Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

9 minutes ago, Angot said:

Ωπ αυτό δεν το σκέφτηκα! Λες να μην είναι; περίεργο μου φαίνεται! Κλείνουν αυτές οι κλινικές γενικά; 

Αυτό θα σου έγραφα και εγώ, μέσα Αυγούστου εκεί την εβδομάδα του 15Αύγουστου τα περισσότερα κέντρα κλείνουν. Και σίγουρα το θες φουλ λειτουργικό, με το εμβρυολογικό του και όλα…

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , koukouvagia είπε:

Αυτό θα σου έγραφα και εγώ, μέσα Αυγούστου εκεί την εβδομάδα του 15Αύγουστου τα περισσότερα κέντρα κλείνουν. Και σίγουρα το θες φουλ λειτουργικό, με το εμβρυολογικό του και όλα…

Ε αμα κλείνουν αναγκαστικά θα πρέπει να πάρω άδεια από τη δουλειά.. Αντε πάλι να δω τι θα του πω για να λείψω!

Μετά απο αποξεση πόσο κάνει να ερθει η περιοδος; ξέρει κάποια κοπέλα;

την εκανα 23/6

υπολογίζω για να μ ερθει περιοδος 1 μηνα 23/7 +7 μέρες περίοδο, παμε 30/7 + 7 μέρες για ωορρηξία, πάμε 6/8 + 3 μερες περίπου για ετ με φρεσκα; μιλάμε δλδ για περίπου 10 Αυγούστου... Αν βγουν βεβαια όπως τα υπολογίζω, σχεδόν απίθανο  γτ θα αλλάξει πιθανότατα ο κύκλος μ. 

Αν ήταν ο άντρας μου εδώ να σας πω την αλήθεια θα έδινα ένα 3μηνο με φυσιολογικές επαφές. Αλλα θα ταξιδεύει συνέχεια μέχρι Οκτώβριο και δεν θέλω να το αφήσω για τόσο αργά...! 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angot said:

Κοριτσια έχει κάνει καμία ετ με φρεσκα εμβρυα; την προηγούμενη την είχα κάνει με κατεψυγμενα και ηταν επιτυχής. Έλεγα τώρα να ζητήσω φρέσκα για να μπορέσω να την κάνω μέσα στον Αύγουστο που έχω άδεια.

Και θα ήθελα τις εμπειρίες σας.

Αυριο έχω και ραντεβού με τον γιατρό μου, θα το συζητήσω! 

Η μικρούλα μας είναι από φρέσκα. Πριν 2 χρόνια είχαμε μεταφέρει 2 βλαστοκυστες 5 ημερών!  Πριν τρεις μήνες με νέα διέγερση για το αδελφάκι ξαναβαλαμε φρέσκα και δυστυχώς η χοριακη ήταν 0. Γενικά τέσσερις ετ με κατεψυγμένα από 2 διεγέρσεις δεν είχαν καλή κατάληξη για εμάς. Πιστεύω πολύ στην τύχη, τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοριτσια έχει κάνει καμία ετ με φρεσκα εμβρυα; την προηγούμενη την είχα κάνει με κατεψυγμενα και ηταν επιτυχής. Έλεγα τώρα να ζητήσω φρέσκα για να μπορέσω να την κάνω μέσα στον Αύγουστο που έχω άδεια.

Και θα ήθελα τις εμπειρίες σας.

Αυριο έχω και ραντεβού με τον γιατρό μου, θα το συζητήσω! 

Καλημέρα κορίτσι!εγώ τώρα είμαι με φρέσκα 4 ημερών.τα προηγούμενα ήταν με καταψηξη

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κοριτσια έχει κάνει καμία ετ με φρεσκα εμβρυα; την προηγούμενη την είχα κάνει με κατεψυγμενα και ηταν επιτυχής. Έλεγα τώρα να ζητήσω φρέσκα για να μπορέσω να την κάνω μέσα στον Αύγουστο που έχω άδεια.

Και θα ήθελα τις εμπειρίες σας.

Αυριο έχω και ραντεβού με τον γιατρό μου, θα το συζητήσω! 

@Angot καλημέρα! εγώ έκανα την τρίτη μου ΕΤ με φρέσκα 3ων ημερών στον ίδιο κύκλο με την ωοληψία με θετικό αποτέλεσμα. οι πρωτες μου ήταν με κατεψυγμένα. Δεν ξέρω να σου πω αν αυτή η παράμετρος έκανε τη διαφορα γιατι αλλάξαμε κι αλλα πραγματα παράλληλα. Όπως και να χει η μεταφορά φρεσκων σε εναν καλό κυκλο με καλο ενδομητριο μπορει να δωσει καλο αποτελεσμα. Δεν ξερω να στο συγκρινω εναντι των κατεψυγμενων ομως.. Κανε την συζητηση με τον γιατρουλη σου, θα εχει να σου πει με βιβλιογραφικα δεδομενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Angot είπε:

Ε αμα κλείνουν αναγκαστικά θα πρέπει να πάρω άδεια από τη δουλειά.. Αντε πάλι να δω τι θα του πω για να λείψω!

Μετά απο αποξεση πόσο κάνει να ερθει η περιοδος; ξέρει κάποια κοπέλα;

την εκανα 23/6

υπολογίζω για να μ ερθει περιοδος 1 μηνα 23/7 +7 μέρες περίοδο, παμε 30/7 + 7 μέρες για ωορρηξία, πάμε 6/8 + 3 μερες περίπου για ετ με φρεσκα; μιλάμε δλδ για περίπου 10 Αυγούστου... Αν βγουν βεβαια όπως τα υπολογίζω, σχεδόν απίθανο  γτ θα αλλάξει πιθανότατα ο κύκλος μ. 

Αν ήταν ο άντρας μου εδώ να σας πω την αλήθεια θα έδινα ένα 3μηνο με φυσιολογικές επαφές. Αλλα θα ταξιδεύει συνέχεια μέχρι Οκτώβριο και δεν θέλω να το αφήσω για τόσο αργά...! 

Ποσό σε καταλαβαίνω να ήξερες για τη δουλειά…

Είναι όμως πολύ γρήγορη διαδικασία με φρέσκα, αν πας κιολας με 3ων ημερών τελειώνεις σε 10 μέρες (με τη ξάπλα την 1η εβδομάδα) 

Η διεγερση δεν είναι κάτι που θέλει άδεια.

21/5 έκανα ωοληψια 

24/5 ετ

1/6 είχα θετική χοριακη 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι αγωνία μέχρι την χοριακη! όλα τα κακα μπαίνουν στο μυαλό μου.οτι θα είναι χαμηλή τύπο 10-20 και βιοχημική....οχουυ ευτυχώς σε λίγο φεύγω για δουλειά να αλλάξω σκέψεις χαχαχ 

Καλή συνέχεια σε όλες μας! φιλακια πολλά 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!τι αγωνία μέχρι την χοριακη! όλα τα κακα μπαίνουν στο μυαλό μου.οτι θα είναι χαμηλή τύπο 10-20 και βιοχημική....οχουυ ευτυχώς σε λίγο φεύγω για δουλειά να αλλάξω σκέψεις χαχαχ 

Καλή συνέχεια σε όλες μας! φιλακια πολλά 

 

 

Καλημερα κορίτσι μου παλι εγώ είμαι στην τρίτη μέρα ξαπλας άρα καταλαβαίνεις ότι και να γράψεις θα με δεις μπροστά σου, φυγε γρήγορα για δουλειά και σε παρακαλω κάνε μόνο θετικές σκεψεις, όλα θα πανε καλα αυτήν την φορά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια!τι αγωνία μέχρι την χοριακη! όλα τα κακα μπαίνουν στο μυαλό μου.οτι θα είναι χαμηλή τύπο 10-20 και βιοχημική....οχουυ ευτυχώς σε λίγο φεύγω για δουλειά να αλλάξω σκέψεις χαχαχ 

Καλή συνέχεια σε όλες μας! φιλακια πολλά 

 

 

Καλημέρα @Ζαργαναρα,

η δουλειά είναι βάλσαμο γι’ αυτή την αγωνία. Δεν υποφέρεται αυτό το άγχος. Εγώ πάντως σε καταλαβαίνω απόλυτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V είπε:

Ποσό σε καταλαβαίνω να ήξερες για τη δουλειά…

Είναι όμως πολύ γρήγορη διαδικασία με φρέσκα, αν πας κιολας με 3ων ημερών τελειώνεις σε 10 μέρες (με τη ξάπλα την 1η εβδομάδα) 

Η διεγερση δεν είναι κάτι που θέλει άδεια.

21/5 έκανα ωοληψια 

24/5 ετ

1/6 είχα θετική χοριακη 

Καλημερα κοριτσι μ, λεω για την ετ, εγω εχω όλο τον Αύγουστο άδεια.. Αν όμως πρέπει να κάνω ετ  σε επόμενο κύκλο πάμε από Σεπτέμβρη.. Όπως καταλαβαίνεις είναι λίγο τραβηγμένο να έχω ένα μήνα άδεια και να επιστρέψω Σεπτέμβρη και να ξαναπάρω άδεια πάλι 1 εβδομάδα ώστε να είμαι ξαπλα μετά την ετ. Ενώ αν την κανω στον ίδιο κύκλο θα είναι Αύγουστο οπότε θα είναι μια χαρά! Επίσης γίνομαι και κονα αρχές Σεπτεμβρίου οπότε έχω και αυτόν τον περιορισμό μη τυχόν και πέφτει στην βάπτιση! Καλη επιτυχια με το μωράκι σ, εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

1 hour ago, KoraliaP είπε:

@Angot καλημέρα! εγώ έκανα την τρίτη μου ΕΤ με φρέσκα 3ων ημερών στον ίδιο κύκλο με την ωοληψία με θετικό αποτέλεσμα. οι πρωτες μου ήταν με κατεψυγμένα. Δεν ξέρω να σου πω αν αυτή η παράμετρος έκανε τη διαφορα γιατι αλλάξαμε κι αλλα πραγματα παράλληλα. Όπως και να χει η μεταφορά φρεσκων σε εναν καλό κυκλο με καλο ενδομητριο μπορει να δωσει καλο αποτελεσμα. Δεν ξερω να στο συγκρινω εναντι των κατεψυγμενων ομως.. Κανε την συζητηση με τον γιατρουλη σου, θα εχει να σου πει με βιβλιογραφικα δεδομενα

Το ενδομητριο μου είναι από αποξεση, δεν ξερω κατά πόσο είναι ταλαιπωρημενο! Απ όσο διαβάζω άλλοι λένε ότι είναι πιο γόνιμη η περιοδος, άλλοι ότι είναι αποτρεπτικά για εγκυμοσυνη καπάκι! Ο γιατρός μ ειπε μετά την 1η περίοδο είσαι έτοιμη για νέα προσπάθεια. Θα δω τι θα μ πει κ σμρ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ κορίτσια να μαι παλι υπενθυμιση έχω κάνει ετ την παρασκςυη που μας περασε με ένα εμβρυακι δυο ημερών από ότι με είπε η εμβρυολογος με καθυστερημένη συλληψη, σήμερα είμαι στην πιο σημαντική μέρα στο αν θα εμφυτεύει ή όχι, το θέμα είναι εκτός από κάτι πονακια και πολλά υγρά δεν έχω κάτι άλλο, ουτε αίμα ουτε τιποτα αρχίζω να τα παιζω θεωρώ ότι θα είναι η χωριακη μου μηδέν εις το πηλικον , την άλλη πεμπτη έχω χωριακη πως θα την παλεψω ??? Το μόνο καλό είναι ότι την πεμπτη αυτήν γυρνάω στο μαγαζακι μου για δουλειά και λίγο θα ξεχνιεμαι!!! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Angot είπε:

Ε αμα κλείνουν αναγκαστικά θα πρέπει να πάρω άδεια από τη δουλειά.. Αντε πάλι να δω τι θα του πω για να λείψω!

Μετά απο αποξεση πόσο κάνει να ερθει η περιοδος; ξέρει κάποια κοπέλα;

την εκανα 23/6 

υπολογίζω για να μ ερθει περιοδος 1 μηνα 23/7 +7 μέρες περίοδο, παμε 30/7 + 7 μέρες για ωορρηξία, πάμε 6/8 + 3 μερες περίπου για ετ με φρεσκα; μιλάμε δλδ για περίπου 10 Αυγούστου... Αν βγουν βεβαια όπως τα υπολογίζω, σχεδόν απίθανο  γτ θα αλλάξει πιθανότατα ο κύκλος μ. 

Αν ήταν ο άντρας μου εδώ να σας πω την αλήθεια θα έδινα ένα 3μηνο με φυσιολογικές επαφές. Αλλα θα ταξιδεύει συνέχεια μέχρι Οκτώβριο και δεν θέλω να το αφήσω για τόσο αργά...!  

Πολύ φοβάμαι ότι επείδή ήσουν σε προχωρημένη κύηση θα αργήσει να σου έρθει η περίοδος. Βεβαια οργανισμός με οργανισμό έχει διαφορά αλλά προετοιμάσου και για αυτό το σενάριο. Εμένα που έκανα απόξεση στην 10η εβδομάδα μου ήρθε στις 45-50 ημέρες μετά. Αν δεν μηδενίσει η χοριακή δεν έρχεται περίοδος.

Η πλειοψηφία των κέντρων τον Άυγουστο υπολειτουργούν. Ακόμα και αν είναι ανοιχτά αν πχ ο γιατρός σου λείπει τότε δεν προχωράς.

Καλύτερα να μιλήσεις με το κέντρο σου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , BlackCat είπε:

Πολύ φοβάμαι ότι επείδή ήσουν σε προχωρημένη κύηση θα αργήσει να σου έρθει η περίοδος. Βεβαια οργανισμός με οργανισμό έχει διαφορά αλλά προετοιμάσου και για αυτό το σενάριο. Εμένα που έκανα απόξεση στην 10η εβδομάδα μου ήρθε στις 45-50 ημέρες μετά. Αν δεν μηδενίσει η χοριακή δεν έρχεται περίοδος.

Η πλειοψηφία των κέντρων τον Άυγουστο υπολειτουργούν. Ακόμα και αν είναι ανοιχτά αν πχ ο γιατρός σου λείπει τότε δεν προχωράς.

Καλύτερα να μιλήσεις με το κέντρο σου

Ναι ήμουν 2 μερες πριν τον 4ο μήνα! Μου είχαν πει σε 30 με 40 ημέρες θα έχω περίοδο. Φαντάζομαι θα δει και ο γιατρός σήμερα το ενδομητριο μου, και θα έχει μια άποψη! Οχι δεν κάνω τπτ χωρίς τον γιατρό μου, ειναι το γούρι μου! Μια φορά δεν ήταν σε εξέταση και πήγαν όλα στραβά! Πιο πιθανό σενάριο το βλέπω για Σεπτέμβρη τλκ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Angot είπε:

Ναι ήμουν 2 μερες πριν τον 4ο μήνα! Μου είχαν πει σε 30 με 40 ημέρες θα έχω περίοδο. Φαντάζομαι θα δει και ο γιατρός σήμερα το ενδομητριο μου, και θα έχει μια άποψη! Οχι δεν κάνω τπτ χωρίς τον γιατρό μου, ειναι το γούρι μου! Μια φορά δεν ήταν σε εξέταση και πήγαν όλα στραβά! Πιο πιθανό σενάριο το βλέπω για Σεπτέμβρη τλκ! 

Μια χαρά τότε πας Σεπτέμβριο και δοκιμάζεις με φρέσκα

Όσο για την άδεια μπορείς να ισχυριστείς γαστρεντερίτιδα ή οσφυαλγία.

Πάντα πιάνουν..Αν βρεις και γιατρό να σου γράψει αναρρωτική ακόμα καλύτερα. Αν όχι θα χαλάσεις από την κανονική σου.

Τι θα σου πουν έλα να χέσεις τον κόσμο όλο? :-D:-D

Υπάρχει βέβαια και η 7ήμερη άδεια υποβοηθούμενης αναπαραγωγής αλλά αυτό προυποθέτει οτι θα το μάθει το HR.

Στην δικιά μου εταιρεία που είμαστε ένα μεγάλο χωριό, το HR είναι ένα "φανταστικό πρόσωπο"  και η εχεμύθεια είναι άγνωστη λέξη εγώ δεν την χρησιμοποιώ.

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , BlackCat είπε:

Μια χαρά τότε πας Σεπτέμβριο και δοκιμάζεις με φρέσκα

Όσο για την άδεια μπορείς να ισχυριστείς γαστρεντερίτιδα ή οσφυαλγία.

Πάντα πιάνουν..Αν βρεις και γιατρό να σου γράψει αναρρωτική ακόμα καλύτερα. Αν όχι θα χαλάσεις από την κανονική σου.

Τι θα σου πουν έλα να χέσεις τον κόσμο όλο? :-D:-D

Υπάρχει βέβαια και η 7ήμερη άδεια υποβοηθούμενης αναπαραγωγής αλλά αυτό προυποθέτει οτι θα το μάθει το HR.

Στην δικιά μου εταιρεία που είμαστε ένα μεγάλο χωριό, το HR είναι ένα "φανταστικό πρόσωπο"  και η εχεμύθεια είναι άγνωστη λέξη εγώ δεν την χρησιμοποιώ.

Δυστυχώς η άδεια μ στάνταρ είναι 1 μηνα τον Αύγουστο. Και είναι γραφείο δλδ είμαστε 4 άτομα οπότε πάει κατευθείαν στο αφεντικό ο λόγος της άδειας. Ήξερε ότι ήμουν έγκυος κλπ, ίσως μπορέσω να πω ότι χρειάστηκε να κάνω λαπαροσκοπηση για να καθαρίσουμε τπτ συμφυσεις που προέκυψαν από την αποξεση ! Είχα κάνει και τον Οκτώβριο (στην πραγματικότητα) και είχα πάρει άδεια ξανά! Οπότε είναι συνηθισμένος! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...