Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μετά την ωοληψια η περίοδος σας ήρθε κανονικά? Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να μου έρθει νωρίτερα. Κανονικα περιμένω 7-8 Ιουλίου. Κάπου εκεί 

Σε μια εβδομάδα αδιαθετω συνήθως κοριτσι μου

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια! Και πολλες ευχες σε οσες βρισκονται σε αναμονη για χοριακη!!! 

Εγω ξεκινησα χθες προετοιμασια για μεταφορα σε τεχνητο κυκλο. 
Μαζι με  cyclacur κλπ  μου εγραψε κ  prezolon (1 καθε βραδυ).  Ξερετε γιατι μπορει να το παιρνουμε αυτο;;

Παω για υπερηχο σε 8 μερες περιπου κ μεταφορα περιπου 20 Ιουλη

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μετά την ωοληψια η περίοδος σας ήρθε κανονικά? Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να μου έρθει νωρίτερα. Κανονικα περιμένω 7-8 Ιουλίου. Κάπου εκεί 

Μου ειχαν πει σε 5 μερες θα αδιαθετησεις κ αδιαθετησα ακριβως τοτε.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Σε μια εβδομάδα αδιαθετω συνήθως κοριτσι μου

Ποια μερα του κυκλου κανΑτε την ωοληψια;; 

πρίν από 14 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Και πολλες ευχες σε οσες βρισκονται σε αναμονη για χοριακη!!! 

Εγω ξεκινησα χθες προετοιμασια για μεταφορα σε τεχνητο κυκλο. 
Μαζι με  cyclacur κλπ  μου εγραψε κ  prezolon (1 καθε βραδυ).  Ξερετε γιατι μπορει να το παιρνουμε αυτο;;

Παω για υπερηχο σε 8 μερες περιπου κ μεταφορα περιπου 20 Ιουλη

Μου ειχαν πει σε 5 μερες θα αδιαθετησεις κ αδιαθετησα ακριβως τοτε.

Μηπως θυμοσαστε ποια μερα του κυκλου κανατε ωοληψια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Ποια μερα του κυκλου κανΑτε την ωοληψια;; 

Μηπως θυμοσαστε ποια μερα του κυκλου κανατε ωοληψια;

Δεν θυμάμαι ακριβώς. 12η με 13η


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Και πολλες ευχες σε οσες βρισκονται σε αναμονη για χοριακη!!! 

Εγω ξεκινησα χθες προετοιμασια για μεταφορα σε τεχνητο κυκλο. 
Μαζι με  cyclacur κλπ  μου εγραψε κ  prezolon (1 καθε βραδυ).  Ξερετε γιατι μπορει να το παιρνουμε αυτο;;

Παω για υπερηχο σε 8 μερες περιπου κ μεταφορα περιπου 20 Ιουλη

Μου ειχαν πει σε 5 μερες θα αδιαθετησεις κ αδιαθετησα ακριβως τοτε.

Κορτιζόνη είναι τη δίνουν αρκετοί γιατροί βάση πρωτοκόλλου , έχεις κάποιο αυτοάνοσο ή Χασιμότο ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

Κορτιζόνη είναι τη δίνουν αρκετοί γιατροί βάση πρωτοκόλλου , έχεις κάποιο αυτοάνοσο ή Χασιμότο ; 

Οχι.
Εχω κανει θερεοειδεκτομη λογω οζων πριν πολλα χρονια κ τωρα ειναι ρυθμισμενα ολα. Και ενδομητριωση εχω.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με πονάει η μέση μου όχι η μήτρα δεν έχω συσπάσεις!αλλά φοβάμαι γιατί έτσι ξεκινούσαν οι βιοχημικές!ουφφφφ αμάν πια ούτε να χαρούμε δεν μπορούμε.σε εσάς πονουσε η μέση?που και που όχι παντα

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, eleonora85 said:

Οχι.
Εχω κανει θερεοειδεκτομη λογω οζων πριν πολλα χρονια κ τωρα ειναι ρυθμισμενα ολα. Και ενδομητριωση εχω.

Μπορεί να σου δίνει προληπτικά, πολλοί γιατροί την έχουν την κορτιζόνη στο βασικό πρωτόκολλο 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπορεί να σου δίνει προληπτικά, πολλοί γιατροί την έχουν την κορτιζόνη στο βασικό πρωτόκολλο 

Ναι μαλλον ...
Μα να μη βαφουμε νυχια, να εχουμε τρελαθει στο αβοκαντο... κ αυτοι να μας δινουν  κορτιζονη προληπτικα :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 minutes ago, eleonora85 said:

Ναι μαλλον ...
Μα να μη βαφουμε νυχια, να εχουμε τρελαθει στο αβοκαντο... κ αυτοι να μας δινουν  κορτιζονη προληπτικα :roll:

Η κορτιζόνη είναι για να μην λειτουργήσουν τα αντισώματα και επιτεθεί ο οργανισμός στο έμβρυο ως ξένο σώμα. Δεν το είπα και πολύ επιστημονικά αλλά κάπως έτσι 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Και πολλες ευχες σε οσες βρισκονται σε αναμονη για χοριακη!!! 

Εγω ξεκινησα χθες προετοιμασια για μεταφορα σε τεχνητο κυκλο. 
Μαζι με  cyclacur κλπ  μου εγραψε κ  prezolon (1 καθε βραδυ).  Ξερετε γιατι μπορει να το παιρνουμε αυτο;;

Παω για υπερηχο σε 8 μερες περιπου κ μεταφορα περιπου 20 Ιουλη

Μου ειχαν πει σε 5 μερες θα αδιαθετησεις κ αδιαθετησα ακριβως τοτε.

Ειναι κορτιζόνη, οπως σου ειπαν τα κοριτσια. Η κορτιζόνη κοιμίζει τον οργανισμό ετσι ώστε να μην δει σαν ξένο σώμα το έμβρυο και δεν το αποδεχτεί. Ηταν ενα πρωτόκολλο που ακολουθούνταν κατα πλειοψηφία στο παρελθόν. Πλεον επειδη φουντώνει τις φλεγμονές πολλοί το αποφεύγουν για τυχόν ύπαρξη φλεγμονή της μήτρας.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Να προσεχείς κοριτσι μου και μετά. Κυρίως μετά την ωοληψια. 

Ναι, θα συνεχίσω να τηρώ τη διατροφή και μετά! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

1 ώρα πρίν, Eternity είπε:

Γιαούρτια και κεφιρ βοηθούν καθόλου? Το Misο τι είναι? 

Σου εύχομαι ολόψυχα μια ωραιότατη τριψηφια χοριακη!!!!! 

Εγώ έτρωγα πολύ πρόβειο γιαούρτι και κεφίρ (ίου!). Επίσης βοηθάει η μείωση στη ζάχαρη, το αλκοόλ και τους λευκούς υδατάνθρακες! 

πρίν από 59 λεπτά , eleonora85 είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Και πολλες ευχες σε οσες βρισκονται σε αναμονη για χοριακη!!! 

Εγω ξεκινησα χθες προετοιμασια για μεταφορα σε τεχνητο κυκλο. 
Μαζι με  cyclacur κλπ  μου εγραψε κ  prezolon (1 καθε βραδυ).  Ξερετε γιατι μπορει να το παιρνουμε αυτο;;

Παω για υπερηχο σε 8 μερες περιπου κ μεταφορα περιπου 20 Ιουλη

Μου ειχαν πει σε 5 μερες θα αδιαθετησεις κ αδιαθετησα ακριβως τοτε.

Το πρεζολον είναι κορτιζόνη κορίτσι μου. Προληπτικά το δίνουν, εκτός κι αν υπάρχει κάποιο θέμα με αυτοάνοσο. Παίρνω κι εγώ τώρα, αλλά μου το έδωσε επειδή έχω αυξημένα αντιπυρηνικα αντισώματα. Προσοχή στο αλάτι και τη ζάχαρη όσο παίρνεις κορτιζόνη!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@silvy22 @kateriiina25  @Καντι  Σας ευχαριστω κοριτσια! Γι αυτο μου ειπε οχι αλατι+ζαχαρη..
Ελπιζω να ειναι για καλο.. Αυτο με τις φλεγμονες με ανησυχησε λιγο :-( Δυο βλαστοκυστες εχουμε ολες κι ολες.. μην πανε χαμενες

πρίν από 15 λεπτά , Kate92 είπε:

Ναι, θα συνεχίσω να τηρώ τη διατροφή και μετά! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!

Εγώ έτρωγα πολύ πρόβειο γιαούρτι και κεφίρ (ίου!). Επίσης βοηθάει η μείωση στη ζάχαρη, το αλκοόλ και τους λευκούς υδατάνθρακες! 

Το πρεζολον είναι κορτιζόνη κορίτσι μου. Προληπτικά το δίνουν, εκτός κι αν υπάρχει κάποιο θέμα με αυτοάνοσο. Παίρνω κι εγώ τώρα, αλλά μου το έδωσε επειδή έχω αυξημένα αντιπυρηνικα αντισώματα. Προσοχή στο αλάτι και τη ζάχαρη όσο παίρνεις κορτιζόνη!

Σε ευχαριστω πολυυ.. ναι θα προσεχω!
Εσυ γιατι παιρνεις;  Στη φαση της ωοληψιας δεν εισαι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , eleonora85 είπε:

@silvy22 @kateriiina25  @Καντι  Σας ευχαριστω κοριτσια! Γι αυτο μου ειπε οχι αλατι+ζαχαρη..
Ελπιζω να ειναι για καλο.. Αυτο με τις φλεγμονες με ανησυχησε λιγο :-( Δυο βλαστοκυστες εχουμε ολες κι ολες.. μην πανε χαμενες

Σε ευχαριστω πολυυ.. ναι θα προσεχω!
Εσυ γιατι παιρνεις;  Στη φαση της ωοληψιας δεν εισαι; 

Ναι, αλλά μου την έδωσε μήπως και καταφέρουμε να κάνουμε και έμβρυο μεταφορά. Θα φανεί ανάλογα με το πώς θα είμαι μετά την ωοληψια. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...