Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , Angot είπε:

Δυστυχώς η άδεια μ στάνταρ είναι 1 μηνα τον Αύγουστο. Και είναι γραφείο δλδ είμαστε 4 άτομα οπότε πάει κατευθείαν στο αφεντικό ο λόγος της άδειας. Ήξερε ότι ήμουν έγκυος κλπ, ίσως μπορέσω να πω ότι χρειάστηκε να κάνω λαπαροσκοπηση για να καθαρίσουμε τπτ συμφυσεις που προέκυψαν από την αποξεση ! Είχα κάνει και τον Οκτώβριο (στην πραγματικότητα) και είχα πάρει άδεια ξανά! Οπότε είναι συνηθισμένος! 

Α ακόμα καλύτερα τότε πες αυτό.

Ξέρει το αφεντικό τι είναι η συμφύσεις και η λαπαροσκόπηση? Εντυπωσιάζομαι ομολογώ!! :razz::razz:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , BlackCat είπε:

Α ακόμα καλύτερα τότε πες αυτό.

Ξέρει το αφεντικό τι είναι η συμφύσεις και η λαπαροσκόπηση? Εντυπωσιάζομαι ομολογώ!! :razz::razz:

Ναι τον έχω εκπαιδεύσει, ξέρει μέχρι και τη ρήξη ωχρου σωματιου. Του το είπα τον Απρίλιο που εκανα την ivf για να πάρω άδεια :D  επίσης έχει 3 γυναίκες σπίτι, όλη μέρα για περίοδο, σερβιέτες, μύκητες και ορμονες ακούει! Αχαχχα

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Ναι τον έχω εκπαιδεύσει, ξέρει μέχρι και τη ρήξη ωχρου σωματειου. Του το είπα τον Απρίλιο που εκανα την ivf για να πάρω άδεια :D  επίσης έχει 3 γυναίκες σπίτι, όλη μέρα για περίοδο, σερβιέτες, μύκητες και ορμονες ακούει! Αχαχχα 

Θεούλης :razz::razz::razz:

Εμένα θα ρωτούσε αν τρώγεται αυτό το πως το λένε το σωμάτιο

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, eleonora85 said:

Ειμαι ακριβως στην ιδια φαση. Ομως παω για 1η μεταφορα. Και σκεφτομαι πως ειναι πολυ πιθανο κατι να μην παει καλα κ να μεινω ολο τον Αυγουστο μεσα να κλαιγομαι...
Απ την αλλη, επειδη λογω 1ης μεταφορας ειμαστε πιο αισιοδοξοι (αγνοια κινδυνου..) ειπαμε να το ρισκαρουμε.
Μας ειπε ο γιατρος βεβαια πως αν θελετε διακοπες, μπανια κλπ καλυτερα απο Σεπτεμβρη. Αλλα τρεχουμε σχεδον 1 χρονο+  για εξετασεις  που δεν μπορουσαμε να περιμενουμε αλλο (κ η ωοληψια πριν 3 μηνες)

Επισης τον προτιμουν για γυναικες ανω των 40. 
Θεωρω ομως πως κ εμεις που ειμαστε 35 κ ανω,  αλλα στις γονιμοποιησεις /βλαστοκυστες  δεν τα πηγαμε καλα, τον εχουμε εξισου αναγκη

 

14 hours ago, Katrin85 said:

Εγώ έκανα την Παρασκευή που μας περασε ετ με εμβρυακι δυο ημερών, διακοπές του χρόνου με το νινακι μας ευχομαι, αλλά αν εισαι κουρασμένη ψυχολογικά εννοείτε να πας γιατί η ψυχολογία είναι το α και το ω!!! 

Το περασα και εγώ κορίτσι μου αυτό οι ορμόνες ήταν πολυ υψηλές και αναγκάστηκαν να μου γράψουν και άλλες ενέσεις για να μην χάσω τα ωαριακια 

 

11 hours ago, Καντι said:

Τι περίεργο ειναι αυτο; Αλλα και το 270 δεν ειναι καλο για 4 ωάρια. Γραψε μας αυριο τι εγινε.

Εγω θα ελεγα να πας τις διακοπές σου και τα εμβρυακια σου να τα βάλεις με το καλο τον Σεπτέμβρη , να ξεκουραστείς και να μην σε τρώει το άγχος,

Σας ευχαριστώ όλες παρα πολύ για τις απαντήσεις σας!!!!! Έχετε απόλυτο δικιο η ψυχολογία ειναι πολύ σημαντική και επειδή εχω πραγματικά πολύ ανάγκη ενα διάστημα ξεγνιασιάς λεω να την αφήσω την ετ απο Σεπτέμβρη! εχω τα εμβρυακια μου κατάψυξη να με περιμένουν δεν θα αλλάξει και τιποτα για 2 μήνες !!!!

Ευχομαι σε όλες σας θετικές χοριακές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες!! και του χρόνου να πλατσουρίζουμε με τα μπεμπάκια μας !!!:wub:

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , BlackCat είπε:

Θεούλης :razz::razz::razz:

Anyway τωρα του λεω και για το δικό μου γατάκι! Μωρε δεν είχα θέμα να του πω ότι έκανα ivf κλπ αλλά δεν κρατάει το στόμα του κλειστό, του ξεφεύγουν!!! και ο Πειραιάς είναι σαν μικρό χωριό, ειδικά στον κύκλο που κινούμαι στην δουλειά μ.!  Οπότε δε θα ήθελα να ασχολείται όλος ο κόσμος με τα ωαρια μου και τη προγεστερονη μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Angot είπε:

Ναι ήμουν 2 μερες πριν τον 4ο μήνα! Μου είχαν πει σε 30 με 40 ημέρες θα έχω περίοδο. Φαντάζομαι θα δει και ο γιατρός σήμερα το ενδομητριο μου, και θα έχει μια άποψη! Οχι δεν κάνω τπτ χωρίς τον γιατρό μου, ειναι το γούρι μου! Μια φορά δεν ήταν σε εξέταση και πήγαν όλα στραβά! Πιο πιθανό σενάριο το βλέπω για Σεπτέμβρη τλκ! 

εμενα μετα απο απόξεση στις 40 μέρες ήρθε, αλλα γενικα και η αιματολογος η οικονομ και γενικότερα,
για μεταφορά προτείνουν μετα απο 2-3 περιόδου να επανέλθει η μήτρα να ηρεμησει και ο οργανισμός
ο σεπτεμβρης μια χαρα είναι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , silvy22 είπε:

εμενα μετα απο απόξεση στις 40 μέρες ήρθε, αλλα γενικα και η αιματολογος η οικονομ και γενικότερα,
για μεταφορά προτείνουν μετα απο 2-3 περιόδου να επανέλθει η μήτρα να ηρεμησει και ο οργανισμός
ο σεπτεμβρης μια χαρα είναι!

Ωοληψια όμως μπορώ να κάνω τον Αύγουστο κανόνικα Ε; δεν έχει σχέση η αποξεση! Με την προϋπόθεση ότι θα είναι ο γιατρός μ πάντα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Ωοληψια όμως μπορώ να κάνω τον Αύγουστο κανόνικα Ε; δεν έχει σχέση η αποξεση! Με την προϋπόθεση ότι θα είναι ο γιατρός μ πάντα! 

Φαντάζομαι θα μπορείς αν ο κύκλος είναι καλός , δεν κλείνει το κέντρο και ο γιατρός σου είναι εκεί όμως δεν θα πας με φρέσκα. Θα τα βάλεις κατάψυξη.

Εκτός αν τα προλάβεις όλα.

Πάντως και εμένα 3 κύκλους μου είχαν πει να αφήσω μετά την απόξεση και χαριστικά λόγω ηλικίας και βιασύνης μου είπαν έλα στους 2 κύκλους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , BlackCat είπε:

Φαντάζομαι θα μπορείς αν ο κύκλος είναι καλός , δεν κλείνει το κέντρο και ο γιατρός σου είναι εκεί όμως δεν θα πας με φρέσκα. Θα τα βάλεις κατάψυξη.

Εκτός αν τα προλάβεις όλα.

Πάντως και εμένα 3 κύκλους μου είχαν πει να αφήσω μετά την απόξεση και χαριστικά λόγω ηλικίας και βιασύνης μου είπαν έλα στους 2 κύκλους.

Τι να πω, εμενα μου είπε αμέσως μπορώ να προχωρήσω! Άλλοι λένε έτσι, άλλοι αλλιώς! Αβ ήταν ο άντρας μ εδώ θα προσπαθούσα με επαφές αλλά δυστυχώς θα είναι ταξίδια συνέχεια μέχρι Οκτώβριο. Ποσο εισαι; εγώ 31! Και μάλιστα ο γιατρός είναι τόσο αποφασισμενος που μ ειπε μεχρο Οκτωβρίο θα είμαι πάλι έγκυος... Είχε κάνει και πρόβλεψη για την 1η φορα, είχε πει σε 6 μηνες θα είσαι έγκυος και όντως τον 6ο μήνα ήμουν! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

Τι να πω, εμενα μου είπε αμέσως μπορώ να προχωρήσω! Άλλοι λένε έτσι, άλλοι αλλιώς! Αβ ήταν ο άντρας μ εδώ θα προσπαθούσα με επαφές αλλά δυστυχώς θα είναι ταξίδια συνέχεια μέχρι Οκτώβριο. Ποσο εισαι; εγώ 31! Και μάλιστα ο γιατρός είναι τόσο αποφασισμενος που μ ειπε μεχρο Οκτωβρίο θα είμαι πάλι έγκυος... Είχε κάνει και πρόβλεψη για την 1η φορα, είχε πει σε 6 μηνες θα είσαι έγκυος και όντως τον 6ο μήνα ήμουν! 

Ε σου ρίχνω μια 10ετία στην πλάτη :razz::razz:

Παιδί μου αν ο γιατρός σου έχει το κληρονομικό χάρισμα να σου στείλω ένα φλυτζάνι μου από καφέ να μας πει? Η εστω τον φάκελο μου? χαχαχαχαχαχαχα:razz::razz:

 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , BlackCat είπε:

Ε σου ρίχνω μια 10ετία στην πλάτη :razz::razz:

Παιδί μου αν ο γιατρός σου έχει το κληρονομικό χάρισμα να σου στείλω ένα φλυτζάνι μου από καφέ να μας πει? Η εστω τον φάκελο μου? χαχαχαχαχαχαχα:razz::razz:

 

Χαχαχαχχα είναι το γούρι μου! Ναι σ λεω την πρώτη φορά, ότι είχα πάει δλδ ένα 2μηνο ήμουν και μου έκανε λαπαροσκοπηση (προσπαθούσα 2 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα και χωρίς κάποιο πρόβλημα, μέχρι τώρα δεν έχουμε ανακαλύψει τπτ) , anyway στο κρεβάτι που συνεχομουν κάθεται με κοιτάζει και μ λεει  σε 3-6μηνες θα είσαι έγκυος. Τον 6ο μήνα ήμουν! 

Αυτή τη φορά ήμουν δυστυχώς στο κρεβάτι του πόνου για αποξεση, και μ λεει μέχρι τον Οκτώβριο θα είσαι έγκυος. 

Αν πέσει πάλι μέσα, τι να πω κορίτσια! Θα του πω να πληρώνεται και για προβλέψεις πέρα απι τις γυναοκολογικρς υπηρεσίες! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Angot είπε:

Ωοληψια όμως μπορώ να κάνω τον Αύγουστο κανόνικα Ε; δεν έχει σχέση η αποξεση! Με την προϋπόθεση ότι θα είναι ο γιατρός μ πάντα! 

ναι μπορεις κ γω έκανα μόλις ηρθε η περίοδος πηραμε μια 3βα !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

ναι μπορεις κ γω έκανα μόλις ηρθε η περίοδος πηραμε μια 3βα !

Μμμ μάλιστα, θα κάνω την ωοληψια τουλάχιστον να μην την αφησω για μετά! Έκανες φυσικό κύκλο; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

με φεμαρα

Κατάλαβα, σε τι στάδιο είσαι τώρα; συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι! 

Εγω ειχα κανει με κλομιφεν και έβγαλα 4 ωάρια, τα 2 γονιμοποιηθηκαν! Και τα βάλαμε 3ων ημερών! Λεω αυτή τη φορά να του πω να κάνουμε κάτι πιο δραστικό μηοως αφήσω και κατάψυξη σε περίπτωση που αποτύχει αυτή η ivf ή έχω πάλι κακή κατάληξη στην εγκυμοσυνη! Τουλάχιστον το να ξέρεις ότι υπάρχουν εμβρυα είναι λίγο παρήγορο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...