Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Ele@n είπε:

Την επιλογή για ετ ενός ή περισσοτέρων εμβρύων ποιος την καθορίζει; Δηλαδή αν είσαι άνω των 40 και έχεις ξαναδοκιμάσει και δεν πετύχει με ένα καταλαβαίνω ότι δοκιμάζεις μετά με δύο. Υπάρχει κάτι που βλέπουν πριν και αποφασίζουν πόσα θα μεταφερθούν;

Εμεις που το ρωτησαμε αυτο κατα καποιο τροπο στο γιατρο, δεν εδωσε καποια απαντηση που να αφορα σε κλινικους παράγοντες η προϋποθέσεις. Ισως γιατι δεν μας αφορουσαν, δεν ξερω αν υπάρχει κατι αλλο στη γυναικα που να το καθοριζει, εαν δεν εχεις καποιο προβλημα δεν νομιζω. Εμενα ο γιατρος που παω εχει την ιδια αποψη με εμενα, να μην βαλω 2 για αρχη ας πουμε, λογω του οτι ειναι πιο δυσκολες οι κυησεις κ για να αποφυγω κ τον κίνδυνο πρόωρου τοκετού κ ολα αυτα τα αγχωτικα. Επισης εγω ειμαι μικροσωμη δεν νομιζω να το άντεχα αυτο γενικα.. Αλλα στο τελος μας ειπε η επιλογη βεβαια ειναι δικη μας. Δεν νομιζω αν ήμουν σε μεγαλυτερη ηλικια κ ειχα ξαναπροσπαθησει να μου απαντούσε το ιδιο... Δεν ξερω αν σε βοηθησα... 

6 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! Μόλις είχα νέα. Από τα 9ωαρια ήταν ώριμα τα 5. Τα 4 γονιμοποιηθηκαν πάρα πολύ καλά, το 5ο έτσι κι έτσι αλλά θα περιμένουμε να δούμε αν θα προχωρήσει κι αυτό. Η εμβρυολογος μου είπε ότι εινια καλύτερα να προχωρήσουμε με 3ης μέρας σε αυτή τη φάση. Υποθέτω για να μη ρισκάρουμε να τα χάσουμε. Οπότε την τρίτη πάω για εμβρυομεταφορα 2 εμβρύων 3ων ημερών και τα υπόλοιπα θα δούμε αν θα τα καταψυξουμε 3ης μέρας ή αν θα τα αφήσουμε για 5ης. Μια απογοήτευση αισθάνομαι...ξέρω ότι δεν πρέπει..

Μην στεναχωριεσαι... Πας για εμβρυομεταφορα! αυτό να σκεφτεσαι πρεπει να εχεις καλη ψυχολογία, αλλα κ αυτο απο μονο του ειναι τέλειο! Εγω παλευω καιρο τωρα μπας κ φτασω σε αυτο το σημειο! Χαχαχα

Επισης εισαι πολυ μικρη να σκεφτεσαι θετικα! Καλη επιτυχια για την Τρίτη! Να σε ρωτήσω μιας κ ειμαστε μ εναν χρόνο διαφορά, απο περιέργεια. Τι δοση κ ποιο φαρμακο πήρες??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 22 λεπτά , Maria.28 είπε:

Εμεις που το ρωτησαμε αυτο κατα καποιο τροπο στο γιατρο, δεν εδωσε καποια απαντηση που να αφορα σε κλινικους παράγοντες η προϋποθέσεις. Ισως γιατι δεν μας αφορουσαν, δεν ξερω αν υπάρχει κατι αλλο στη γυναικα που να το καθοριζει, εαν δεν εχεις καποιο προβλημα δεν νομιζω. Εμενα ο γιατρος που παω εχει την ιδια αποψη με εμενα, να μην βαλω 2 για αρχη ας πουμε, λογω του οτι ειναι πιο δυσκολες οι κυησεις κ για να αποφυγω κ τον κίνδυνο πρόωρου τοκετού κ ολα αυτα τα αγχωτικα. Επισης εγω ειμαι μικροσωμη δεν νομιζω να το άντεχα αυτο γενικα.. Αλλα στο τελος μας ειπε η επιλογη βεβαια ειναι δικη μας. Δεν νομιζω αν ήμουν σε μεγαλυτερη ηλικια κ ειχα ξαναπροσπαθησει να μου απαντούσε το ιδιο... Δεν ξερω αν σε βοηθησα... 

Μην στεναχωριεσαι... Πας για εμβρυομεταφορα! αυτό να σκεφτεσαι πρεπει να εχεις καλη ψυχολογία, αλλα κ αυτο απο μονο του ειναι τέλειο! Εγω παλευω καιρο τωρα μπας κ φτασω σε αυτο το σημειο! Χαχαχα

Επισης εισαι πολυ μικρη να σκεφτεσαι θετικα! Καλη επιτυχια για την Τρίτη! Να σε ρωτήσω μιας κ ειμαστε μ εναν χρόνο διαφορά, απο περιέργεια. Τι δοση κ ποιο φαρμακο πήρες??? 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πήρα gonal 200μοναδες. Με τόσες άρχισα και επειδή ανέβαινε πολύ γρήγορα η οιστραδιόλη μου, μου τις μειωσε σε 150. Έκανα και ανταγωνιστη cetrotide.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Kate92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Πήρα gonal 200μοναδες. Με τόσες άρχισα και επειδή ανέβαινε πολύ γρήγορα η οιστραδιόλη μου, μου τις μειωσε σε 150. Έκανα και ανταγωνιστη cetrotide.  

Μαλιστα... Εμενα μου ειπε να ξεκινησω με 250 κ φοβαμαι αλλα τι να κανω... Προσπαθω να σκεφτομαι οτι ειναι δουλεια του γιατρου μην παθω τιποτα κ οτι ξερει...Τελοσπαντων, εσυ μην σκας καθολου! Κανε την πρωτη προσπαθεια σου κ περιμενε να δεις πως θα παει! Μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο, καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Maria.28 είπε:

Μαλιστα... Εμενα μου ειπε να ξεκινησω με 250 κ φοβαμαι αλλα τι να κανω... Προσπαθω να σκεφτομαι οτι ειναι δουλεια του γιατρου μην παθω τιποτα κ οτι ξερει...Τελοσπαντων, εσυ μην σκας καθολου! Κανε την πρωτη προσπαθεια σου κ περιμενε να δεις πως θα παει! Μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο, καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

Ευχαριστώ πολύ Μαράκι!! Τι αμη έχεις?

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2022 at 9:13 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Την κυρια Ζερβακακου δεν την γνωρίζω,εγώ πήγα κατευθείαν στον Θ. Σταυρ@κη. Είναι πολύ φιλικός και ειλικρινής, μόνο αυτός με εξεταζε και όχι κάποιος βοηθός του και είχαμε πολύ συχνή επικοινωνία,ποτέ δεν με παρέπεμψε σε κάποια μαία η σε κάποιον άλλο. Σε λίγες μέρες μπαίνω στον έκτο μήνα και είμαι πολύ χαρούμενη ❤️  Σ'ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου για τα λόγια σου,εύχομαι και σε σένα να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα και να έχεις μια γλυκιά εγκυμοσύνη ❤️❤️❤️

 

Mε το καλό κορίτσι μου! Μακάρι ! Πήγα τελικά και γω στην γιατρό, καλή η ζερβακάκου , μου έβαλε ένα σκασμό εξετάσεις , το πήρε πραγματικά στα σοβαρά και μου αρέσει πολύ η ηρεμία της και σιγουριά της, και μένα εκείνη με εξέτασε στο ιατρείο! Οι εξετάσεις γενικά είναι γενετικές όχι μόνο έλεγχος ορμονών κτλ  και περιμένω να δω τα αποτελέσματα. Η ψυχολογία σίγουρα είναι καλύτερη να σου πω την αλήθεια ..! :-o <3 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Maria.28 είπε:

Μαλιστα... Εμενα μου ειπε να ξεκινησω με 250 κ φοβαμαι αλλα τι να κανω... Προσπαθω να σκεφτομαι οτι ειναι δουλεια του γιατρου μην παθω τιποτα κ οτι ξερει...Τελοσπαντων, εσυ μην σκας καθολου! Κανε την πρωτη προσπαθεια σου κ περιμενε να δεις πως θα παει! Μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο, καλη επιτυχια κοριτσι μου! 

Μην αγχώνεσαι δεν κάνει καλό!όλα καλά.θα πάνε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Ευχαριστώ πολύ Μαράκι!! Τι αμη έχεις?

2,18 βγηκε η Αμη που ειχα κανει. Γι αυτο μου ειπε ο γιατρος θα ξεκινησω μ αυτη τη δοση, κατ αλλα ομως η κλινικη μου εικονα ειναι καλη, την τελευταια φορα πριν την ωορηξια φανηκαν 10 απο τη μια κ 8 απο την αλλη ωοθήκη, τι να πω δεν ξερω... 

2 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Μην αγχώνεσαι δεν κάνει καλό!όλα καλά.θα πάνε!

Σιγουρα δεν κανει καλο, το προσπαθω!!! Μακαρι να πανε ολα καλα για ολες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, SaSaPer87 είπε:

Mε το καλό κορίτσι μου! Μακάρι ! Πήγα τελικά και γω στην γιατρό, καλή η ζερβακάκου , μου έβαλε ένα σκασμό εξετάσεις , το πήρε πραγματικά στα σοβαρά και μου αρέσει πολύ η ηρεμία της και σιγουριά της, και μένα εκείνη με εξέτασε στο ιατρείο! Οι εξετάσεις γενικά είναι γενετικές όχι μόνο έλεγχος ορμονών κτλ  και περιμένω να δω τα αποτελέσματα. Η ψυχολογία σίγουρα είναι καλύτερη να σου πω την αλήθεια ..! :-o <3 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου,αλλά και από την κλινική σε σύνολο. Να σου πω την αλήθεια,πίστευα πως θα τραβήξει πολύ η ιστορία με την εξωσωματική,διότι ταλαιπωρήθηκα πολύ στη ζωή μου με τα γυναικολογικα. Ευτυχώς έπεσα έξω και μέσα σε περίπου 6 μήνες έμεινα έγκυος ❤️ Θυμάμαι το ποσο είχα απογοητευτεί όταν έμαθα ότι έχω κλειστές σάλπιγγες καθως και στην πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορα και μετά τη χαρά που πήρα όταν με πήρε τηλ ο Θ. Σταυράκης και μου είπε ότι είμαι έγκυος . Σου εύχομαι να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα και να χαρείς την φουσκωμενη κοιλίτσα ❤️❤️❤️

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Προσωπικά έμεινα πολύ ευχαριστημένη από τον γιατρό μου,αλλά και από την κλινική σε σύνολο. Να σου πω την αλήθεια,πίστευα πως θα τραβήξει πολύ η ιστορία με την εξωσωματική,διότι ταλαιπωρήθηκα πολύ στη ζωή μου με τα γυναικολογικα. Ευτυχώς έπεσα έξω και μέσα σε περίπου 6 μήνες έμεινα έγκυος ❤️ Θυμάμαι το ποσο είχα απογοητευτεί όταν έμαθα ότι έχω κλειστές σάλπιγγες καθως και στην πρώτη αποτυχημένη εμβρυομεταφορα και μετά τη χαρά που πήρα όταν με πήρε τηλ ο Θ. Σταυράκης και μου είπε ότι είμαι έγκυος . Σου εύχομαι να μείνεις έγκυος πολύ σύντομα και να χαρείς την φουσκωμενη κοιλίτσα ❤️❤️❤️

 

 

Καλημέρα κορίτσια! Οι γιατροί στους οποίους αναφέρεστε είναι στη Θεσσαλονίκη? Σε ποιο κέντρο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Sila80 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!

Ειμαι στην 7η μερα εμβρυομεταφορας κι εχω τρελή συχνοουρία , μπορεί να είναι απο τα φάρμακα;;

Καλημέρα! 

κι εγω ειχα συχνοουρια οταν έκανα ετ. Σηκωνομουν 4 φορες μεσα στο βραδυ.Τα φάρμακα αυξάνουν κατα πολύ τις ορμόνες και αυτο προκαλεί συχνοουρια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Ζαργαναρα είπε:

Ναι εκεί πάω !αφού πρώτα με τον πρώτο άνδρα μου είχαμε πάει σε ένα ιδιωτικό μ@@@@κα για χρόνια και δεν θυμάμαι πόσες έκανα.τωρα με τον δεύτερο άνδρα είμαι στο Έλενας ναι είναι πολύ καλό σε σύγκριση με το ιδιωτικό που πήγαινα.η πρώτη ήταν βιοχημική.μετα καταψηξη μηδέν και τώρα είναι η δεύτερη από διέγερση βγήκε 694,12 και τώρα την τρίτη θα κάνω επαναληπτική.και ήταν και ένα από τα τοπ ονόματα ο πρώτος που πήγαινα 

Είδες τελικά που και τα δημόσια νοσοκομεία είναι καλα. Δεν το περίμενα. Μπράβο κορίτσι μου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Kate92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Οι γιατροί στους οποίους αναφέρεστε είναι στη Θεσσαλονίκη? Σε ποιο κέντρο?

Καλημέρα και σε σένα! Ναι στη Θεσσαλονίκη είμαστε εμείς,στο fertilia by Genesis,είναι η καινούρια μονάδα εξωσωματικής του Γενεσις

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Kallo είπε:

Είδες τελικά που και τα δημόσια νοσοκομεία είναι καλα. Δεν το περίμενα. Μπράβο κορίτσι μου 

Καλημέρα ένα θα σου πω!όταν πήγα στο Έλενα και είδε ο γιατρός εκεί ότι επερνα 5000 gonal τη φορά φρυκαρε!μου είπε κοπέλα μου τι σου έκαναν είναι σαν να τα εσκαγαν τα ωάρια.στο Έλενα πήρα σχεδόν 900 τη φορά και είχα σαν ποσότητα ωοθηλακια όσα και εκεί στο μ@@@κα!και μου βγήκαν 7 και έγιναν γερά και προχώρησαν τα 5.στον άλλο ούτε που θυμάμαι πόσες είχα κάνει!τώρα εδώ είναι η 2 διέγερση.εκανα μια Πέρση βγήκε βιοχημική.τωρα το Μάιο καταψηξη μηδέν και τώρα διέγερση που βγήκε θετική και θα δουμε αύριο την εξέλιξη 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Ζαργαναρα είπε:

Καλημέρα ένα θα σου πω!όταν πήγα στο Έλενα και είδε ο γιατρός εκεί ότι επερνα 5000 gonal τη φορά φρυκαρε!μου είπε κοπέλα μου τι σου έκαναν είναι σαν να τα εσκαγαν τα ωάρια.στο Έλενα πήρα σχεδόν 900 τη φορά και είχα σαν ποσότητα ωοθηλακια όσα και εκεί στο μ@@@κα!και μου βγήκαν 7 και έγιναν γερά και προχώρησαν τα 5.στον άλλο ούτε που θυμάμαι πόσες είχα κάνει!τώρα εδώ είναι η 2 διέγερση.εκανα μια Πέρση βγήκε βιοχημική.τωρα το Μάιο καταψηξη μηδέν και τώρα διέγερση που βγήκε θετική και θα δουμε αύριο την εξέλιξη 

Καλημέρα. Σίγουρα θα ετυχες και σε καλό γιατρό στο Ελενας. Θα μπορούσες να μας πεις το όνομα του να τον έχουμε υπόψιν μας. Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου. Θα έχεις διπλασιασμό σίγουρα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...