Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      περιμένουμε τον ανδρολογο να μας παρει αλλα είχε πει οτι σε μερικούς δεν ανεβαίνουν τα επίπεδα παρόλο που παίρνουν συμπληρώματα. έχω αγωνία.. έχουμε πολυ κακή μορφολογία.

      Στην μικρογονιμοποιηση δεν βρίσκουν κάποιο καλό σπερματοζωάριο ;

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , Mother|| είπε:

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι θετικών!! Οποία ανακοινώνει ευχάριστα δίνει ελπίδα σε όλες μας!! Και εύχομαι όλες μας να τα καταφέρουμε σύντομα!!

Μετά από την ψυχρολουσια με όλα αυτά ναι..μου λέει άλλαξε την ψυχολογία σου γιατί δεν χρειάζεται άγχος..και λέω ρε φίλε μου ακυρώνεις κάτι που ανυπομονώ για κάτι που μπορούσαμε να είχαμε ελέγξει νωρίτερα αφού το θεωρείς σημαντικό..όταν πηγές στον ενδοκρινολόγο σου αύξησε την δόση??

Αχ σε ευχαριστώ παρα πολυ ελπίζω κ εσύ σύντομα να τα καταφέρεις κ σίγουρα όλες οι κοπέλες που προσπαθουμε! 

Ναι μου την αυξησε ουσιαστικά μια μέρα πριν την ετ, τότε που πήγα. Κ πηγα πρωτη φορά σε αυτόν αλλά τον εμπιστευτηκα. Που να μην εχουμε άγχος με όλα αυτά ανεβαίνει το ένα κατεβαίνει το άλλο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Melie είπε:

Εμένα η ιστολογική σου μου φαίνεται η αναμενόμενη. Τίποτα ανησυχητικό.

Υποστροφες αλλοιώσεις σημαίνει ότι είχαν δημιουργηθεί χοριακές λάχνες και μετά άρχισαν να μικραίνουν/καταστρέφονται/εκφυλίζονται, πράγμα απολύτως λογικό, αφού δεν είχαν "δουλειά" να κάνουν.

Πιστεύω ότι και ο γιατρός σου ομοίως θα σε καθησυχάσει.

Αρα δεν δείχνει κάτι από αυτά αν ευθύνομαι εγω η ο σύζυγος μου για τν κακή αυχενική Ε; 

αν δλδ πρέπει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους ή είναι τυχαίο γεγονός ότι το μωρό ήταν εξόμφαλο και με αυχενική 6!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω μία πένα Gonal 900 μονάδες που λήγει τέλη Ιουλίου. Δυστυχώς λόγω κύστεων δεν κατάφερα να ξεκινήσω διέγερση αυτό το μήνα και θα ξεκινήσω Αύγουστο ή Σεπτέμβρη. Μήπως υπάρχει κάποια κοπέλα που θα χρειαστεί τώρα για να ανταλλαξουμε με μεταγενέστερη ημερομηνία; Έστω μέχρι δύο μήνες μετά. Τα έξοδα για την αποστολή εννοείται πως θα τα αναλάβω εγώ και θα σταλεί με παγοκύστες.

Link to comment
Share on other sites

@Angot μου δεν είναι η ειδικότητα μου χειρουργική αλλά θα σου πω ότι η εικόνα αυτή του ενδομητρίου που περιγράφεται είναι αναμενόμενη μετά από διακοπή κύησης. Και δεν έχει καμία σχέση με δικο σας λάθος αυτή η εξέταση.

Στείλατε μοριακό καρυότυπο στο έμβρυο? Αυτό είναι το σημαντικότερο. Επίσης πιστεύω ότι θα σας προτείνουν μοριακό καρυότυπο ζεύγους. Η διαφορά με τον απλό χοντρικά είναι ότι βλέπουμε ένα ποσοστό χρωμοσωμικων διαταραχών παραπάνω που έχουν να κάνουν όχι μόνο με τον αριθμό των χρωμοσωμάτων και την δομή τους αλλά και με ελλείμματα, διπλασιασμους κλπ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Angot είπε:

Αρα δεν δείχνει κάτι από αυτά αν ευθύνομαι εγω η ο σύζυγος μου για τν κακή αυχενική Ε; 

αν δλδ πρέπει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους ή είναι τυχαίο γεγονός ότι το μωρό ήταν εξόμφαλο και με αυχενική 6!

Καρυότυπο ζεύγους να κάνετε όπως και να χει,είναι πολύ σημαντική εξέταση. Εμάς ο γιατρός μας τη ζήτησε αμέσως μόλις ξεκινήσαμε την προσπάθεια για μωρό 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Καλέ για την ιστολογικη μου αν έχεις καμιά ιδέα. Δεν αταλαβαινω τι γράφει! ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ
Ιστολογικά στο υλικό των ξεσμάτων περιλαμβάνονται ενδομητρικά τεμάχια αποτελούμενα από φθαρτοειδές 
στρώμα και αδένια τα οποία σε άλλες θέσεις επενδύονται από χαμηλό κυβοειδές επιθήλιο με χαρακτηριστικά 
εκκριτικής εξάντλησης και σε άλλες είναι εκκριτικού και υπερεκκριτικού τύπου.
Περιλαμβάνονται επίσης ενδομητρικά τεμάχια προερχόμενα από περιοχή θέσης εμφύτευσης κύησης και 
χοριακές λάχνες με υπόστροφες αλλοιώσεις.
Τα παραπάνω ευρήματα είναι συμβατά με υπολείμματα ενδομητρίου κύησης με επί μέρους μορφολογικά 
χαρακτηριστικά ενδεικτικά παλινδρόμου.
Στοιχεία κακοήθειας δεν παρατηρούνται στο υλικό που εξετάστηκε.
Τέλος Ιστολογικής Έκθεσης

Καλή είναι η ιστολογική. Εντοπίζει τα ευρήματα και σου λέει ότι δεν έχει κάτι σε κακοήθεια.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Linoula είπε:

@Angot μου δεν είναι η ειδικότητα μου χειρουργική αλλά θα σου πω ότι η εικόνα αυτή του ενδομητρίου που περιγράφεται είναι αναμενόμενη μετά από διακοπή κύησης. Και δεν έχει καμία σχέση με δικο σας λάθος αυτή η εξέταση.

Στείλατε μοριακό καρυότυπο στο έμβρυο? Αυτό είναι το σημαντικότερο. Επίσης πιστεύω ότι θα σας προτείνουν μοριακό καρυότυπο ζεύγους. Η διαφορά με τον απλό χοντρικά είναι ότι βλέπουμε ένα ποσοστό χρωμοσωμικων διαταραχών παραπάνω που έχουν να κάνουν όχι μόνο με τον αριθμό των χρωμοσωμάτων και την δομή τους αλλά και με ελλείμματα, διπλασιασμους κλπ.

Ναι έχουμε στείλει, αλλα φαντάζομαι αργεί! Νομιζα οτι στην ιστολογική θα έβλεπα και για το έμβρυο πληροφορίες. Θα περιμένω! Ναι λογικά θα μας πει να κάνουμε σήμερα θα πάμε να μας δει, αν και ακόμα βγάζω αιματακι ανά διαστήματα! Είναι 12η μέρα από την αποξεση! 

 

πρίν από 16 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καρυότυπο ζεύγους να κάνετε όπως και να χει,είναι πολύ σημαντική εξέταση. Εμάς ο γιατρός μας τη ζήτησε αμέσως μόλις ξεκινήσαμε την προσπάθεια για μωρό 

Μακαρι να την είχαμε κάνει, θα είχαμε γλιτώσει από μια κακοτοπια! Αλλα λόγω του νεαρού της ηλικίας δεν το περιμέναμε. Θα μας στείλει τώρα! 

πρίν από 8 λεπτά , Ele@n είπε:

Καλή είναι η ιστολογική. Εντοπίζει τα ευρήματα και σου λέει ότι δεν έχει κάτι σε κακοήθεια.

Ναι μπερδεύτηκα και νόμιζα ότι θα έπαιρνα πληροφορίες για το τι είχε το μωρο από την ιστολογικη. Δεν κατάλαβα εξαρχής ότι ο καρυοτυπος είναι άλλη εξεταση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Angot είπε:

Αρα δεν δείχνει κάτι από αυτά αν ευθύνομαι εγω η ο σύζυγος μου για τν κακή αυχενική Ε; 

αν δλδ πρέπει να κάνουμε καρυοτυπο ζεύγους ή είναι τυχαίο γεγονός ότι το μωρό ήταν εξόμφαλο και με αυχενική 6!

Πληροφορίες για το έμβρυο θα πάρετε από τον καρυότυπο που στείλατε. Εκεί θα φάνει το σύνδρομο του με τις χρωμοσωμικες αλλοιώσεις. 

Από τη μεριά σας το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι μοριακό καρυότυπο.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ele@n είπε:

Πληροφορίες για το έμβρυο θα πάρετε από τον καρυότυπο που στείλατε. Εκεί θα φάνει το σύνδρομο του με τις χρωμοσωμικες αλλοιώσεις. 

Από τη μεριά σας το μόνο που μπορείτε να κάνετε είναι μοριακό καρυότυπο.

Άλλο άγχος από κει,  αργεί κ ολας! Λογικά θα πρέπει να μ πει να βγει πρώτα ο καρυοτυπος μας και μετά αν θέλω να προχωρήσω σε ivf! Αλλιώς αν υπάρχει θέμα σε μας, δεν έχει νόημα  να την κάνω! Ίδιο θα ναι το αποτέλεσμα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

Άλλο άγχος από κει,  αργεί κ ολας! Λογικά θα πρέπει να μ πει να βγει πρώτα ο καρυοτυπος μας και μετά αν θέλω να προχωρήσω σε ivf! Αλλιώς αν υπάρχει θέμα σε μας, δεν έχει νόημα  να την κάνω! Ίδιο θα ναι το αποτέλεσμα! 

Κοίτα γενικά το να βρεις αλλοίωση στα χρωμοσώματα είναι τζόκερ, σπάνιο. Εγώ έχω πιάσει ένα τέτοιο :D. Εγώ θα σου έλεγα κάντο για να μην έχεις τέτοια αμφιβολία στην επόμενη ετ, αν και πολλοί γιατροί δεν σε παραπέμπουν λόγω κόστους.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ele@n είπε:

Κοίτα γενικά το να βρεις αλλοίωση στα χρωμοσώματα είναι τζόκερ, σπάνιο. Εγώ έχω πιάσει ένα τέτοιο :D. Εγώ θα σου έλεγα κάντο για να μην έχεις τέτοια αμφιβολία στην επόμενη ετ, αν και πολλοί γιατροί δεν σε παραπέμπουν λόγω κόστους.

Ακριβώς και μενα αυτό μ ειπε οτι είδε το έμβρυο. Τζόκερ ατυχίας έπιασες!  Οπότε θα πάω γτ και γω έτσι τυχερή σα κ σενα είμαι! :P εσυ κάνεις προεμφυτευτικο; τι γίνεται ακριβώς; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katrin85 είπε:

@Penaki και εσυ ακόμα στο στάδιο ξαπλας είσαι?? Σηκώνεσαι κανεις καμια βόλτα στο σπίτι? 

Ξαπλα τελείως δεν είμαι. Τα απογευματα βγαίνω κ εκτός σπιτιου... Πάω κ μέχρι το μπαλκονακι μου κ αγναντεύω! Γενικά όμως δεν κάνω σχεδόν τίποτα από δουλειές. Εσυ πως είσαι? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

Ακριβώς και μενα αυτό μ ειπε οτι είδε το έμβρυο. Τζόκερ ατυχίας έπιασες!  Οπότε θα πάω γτ και γω έτσι τυχερή σα κ σενα είμαι! :P εσυ κάνεις προεμφυτευτικο; τι γίνεται ακριβώς; 

Είχες μια μεγάλη ατυχία,όμως θα κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις έτσι ώστε να αποκτήσεις ένα υγιές μπεμπακι και μάλιστα πολύ σύντομα ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ζαργαναρα είπε:

Και εγώ φοβάμαι κορίτσια για εμένα!άντε αναμονή μέχρι την Παρασκευή εγώ.μπορει να βγήκε θετικο αλλά δεν ξέρω το νούμερο.εγω φοβάμαι για αποβολή βέβαια δεν πονάω πουθενά.λεω χάθηκε που πήγε?χαχαχαα ευτυχώς δούλευα πριν λίγο ήρθα...και ξεχνιέμαι 

Υπομονή κ εσυ!!!! Να περασουν οι μέρες κ ελπίζω σε όλες σε ευχάριστα νέα!!!! Μπράβο παντως που σε βοηθάει η δουλειά!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...