Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανουλες Αυγούστου 2022 ❤️


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Αχ τέλεια υπάρχουν και άλλες...γιατί σήμερα στο σούπερ νόμιζα ότι θα Μ φύγει το παιδί ότι κάτι λάθος έχω κάνει....και ήθελα να φύγω να έρθω σπίτι απελπισμένα!!!!!το σκυλί σου είναι από τις αγαπημένες μου ράτσες.....όχι εμάς τέτοια δεν κάνει γιατί είναι μικρός.....5 ετών....αλλά έχει αρχίσει αν ψαχουλευει τα σκουπίδια για φαι....και κάνει όλη την κουζίνα χάλια!!!!!!μιλάμε για χάλια....και προχθές έφαγε ένα ολόκληρο κέικ ξέρει αυτά τα έτοιμα και το χαρτί που έχει για να στηρίζει γύρω γύρω άφησε το περιτύλιγμα και έφαγε και μια ιόν αμυγδάλου αλλά την τεράστια.......... Ο άντρας μου του φώναζε και του έλεγε τι κάνεις.. . αυτοκτονεις;;;;;γελαγα πάρα πολύ μου φάνηκε τόσο αστείο!!!!!!

Όταν πρόκειται για φαΐ κ η δικια μας γίνεται κουτάβι! :lol: όλη μέρα ξάπλα να κοιμάται κ μόλις βάλουμε να φάμε στήνεται μπροστά στο τραπέζι κ πάει μια στον ένα μια στον άλλο… στην αρχή βγάζει κάτι ήχους ιιιιι… μετά αρχίζει κ μουγκρίζει κ αναστενάζει… κ αν δει ότι τη γράφουμε ξεκινάει απόπειρα για γαύγισμα… προειδοποιητικό στην αρχή κ μετά τσιριχτό χαχαχαχα εντωμεταξύ δεν βλέπει καλά πια η κακομοίρα κ κοιτάει σε λάθος σημείο που δεν κάθεται κανεις μας… αλλά αν κανεις την κίνηση ότι της πετάς κ καλά φαΐ φεύγει τρέχοντας κ ψάχνει :D στα νιάτα της μου είχε φάει μισό ταψί παστίτσιο πάνω απτό τραπέζι της κουζίνας που το είχα αφήσει να κρυώσει…. Μια φορά μου έφαγε τον κιμά για τα μακαρονια μέσα απτην κατσαρολα που ήταν πάνω στην κουζίνα μέχρι να πάω για κατούρημα :lol: κ μου είχε ρημάξει τους καφέδες… δεν τολμούσα να ξεχάσω κούπα καφέ πάνω στο τραπέζι κ να απομακρυνθώ… αμέσως άκουγα το γκλουπ γκλουπ… κατά τα αλλά δεν έχω παράπονο… ζημιές δεν έκανε ποτε ούτε λέρωνε μέσα… κ σαν κουτάβι έμαθε αμέσως που πρέπει να πάει να τα κάνει… την είχα βρει μωράκι 3 ημερών στα σκουπίδια μια χούφτα… κλειστά ματάκια κ κουφό ακόμα.. κ την μεγάλωσα με μπιμπερό… φοιτήτρια τότε κ έβαζα ξυπνητήρια για να σηκώνομαι να της φτιάχνω γαλατάκι :wub:

  • Μου αρέσει 3

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Γνωρίζετε ότι απαγορεύεται τα σκυλιά να καταναλώνουν ζάχαρη, προστατέψτε τον. Εμείς βάζουμε τις τροφές ψηλά ώστε να μην τις φτάνει. Έχουμε ένα κοκερ 13 χρόνων. Καλός είναι όμως δεν δημιουργεί προβλήματα. Εγώ δουλεύω 5 ώρες σερί όρθια αλλά για να το κάνω αυτό όλη μέρα είμαι ξάπλα κ μαζεύω δυνάμεις. Η μέση όμως με πονάει αρκετά ώρες ώρες. 

Ναι το ξέρουμε πότε δεν είχε ακουμπήσει γλυκό και ποτέ δεν ανέβαινε στο πάγκο της κουζίνας...  Γι αυτό ο άντρας μου το έλεγε τι θες να αυτοκτονήσεις γιατί δεν κάνει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια. Εγώ έχω ένα αγοράκι 14 μηνών  (μανούλα Νοεμβρίου 2020) και περιμένω το 2ο. Έχω ΠΗΤ 3/9 αλλά δεν νομίζω να φτάσω εκεί γιατί λογικά θα ξανακάνω καισαρική (και θα δέσω σάλπιγγες λογικά). Αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε μόλις τον 2ο κύκλο προσπαθειών (θερμόμετρα, τεστ ωορρηξίας, συπληρώματα κα) μετά από μια αποβολή που είχα τον Οκτώβρη (προσπαθούσαμε τότε 6 μήνες με τον ίδιο τρόπο) και η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει την ανέμελη χαρά που είχα στην  1η. Την Πέμπτη 27/1 έχω τον 2ο μου υπερηχο και αγχώνομαι να ακούσω καρδούλα....... Στον 1ο υπερηχο (δουλεύω στο Ιασω οποτε ο γιατρός μου μου έκανε ένα γρήγορο υπέρηχο για να επιβεβαιώσουμε και είδαμε σάκο και λεκιθικό ασκό στις 5εβδ) 

Ελπίζω να μην πειράζει που μπήκα σε αυτήν την ομάδα.... Ομάδα Σεμπτεμβρίου δεν βρήκα και θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά το τελευταίο 10ήμερο του Αυγούστου... 

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , MinakiG είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Εγώ έχω ένα αγοράκι 14 μηνών  (μανούλα Νοεμβρίου 2020) και περιμένω το 2ο. Έχω ΠΗΤ 3/9 αλλά δεν νομίζω να φτάσω εκεί γιατί λογικά θα ξανακάνω καισαρική (και θα δέσω σάλπιγγες λογικά). Αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε μόλις τον 2ο κύκλο προσπαθειών (θερμόμετρα, τεστ ωορρηξίας, συπληρώματα κα) μετά από μια αποβολή που είχα τον Οκτώβρη (προσπαθούσαμε τότε 6 μήνες με τον ίδιο τρόπο) και η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει την ανέμελη χαρά που είχα στην  1η. Την Πέμπτη 27/1 έχω τον 2ο μου υπερηχο και αγχώνομαι να ακούσω καρδούλα....... Στον 1ο υπερηχο (δουλεύω στο Ιασω οποτε ο γιατρός μου μου έκανε ένα γρήγορο υπέρηχο για να επιβεβαιώσουμε και είδαμε σάκο και λεκιθικό ασκό στις 5εβδ) 

Καλησπέρα! Η αλήθεια είναι πως μετά από απώλεια όλες φοβόμαστε… εγώ είχα δυο βιοχημικές κ αυτή τώρα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη που προχωράει κανονικά… την 5η κ 6η εβδομάδα όταν είδα αίμα ήμουν σίγουρη πως τα εχασα κ με είχε πιάσει πανικός… Ευτυχώς στον επόμενο υπέρηχο ακούσαμε καρδούλες κανονικά κ ήταν όλα μια χαρά

  • Μου αρέσει 1

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Patataki83 said:

Καλησπέρα! Η αλήθεια είναι πως μετά από απώλεια όλες φοβόμαστε… εγώ είχα δυο βιοχημικές κ αυτή τώρα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη που προχωράει κανονικά… την 5η κ 6η εβδομάδα όταν είδα αίμα ήμουν σίγουρη πως τα εχασα κ με είχε πιάσει πανικός… Ευτυχώς στον επόμενο υπέρηχο ακούσαμε καρδούλες κανονικά κ ήταν όλα μια χαρά

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Δεν περνάνε οι μέρες.. Πιστεύω αν το ακούσω θα ηρεμήσω λίγο....

  • Μου αρέσει 1

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Vlal είπε:

Ναι το ξέρουμε πότε δεν είχε ακουμπήσει γλυκό και ποτέ δεν ανέβαινε στο πάγκο της κουζίνας...  Γι αυτό ο άντρας μου το έλεγε τι θες να αυτοκτονήσεις γιατί δεν κάνει

Ερωτηση προς όλες, πιστεύετε τα σκυλάκια μας θα υποδεχτούν με χαρά τα νέα μέλη της οικογένειας μας; εμένα ο σκύλος μου είναι λίγο ζηλιάρης. Δηλαδή με άλλα ζώα δεν τα πάει καλά, και δεν μοιράζεται πράγματα. Ωστόσο είναι έξυπνο κ ευαίσθητο σκυλί με τους ανθρώπους. Δεν ξέρω...  έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα γίνει. 

1 hour ago, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Εγώ έχω ένα αγοράκι 14 μηνών  (μανούλα Νοεμβρίου 2020) και περιμένω το 2ο. Έχω ΠΗΤ 3/9 αλλά δεν νομίζω να φτάσω εκεί γιατί λογικά θα ξανακάνω καισαρική (και θα δέσω σάλπιγγες λογικά). Αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε μόλις τον 2ο κύκλο προσπαθειών (θερμόμετρα, τεστ ωορρηξίας, συπληρώματα κα) μετά από μια αποβολή που είχα τον Οκτώβρη (προσπαθούσαμε τότε 6 μήνες με τον ίδιο τρόπο) και η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει την ανέμελη χαρά που είχα στην  1η. Την Πέμπτη 27/1 έχω τον 2ο μου υπερηχο και αγχώνομαι να ακούσω καρδούλα....... Στον 1ο υπερηχο (δουλεύω στο Ιασω οποτε ο γιατρός μου μου έκανε ένα γρήγορο υπέρηχο για να επιβεβαιώσουμε και είδαμε σάκο και λεκιθικό ασκό στις 5εβδ) 

Ελπίζω να μην πειράζει που μπήκα σε αυτήν την ομάδα.... Ομάδα Σεμπτεμβρίου δεν βρήκα και θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά το τελευταίο 10ήμερο του Αυγούστου... 

Καλώς ήρθες, εύχομαι τα καλύτερα για εσένα και για όλες. Από εδώ και πέρα όλα να είναι εύκολα κ ξεκούραστα. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MinakiG είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια. Εγώ έχω ένα αγοράκι 14 μηνών  (μανούλα Νοεμβρίου 2020) και περιμένω το 2ο. Έχω ΠΗΤ 3/9 αλλά δεν νομίζω να φτάσω εκεί γιατί λογικά θα ξανακάνω καισαρική (και θα δέσω σάλπιγγες λογικά). Αυτή η εγκυμοσύνη ήρθε μόλις τον 2ο κύκλο προσπαθειών (θερμόμετρα, τεστ ωορρηξίας, συπληρώματα κα) μετά από μια αποβολή που είχα τον Οκτώβρη (προσπαθούσαμε τότε 6 μήνες με τον ίδιο τρόπο) και η αλήθεια είναι ότι έχω χάσει την ανέμελη χαρά που είχα στην  1η. Την Πέμπτη 27/1 έχω τον 2ο μου υπερηχο και αγχώνομαι να ακούσω καρδούλα....... Στον 1ο υπερηχο (δουλεύω στο Ιασω οποτε ο γιατρός μου μου έκανε ένα γρήγορο υπέρηχο για να επιβεβαιώσουμε και είδαμε σάκο και λεκιθικό ασκό στις 5εβδ) 

Ελπίζω να μην πειράζει που μπήκα σε αυτήν την ομάδα.... Ομάδα Σεμπτεμβρίου δεν βρήκα και θα γεννήσω αν όλα πάνε καλά το τελευταίο 10ήμερο του Αυγούστου... 

Συγχαρητήρια! Μια ανέφελη εγκυμοσύνη. 
Εδω όλες δίνουμε κουράγιο η μια στην άλλη! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mermer said:

Ερωτηση προς όλες, πιστεύετε τα σκυλάκια μας θα υποδεχτούν με χαρά τα νέα μέλη της οικογένειας μας; εμένα ο σκύλος μου είναι λίγο ζηλιάρης. Δηλαδή με άλλα ζώα δεν τα πάει καλά, και δεν μοιράζεται πράγματα. Ωστόσο είναι έξυπνο κ ευαίσθητο σκυλί με τους ανθρώπους. Δεν ξέρω...  έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα γίνει. 

Καλώς ήρθες, εύχομαι τα καλύτερα για εσένα και για όλες. Από εδώ και πέρα όλα να είναι εύκολα κ ξεκούραστα. 

@Mermer καλως σας βρήκα, ολα καλα να πανε σε όλες τις κοπέλες!!! Εγώ έχω 2 σκυλία πρακτικά κολλημένα πάνω μου. Την ημέρα που έφερα το μωρό σπίτι δεν τα την ξεχάσω.... τα είχαμε πίσω από μια παιδική πόρτα για να έρθουν σιγά σιγά σε επαφή με το μωρό και έτρεμαν από τη χαρά τους!! Μόλις βάλαμε το μωρό στη κούνια του εκείνα ξάπλωσαν μπροστά της.. Θελει τρόπο η γνωριμια αλλα αν γινει σωστα μετα δεν τους χωρίζεις!!! 

  • Μου αρέσει 2

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Dream85 είπε:

Ναι ακριβώς Πέριξ από τον αφαλό είναι! Πως το κατάλαβες!!;;;:D

Το θυμάμαι από την πρώτη μου :)

Χθες και σήμερα εν τω μεταξύ έχω και εγώ δεξιά και αριστερά ...χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mermer είπε:

Ερωτηση προς όλες, πιστεύετε τα σκυλάκια μας θα υποδεχτούν με χαρά τα νέα μέλη της οικογένειας μας; εμένα ο σκύλος μου είναι λίγο ζηλιάρης. Δηλαδή με άλλα ζώα δεν τα πάει καλά, και δεν μοιράζεται πράγματα. Ωστόσο είναι έξυπνο κ ευαίσθητο σκυλί με τους ανθρώπους. Δεν ξέρω...  έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα γίνει. 

Καλώς ήρθες, εύχομαι τα καλύτερα για εσένα και για όλες. Από εδώ και πέρα όλα να είναι εύκολα κ ξεκούραστα. 

Εμάς η δικια μας παλιότερα τα φοβόταν τα παιδακια κ κρατούσε αποστάσεις… ερχόντουσαν σπίτι οι μικρές φίλων κ τις κοίταζε από μακριά… κ όταν την πλησίαζαν άλλαζε δωμάτιο :lol: βέβαια ήταν μικρούλια κ άγαρμπα τότε κ έκαναν ξαφνικές απότομες κινήσεις… τώρα που κ το σκυλί έχει μεγαλώσει κ τα πιτσιρίκια είναι πιο ηρεμα στις αντιδράσεις τους, πάει κοντά κ τα μυρίζει, τα φιλάει κ τους κάνει χαρές… ήδη έρχεται κ με μυρίζει στην κοιλιά κ μου δίνει φιλάκια άρα κάτι έχει πάρει χαμπάρι φαντάζομαι… δυστυχως όμως είναι πολύ μεγάλο το κορίτσι μας κ δεν ξέρω ποσο θα τα προλάβει τα παιδακια μας…

1 ώρα πρίν, MinakiG είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!! Δεν περνάνε οι μέρες.. Πιστεύω αν το ακούσω θα ηρεμήσω λίγο....

Σίγουρα θα ηρεμήσεις… είναι μεγάλη ανακούφιση 

  • Μου αρέσει 2

CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, MinakiG είπε:

@Mermer καλως σας βρήκα, ολα καλα να πανε σε όλες τις κοπέλες!!! Εγώ έχω 2 σκυλία πρακτικά κολλημένα πάνω μου. Την ημέρα που έφερα το μωρό σπίτι δεν τα την ξεχάσω.... τα είχαμε πίσω από μια παιδική πόρτα για να έρθουν σιγά σιγά σε επαφή με το μωρό και έτρεμαν από τη χαρά τους!! Μόλις βάλαμε το μωρό στη κούνια του εκείνα ξάπλωσαν μπροστά της.. Θελει τρόπο η γνωριμια αλλα αν γινει σωστα μετα δεν τους χωρίζεις!!! 

@Patataki83 ελπίζω να τα γνωρίσει τα μωρά. Πολύ φοβάμαι εγώ ότι θα έχουμε μαχη στο σπίτι. Ικανό να επιτεθεί δεν τον έχω αλλά νομίζω θα ξενερώσει φουλ. Όπως λειε κ η φίλη @MinakiG πρέπει να τον προετοιμασουμε καπως και να γίνει ομαλά η γνωριμία. Πλάκα θα έχει.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Mermer είπε:

Ερωτηση προς όλες, πιστεύετε τα σκυλάκια μας θα υποδεχτούν με χαρά τα νέα μέλη της οικογένειας μας; εμένα ο σκύλος μου είναι λίγο ζηλιάρης. Δηλαδή με άλλα ζώα δεν τα πάει καλά, και δεν μοιράζεται πράγματα. Ωστόσο είναι έξυπνο κ ευαίσθητο σκυλί με τους ανθρώπους. Δεν ξέρω...  έχω μεγάλη περιέργεια να δω τι θα γίνει. 

Καλώς ήρθες, εύχομαι τα καλύτερα για εσένα και για όλες. Από εδώ και πέρα όλα να είναι εύκολα κ ξεκούραστα. 

Αααα μπα εγώ τον έχω δει με άπειρα παιδιά και μωρά...είναι πολύ καλός και γενικά είναι πολύ καλο σκυλί αν εξαιρέσουμε αυτές τις ζημιές και είναι και υπάκουος...ειδικά με τον άνδρα μου ζούσα....αλλά τα αγαπάει τα παιδιά τα θέλει γτ παίζουν μαζί του.......

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια έφαγα το απόγευμα ένα μήλο κ με έχει μπιπ… με έχουν ταράξει οι καούρες… έκανα εμετό κ πάλι συνεχίζουν.. νιώθω κιόλας λες κ μου έχει κάτσει κάτι στο στήθος που έπρεπε να βγει κ κόλλησε εκεί… έχω πιει νερό… έχω φάει κριτσινι… τπτ! Το βαρος εκεί! ξέρετε αν μπορούμε να πάρουμε gaviscon;


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Patataki83 είπε:

Κοριτσια έφαγα το απόγευμα ένα μήλο κ με έχει μπιπ… με έχουν ταράξει οι καούρες… έκανα εμετό κ πάλι συνεχίζουν.. νιώθω κιόλας λες κ μου έχει κάτσει κάτι στο στήθος που έπρεπε να βγει κ κόλλησε εκεί… έχω πιει νερό… έχω φάει κριτσινι… τπτ! Το βαρος εκεί! ξέρετε αν μπορούμε να πάρουμε gaviscon;

Ναι μπορεις. Μου το ειχε προτεινει απο την αρχη ο γιατρος μου επειδη εχω γαστροοισοφαγικη και καουρες πολλες φορες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Konisn είπε:

Ναι μπορεις. Μου το ειχε προτεινει απο την αρχη ο γιατρος μου επειδη εχω γαστροοισοφαγικη και καουρες πολλες φορες.

Κοίταξα κ εγώ το χαρτί με τις οδηγίες κ έλεγε ότι επιτρέπεται κ πήρα ένα γτ μου έχει ταράξει τα φωτα σήμερα… έφαγα λίγη σαλάτα μαρούλι κ ένα καλαμάκι χοιρινό νωρίτερα κ τα έβγαλα κ αυτά… είχα κάτι μέρες ρεπό από εμετούς Κτλ κ είπε να μου αλλάξει τα φωτα σήμερα 


CATwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...