Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Angot είπε:

Ακριβώς και μενα αυτό μ ειπε οτι είδε το έμβρυο. Τζόκερ ατυχίας έπιασες!  Οπότε θα πάω γτ και γω έτσι τυχερή σα κ σενα είμαι! :P εσυ κάνεις προεμφυτευτικο; τι γίνεται ακριβώς; 

Ναι, είχαμε κάνει και θα ξανακάνουμε την επόμενη φορά. Στην ωοληψια τα αφήνουν για βλαστοκυστες, παίρνουν κύτταρα, τα στέλνουν για έλεγχο και βλέπουν τα υγιή. Σε εμάς έπρεπε να φτιάξουν καινούργιο πρωτόκολλο βάσει των δεδομένων μας, οπότε έκανε μια βδομάδα να ολοκληρωθεί και η ετ έγινε σε επόμενο κύκλο.

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Ele@n said:

Κοίτα γενικά το να βρεις αλλοίωση στα χρωμοσώματα είναι τζόκερ, σπάνιο. Εγώ έχω πιάσει ένα τέτοιο :D. Εγώ θα σου έλεγα κάντο για να μην έχεις τέτοια αμφιβολία στην επόμενη ετ, αν και πολλοί γιατροί δεν σε παραπέμπουν λόγω κόστους.

Θα ήθελα και εγώ να μάθω αν δείξει κάτι ο καρυότυπος ζεύγους ποια είναι τα επόμενα βήματα; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Σίγουρα η ακυρωση είναι αρκετά στενάχωρη όμως ειλικρινά σου ευχομαι μέσα σε αυτά τα τρία που πηρες να είναι τα παιδακια σου!!!!! 

Σε ευχαριστώ παρά πολυυυυυ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι κοίταζα στα γρήγορα τα μηνύματα που γράφεται.μην δίνεται τσάμπα λεφτά για τα σπερματοζωάρια....ο εμβρυολογος περνει αυτά που χρειάζεται και στην τελική κάνει μικρογονημοποιηση.οσο αν υπάρχει θέμα με καριοτηπο ούτε αυτό μην σκατε το πολύ πολύ να κάνετε κορες.μην σπαταλάτε τσάμπα λεφτά.αν είναι δυνατά τα έμβρυα θα κάτσουν και θα μείνουν μέχρι το τέλος .όλα παίζονται τις πρώτες τέσσερις μέρες μετά δεν χρειάζεται να είστε ξάπλα .αυτά είναι γνώμη μου και με επικοινωνία με τον κουμπάρο μου που είναι γιατρός όχι γυναικολόγος αλλά κάτι ξέρει και αυτός .πω πω έριξα έναν ύπνο τώρα καλά που δεν δουλεύω 8 ώρες θα κοιμόμουν εκεί χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Νεότερα 

Στον υπερυχο είδαμε ένα μεγάλο που φαίνεται να είναι κυστικο έχουμε κ τα πιο μικρά , η ε2 έπεσε κ άλλο σήμερα και η LH , δεν τους ανησυχεί όμως … Παρασκευή ωοληψια 

χαριζω 500 μονάδες menopur ανοίχτηκαν 6.6 και μια cetrotide είναι στο ψυγείο Εμενα ο γιατρός λέει ότι 2 μήνες απ όταν ανοίχτηκαν είναι οκ περιοχή Αθήνα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 22 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσι κοίταζα στα γρήγορα τα μηνύματα που γράφεται.μην δίνεται τσάμπα λεφτά για τα σπερματοζωάρια....ο εμβρυολογος περνει αυτά που χρειάζεται και στην τελική κάνει μικρογονημοποιηση.οσο αν υπάρχει θέμα με καριοτηπο ούτε αυτό μην σκατε το πολύ πολύ να κάνετε κορες.μην σπαταλάτε τσάμπα λεφτά.αν είναι δυνατά τα έμβρυα θα κάτσουν και θα μείνουν μέχρι το τέλος .όλα παίζονται τις πρώτες τέσσερις μέρες μετά δεν χρειάζεται να είστε ξάπλα .αυτά είναι γνώμη μου και με επικοινωνία με τον κουμπάρο μου που είναι γιατρός όχι γυναικολόγος αλλά κάτι ξέρει και αυτός .πω πω έριξα έναν ύπνο τώρα καλά που δεν δουλεύω 8 ώρες θα κοιμόμουν εκεί χαχαχα

Καλέ οι κόρες πού κολλάνε;

  • Μου αρέσει 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penaki είπε:

Ξαπλα τελείως δεν είμαι. Τα απογευματα βγαίνω κ εκτός σπιτιου... Πάω κ μέχρι το μπαλκονακι μου κ αγναντεύω! Γενικά όμως δεν κάνω σχεδόν τίποτα από δουλειές. Εσυ πως είσαι? 

Αααααχ αλήθεια??? Ελα πες τα στον άντρα μου αυτά, για τουαλέτα σηκώνομαι και με λέει σιγά σιγά!!! Ποτε έκανες ετ εσυ είπαμε??? 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είδα απ' όλες τα μυνήματα ...σας ευχαριστώ μεσα από την καρδιά μου...ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό είναι η αλήθεια...έκλαιγα όλη μέρα ...ήρθε κ ο άντρας μου από την δουλειά με βρήκε σε μαύρα χάλια..αλλα έχουμε περάσει τόσα μου είπε αυτά θα μας ρίξουν...με τόσα που του έχουν τύχει κ πάντα βλέπει το φως ο καλός μου...ευτυχώς που έχω εκείνον δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς τον άντρα μου...Τώρα κάπως καλύτερα ...συζητήσαμε κ πολλή...κλαιω κ γελάω ταυτόχρονα τώρα...Αλίμονο έπρεπε να μας συμβεί κ αυτό...τι να κάνουμε βρε κορίτσια ...δεν είμαστε φτιαγμένοι για τα εύκολα εμείς...που θα πάει θα μας λυπηθεί κ εμάς κάποια στιγμή ο Θεουλης...θα πει ας στείλω κ μια χαρά εκεί...Αυτά...πραγματικά μέσα από την ψυχούλα μου εύχομαι αυτό το μηνα να γεμίσει θετικές χοριακες κ μεγάλα νούμερα η ομαδουλα μας ..

  • Μου αρέσει 6
  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Pagor είπε:

Κορίτσια μου είδα απ' όλες τα μυνήματα ...σας ευχαριστώ μεσα από την καρδιά μου...ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό είναι η αλήθεια...έκλαιγα όλη μέρα ...ήρθε κ ο άντρας μου από την δουλειά με βρήκε σε μαύρα χάλια..αλλα έχουμε περάσει τόσα μου είπε αυτά θα μας ρίξουν...με τόσα που του έχουν τύχει κ πάντα βλέπει το φως ο καλός μου...ευτυχώς που έχω εκείνον δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς τον άντρα μου...Τώρα κάπως καλύτερα ...συζητήσαμε κ πολλή...κλαιω κ γελάω ταυτόχρονα τώρα...Αλίμονο έπρεπε να μας συμβεί κ αυτό...τι να κάνουμε βρε κορίτσια ...δεν είμαστε φτιαγμένοι για τα εύκολα εμείς...που θα πάει θα μας λυπηθεί κ εμάς κάποια στιγμή ο Θεουλης...θα πει ας στείλω κ μια χαρά εκεί...Αυτά...πραγματικά μέσα από την ψυχούλα μου εύχομαι αυτό το μηνα να γεμίσει θετικές χοριακες κ μεγάλα νούμερα η ομαδουλα μας ..

Λυπαμαι κορίτσι μου καλά εκανες και ξέσπασες αύριο είναι μια νέα μέρα 

θα βάλετε νέους στόχους θα κάνετε νέα σχέδια !

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, silvy22 είπε:

Νεότερα 

Στον υπερυχο είδαμε ένα μεγάλο που φαίνεται να είναι κυστικο έχουμε κ τα πιο μικρά , η ε2 έπεσε κ άλλο σήμερα και η LH , δεν τους ανησυχεί όμως … Παρασκευή ωοληψια 

χαριζω 500 μονάδες menopur ανοίχτηκαν 6.6 και μια cetrotide είναι στο ψυγείο Εμενα ο γιατρός λέει ότι 2 μήνες απ όταν ανοίχτηκαν είναι οκ περιοχή Αθήνα 

Καλη επιτυχία να έχεις κορίτσι, ποιοτικά να είναι τα ωαριακια σου και ας είναι και ένα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Το έγραψα κ χθες αλλά συγχωνεύθηκε. Χθες ήμουν 4η μετά ετ, έκανα προγεστερονη κ ήταν 16. Μου είπαν ότι είναι οριακή κ να αυξήσω τα  utrogestan 200 από 3 σε 4 κ να συνεχίσω την prolutex. Κατάλαβα ότι μάλλον είναι χαμηλή. Πήρα σήμερα στο κέντρο μήπως την επαναλάβω κ είπαν δεν χρειάζεται, είπα μήπως την αυξήσω κ άλλο αλλά δεν δίνουν περισσότερη προγεστερη. Ένιωσα οτι πολυ πιθανο να χάσω την προσπαθεια αλλά δεν θέλω να κάτσω με σταυρωμένα τα χέρια. Σταμάτησα να παιρνω μονο κολπικα(μου έριχναν την πιεση στον παρελθον γι αυτό επελεξα κολπικα) τα utro γιατί θυμήθηκα μια κοπέλα να λέει από εδώ ότι μπορεί να μην απορροφουνται. Κ γενικά ο καθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Επίσης σκέφτομαι αυριο να κάνω μια εξέταση προγεστερονης να δω που βρίσκεται. Δεν θέλω να το αφήσω στην τυχη του. Πιστευετε οτι μπορεί να μην ανιχνεύτηκε στο αίμα κ τελικά να είμαι εντάξει? Έχει καμια κοπελα καμία γνώμη γι αυτό? 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Penaki said:

Κορίτσια καλησπέρα! Το έγραψα κ χθες αλλά συγχωνεύθηκε. Χθες ήμουν 4η μετά ετ, έκανα προγεστερονη κ ήταν 16. Μου είπαν ότι είναι οριακή κ να αυξήσω τα  utrogestan 200 από 3 σε 4 κ να συνεχίσω την prolutex. Κατάλαβα ότι μάλλον είναι χαμηλή. Πήρα σήμερα στο κέντρο μήπως την επαναλάβω κ είπαν δεν χρειάζεται, είπα μήπως την αυξήσω κ άλλο αλλά δεν δίνουν περισσότερη προγεστερη. Ένιωσα οτι πολυ πιθανο να χάσω την προσπαθεια αλλά δεν θέλω να κάτσω με σταυρωμένα τα χέρια. Σταμάτησα να παιρνω μονο κολπικα(μου έριχναν την πιεση στον παρελθον γι αυτό επελεξα κολπικα) τα utro γιατί θυμήθηκα μια κοπέλα να λέει από εδώ ότι μπορεί να μην απορροφουνται. Κ γενικά ο καθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Επίσης σκέφτομαι αυριο να κάνω μια εξέταση προγεστερονης να δω που βρίσκεται. Δεν θέλω να το αφήσω στην τυχη του. Πιστευετε οτι μπορεί να μην ανιχνεύτηκε στο αίμα κ τελικά να είμαι εντάξει? Έχει καμια κοπελα καμία γνώμη γι αυτό? 

 

Μου κάνει εντύπωση που δεν στα αύξησε κι άλλο. Εμένα πάντως με πολύ πιο υψηλή προγεστερόνη και πάλι 6 outro την ημέρα έπαιρνα. 3 κολπικά και 3 από το στόμα 

@Pagor κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Ίσα που πρόλαβε να σας δώσει λίγη χαρά. Μην πτοείσαι όμως, το σώμα σου σου έστειλε μήνυμα ότι μπορεί και ετοιμάζεται για την φορά που θα στεριώσει για τα καλά. 

@Καντι μιας και το συζητούσαμε τις προάλλες, ο Νίκας μου είπε σήμερα ότι τα αποτελέσματα θα τα έχω σε περίπου μία εβδομάδα με 10 μέρες το πολύ. Πάλι καλά

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Pagor είπε:

Κορίτσια μου είδα απ' όλες τα μυνήματα ...σας ευχαριστώ μεσα από την καρδιά μου...ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό είναι η αλήθεια...έκλαιγα όλη μέρα ...ήρθε κ ο άντρας μου από την δουλειά με βρήκε σε μαύρα χάλια..αλλα έχουμε περάσει τόσα μου είπε αυτά θα μας ρίξουν...με τόσα που του έχουν τύχει κ πάντα βλέπει το φως ο καλός μου...ευτυχώς που έχω εκείνον δεν ξέρω τι θα έκανα χωρίς τον άντρα μου...Τώρα κάπως καλύτερα ...συζητήσαμε κ πολλή...κλαιω κ γελάω ταυτόχρονα τώρα...Αλίμονο έπρεπε να μας συμβεί κ αυτό...τι να κάνουμε βρε κορίτσια ...δεν είμαστε φτιαγμένοι για τα εύκολα εμείς...που θα πάει θα μας λυπηθεί κ εμάς κάποια στιγμή ο Θεουλης...θα πει ας στείλω κ μια χαρά εκεί...Αυτά...πραγματικά μέσα από την ψυχούλα μου εύχομαι αυτό το μηνα να γεμίσει θετικές χοριακες κ μεγάλα νούμερα η ομαδουλα μας ..

Ευχομαι να είναι η τελευταία στεναχώρια που παίρνετε. Σύντομα να δεις ξανά μια τεράστια χοριακή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...