Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

Μανουλες Σεπτεμβρίου 2022


Happy@@

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κι να τα καμαρώνεις! Με το καλό να έρθει και η Μπέμπαρα σου! Μόλις γύρισα από γιατρό είχα πάρει από την τελευταία φορά και είναι γύρω στα 1850.. ελπίζω να είναι όντως τόσο να μην κάτσει πολλές μέρες θερμοκοιτίδα δε ξέρω αν θα το αντέξω… Θα μπορέσω να τον δω έστω λίγο η θα μ τον πάρουν κατευθείαν ; Αυτά σκέφτομαι … τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά ❤️

Μια χαρά θα πάνε όλα! Είναι πολύ καλό που πήρε βάρος! Ακόμα κι αν χρειαστεί θερμοκοιτίδα θα είναι για λίγο! Με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου! Ένα υπέροχο ταξίδι ξεκινά! Να είσαι χαρούμενη και αισιόδοξη! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κι να τα καμαρώνεις! Με το καλό να έρθει και η Μπέμπαρα σου! Μόλις γύρισα από γιατρό είχα πάρει από την τελευταία φορά και είναι γύρω στα 1850.. ελπίζω να είναι όντως τόσο να μην κάτσει πολλές μέρες θερμοκοιτίδα δε ξέρω αν θα το αντέξω… Θα μπορέσω να τον δω έστω λίγο η θα μ τον πάρουν κατευθείαν ; Αυτά σκέφτομαι … τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά ❤️

Kai vevea tha to deis kai meta tha to paroun.Min agxonesai den tha katsei poles meres.emena o gios mou genithike 2000kg kai ton evalan gia 2 meres kai meta itan ola kala.

4 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Τα πρώτα γεννητουρια της ομάδας μας δηλαδή?Να μη φοβάσαι όλα καλά θα πάνε μπορεί να είναι και πιο βαρύ το μωράκι σου δεν τα λέει ακριβώς ο υπέρηχος πάντα υπάρχει απόκλιση.Στην καισαρική σε μπουκωνουν τόσο στα φάρμακα που είσαι σε φάση νιρβάνα δεν καταλαβαίνεις τίποτα έχω κάνει 3 πάω για τέταρτη για αυτό σου το λέω.εγω έχω την Πέμπτη καρδιοτοκογράφημα κ υπέρηχο θα σας πω κ εγώ νέα... είμαι περίεργη και για το βάρος γιατί μάλλον πρώτη φορά θα βγάλω κανονικό μωρό κ όχι μοσχαράκι 4 κιλά κ μου φαίνεται περίεργο.

Nai @Melody90 mallon tha einai h proti...kai meta na pernoume k emis seira siga siga.egw avrio paw sto Genesis gia to dopler.agxonoume ligo ti tha mou poun h alitheia einai alla einai fisiologiko.esu pos eisai;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κι να τα καμαρώνεις! Με το καλό να έρθει και η Μπέμπαρα σου! Μόλις γύρισα από γιατρό είχα πάρει από την τελευταία φορά και είναι γύρω στα 1850.. ελπίζω να είναι όντως τόσο να μην κάτσει πολλές μέρες θερμοκοιτίδα δε ξέρω αν θα το αντέξω… Θα μπορέσω να τον δω έστω λίγο η θα μ τον πάρουν κατευθείαν ; Αυτά σκέφτομαι … τι να πω μακάρι να πάνε όλα καλά ❤️

@Mairiv σου εύχομαι τα καλύτερα να είσαι κι εσυ και το μωράκι σου καλά! 
 

εγώ σήμερα πήγα για Doppler και είναι όλα καλά. Είναι 2.091 ο μικρούλης μας!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, Θέμα με πρησμένα πόδια έχει καμία σας; Πως το αντιμετωπίζει; 

Ξεκίνησα να υποφέρω με το που μπήκα στον 9ο και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Με έχει ξεκινήσει και ένα 2ωρο περπατηματάκι κάθε μέρα γιατί του είπα πως θα ήθελα να προσπαθήσω φυσιολογικά και τα χω παιξει. 

Όσο μπορώ τα βάζω σε υπερυψωμένη θέση όταν κάθομαι. Άλλο τιπ;; Ευχαριστώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Simona είπε:

Kai vevea tha to deis kai meta tha to paroun.Min agxonesai den tha katsei poles meres.emena o gios mou genithike 2000kg kai ton evalan gia 2 meres kai meta itan ola kala.

Nai @Melody90 mallon tha einai h proti...kai meta na pernoume k emis seira siga siga.egw avrio paw sto Genesis gia to dopler.agxonoume ligo ti tha mou poun h alitheia einai alla einai fisiologiko.esu pos eisai;

Μετά σιγά σιγά με τη σειρά όλες πάει πέρασε ο καιρός!

Doppler? ωραία να μας πεις νέα σου..μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!

Εγώ δεν μπορώ να περπατήσω πολύ να κάτσω πολύ όλα αρχίζουν κ με ενοχλούν να σου πω θέλω να γεννήσω πλέον γιατί κουράστηκα.απο την άλλη με το που γεννήσω έχω μετακόμιση οπότε λέω καλά είμαι κ έτσι...όλα μου φταίνε :wacko:

πρίν από 52 λεπτά , KoraliaP είπε:

Κορίτσια μου, Θέμα με πρησμένα πόδια έχει καμία σας; Πως το αντιμετωπίζει; 

Ξεκίνησα να υποφέρω με το που μπήκα στον 9ο και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Με έχει ξεκινήσει και ένα 2ωρο περπατηματάκι κάθε μέρα γιατί του είπα πως θα ήθελα να προσπαθήσω φυσιολογικά και τα χω παιξει. 

Όσο μπορώ τα βάζω σε υπερυψωμένη θέση όταν κάθομαι. Άλλο τιπ;; Ευχαριστώ!!

Εγώ ένα διάστημα είχα πολύ θέμα όντως δεν παλεύεται έχει κ ζέστη πολύ τώρα... αυτό που βοήθησε εμένα και με ανακούφιζε βασικά ήταν η βρεγμένες πετσέτες!!!πάρε πετσέτες βρεξτες με κρύο νερό κ άπλωσε τες στα πόδια σου δεν υπάρχει η ανακούφιση αυτή!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Melody90 είπε:

Μετά σιγά σιγά με τη σειρά όλες πάει πέρασε ο καιρός!

Doppler? ωραία να μας πεις νέα σου..μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε!

Εγώ δεν μπορώ να περπατήσω πολύ να κάτσω πολύ όλα αρχίζουν κ με ενοχλούν να σου πω θέλω να γεννήσω πλέον γιατί κουράστηκα.απο την άλλη με το που γεννήσω έχω μετακόμιση οπότε λέω καλά είμαι κ έτσι...όλα μου φταίνε :wacko:

Εγώ ένα διάστημα είχα πολύ θέμα όντως δεν παλεύεται έχει κ ζέστη πολύ τώρα... αυτό που βοήθησε εμένα και με ανακούφιζε βασικά ήταν η βρεγμένες πετσέτες!!!πάρε πετσέτες βρεξτες με κρύο νερό κ άπλωσε τες στα πόδια σου δεν υπάρχει η ανακούφιση αυτή!

@Melody90Ox diskola na kaneis metakomisi meta tin genna.emis kaname otan imouna 3 minon itan teleutaia fora giati pigame epitelous se diko mas spiti.Mexri simera eixame mastoria alla epitelous ola etoima.Tora emine mono to katharisma.ayto tha to kanoun h pethera mou me tin mana mou.Kalitera na geniseis na isixaseis alla oxi akoma krata ligo akoma.Nai doppler egw  den to egrapsa sosta.Egw ores ores den mporo na perparisw,estanomai ena varos xamila san piesi san travigmata....to niothw diladi oti zorizoume arketa pia...na doume aurio ti tha mou poun.MakarI na ftasw stis 38 evdomades to thelw poli alla tha fanei.Gia 15 septemvriou eimai kanonika ante na doume an tha anteksw mexri tote.Esena den sou eipan akoma tipota;pote tha mpeis kai tetoia.❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Simona είπε:

@Melody90Ox diskola na kaneis metakomisi meta tin genna.emis kaname otan imouna 3 minon itan teleutaia fora giati pigame epitelous se diko mas spiti.Mexri simera eixame mastoria alla epitelous ola etoima.Tora emine mono to katharisma.ayto tha to kanoun h pethera mou me tin mana mou.Kalitera na geniseis na isixaseis alla oxi akoma krata ligo akoma.Nai doppler egw  den to egrapsa sosta.Egw ores ores den mporo na perparisw,estanomai ena varos xamila san piesi san travigmata....to niothw diladi oti zorizoume arketa pia...na doume aurio ti tha mou poun.MakarI na ftasw stis 38 evdomades to thelw poli alla tha fanei.Gia 15 septemvriou eimai kanonika ante na doume an tha anteksw mexri tote.Esena den sou eipan akoma tipota;pote tha mpeis kai tetoia.❤❤❤

Τουλάχιστον θα πάω σε μονοκατοικία κ έχω τη μάνα μου για βοήθεια εσύ αφού μπηκες σε δικό σου τέλεια ηρέμησες φαντάζομαι..όλα θα γίνουν κάπως μωρέ...όλα καλά θα πάνε καλέ να μην αγχώνεσαι..όχι 16 Αυγούστου θα μάθω στο ραντεβού στο Παπαγεωργίου τότε θα συζητηθούν τα του χειρουργείου.λογικα μέχρι τις 25 Αυγούστου το πολύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Κορίτσια μου, Θέμα με πρησμένα πόδια έχει καμία σας; Πως το αντιμετωπίζει; 

Ξεκίνησα να υποφέρω με το που μπήκα στον 9ο και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ. Με έχει ξεκινήσει και ένα 2ωρο περπατηματάκι κάθε μέρα γιατί του είπα πως θα ήθελα να προσπαθήσω φυσιολογικά και τα χω παιξει. 

Όσο μπορώ τα βάζω σε υπερυψωμένη θέση όταν κάθομαι. Άλλο τιπ;; Ευχαριστώ!!

Αχχ κ εγώ έχω θέμα. Μάλιστα το αριστερό είναι πιο πρησμένο από το δεξί για κάποιο λογο. Ακόμα δε ρώτησα το γιατρό. Δε θέλω να τον ενοχλώ και Αυγουστιατικα κάθε τόσο με ερωτήσεις :|

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Mairiv είπε:

Κορίτσια σας Ευχαριστω όλες τόσο πολύ για τα λόγια σας και τη δύναμη που μου δίνετε ! Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν!!! ❤️

Εύχομαι με το καλό, να το κρατησεις αγκαλίτσα!

Εμείς θα το αφήσουμε να πάρει κι άλλο βάρος, αλλά πλέον θέλει προσοχή, όχι κούραση κλπ. Θα ξανακάνω άλλο ένα ντοπλερ κ θα με ξαναδεί ο γιατρός μου μετά τις 20.


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα είχα καρδιολόγο για να καρδιογράφημα και υπέρηχο καρδιάς δικιάς μου και στο καπάκι τη γυναικολόγο μου.Ο μπέμπης βγαίνει 3.300-3500 και είμαι 36 και 2 ημερών.Το κεφάλι είναι αρκετά κάτω.εκανα και καρδιοτοκογραφο και είχα μικρές συσπασουλες και μια μεγάλη που πέτρωσε η κοιλιά μου.Μου μενει η εξέταση για στρεπτόκοκκο που θα κάνω ή αυτήν την εβδομάδα ή την άλλη.

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια κι από μενα. Μπορεί να μη γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω εξονυχιστικά! 
Εγω βρίσκομαι στη 34η εβδομάδα. Όλα πάνε καλά, πριν 2 βδομαδες που κάναμε το Doppler η μικρούλα μου ήταν 1897 γραμμάρια :). Γιατρό έχω αύριο, όποτε θα δούμε πάλι βάρος και τα σχετικά αλλά νομίζω όλα θα είναι μια χαρά!

Απο συσπάσεις πως πάτε κορίτσια; 

Επίσης βλέπω πολλή καισαρική… είναι κάποια που πάει για φυσιολογικά ;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Alexvell είπε:

Καλησπέρα κορίτσια κι από μενα. Μπορεί να μη γράφω συχνά αλλά σας διαβάζω εξονυχιστικά! 
Εγω βρίσκομαι στη 34η εβδομάδα. Όλα πάνε καλά, πριν 2 βδομαδες που κάναμε το Doppler η μικρούλα μου ήταν 1897 γραμμάρια :). Γιατρό έχω αύριο, όποτε θα δούμε πάλι βάρος και τα σχετικά αλλά νομίζω όλα θα είναι μια χαρά!

Απο συσπάσεις πως πάτε κορίτσια; 

Επίσης βλέπω πολλή καισαρική… είναι κάποια που πάει για φυσιολογικά ;

Καλημέρα!Με το καλό το κοριτσάκι σου.Εγω έχω κάποια πετρώματα στην κοιλιά αλλά αραιά και πού.Εγω πάω για φυσιολογικά καθώς το πρώτο έτσι το γέννησα.Θα δείξει βέβαια πως θα εξελιχθεί αυτός ο τοκετός!

  • Μου αρέσει 1

hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, lenoutso said:

Καλημέρα!Με το καλό το κοριτσάκι σου.Εγω έχω κάποια πετρώματα στην κοιλιά αλλά αραιά και πού.Εγω πάω για φυσιολογικά καθώς το πρώτο έτσι το γέννησα.Θα δείξει βέβαια πως θα εξελιχθεί αυτός ο τοκετός!

Καλημέρα! Σε ευχαριστώ κι εσυ με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου!

χτες τρομοκρατήθηκα λίγο… είχα συσπάσεις τη μια πίσω από την άλλη. Μου είχε ξανασυμβεί όταν πήγαμε 4 μέρες Χαλκιδική με τον άντρα μου, μάλλον από κούραση. 
 

Κι εγώ για φυσιολογικά πηγαίνω, είναι και το πρώτο μου…. 
 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...