Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγγυμοσυνης


marylouu

Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , Agapi* είπε:

Ναι κορίτσι μου.. αλλά μου φαίνονται πολύ λίγες οι 5 μέρες μετά την ωορρηξία να έχουν ξεκινήσει τα πονακια κ τ πρήξιμο στο στήθος.. δε ξέρω.. βέβαια μακάρι ν εκπλαγω χαχχαχα

Υπομονή.  Σε λίγες μέρες θα ξέρεις. Προσπάθησε να παρακολουθείς το σώμα σου και να είσαι χαλαρή ,να απασχολείς το μυαλό σου όσο περισσότερο γίνεται με κάτι άλλο γιατί καμιά φορά προκαλούμε καθυστέρηση της περιόδου λόγω άγχους...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 36
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 14 λεπτά , SpiridoulaK είπε:

Υπομονή.  Σε λίγες μέρες θα ξέρεις. Προσπάθησε να παρακολουθείς το σώμα σου και να είσαι χαλαρή ,να απασχολείς το μυαλό σου όσο περισσότερο γίνεται με κάτι άλλο γιατί καμιά φορά προκαλούμε καθυστέρηση της περιόδου λόγω άγχους...

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Agapi* είπε:

Είναι ο δέυτερος μήνας προσπαθειών κορίτσι μου και ήδη έχω αγχωθεί.. Μήπως κάτι δεν κάνουμε σωστά..χαχχα 

 

Ναι, σωστά κορίτσι μου έχεις δίκιο.. έχω σταθερό κύκλο ναι..27-28 ημερών..

Σε 8 μέρες περιμένω να αδιαθετήσω και έχει πριστεί το στήθος  μου και έχω λίγα πονάκια κάτω.. Κάθε φορά πριν την περίοδο έχω αυτά τα συμπτώματα όμως.. οπότε δε ξέρω..

Ποτέ δεν ξέρεις όμως. Όπως λέει και η @SpiridoulaK τα συμπτώματα είναι ίδια με την περίοδο αλλά μπορεί να παρατηρήσεις και κάτι διαφορετικό. Εγώ πχ είχα κανονικά πόνους περιόδου τις προηγούμενες μέρες αλλά το στήθος ποναγε πιο πολύ και διαφορετικά. Κι επειδή είχα σταθερό κυκλο έκανα το τεστ στις 2 μέρες καθυστέρησης και βγήκε θετικό!!! Οπότε μην το σκέφτεσαι, χαλάρωσε και αν δεις ότι έχεις 1-2 μέρες καθυστέρηση κάνε το τεστ!!! Σου εύχομαι να δεις σύντομα θετικό αποτέλεσμα!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarthaK είπε:

Ποτέ δεν ξέρεις όμως. Όπως λέει και η @SpiridoulaK τα συμπτώματα είναι ίδια με την περίοδο αλλά μπορεί να παρατηρήσεις και κάτι διαφορετικό. Εγώ πχ είχα κανονικά πόνους περιόδου τις προηγούμενες μέρες αλλά το στήθος ποναγε πιο πολύ και διαφορετικά. Κι επειδή είχα σταθερό κυκλο έκανα το τεστ στις 2 μέρες καθυστέρησης και βγήκε θετικό!!! Οπότε μην το σκέφτεσαι, χαλάρωσε και αν δεις ότι έχεις 1-2 μέρες καθυστέρηση κάνε το τεστ!!! Σου εύχομαι να δεις σύντομα θετικό αποτέλεσμα!!! ❤️

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Θυμάσαι πόσες μέρες είχες πόνους περιόδου πριν την αναμενόμενη;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Agapi* είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Θυμάσαι πόσες μέρες είχες πόνους περιόδου πριν την αναμενόμενη;

Είχα κανονικά πόνους και τη μέρα της αναμενόμενης ήταν πιο έντονοι στο στήθος. Κατά τα άλλα δεν είχα κάτι άλλο. Ναυτία μου ήρθε καμιά δεκαριά μέρες αργότερα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , MarthaK είπε:

Είχα κανονικά πόνους και τη μέρα της αναμενόμενης ήταν πιο έντονοι στο στήθος. Κατά τα άλλα δεν είχα κάτι άλλο. Ναυτία μου ήρθε καμιά δεκαριά μέρες αργότερα!!! 

Εμένα ξεκίνησαν οι πόνοι στο στήθος κ στ κοιλιά 5 μέρες μετά την ωορρηξία περίπου 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από μένα εγώ έκανα ενδοκολπικο ελενχο στις 5 Δεκεμβρίου και μου είπε ο γυναικολόγος να πάω να κάνω μια εξέταση αίματος τη lh και την οιστραδιόλη την επόμενη την τρίτη με πήρε τηλες και μου είπε ότι είμαι στις γόνιμες μέρες και να έχω ελεύθερες επαφές για τρεις μέρες 6,7,8 έτσι και έγινε το Σάββατο 10 είχα πόνους χαμηλά σαν περιόδου και αφού είχα και εκείνη τη μέρα ελεύθερη επαφή στο σκούπισμα είδα μαζί με τα υγρά λίγο ροζ χθες το απόγευμα στη δουλειά πάλι είχα σαν πόνους περιόδου πιο ήπιας  μορφής και υγρά σαν να είναι να μου ερθει η περίοδος και αισθάνθηκα ότι είχα και αύξηση θερμοκρασίας δεν έβαλα θερμόμετρο γιατί δεν μπορούσα λόγω δουλειάς κράτησαν για καμιά ώρα περίπου Σήμερα το πρωί που έβαλα είχα 36,7οχι μόλις ξύπνησα πιο μετά λέτε να είμαι έγκυος;;συμπτώματα αλλά δεν έχω εκτός απο λίγο πρησμένο στη στήθος περιμένω να αδιαθετησα 24 Δεκεμβρίου 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...