Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Συμπτώματα εγγυμοσυνης


marylouu

Recommended Posts

Γεια σας :) ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε ότι είναι σύμπτωμα οι πόνοι κανονικής περιόδου .. δλδ αισθάνομαι όπως όταν θα αδιαθετήσω με μόνη διαφορα ότι δεν έχει πριστει το στήθος μου αρκετά .. συγκεκριμένα μια το νιώθω να πονάει λίγο μια με αφήνει .. από χθες περιμένω να αδιαθετήσω αλλά τίποτα έως ώρας ενώ συνήθως όταν νιώθω έτσι έρχεται αμεσως..θα περιμένω βέβαια κάποιες μέρες εννοείται.

 Απλά σε αλλά φορουμ βλέπω πως όλες οι κοπέλες γράφουν πως ένιωθαν πόνους περιόδου και δρν μπορώ να καταλάβω αν όντως νιώθεις όπως ακριβώς όταν θα αδιαθετήσεις .. δλδ ότι από στιγμή σε στιγμή θα κατέβει .. ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Επεξεργάστηκαν by marylouu
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, marylouu είπε:

Γεια σας :) ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε ότι είναι σύμπτωμα οι πόνοι κανονικής περιόδου .. δλδ αισθάνομαι όπως όταν θα αδιαθετήσω με μόνη διαφορα ότι δεν έχει πριστει το στήθος μου αρκετά .. συγκεκριμένα μια το νιώθω να πονάει λίγο μια με αφήνει .. από χθες περιμένω να αδιαθετήσω αλλά τίποτα έως ώρας ενώ συνήθως όταν νιώθω έτσι έρχεται αμεσως..θα περιμένω βέβαια κάποιες μέρες εννοείται.

 Απλά σε αλλά φορουμ βλέπω πως όλες οι κοπέλες γράφουν πως ένιωθαν πόνους περιόδου και δρν μπορώ να καταλάβω αν όντως νιώθεις όπως ακριβώς όταν θα αδιαθετήσεις .. δλδ ότι από στιγμή σε στιγμή θα κατέβει .. ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Εγω προσωπικά τα ένιωθα σχεδόν όλο το πρώτο τρίμηνο αυτά τα πονακια..

Ναι είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης αλλά δυστυχώς όπως όλα είναι κοινό με της περιόδου!

Σου εύχομαι να είναι όντως εγκυμοσύνης!!

 

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Εγω προσωπικά τα ένιωθα σχεδόν όλο το πρώτο τρίμηνο αυτά τα πονακια..

Ναι είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης αλλά δυστυχώς όπως όλα είναι κοινό με της περιόδου!

Σου εύχομαι να είναι όντως εγκυμοσύνης!!

 

Μακάρι .. σ ευχαριστώ πολύ !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2022 at 5:04 ΜΜ, marylouu είπε:

Γεια σας :) ήθελα να ρωτήσω αν θεωρείτε ότι είναι σύμπτωμα οι πόνοι κανονικής περιόδου .. δλδ αισθάνομαι όπως όταν θα αδιαθετήσω με μόνη διαφορα ότι δεν έχει πριστει το στήθος μου αρκετά .. συγκεκριμένα μια το νιώθω να πονάει λίγο μια με αφήνει .. από χθες περιμένω να αδιαθετήσω αλλά τίποτα έως ώρας ενώ συνήθως όταν νιώθω έτσι έρχεται αμεσως..θα περιμένω βέβαια κάποιες μέρες εννοείται.

 Απλά σε αλλά φορουμ βλέπω πως όλες οι κοπέλες γράφουν πως ένιωθαν πόνους περιόδου και δρν μπορώ να καταλάβω αν όντως νιώθεις όπως ακριβώς όταν θα αδιαθετήσεις .. δλδ ότι από στιγμή σε στιγμή θα κατέβει .. ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Καλησπέρα εγώ όταν εμεινα εγγυος είχα ακριβός τα ίδια συπτωματα που είχα και στην περίοδο  ήμουνα σίγουρη ότι θα αδιαθετησω αφού πήγαινα συνέχεια στο μπάνιο να δω αν μου ήρθε .  έχω σταθερό κύκλο στην 3 ημέρα καθυστέρησης βγήκαν και τα δύο τεστ θετικά....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Lovelove είπε:

Καλησπέρα εγώ όταν εμεινα εγγυος είχα ακριβός τα ίδια συπτωματα που είχα και στην περίοδο  ήμουνα σίγουρη ότι θα αδιαθετησω αφού πήγαινα συνέχεια στο μπάνιο να δω αν μου ήρθε .  έχω σταθερό κύκλο στην 3 ημέρα καθυστέρησης βγήκαν και τα δύο τεστ θετικά....

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου .. δν ξέρω ίσως μου έχει καθυστερήσει και από την αντιβίωση που έπινα πραγματικά δν ξέρω . Εγώ τώρα πονάω πολύ και ήρθε και κάτι έτσι σαν καφέ :(  θα το μάθω αύριο λογικά :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , marylouu είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου .. δν ξέρω ίσως μου έχει καθυστερήσει και από την αντιβίωση που έπινα πραγματικά δν ξέρω . Εγώ τώρα πονάω πολύ και ήρθε και κάτι έτσι σαν καφέ :(  θα το μάθω αύριο λογικά :(

Κ εγώ όταν ήμουν εγγυος πόναγα σαν να είχα περίοδο  αυτο συμβαίνει γιατί μεγαλώνει η μήτρα αποτι  ξέρω ....καφέ δεν είχα αλλά ξέρω από άλλες κοπέλες που ήταν εγγυες και είχαν πόνους περιοδου και είχαν καφέ υγρά που είναι η εμφύτευση ....σου  εύχομαι να μας πεις ωραία νέα αύριο θα περιμένουμε τα νέα σου 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Lovelove είπε:

Κ εγώ όταν ήμουν εγγυος πόναγα σαν να είχα περίοδο  αυτο συμβαίνει γιατί μεγαλώνει η μήτρα αποτι  ξέρω ....καφέ δεν είχα αλλά ξέρω από άλλες κοπέλες που ήταν εγγυες και είχαν πόνους περιοδου και είχαν καφέ υγρά που είναι η εμφύτευση ....σου  εύχομαι να μας πεις ωραία νέα αύριο θα περιμένουμε τα νέα σου 

Κορίτσια μ τζίφος ..τελικά μετά από πολύ πόνο χθες και σήμερα αδιαθέτησα κανονικά . Τελικά ίσως ισχυε ότι λόγω της αντιβίωσης μου καθυστέρησε για πρώτη φορά 3 μέρες  ! Δν πειράζει..εύχομαι να έρθω άλλη φορά με καλύτερα νέα :)

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, marylouu είπε:

Κορίτσια μ τζίφος ..τελικά μετά από πολύ πόνο χθες και σήμερα αδιαθέτησα κανονικά . Τελικά ίσως ισχυε ότι λόγω της αντιβίωσης μου καθυστέρησε για πρώτη φορά 3 μέρες  ! Δν πειράζει..εύχομαι να έρθω άλλη φορά με καλύτερα νέα :)

Δεν πειράζει γλυκιά μου μην το σκέφτεσε καθόλου και θα έρθει .... και εγώ  τώρα περιμένω να τελιοσει η περίοδος να ξεκηνησω πάλι προσπάθειες μετά  από την αποβολή π είχα...καλή μας επιτυχία και με ένα θετικό τεστακι τον άλλον μήνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 15/1/2022 at 11:53 ΜΜ, Lovelove είπε:

Κ εγώ όταν ήμουν εγγυος πόναγα σαν να είχα περίοδο  αυτο συμβαίνει γιατί μεγαλώνει η μήτρα αποτι  ξέρω ....καφέ δεν είχα αλλά ξέρω από άλλες κοπέλες που ήταν εγγυες και είχαν πόνους περιοδου και είχαν καφέ υγρά που είναι η εμφύτευση ....σου  εύχομαι να μας πεις ωραία νέα αύριο θα περιμένουμε τα νέα σου 

Και εγώ είχα καφέ υγρά για 2 ημέρες αλλά δεν αδιαθετισα ακόμη αλλά έχω πονάκια..σε πόσες μέρες το τέστ δείχνει αποτέλεσματα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 43 λεπτά , Καλομοίρα είπε:

Και εγώ είχα καφέ υγρά για 2 ημέρες αλλά δεν αδιαθετισα ακόμη αλλά έχω πονάκια..σε πόσες μέρες το τέστ δείχνει αποτέλεσματα??

Καλησπέρα κορίτσι! Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι και είδες τα καφέ υγρά? Προσπαθείς για μωράκι? Αν κάνεις τεστ πρώιμης ανίχνευσης, δηλαδή πριν την αναμενόμενη ημέρα περιόδου, μπορείς να το κάνεις κ 5 μέρες νωρίτερα! Αλλά εφόσον έχεις σταθερό κύκλο κάθε μήνα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Καλομοίρα είπε:

Δεν μου έχει έρθει περίοδος ακόμη κ είχα για 2 ημέρες καφέ υγρά κ μου σταμάτησαν απότομα

Άρα έχεις ήδη καθυστέρηση? Αυτό εννοείς? Εάν ναι τότε κάνε τεστακι εγκυμοσύνης γρηγυ κιόλας. Τα καφέ υγρά μπορεί να είναι εγκυμοσύνη! 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Cony είπε:

Άρα έχεις ήδη καθυστέρηση? Αυτό εννοείς? Εάν ναι τότε κάνε τεστακι εγκυμοσύνης γρηγυ κιόλας. Τα καφέ υγρά μπορεί να είναι εγκυμοσύνη! 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα κορίτσια, 

Με τον άντρα μου βρισκόμαστε στο 2ο μήνα προσπαθειών. 16/11 έκανα το τεστ ωορρηξίας και μου χαμογέλασε. Ελεύθερες επαφές είχαμε από 13 - 17/11. 18/11 είχα έντονους πόνους κάτω στην κοιλιά κ στα γυναικολογικά και έκανα και εμετό. Σήμερα νιώθω το στήθος μου ελαφρώς πρησμένο και ευαίσθητο. 30/11 περιμένω να αδιαθετήσω. Λέτε να είναι ο μήνας μου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...