Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Neverstop είπε:

      Κατάλαβα... κ κοιμάται μόνο του στο δωμάτιο του?😢Στο πάρκο κοιμούνται?

      Το πάρκο δεν είναι για πολλές ώρες-μερες  λόγο στρώματος κυρίως δεν είναι Κ ότι πιο κατάλληλο για συνεχή χρήση για πιο υγιηνο υποτίθετε . Μετά μόνο του αν δεν μπορείς συγκοιμιση. Αλλά μην σε ανχωνει πλέον στους 7 μήνες το παιδί στριφογυρναει μόνο του φωνάζει πιο δυνατά οπότε ξυπνάς Κ επίσης πλέον δεν χρειάζετε Κ να το ρευετε κτλ. 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , Angot είπε:

Κατάλαβα, σε τι στάδιο είσαι τώρα; συγγνώμη αλλά δεν θυμάμαι! 

Εγω ειχα κανει με κλομιφεν και έβγαλα 4 ωάρια, τα 2 γονιμοποιηθηκαν! Και τα βάλαμε 3ων ημερών! Λεω αυτή τη φορά να του πω να κάνουμε κάτι πιο δραστικό μηοως αφήσω και κατάψυξη σε περίπτωση που αποτύχει αυτή η ivf ή έχω πάλι κακή κατάληξη στην εγκυμοσυνη! Τουλάχιστον το να ξέρεις ότι υπάρχουν εμβρυα είναι λίγο παρήγορο! 

εχεις απολυτο δίκιο , ετσι σκευτηκα κ γω, τωρα ειμαι σε διεγερση μενοπουρ 150+ σερπαφαρ, πανε καπως περίεργα τα πράγματα, τα έγραψα και χθες,
μόλις πάρουμε και ότι πάρουμε θα σε ενημερώσω, εγω με φεμάρα βγαζω 2 ωαριάκια σαν αποτέλεσμα έχουμε ο έως 1 βλαστοκύστη .....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Περιμένω περίοδο για να ξεκινήσω την θεραπεία για την ετ και ενώ μέχρι τώρα ήμουν πολύ ήρεμη και πολύ θετική. Δεν ξέρω γιατί αλλά πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά και θα μείνω έγκυος. Σήμερα ξύπνησα πάρα πολύ αγχωμένη και φοβάμαι για το αποτέλεσμα. Τι θα γίνει αν αποτύχει?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , silvy22 είπε:

εχεις απολυτο δίκιο , ετσι σκευτηκα κ γω, τωρα ειμαι σε διεγερση μενοπουρ 150+ σερπαφαρ, πανε καπως περίεργα τα πράγματα, τα έγραψα και χθες,
μόλις πάρουμε και ότι πάρουμε θα σε ενημερώσω, εγω με φεμάρα βγαζω 2 ωαριάκια σαν αποτέλεσμα έχουμε ο έως 1 βλαστοκύστη .....

Α μπήκα τωρα διάβασα εμενα ηταν η e2 μου 1092 και μετα απο μερικές μέρες είχε πάει 895 επεσε και μενα. Σαν ωαρια βρήκαμε 4! Δεν ξέρω τώρα πως πάνε αυτά, η αν σε βοηθούν κάπου! 

Κορίτσια βγήκε η ιστολογικη! Την κάνω paste να μ πείτε αν καταλαβαίνει καμία! 

Ιστολογικά στο υλικό των ξεσμάτων περιλαμβάνονται ενδομητρικά τεμάχια αποτελούμενα από φθαρτοειδές 
στρώμα και αδένια τα οποία σε άλλες θέσεις επενδύονται από χαμηλό κυβοειδές επιθήλιο με χαρακτηριστικά 
εκκριτικής εξάντλησης και σε άλλες είναι εκκριτικού και υπερεκκριτικού τύπου.
Περιλαμβάνονται επίσης ενδομητρικά τεμάχια προερχόμενα από περιοχή θέσης εμφύτευσης κύησης και 
χοριακές λάχνες με υπόστροφες αλλοιώσεις.
Τα παραπάνω ευρήματα είναι συμβατά με υπολείμματα ενδομητρίου κύησης με επί μέρους μορφολογικά 
χαρακτηριστικά ενδεικτικά παλινδρόμου.
Στοιχεία κακοήθειας δεν παρατηρούνται στο υλικό που εξετάστηκε.
Τέλος Ιστολογικής Έκθεσης
 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

Έκανα τον προηγούμενο μήνα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα με cyclacur δύο την ημέρα πρωί βράδυ και ενώ είχα ελέγξει τον θυροειδη ένα μήνα πριν και ήταν στο 0,71 ανέβηκε στο 3,90 μια εβδομάδα μετά τη λήψη των cyclacur και ο γιατρός ακύρωσε την διαδικασία..τώρα πάλι με ελεγμένο θυροειδη και αύξηση της δόσης T4 ξεκίνησα τα cyclacur και έχω άγχος μήπως ξανά ανέβει η τιμή και μου το ακυρώσει πάλι..ο ενδοκρινολόγος διαφωνεί με την ακύρωση και τον τόσο συχνό έλεγχο της TSH δεδομένου πως τα οιστρογόνα ανεβάζουν τις τιμές έτσι και αλλιώς και θεωρεί πως δεν επηρεάζει κάτι..έχετε κάποιες συμβουλές ή εμπειρίες??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 minutes ago, Mother|| said:

Καλημέρα κορίτσια,

Έκανα τον προηγούμενο μήνα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα με cyclacur δύο την ημέρα πρωί βράδυ και ενώ είχα ελέγξει τον θυροειδη ένα μήνα πριν και ήταν στο 0,71 ανέβηκε στο 3,90 μια εβδομάδα μετά τη λήψη των cyclacur και ο γιατρός ακύρωσε την διαδικασία..τώρα πάλι με ελεγμένο θυροειδη και αύξηση της δόσης T4 ξεκίνησα τα cyclacur και έχω άγχος μήπως ξανά ανέβει η τιμή και μου το ακυρώσει πάλι..ο ενδοκρινολόγος διαφωνεί με την ακύρωση και τον τόσο συχνό έλεγχο της TSH δεδομένου πως τα οιστρογόνα ανεβάζουν τις τιμές έτσι και αλλιώς και θεωρεί πως δεν επηρεάζει κάτι..έχετε κάποιες συμβουλές ή εμπειρίες??

Το συζητούσαμε και τις προάλλες αυτό το πράγμα. Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό. Οι περισσότερες είπαμε ότι δεν μας την ξανά μετράνε μετά την λήψη των cyclacur. Απ ότι έχω καταλάβει σημασία έχει η τιμή πριν την ετ και η τιμή μετά την χοριακή. Τώρα τι να σου πω; Και εδώ οι απόψεις των γιατρών διίστανται 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Angot είπε:

Α μπήκα τωρα διάβασα εμενα ηταν η e2 μου 1092 και μετα απο μερικές μέρες είχε πάει 895 επεσε και μενα. Σαν ωαρια βρήκαμε 4! Δεν ξέρω τώρα πως πάνε αυτά, η αν σε βοηθούν κάπου! 

Κορίτσια βγήκε η ιστολογικη! Την κάνω paste να μ πείτε αν καταλαβαίνει καμία! 

Ιστολογικά στο υλικό των ξεσμάτων περιλαμβάνονται ενδομητρικά τεμάχια αποτελούμενα από φθαρτοειδές 
στρώμα και αδένια τα οποία σε άλλες θέσεις επενδύονται από χαμηλό κυβοειδές επιθήλιο με χαρακτηριστικά 
εκκριτικής εξάντλησης και σε άλλες είναι εκκριτικού και υπερεκκριτικού τύπου.
Περιλαμβάνονται επίσης ενδομητρικά τεμάχια προερχόμενα από περιοχή θέσης εμφύτευσης κύησης και 
χοριακές λάχνες με υπόστροφες αλλοιώσεις.
Τα παραπάνω ευρήματα είναι συμβατά με υπολείμματα ενδομητρίου κύησης με επί μέρους μορφολογικά 
χαρακτηριστικά ενδεικτικά παλινδρόμου.
Στοιχεία κακοήθειας δεν παρατηρούνται στο υλικό που εξετάστηκε.
Τέλος Ιστολογικής Έκθεσης
 

για την ιστολογικη δεν ξερω ...
αυτο που επεσε η ε2 πως στο αιτιολόγησε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , silvy22 είπε:

για την ιστολογικη δεν ξερω ...
αυτο που επεσε η ε2 πως στο αιτιολόγησε?

Δε θυμάμαι αλλά έχω την εντύπωση πως απλως ήταν 5 τα ωαρια και έγιναν 4. Δλδ πέφτει όταν μειώνονται τα ωαρια. Δεν τον αγχώσει και ιδιαίτερα να σ πω την αλήθεια! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Δε θυμάμαι αλλά έχω την εντύπωση πως απλως ήταν 5 τα ωαρια και έγιναν 4. Δλδ πέφτει όταν μειώνονται τα ωαρια. Δεν τον αγχώσει και ιδιαίτερα να σ πω την αλήθεια! 

Ναι κατάλαβα , Εμενα τ φάνηκε ένα μεγάλο π έχω ότι είναι κυστικο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Το συζητούσαμε και τις προάλλες αυτό το πράγμα. Δεν ξέρω ποιο είναι το σωστό. Οι περισσότερες είπαμε ότι δεν μας την ξανά μετράνε μετά την λήψη των cyclacur. Απ ότι έχω καταλάβει σημασία έχει η τιμή πριν την ετ και η τιμή μετά την χοριακή. Τώρα τι να σου πω; Και εδώ οι απόψεις των γιατρών διίστανται 

Καλημέρα..εννοείς πριν την ημέρα της εμβρυομεταφορας ή την αρχή της λήψης των cyclacur στην προετοιμασία?? Δύο ενδοκρινολόγοι συγκεκριμένα μου είπαν πως το μετράμε στην αρχή και μετά στο θετικό..δεν κάνουμε, μου είπαν ,εξετάσεις κάθε εβδομάδα γιατί βλέπουμε αποτελέσματα που μας τρομοκρατούν άδικα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , silvy22 είπε:

Εκεί ήταν και σήμερα 

Τι να σ πω, παντως αυτό με τη μείωση το ειχα και γω. Και δεν ανησύχησε τον γιατρό! Απλως το παρατήρησα και θυμάμαι του είχα πει επεσε δεν είναι καλό και έβαλε τα γελια! Και μετα βρέθηκε ένα λιγότερο ωάριο! 

Κορίτσια καμία δεν έχει ιδέα από την ιστολογικη μ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Mother|| είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Έκανα τον προηγούμενο μήνα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα με cyclacur δύο την ημέρα πρωί βράδυ και ενώ είχα ελέγξει τον θυροειδη ένα μήνα πριν και ήταν στο 0,71 ανέβηκε στο 3,90 μια εβδομάδα μετά τη λήψη των cyclacur και ο γιατρός ακύρωσε την διαδικασία..τώρα πάλι με ελεγμένο θυροειδη και αύξηση της δόσης T4 ξεκίνησα τα cyclacur και έχω άγχος μήπως ξανά ανέβει η τιμή και μου το ακυρώσει πάλι..ο ενδοκρινολόγος διαφωνεί με την ακύρωση και τον τόσο συχνό έλεγχο της TSH δεδομένου πως τα οιστρογόνα ανεβάζουν τις τιμές έτσι και αλλιώς και θεωρεί πως δεν επηρεάζει κάτι..έχετε κάποιες συμβουλές ή εμπειρίες??

Ενδοκρινολόγοι vs γυναικολόγοι! Άλυτο. Αυτό είναι στον γιατρό κορίτσι μου, εμένα δεν με βάζει να τη μετρήσω στην εμβρυομεταφορα (αν και μου έχουν πει ότι τη θέλουν κάτω από 2-2,5). Ο ενδοκρινολόγος μου λέει ότι δεν επηρεάζει την εμφύτευση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην αναβληθεί πάλι!

Κοριτσια σήμερα είχα ραντεβού με ενδοκρινολόγο κύησης στο Έλενα για να μου λύσει όλες αυτές τις απορίες και να δω αν πρέπει να παρακολουθήσω και κάτι άλλο. Δυστυχώς όμως κόλλησα covid :( και το έβαλα την άλλη Τετάρτη. Χάνω και μια ωοληψια δεύτερης φάσης το Σάββατο!!!

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

Τι να σ πω, παντως αυτό με τη μείωση το ειχα και γω. Και δεν ανησύχησε τον γιατρό! Απλως το παρατήρησα και θυμάμαι του είχα πει επεσε δεν είναι καλό και έβαλε τα γελια! Και μετα βρέθηκε ένα λιγότερο ωάριο! 

Κορίτσια καμία δεν έχει ιδέα από την ιστολογικη μ; 

Εγώ κορίτσι μου δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα! Μόνο κάποια κοπέλα που έχει βρεθεί σε αντίστοιχη θέση θα μπορεί να σου πει κάτι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...