Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

11 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Εύχομαι με το καλό, να το κρατησεις αγκαλίτσα!

Εμείς θα το αφήσουμε να πάρει κι άλλο βάρος, αλλά πλέον θέλει προσοχή, όχι κούραση κλπ. Θα ξανακάνω άλλο ένα ντοπλερ κ θα με ξαναδεί ο γιατρός μου μετά τις 20.

Α θα στο αφήσει εσένα Ε; Δε ξέρω μήπως και εμένα έπρεπε να μ το αφήσει λίγο ακόμα γιατί παίρνει βάρος ο μπέμπης… θυμισε μου κ εσυ αυξημένες αντιστάσεις είχες στις μητριαιες η άλλο θέμα ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Alexvell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι από μενα. Μπορεί να μη γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω εξονυχιστικά! 
Εγω βρίσκομαι στη 34η εβδομάδα. Όλα πάνε καλά, πριν 2 βδομαδες που κάναμε το Doppler η μικρούλα μου ήταν 1897 γραμμάρια :). Γιατρό έχω αύριο, όποτε θα δούμε πάλι βάρος και τα σχετικά αλλά νομίζω όλα θα είναι μια χαρά!

Απο συσπάσεις πως πάτε κορίτσια; 

Επίσης βλέπω πολλή καισαρική… είναι κάποια που πάει για φυσιολογικά ;

Κορίτσι μου καλημέρα!!!!! Εμείς στις 22 του μήνα θα συζητήσουμε σχετικά με την γέννα θα είμαι 35+ κάτι. Ελπίζω αν δεν προκύψει κάτι να πάμε για φυσιολογικα. Προς το παρόν όλα έτσι δείχνουν. Αλλά ξέρεις μέχρι κ εκείνη την ώρα μπορούν να αλλάξουν τα πάντα. Θα δούμε! Ότι είναι για καλό! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lak4 said:

Κορίτσι μου καλημέρα!!!!! Εμείς στις 22 του μήνα θα συζητήσουμε σχετικά με την γέννα θα είμαι 35+ κάτι. Ελπίζω αν δεν προκύψει κάτι να πάμε για φυσιολογικα. Προς το παρόν όλα έτσι δείχνουν. Αλλά ξέρεις μέχρι κ εκείνη την ώρα μπορούν να αλλάξουν τα πάντα. Θα δούμε! Ότι είναι για καλό! 

Είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες μας! Ποτέ έχεις ΠΗΤ αν επιτρέπεται ;

Ναι… φυσικά όλα αλλάζουν! 
 

Απο αναπνοή και παλμούς πως πάτε;

Εγω νιώθω να δυσχαιρενει μέρα με τη μέρα η αναπνοή μου…. :}

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Alexvell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι από μενα. Μπορεί να μη γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω εξονυχιστικά! 
Εγω βρίσκομαι στη 34η εβδομάδα. Όλα πάνε καλά, πριν 2 βδομαδες που κάναμε το Doppler η μικρούλα μου ήταν 1897 γραμμάρια :). Γιατρό έχω αύριο, όποτε θα δούμε πάλι βάρος και τα σχετικά αλλά νομίζω όλα θα είναι μια χαρά!

Απο συσπάσεις πως πάτε κορίτσια; 

Επίσης βλέπω πολλή καισαρική… είναι κάποια που πάει για φυσιολογικά ;

Εγώ είμαι σήμερα 34 εβδομάδων ακριβώς! έχω συσπάσεις από την 27η εβδομάδα, αλλά ευτυχώς ποτέ δεν έχουν ξεπεράσει μέχρι σήμερα τις 10 ανά ημέρα. Κάποιες μέρες είναι πιο πολλές (7-8) κι άλλες (3-4). Κάποιες μέρες είναι διάσπαρτες κι άλλες μαζεμένες, δηλαδή το απόγευμα. Ευτυχώς μέχρι τώρα είναι σε άτακτα χρονικά διαστήματα! Επίσης φαντάζομαι ότι όσο περνάει ο καιρός είναι λογικό να αυξάνονται κάπως και οι συσπάσεις !

Επίσης, κι εγώ πάω για φυσιολογικό τοκετό αν δεν έχουμε κάποια ανατροπή!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια! Και γω σπανια γραφω αλλά σας διαβαζω όλες.

επιτελους!! Μπηκα στην 37η εβδομαδα (τέλεια για δίδυμα) δεν μπορώ να το πιστεψω οτι εφτασα ως εδω! Τη κυριακη επιτελους προγραμματίσαμε καισαρική (θα ειμαι 36 και 4) . Άντε να βγουν γιατι υποφέρω πια απο τις κινήσεις τους! Νιωθω να μου σχίζουν τα σωθικά!! Εχουμε πιάσει τα 2500 το κάθε ενα ευτυχώς. (Αυτό μια εβδομάδα πριν) οπότε θεωρητικά θα γλυτώσουμε θερμοκοιτίδες θέλω να πιστεύω..

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Α θα στο αφήσει εσένα Ε; Δε ξέρω μήπως και εμένα έπρεπε να μ το αφήσει λίγο ακόμα γιατί παίρνει βάρος ο μπέμπης… θυμισε μου κ εσυ αυξημένες αντιστάσεις είχες στις μητριαιες η άλλο θέμα ;

Είχα αυξημένες αντιστάσεις στη β επιπέδου αλλά μετά έφτιαξαν. Στην καμπύλη ανάπτυξης ήταν χαμηλά και στις τελευταίες επέφτε κιόλας αλλά όλες οι ροές κλπ είναι φυσιολογικες. Στην τελευταία μετρηση έδειξε να είναι σταθερή στη καμπύλη...από κει που είχε πέσει στην 8η ανέβηκε πάλι στη 10η. Οπότε θα κάνω άλλο ένα ντοπλερ κ μετά θα με δει ο γιατρός μου κ θα αποφασίσουμε. Έτσι κι αλλιώς θα έχω μπει στην 38η. Βλέπει ότι παίρνει βάρος απλά ειναι πιο μικρούλα δηλ 36+2 περίπου 2300γραμμ οπότε δεν βλέπει το λόγω να το επισπεύσει...

Η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική, αν εσένα ο γιατρός σου πιστεύει ότι πρέπει να βγει έτσι κ θα ναι, να του έχεις εμπιστοσύνη και όλα θα πάνε καλά!

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγωωω αγχωμένη φουλ! Αύριο στις 9 μπαινω για εισαγωγή ! Θα γνωρίσω επιτέλους τον τοσοδουλη μου!!! ❤️❤️❤️

Σε έχω έννοια εσένα...Σε νιώθω απίστευτα κ το άγχος φαντάζομαι κ όλα.... Σήμερα χαλάρωσε όσο μπορείς απόλαυσε το όλα καλά θα πάνε στείλε μας για τα γεννητουρια αύριο όταν θα συνέλθεις να μη μας φάει η αγωνία:wub: κ να συμπληρώσω κ το πινακακι εννοείται...

 

Mairiv=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 19/9

MarthaK=> αγοράκι!!! ΠΗΤ 25/9

Aggelikh Nt=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lak4=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 23/9

Simona=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 29/9

Melody90=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 11/9

Frouta=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 16/9

Giwtou=>δίδυμα αγοράκια!!! ΠΗΤ 19/9

doremina=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 27/9

Happykar=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 23/9

KoraliaP=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 10/9

Miellie88=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 1/10

dimitmit=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 21/9

Iris89=>ΠΗΤ 13/9

Alexvell=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 21/9

Lenoutso=>αγοράκι!!! ΠΗΤ 4/9

Maria1722=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 24/9

Annank=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 14/9

lo13=>κοριτσάκι!!! ΠΗΤ 28/9

αν θέλει να μπει κάποια στο πινακακι να μου πει να τη συμπληρωσω...

Από αύριο ξεκινάνε τα γεννητουρια οπότε θα γράφω από δίπλα γεννησαμε και ημερομηνία :-D

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγωωω αγχωμένη φουλ! Αύριο στις 9 μπαινω για εισαγωγή ! Θα γνωρίσω επιτέλους τον τοσοδουλη μου!!! ❤️❤️❤️

Με το καλό!!! Είμαι ενθουσιασμένη και μόνο που διαβάζω την ανάρτηση σου! Να μας στείλεις να μας πεις τα νέα σου, όταν μπορέσεις! Θα περιμενουμε με πολλή αγωνία!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγωωω αγχωμένη φουλ! Αύριο στις 9 μπαινω για εισαγωγή ! Θα γνωρίσω επιτέλους τον τοσοδουλη μου!!! ❤️❤️❤️

Με το καλό!όλα κατά ευχήν να πάνε!

  • Μου αρέσει 2

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγωωω αγχωμένη φουλ! Αύριο στις 9 μπαινω για εισαγωγή ! Θα γνωρίσω επιτέλους τον τοσοδουλη μου!!! ❤️❤️❤️

Min agxonesai ola tha pane teleiaaaa.tha se skeftomaste ollesss,egw prosopika tha kanw kai mia proseuxi gia esena.tha perimenoume pos k pos na mas peis oti eistai kala kai esu kai to moro.Xalarose oso mporeis kai apolauseto.Min fovasai !!!Eimaste mazi sou!!❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αντε κοριτσια με το καλο σε ολες!!!!! Εγω εχω πητ 16/9 αλλα θα μπω 22/8 προγραμματισμενα λογω χολοστασης!!! Ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη!!! Οι χαρες και τα ξενυχτια ερχονταιιιιι!!!!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας Ευχαριστω όλες τόσο πολύ!!! Θα προσπαθήσω να κοιμηθώ σε λίγο και να σκέφτομαι μόνο ότι αύριο θα συναντήσω τον έρωτα της ζωής μου! Καλό βράδυ! ❤️❤️❤️

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2022 at 11:25 ΠΜ, Alexvell είπε:

Είμαστε πολύ κοντά στις εβδομάδες μας! Ποτέ έχεις ΠΗΤ αν επιτρέπεται ;

Ναι… φυσικά όλα αλλάζουν! 
 

Απο αναπνοή και παλμούς πως πάτε;

Εγω νιώθω να δυσχαιρενει μέρα με τη μέρα η αναπνοή μου…. :}

23.09 αχ άσε ειδικά με την ζέστη η αναπνοή κάπως λιγοστεύει χαχαχα. Η όταν τρώω φουσκώνω εύκολα και όταν περπατάω! Παλμους εγώ πάντα είχα αυξημένους οπότε δεν είμαι κ το καλύτερο παράδειγμα!υπομονή όμως 

19 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε; Εγωωω αγχωμένη φουλ! Αύριο στις 9 μπαινω για εισαγωγή ! Θα γνωρίσω επιτέλους τον τοσοδουλη μου!!! ❤️❤️❤️

Με το καλοοοοο να πάνε όλα καλά για το μωράκι κ για σένα!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...