Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! πρώτη φορά μετά από δεν ξέρω πόσες προσπάθειες έκανα τεστ πριν από την χοριακη!Δεν θα έκανα αν δεν είχα δει 3 σταγόνες αίμα μετά τα ούρα την 3 μερα εμβριυομεταφορας και λίγα καφέ την 7-8 που ήταν και η ημέρα να αδιαθετησω.κοριτσια βγήκε θετικό!ούτε η ίδια δεν το έχω χωνέψει.ειμαι στη 10 μέρα σήμερα και το έκανα.αναμωνη μέχρι την Παρασκευή 14μερα ! μακάρι να είναι μεγάλη! γιατί μια ζωή διπλές ήταν!πρώτη φορά είδα αίμα...ουφφφφ τι χαρά! ευτυχώς που πάω για δουλειά και ξεχνιέμαι!φιλάκια πολλά σε όλες μας!καλά αποτελέσματα σε ότι στάδιο και αν ήμαστε 

 

Μπράβο κορίτσι μου...πολλά πολλά συγχαρητήρια...με το καλό με μια τεράστια χοριακη!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! πρώτη φορά μετά από δεν ξέρω πόσες προσπάθειες έκανα τεστ πριν από την χοριακη!Δεν θα έκανα αν δεν είχα δει 3 σταγόνες αίμα μετά τα ούρα την 3 μερα εμβριυομεταφορας και λίγα καφέ την 7-8 που ήταν και η ημέρα να αδιαθετησω.κοριτσια βγήκε θετικό!ούτε η ίδια δεν το έχω χωνέψει.ειμαι στη 10 μέρα σήμερα και το έκανα.αναμωνη μέχρι την Παρασκευή 14μερα ! μακάρι να είναι μεγάλη! γιατί μια ζωή διπλές ήταν!πρώτη φορά είδα αίμα...ουφφφφ τι χαρά! ευτυχώς που πάω για δουλειά και ξεχνιέμαι!φιλάκια πολλά σε όλες μας!καλά αποτελέσματα σε ότι στάδιο και αν ήμαστε 

 

Συγχαρητήρια!!! Είχες όλα τα συμπτώματα με το μέρος σου, μια τεράστια χοριακή σου ευχομαι τώρα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Καλημέρα! 
Μπραβο κοριτσάκι! 
Ησυχα ήσυχα με προσοχή το μικρό σποράκι και με μια μεγάλη χοριακη την Παρασκευή.

Παρε αν θελεις το γιατρό σου να το πεις μηπως και σου ζητήσει νωρίτερα τη χοριακη. 

Μπα θα κάνω υπομονή μπας και είναι μεγάλη μέχρι τότε!ξέρω γω τις έχει φοβηθεί το μάτι μου χαχαχ

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για τα καλά σας λόγια!έχω τέτοια χαρά που από τη μια τρώω φρούτα από την άλλη παγωτό με 0%... ταυτόχρονα εν ολίγοις σαβουριαζω .χαχαχα ευτυχώς αύριο πάω δουλειά γιατί θα γίνω φοράδα έτσι όπως το πάω χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! πρώτη φορά μετά από δεν ξέρω πόσες προσπάθειες έκανα τεστ πριν από την χοριακη!Δεν θα έκανα αν δεν είχα δει 3 σταγόνες αίμα μετά τα ούρα την 3 μερα εμβριυομεταφορας και λίγα καφέ την 7-8 που ήταν και η ημέρα να αδιαθετησω.κοριτσια βγήκε θετικό!ούτε η ίδια δεν το έχω χωνέψει.ειμαι στη 10 μέρα σήμερα και το έκανα.αναμωνη μέχρι την Παρασκευή 14μερα ! μακάρι να είναι μεγάλη! γιατί μια ζωή διπλές ήταν!πρώτη φορά είδα αίμα...ουφφφφ τι χαρά! ευτυχώς που πάω για δουλειά και ξεχνιέμαι!φιλάκια πολλά σε όλες μας!καλά αποτελέσματα σε ότι στάδιο και αν ήμαστε 

 

Συγχαρητηρια κορίτσι μου. Με το καλό. Μία μεγάλη χοριακή εύχομαι και έναν καλό διπλασιασμό μετά. Μακάρι όλες να το ζήσουμε αυτό κάποια στιγμή 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου είμαι στην 7η μέρα του κύκλου. Ξεκίνησα διέγερση τη 2η μέρα με 200μοναδες gonal και από χθες κάνω και ανταγωνιστη orgalutran. Σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο για να δούμε ωοθηλακια στη 1. Ο γιατρός περίμενε πολλά είπε εξαρχης. Έκανα αιματολογικές και η οιστραδιόλη μου είναι 1098. Να φοβηθω???? Να σημειώσω πως δεν έχω καθόλου πρήξιμο και έχασα και 2 κιλά αυτές τις μέρες. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μετά την ωοληψια η περίοδος σας ήρθε κανονικά? Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να μου έρθει νωρίτερα. Κανονικα περιμένω 7-8 Ιουλίου. Κάπου εκεί 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

 

το αβοκάντο πρέπει να είναι πολύ ώριμο κορίτσια αλλιώς δεν τρώγεται. Πρεπει να ζουλιέται σαν βούτυρο που ειναι έξω απο το ψυγείο. Βρίσκεις δύσκολα τοσο ώριμο οποτε πρεπει να το αφήσεις μερικές μέρες για να γίνει. Όταν φτάσει σε αυτό το επίπεδο, το κόβεις σε φετούλες και βάζεις μπόλικο λεμόνι και αλατάκι ή μπορείς να το κάνεις γουακαμόλε και να το φας με φρυγανισμένο ψωμάκι ή με αραβική πίτα και διάφορα άλλα μέσα. Μην το αδικείτε, αν ξέρεις να το φας ειναι πεντανόστιμο 

Aν τα βάζουμε δίπλα από μήλα ωριμάζουν πιο γρήγορα. Επισης ωραία ταιριάζει κ με τυρί τυπου Φιλαδέλφεια ή cottage. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μετά την ωοληψια η περίοδος σας ήρθε κανονικά? Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να μου έρθει νωρίτερα. Κανονικα περιμένω 7-8 Ιουλίου. Κάπου εκεί 

Και μενα με ενδιΑφερει να μαθω! Αν καποιο κοριτσι θυμαται τι εγινε στην περιπτωση του…

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kate92 said:

Κορίτσια μου είμαι στην 7η μέρα του κύκλου. Ξεκίνησα διέγερση τη 2η μέρα με 200μοναδες gonal και από χθες κάνω και ανταγωνιστη orgalutran. Σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο για να δούμε ωοθηλακια στη 1. Ο γιατρός περίμενε πολλά είπε εξαρχης. Έκανα αιματολογικές και η οιστραδιόλη μου είναι 1098. Να φοβηθω???? Να σημειώσω πως δεν έχω καθόλου πρήξιμο και έχασα και 2 κιλά αυτές τις μέρες. 

Γιατί καλέ να φοβηθείς; Πολύ καλή είναι η Ε2 σου για 7η μέρα. Εμένα 8η μέρα παντως που ήταν 1700 πήραμε 26 ώριμα άρα μια χαρά τα πας 

24 minutes ago, Kallo said:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μετά την ωοληψια η περίοδος σας ήρθε κανονικά? Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να μου έρθει νωρίτερα. Κανονικα περιμένω 7-8 Ιουλίου. Κάπου εκεί 

Εμένα μου ερχόταν πάντα κανονικά την μέρα που περίμενα 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! πρώτη φορά μετά από δεν ξέρω πόσες προσπάθειες έκανα τεστ πριν από την χοριακη!Δεν θα έκανα αν δεν είχα δει 3 σταγόνες αίμα μετά τα ούρα την 3 μερα εμβριυομεταφορας και λίγα καφέ την 7-8 που ήταν και η ημέρα να αδιαθετησω.κοριτσια βγήκε θετικό!ούτε η ίδια δεν το έχω χωνέψει.ειμαι στη 10 μέρα σήμερα και το έκανα.αναμωνη μέχρι την Παρασκευή 14μερα ! μακάρι να είναι μεγάλη! γιατί μια ζωή διπλές ήταν!πρώτη φορά είδα αίμα...ουφφφφ τι χαρά! ευτυχώς που πάω για δουλειά και ξεχνιέμαι!φιλάκια πολλά σε όλες μας!καλά αποτελέσματα σε ότι στάδιο και αν ήμαστε 

 

Αχ τι καλά!!!! Μπράβο με το καλό μια μεγάλη χοριακη τώρα!!!!! 

πρίν από 32 λεπτά , Kallo είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω μετά την ωοληψια η περίοδος σας ήρθε κανονικά? Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να μου έρθει νωρίτερα. Κανονικα περιμένω 7-8 Ιουλίου. Κάπου εκεί 

Μετά την ωοληψια μου ήρθε σε 4 μέρες κ κράτησε λιγότερο κ τον επόμενο μήνα σχεδόν τις μέρες που περιμενα. 

Κορίτσια είμαι στην 4η μέρα μετά από ετ κ έκανα σήμερα προγεστερονη 16. Μου είπαν ότι είναι οριακή κ να αυξήσω τα utro από 3 σε 4.Επισης έχω ξεκινήσει εδω κ 2 μέρες Prolutex. Νομίζω ότι είναι χαμηλή, δηλαδή με το ένα παραπανω utro θα έρθει στο επίπεδο που θέλουμε πιστευετε? 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 45 λεπτά , Kate92 είπε:

Κορίτσια μου είμαι στην 7η μέρα του κύκλου. Ξεκίνησα διέγερση τη 2η μέρα με 200μοναδες gonal και από χθες κάνω και ανταγωνιστη orgalutran. Σήμερα έχω τον πρώτο υπέρηχο για να δούμε ωοθηλακια στη 1. Ο γιατρός περίμενε πολλά είπε εξαρχης. Έκανα αιματολογικές και η οιστραδιόλη μου είναι 1098. Να φοβηθω???? Να σημειώσω πως δεν έχω καθόλου πρήξιμο και έχασα και 2 κιλά αυτές τις μέρες. 

Έχεις μέρες ακόμα να για το πρήξιμο είναι νωρίς.μην τρως αλάτι και ζάχαρη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Γιατί καλέ να φοβηθείς; Πολύ καλή είναι η Ε2 σου για 7η μέρα. Εμένα 8η μέρα παντως που ήταν 1700 πήραμε 26 ώριμα άρα μια χαρά τα πας 

Εμένα μου ερχόταν πάντα κανονικά την μέρα που περίμενα 

Αχ να εισαι καλά με ηρεμήσες λίγο. Εσένα είχα στο νου μου και περίμενα να δω αν θα το δεις, επειδή θυμόμουν ότι είχες ανάλογες τιμες. Χίλια ευχαριστώ. Για υπερδιεγερση φοβάμαι, για αυτό είμαι λίγο στα όρια πανικου. 

πρίν από 8 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Έχεις μέρες ακόμα να για το πρήξιμο είναι νωρίς.μην τρως αλάτι και ζάχαρη 

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Έχω κόψει εδώ και μια εβδομάδα αλάτι και ζάχαρη. Ούτε μισή παρασπονδία δεν κάνω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 είπε:

Αχ να εισαι καλά με ηρεμήσες λίγο. Εσένα είχα στο νου μου και περίμενα να δω αν θα το δεις, επειδή θυμόμουν ότι είχες ανάλογες τιμες. Χίλια ευχαριστώ. Για υπερδιεγερση φοβάμαι, για αυτό είμαι λίγο στα όρια πανικου. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Έχω κόψει εδώ και μια εβδομάδα αλάτι και ζάχαρη. Ούτε μισή παρασπονδία δεν κάνω

Να προσεχείς κοριτσι μου και μετά. Κυρίως μετά την ωοληψια. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kate92 said:

Αχ να εισαι καλά με ηρεμήσες λίγο. Εσένα είχα στο νου μου και περίμενα να δω αν θα το δεις, επειδή θυμόμουν ότι είχες ανάλογες τιμες. Χίλια ευχαριστώ. Για υπερδιεγερση φοβάμαι, για αυτό είμαι λίγο στα όρια πανικου. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Έχω κόψει εδώ και μια εβδομάδα αλάτι και ζάχαρη. Ούτε μισή παρασπονδία δεν κάνω

Μια χαρά θα τα πας! Μην αγχώνεσαι :) 

6 hours ago, Ζαργαναρα said:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα! πρώτη φορά μετά από δεν ξέρω πόσες προσπάθειες έκανα τεστ πριν από την χοριακη!Δεν θα έκανα αν δεν είχα δει 3 σταγόνες αίμα μετά τα ούρα την 3 μερα εμβριυομεταφορας και λίγα καφέ την 7-8 που ήταν και η ημέρα να αδιαθετησω.κοριτσια βγήκε θετικό!ούτε η ίδια δεν το έχω χωνέψει.ειμαι στη 10 μέρα σήμερα και το έκανα.αναμωνη μέχρι την Παρασκευή 14μερα ! μακάρι να είναι μεγάλη! γιατί μια ζωή διπλές ήταν!πρώτη φορά είδα αίμα...ουφφφφ τι χαρά! ευτυχώς που πάω για δουλειά και ξεχνιέμαι!φιλάκια πολλά σε όλες μας!καλά αποτελέσματα σε ότι στάδιο και αν ήμαστε 

 

Κοπέλα μου συγχαρητήρια! Σου εύχομαι μία τεράστια χοριακή και να είναι η τελευταία σου προσπάθεια αυτή

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Οι λακτοβάκιλοι δεν είναι φάρμακο, υπάρχουν φυσικά στον οργανισμό αλλά κάποιες φορές για διάφορους λόγους η ισορροπία διαταράσσεται. Φυσικά κ μπορείς να πάρεις από το φαρμακείο, μπορείς να ρωτήσεις εκεί για το πιο κατάλληλο σκεύασμα. Εγώ έπαιρνα της frezyderm, τώρα για πιο συστηματικά παίρνω της health aid 1 το πρωί για συντήρηση. 

Πάντως για πληθώρα καλών βακτηρίων μπορείς να τρως τουρσί που καλό είναι να φτιάχνεις μόνη σου, επίσης το miso είναι πλούσιο σε καλά βακτήρια, γενικά τα προϊόντα ζύμωσης βοηθούν πολύ σε αυτό. 

Γιαούρτια και κεφιρ βοηθούν καθόλου? Το Misο τι είναι? 

5 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Μακάρι ρε κοριτσι! γιατί οι περισσότερες που έχω κάνει ήταν βιοχημικές με μικρές χοριακες!το μόνο που με κάνει αισιόδοξη είναι το αίμα της εμφύτευσης!πρώτη φορά το είδα!εσύ σε τι φάση είσαι?

Σου εύχομαι ολόψυχα μια ωραιότατη τριψηφια χοριακη!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...