Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Chris_V είπε:

Πω πω κορίτσια…

Να σκάσω ειμαι…

Εκανα ορμονολογικές μετά τη βιοχημική και τη διεγερση και η FSH στο θεό…

Απο 8.5 που ήταν 27…

Και η Ε2 από 70 που ήταν τώρα 15

Εχω τρομάξει…θα επανέλθει ποτε το σώμα μου ή πάει…;;;;:(

Καλε μην ανησυχείς, δεν αλλάζουν αυτές οι τιμές τόσο από τον ένα μήνα στον άλλο. Κάτσε λίγο να ηρεμήσει το σώμα σου και να σου έρθει κανονικά περίοδος και θα ξαναδείς καλές τιμές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Chris_V είπε:

Πω πω κορίτσια…

Να σκάσω ειμαι…

Εκανα ορμονολογικές μετά τη βιοχημική και τη διεγερση και η FSH στο θεό…

Απο 8.5 που ήταν 27…

Και η Ε2 από 70 που ήταν τώρα 15

Εχω τρομάξει…θα επανέλθει ποτε το σώμα μου ή πάει…;;;;:(

Αχ κορίτσι μου εγώ πέρσι μετά την αποξεση που έκανα μετά από παλλινδρομη κυηση απορρυθμιστηκε τελείως ο θυρεοειδής μου (έχω χασιμοτο)!Από εκεί που έπαιρνα για χρόνια το χάπι μου Τ4 των 50 τοτε χρειάστηκε να παίρνω το Τ4 των 125 γιατί η TSH μου έπεσε απότομα σε 0,03 και μετά εκτοξεύτηκε στο 83 με όρια από 0,3 έως 4!!Η αλήθεια ειναι ότι μου πήρε συνολικά περίπου ένα επτάμηνο για να την ρυθμίσω αλλά στο τέλος ρυθμίστηκε!!!Απλά τώρα που είμαι και έγκυος παίρνω πολύ μεγάλη δόση Τ4!!

Να ξέρεις το σώμα σου θέλει χρόνο για να επουλωθει!!Και εννοείται ότι θα επανέλθει εν καιρώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλε μην ανησυχείς, δεν αλλάζουν αυτές οι τιμές τόσο από τον ένα μήνα στον άλλο. Κάτσε λίγο να ηρεμήσει το σώμα σου και να σου έρθει κανονικά περίοδος και θα ξαναδείς καλές τιμές!

Μωρέ υποτίθεται μου ήρθε αυτόν τον μήνα…το εχω που το εχω με το κλάμα…από την ώρα που το ειδα κλαίω…10/6 τελείωσε η βιοχημική (σταμάτησα τα χάπια δλδ) 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.. 

Πανε 19 μέρες από την αποξεση  και ακόμα έχω αιματακι (καφέ).. Είχε καμία τόσες μερες; 

Είχα κ γώ τόσες μέρες κάπου στο ενδιάμεσο σταμάτησε για 2-3 κ μετά πάλι απο την αρχή εκεί 22-25 σταμάτησε , στις 40 ήρθε περίοδος 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Giouli36 είπε:

Αχ κορίτσι μου εγώ πέρσι μετά την αποξεση που έκανα μετά από παλλινδρομη κυηση απορρυθμιστηκε τελείως ο θυρεοειδής μου (έχω χασιμοτο)!Από εκεί που έπαιρνα για χρόνια το χάπι μου Τ4 των 50 τοτε χρειάστηκε να παίρνω το Τ4 των 125 γιατί η TSH μου έπεσε απότομα σε 0,03 και μετά εκτοξεύτηκε στο 83 με όρια από 0,3 έως 4!!Η αλήθεια ειναι ότι μου πήρε συνολικά περίπου ένα επτάμηνο για να την ρυθμίσω αλλά στο τέλος ρυθμίστηκε!!!Απλά τώρα που είμαι και έγκυος παίρνω πολύ μεγάλη δόση Τ4!!

Να ξέρεις το σώμα σου θέλει χρόνο για να επουλωθει!!Και εννοείται ότι θα επανέλθει εν καιρώ!!

Σε έλεγχο ρουτίνας το βρήκες ή μετά την παλινδρόμηση πήγαινες κάθε μήνα για ορμόνες;


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Chris_V είπε:

Μωρέ υποτίθεται μου ήρθε αυτόν τον μήνα…το εχω που το εχω με το κλάμα…από την ώρα που το ειδα κλαίω…10/6 τελείωσε η βιοχημική (σταμάτησα τα χάπια δλδ) 

 

Σε καταλαβαίνω, εγώ fsh έχω ενάμιση χρόνο να μετρήσω και έχω ξεκαθαρίσει στον γιατρό ότι δεν πρόκειται να ξανά μετρήσω μέχρι να μείνω έγκυος. Μας αγχώνουν αυτές οι εξετάσεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Σποράκι είπε:

Σε καταλαβαίνω, εγώ fsh έχω ενάμιση χρόνο να μετρήσω και έχω ξεκαθαρίσει στον γιατρό ότι δεν πρόκειται να ξανά μετρήσω μέχρι να μείνω έγκυος. Μας αγχώνουν αυτές οι εξετάσεις!

Δεν θα μέτραγα, για την επιτροπή τις θέλω να πάρω φάρμακα μην πληρώνω άδικα.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Chris_V είπε:

Δεν θα μέτραγα, για την επιτροπή τις θέλω να πάρω φάρμακα μην πληρώνω άδικα.

 

Σε ποια μέρα τ κύκλου ήσουν ; Εμενα μετά την παλλινδρομη 9η εβδομάδα

ενώ πριν είχα fsh 8 πήγε 10 και έκανα 3 ωοληψιες κ δεν πήγαν καθόλου καλά 

τωρε θα κάνω ένα διάλειμμα κ βλέπουμε

θελει χρόνο το σώμα να επανέλθει μην απογοητεύεσαι  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Ele@n είπε:

Σε έλεγχο ρουτίνας το βρήκες ή μετά την παλινδρόμηση πήγαινες κάθε μήνα για ορμόνες;

Μου είχε πει η ενδοκρινολογος μου ότι μετά την αποξεση θα τσεκάρεις τον θυροειδη σου!!Οποτε μετά από 2 μήνες έκανα έλεγχο μου βγήκε πολύ χαμηλός και μου είπε επανελεγχο σε 1,5 μήνα βγήκε στο Θεό και από τότε τακτικό ανά 1,5 με 2 μήνες έλεγχο μέχρι να σταθεροποιηθει με την κατάλληλη αγωγή!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , silvy22 είπε:

Σε ποια μέρα τ κύκλου ήσουν ; Εμενα μετά την παλλινδρομη 9η εβδομάδα

ενώ πριν είχα fsh 8 πήγε 10 και έκανα 3 ωοληψιες κ δεν πήγαν καθόλου καλά 

τωρε θα κάνω ένα διάλειμμα κ βλέπουμε

θελει χρόνο το σώμα να επανέλθει μην απογοητεύεσαι  

Κανονικά την 3η ημέρα ήταν.

Και εγώ τώρα με βλέπω για διάλειμμα μέχρι τον Οκτώβριο και βλέπουμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

4 hours ago, Kate92 said:

Δεν είναι περιοδου. Πιο πολύ σα να έχω αέρα ψηλά πάνω από τον αφαλό έως το στομάχι είναι. Σα να έκανα κοιλιακούς κ πονάω εκεί. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Είχα αρχίσει να φοβάμαι μήπως χαραμίσω τα εμβρυακια μου. με συγχωρείς που δε θυμάμαι, αλλά τελικά η δική σου μεταφορά πώς πήγε?

Είναι φυσιολογικός αυτός ο πόνος, θα περάσει σε 1-2 μέρες, μην ανησυχείς καθόλου. Εγώ την 1η φορά είχα πάει σε γαστρεντερολόγο γιατί νόμιζα ότι έχω κάποιο πρόβλημα 

3 hours ago, Ele@n said:

Για τι επίπεδο πόνου μιλάμε;;;

Και πώς ήταν ο πόνος;;;;

Τώρα θα ρωτήσω κι εσένα; Πώς είναι ο πόνος που νιώθεις;

Αν εννοείς για τα 150€, αβάστακτος :lol:

Για την ωοληψία είναι σαν χτύπημα, όχι τόσο τσίμπημα. Είναι σαν να σου δίνουν μία μικρή μπουνιά μέσα σου και πονάς για 3-4" στο κάθε ωάριο (όση ώρα κάνει να τα παρακεντήσει). Μετά έχεις και για λίγο πόνους περιόδου αλλά σε 5' σύνολο έχεις ντυθεί και έχεις φύγει. Καμία σχέση με την μέθη που θες πόση ώρα να συνέλθεις.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Κορίτσια πως είστε!ιχχχ άστα εγώ έχω αγωνία πως θα είναι το αποτέλεσμα αύριο!!!άμαν τι τραβάμε έλεος 

Θα ειναι τέλειο το αποτέλεσμα σου, όπως ηταν... Μην αγχώνεσαι καθολου. Θα γίνεις μανουλα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Για τι επίπεδο πόνου μιλάμε;;;

Και πώς ήταν ο πόνος;;;;

Τώρα θα ρωτήσω κι εσένα; Πώς είναι ο πόνος που νιώθεις;

Αν εχεις κανει Νικα ή οποιαδήποτε βιοψία ξυπνητη η ωοληψια πονάει πολυ λιγότερο. Με μια μικρή επιφύλαξη γιατι εμενα η μια ωοθηκη ειναι κρυμμένη πίσω απο την μήτρα και εκεί πονάει καπως περισσότερο. Ευτυχως ειναι η χειρουργημενη μου που βγαζει με το ζόρι ενα ωάριο.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...