Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης


MelissaE

Recommended Posts

πρίν από 16 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

Αν κ εύχομαι να έχεις πολυυυ καθυστερημένη σύλληψη κ να Φανει με τη χοριακη σου ,η λογική μου λέει πως με τόσες μέρες καθυστέρηση θα είχε δείξει κάποιο τεστ έστω μια αχνηηη γραμμουλα..

Είναι ο πρώτος μήνας που κάνετε ελεύθερα? Κάποιες γυναίκες παρατηρούν κάποια ανωμαλία στον κύκλο κατά τις πρώτες ελεύθερες επαφές..

Όχι πάντα ελευθερα κάνουμε και πάντα ο κύκλος μου ήταν σίγουρα 26 ημέρες. Κύστη δεν πιστεύω να έχω γιατί πριν από 3-4 μήνες έκανα εξετάσεις. Να καθυστέρησε απλά τόσο πολύ; πάω στην 9η μέρα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Georb είπε:

Όχι πάντα ελευθερα κάνουμε και πάντα ο κύκλος μου ήταν σίγουρα 26 ημέρες. Κύστη δεν πιστεύω να έχω γιατί πριν από 3-4 μήνες έκανα εξετάσεις. Να καθυστέρησε απλά τόσο πολύ; πάω στην 9η μέρα. 

Πφφφ τι να σου πω..

Κάνε οπωσδήποτε χοριακη κ αν δεν μίλησε με τον γιατρό σου..

Βασικά..δεν τον έχεις πάρει ήδη ένα τηλ να τον ενημερώσεις? Να σου πει κ τι θα μπορούσε να είναι ?


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Πφφφ τι να σου πω..

Κάνε οπωσδήποτε χοριακη κ αν δεν μίλησε με τον γιατρό σου..

Βασικά..δεν τον έχεις πάρει ήδη ένα τηλ να τον ενημερώσεις? Να σου πει κ τι θα μπορούσε να είναι ?

Όχι δεν έχω επικοινωνήσει μαζί του ακόμα η αλήθεια είναι γιατί έλεγα να κάνω πρώτα τεστ και χοριακη και μετά να τον πάρω για να το δούμε πιο αναλυτικά αφού έχουμε αποκλείσει την μια περίπτωση αν είναι αρνητικό ή αν είναι θετικό να ξεκινήσουμε να το κοιτάμε. Έχω αγχωθεί πολύ η αλήθεια είναι γιατί πρώτη φορά γίνεται αυτό και ειδικά για τόσο διάστημα. Και είπα να σας ρωτήσω και εδώ για μια γνώμη καθώς έχω διαβάσει και αρκετά περί λαθών των τεστ ή ότι πολλές φορές δεν ανιχνεύεται στα ουρα κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Georb είπε:

Όχι δεν έχω επικοινωνήσει μαζί του ακόμα η αλήθεια είναι γιατί έλεγα να κάνω πρώτα τεστ και χοριακη και μετά να τον πάρω για να το δούμε πιο αναλυτικά αφού έχουμε αποκλείσει την μια περίπτωση αν είναι αρνητικό ή αν είναι θετικό να ξεκινήσουμε να το κοιτάμε. Έχω αγχωθεί πολύ η αλήθεια είναι γιατί πρώτη φορά γίνεται αυτό και ειδικά για τόσο διάστημα. Και είπα να σας ρωτήσω και εδώ για μια γνώμη καθώς έχω διαβάσει και αρκετά περί λαθών των τεστ ή ότι πολλές φορές δεν ανιχνεύεται στα ουρα κτλ. 

Κοίτα, απ' όσα ξέρω εγώ ,λάθη γίνονται στα τεστ εννοείται αλλά συνήθως με τόση μεγάλη καθυστέρηση θα είχε ανίχνευση κάτι.

Ειδικά εφόσον λες πως έχεις σταθερό κύκλο 26-28 ημερών,που σημαίνει ότι κανείς ωορρηξία περίπου 12η με 14η ημέρα άρα έχουν ήδη περάσει 3 εβδομάδες σχεδόν απ' όταν είχες επαφή..κάτι θα φαινόταν γμτ.

Βέβαια δε χάνεις τίποτε να κάνεις τη χοριακη που θα δείξει σίγουρα γιατί καμιά φορά η φύση κ τα μικρά πλασματακια μέσα μας μας εκπλήσσουν αφάνταστα!!

Εύχομαι έτσι να γίνει κ σε εσένα❤️


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , LoveToBeMommy είπε:

Κοίτα, απ' όσα ξέρω εγώ ,λάθη γίνονται στα τεστ εννοείται αλλά συνήθως με τόση μεγάλη καθυστέρηση θα είχε ανίχνευση κάτι.

Ειδικά εφόσον λες πως έχεις σταθερό κύκλο 26-28 ημερών,που σημαίνει ότι κανείς ωορρηξία περίπου 12η με 14η ημέρα άρα έχουν ήδη περάσει 3 εβδομάδες σχεδόν απ' όταν είχες επαφή..κάτι θα φαινόταν γμτ.

Βέβαια δε χάνεις τίποτε να κάνεις τη χοριακη που θα δείξει σίγουρα γιατί καμιά φορά η φύση κ τα μικρά πλασματακια μέσα μας μας εκπλήσσουν αφάνταστα!!

Εύχομαι έτσι να γίνει κ σε εσένα❤️

Η αλήθεια είναι ότι είχα επαφή μετα την ωορρηξια για αυτό και σκέφτομαι ότι θέλει 3 βδομάδες να φανεί και είμαι στις 2. Τι να πω θα φανεί και αύριο στην χοριακη. Μακάρι να είναι αυτό!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Georb είπε:

Η αλήθεια είναι ότι είχα επαφή μετα την ωορρηξια για αυτό και σκέφτομαι ότι θέλει 3 βδομάδες να φανεί και είμαι στις 2. Τι να πω θα φανεί και αύριο στην χοριακη. Μακάρι να είναι αυτό!! 

Μακάρι όντως να είναι αυτό κορίτσι μου!! Πάντως είναι λίγο σπάνιο η εμφύτευση να έγινε 14 μέρες μετά την ωορρηξία..συνήθως γίνεται 5-7 μέρες μετά..

Μακάρι όμως ,στο εύχομαι ολόψυχα ❤️

Συγγνώμη αν μιλάω πιο "ψυχρά" αλλά επειδή ξέρω πως είναι να τρέφουμε νόθες ελπίδες προτιμώ να τα βλέπω πιο ρεαλιστικά όλα!

Πηγές για χοριακη???

On 31/1/2022 at 10:10 ΜΜ, MelissaE είπε:

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω αυτές οι κρυαδες αν είμαι έγκυος είναι φυσιολογικές;; Γτ κρυώνω παρά πολύ,!!!

Έκανες εν τέλη τεστ εσύ κορίτσι?? Έχουμε νέα??


ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

παντως η εμφυτευση μπορει να γινει κ 12μερες μετα

εγω θεωρω οτι τα τεστ μπορει να ειναι αναξιοπιστα

αλλα με σταθερο κυκλο αν η επαφη σου ηταν μια βδομαδα μετα τις γονιμες,κ δ ειχες στις γονιμες,δυσκολο να εμεινες

παντως το οτι πριν 3μ ηταν ολα καλα δ σημαινει κτ για την κυστη.ειναι κτ πολυ απλο που μπορει να συμβει ανα πασα στιγμη.κ δ ειναι κτ που θα σου δημιουργησει θεμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μενα,

Τελικά τι έγινε? Κορίτσια κι εγω στην προσπάθεια. Είμαστε στο τρίτο μήνα προσπαθειων κ στην 22 μερα του κύκλου. Εχω σταθερο κυκλο 28 μέρες περίπου. Τους δυο προηγούμενους μηνες χαλασε πολυ ο κύκλος μου που αρχισαμε ολοκληρωμενες επαφές κ μου ερχόταν 21 23 μερα... Αυτο το μήνα εχω πολυ καλο προαίσθημα για κάποιο λογο. Εχω πονακια χαμηλα σαν περιοδου αλλά πολυ πιο ηπια απο τωρα. Επίσης σήμερα ξύπνησα απο πόνους στη μεση. Ειχα καποιες ενοχλήσεις στο στήθος χτες , σήμερα όχι..

Είναι δυνατόν να φανεί κατι τοσο νωρίς?

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Μακάρι όντως να είναι αυτό κορίτσι μου!! Πάντως είναι λίγο σπάνιο η εμφύτευση να έγινε 14 μέρες μετά την ωορρηξία..συνήθως γίνεται 5-7 μέρες μετά..

Μακάρι όμως ,στο εύχομαι ολόψυχα ❤️

Συγγνώμη αν μιλάω πιο "ψυχρά" αλλά επειδή ξέρω πως είναι να τρέφουμε νόθες ελπίδες προτιμώ να τα βλέπω πιο ρεαλιστικά όλα!

Πηγές για χοριακη???

Έκανες εν τέλη τεστ εσύ κορίτσι?? Έχουμε νέα??

Έκανα δύο κορίτσια και βγήκαν αρνητικά!

On 28/1/2022 at 8:16 ΠΜ, Lilly28 είπε:

Καλημέρα...και??τεστ γιατί δεν έκανες καλέ...καθυστέρηση  13 μέρες...αντέ κάνε ένα..να μας πεις νέα.υπάρχει πιο δυνατό σύμπτωμα από την καθυστέρηση?

Έκανα δύο αρνητικά!!!

13 ώρες πρίν, LoveToBeMommy είπε:

Μακάρι όντως να είναι αυτό κορίτσι μου!! Πάντως είναι λίγο σπάνιο η εμφύτευση να έγινε 14 μέρες μετά την ωορρηξία..συνήθως γίνεται 5-7 μέρες μετά..

Μακάρι όμως ,στο εύχομαι ολόψυχα ❤️

Συγγνώμη αν μιλάω πιο "ψυχρά" αλλά επειδή ξέρω πως είναι να τρέφουμε νόθες ελπίδες προτιμώ να τα βλέπω πιο ρεαλιστικά όλα!

Πηγές για χοριακη???

Έκανες εν τέλη τεστ εσύ κορίτσι?? Έχουμε νέα??

Αρνητικο κορίτσι!!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Έκανα δύο κορίτσια και βγήκαν αρνητικά!

Έκανα δύο αρνητικά!!!

Αρνητικο κορίτσι!!!

Μην απελπιζεσαι παμε για τον επόμενο μηνα!!! Εσείς να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MelissaE είπε:

Έκανα δύο κορίτσια και βγήκαν αρνητικά!

Έκανα δύο αρνητικά!!!

Αρνητικο κορίτσι!!!

Δε πειράζει κορίτσι μου,σφίξε δόντια,χαμογέλασε κ πάμε για Φλεβάρη λοιπόν!!

Όμορφος μήνας, τέλος χειμώνα κ προμηνύει την Άνοιξη ❤️

Πήγαινε κ στον γιατρό σου ωστόσο να σε δει να είσαι σίγουρη πως όλα είναι καλά!

Σου εύχομαι ο,τι καλύτερο!!

  • Μου αρέσει 1

ovYip2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...