Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Δεν δείχνει με το δάχτυλο


Mania55

Recommended Posts

Είναι 12 δώδεκα μηνών τώρα ξεκίνησε να μπαμπάλιζη και ασταμάτητα γυρνάει στο ονόματα του πάντα αλλά το μεγάλο ερωτήματα είναι ότι δείχνει με το δάχτυλο όταν το ρωτάμε που είναι το φως μας δείχνει αλλά όχι σε αλλά πράγματα θα πρέπει να ανησυχώ ; Θα μπορούσε κάποια μανούλα να με βοηθήσει ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Mania55 είπε:

Είναι 12 δώδεκα μηνών τώρα ξεκίνησε να μπαμπάλιζη και ασταμάτητα γυρνάει στο ονόματα του πάντα αλλά το μεγάλο ερωτήματα είναι ότι δείχνει με το δάχτυλο όταν το ρωτάμε που είναι το φως μας δείχνει αλλά όχι σε αλλά πράγματα θα πρέπει να ανησυχώ ; Θα μπορούσε κάποια μανούλα να με βοηθήσει ;

Νομίζω πως είναι ορόσημο που πρέπει να κατακτηθεί έως τους 18 μήνες. Αλλά εφόσον δείχνει το φως, σημαίνει ότι δείχνει! Απλά θέλει χρόνο κ για τα υπόλοιπα αντικείμενα. Δώστε λίγο χρόνο κ θα τα κάνει όλα σιγά σιγά :)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατακτούν όλα τα παιδιά στην ίδια ηλικία τα πάντα!! Μην αγχώνεσαι!! Θα σου πει και η παιδίατρος!!! 1000% πάντως δεν είναι κάτι να ανησυχεις!!! Και εμένα είναι 12 μηνων και δεν δειχνει!!! Μπορεί να κάνει άλλα πράγματα το παιδάκι σου ή μπορεί να τα κάνει στους επόμενους μήνες!!! Πραγματικά δεν είναι κάτι αγχωτικό στην ηλικία.που είναι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mania55 είπε:

Αλλά αυτό είναι μεγάλο ορόσημο για ένα παιδί να δείχνει με το δάχτυλο; Κάνει κοπέπε αλλά δεν χερεται   και δεν κάνει παλαμάκια 

Να δείχνει με το δάχτυλο δεν είναι ορόσημο του ενός έτους και δεν κάνουν τα ίδια όλα τα παιδάκια. Αν δεν το κάνεις ακόμα μπορείς πολλές φορές να δείχνεις κ εσύ τον ενθουσιασμό κάνοντας παλαμάκια για να αρχίσει να μιμείται. 

Ο παιδίατρος τι σου λέει? Πάντως από τόσο μικρά δύσκολο να γίνει η οποιαδήποτε διάγνωση.. Μετά τα 2 με 2,5 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λέει βληματική επαφή τέλια λέει γυρνάει στο όνομα του άν τον φωνάξουμε από ένα άλλο δωμάτιο έρχεται μας βρίσκει ! περπατά κανονικά δηλαδή όλα καλά μας είπε ότι δεν υπάρχει τπτ να φοβόμαστε και  ότι είναι πανέξυπνος ! Και θέλω ν πω ο παιδίατρος αυτός είναι 65 χρόνων γενικά μεγάλη εμπειρία 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mania55 είπε:

Λέει βληματική επαφή τέλια λέει γυρνάει στο όνομα του άν τον φωνάξουμε από ένα άλλο δωμάτιο έρχεται μας βρίσκει ! περπατά κανονικά δηλαδή όλα καλά μας είπε ότι δεν υπάρχει τπτ να φοβόμαστε και  ότι είναι πανέξυπνος ! Και θέλω ν πω ο παιδίατρος αυτός είναι 65 χρόνων γενικά μεγάλη εμπειρία 

Εφόσον τα βλέπει κ μια χαρά όλα ο παιδίατρος δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι.. μια χαρά είναι!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...