύσεις. Αν επιτρέπεται, σε ποια εβδομάδα είχες την παλινδρομιση; σου εδώ σε κάποιο σημάδι ή το είδε ο γιατρός στον υπέρηχο; είναι κάτι που με αγχώνει πολύ αυτό το θέμα. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mermer είπε:

Καλησπέρα, είμαι καινούρια και εγώ στο φόρουμ. Με το καλό Αύγουστο και εγώ θα έχω το μωρό μου. Είναι νωρίς ακόμα, είμαι 9 εβδομαδων. Εύχομαι μια καλή και ξεκούραστη εγκυμοσύνη σε όλες. Εργάζεστε εσείς; εγω κανω κουραστική εργασία που απαιτεί σωματική κόπωση κ έχει αρχίσει κ με αγχώνει αυτό. 

Σου εύχομαι μια υπέροχη κ ήρεμη εγκυμοσύνη κοπέλα μου!

Αν κάνεις κουραστική δουλειά κ νομίζεις ότι κινδυνεύει η εγκυμοσύνη σου να τους μιλήσεις για αυτό κ αν πάλι δεν καταλαβαίνουν τότε έχεις την επιλογή να βγεις αναρωτικη μέχρι να γεννήσεις κ θα παίρνεις καλά χρήματα παλι.Εγω είμαι νοσηλεύτρια αλλά σταμάτησα για λίγα χρόνια για να μεγαλώσω τα παιδιά,μαλλον άλλα δύο χρόνια αν πάνε όλα καλά κ με αυτήν την εγκυμοσύνη.:wink:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ φίλη μου, εδώ μέσα θα ακούσεις ένα σωρό ιστορίες και σενάρια σε κάθε φάση της εγκυμοσύνης, δυστυχώς δεν μπορείς να προβλέψεις, οι έγκυες είμαστε καταδικασμενες στην αγωνία. 

Κι εμένα η παλινδρομη με είχε επηρεάσει πολύ. Το έμβρυο παλινδρομησε στην 8η εβδομάδα, κι ενώ είχαμε ακούσει καρδιά 2 εβδομάδες πριν. Έκτοτε έχω ακούσει ένα σωρό άσχημες ιστορίες, η αγωνία δεν σταματάει ποτέ. Είναι μέρος της επιλογής που πήραμε. 

Όμως πρέπει να είμαστε αισιόδοξες και έτοιμες για όλα! Οι περισσότερες εγκυμοσύνες άλλωστε πάνε καλά... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...