Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, winspert είπε:

Πως σας φαίνεται για 9η μέρα του κυκλου Ε2 189,3; Εχω πάρει σερπαφαρ...Σε αντιστοιχη μέρα προηγούμενου κυκλου ειχα 68.... Να χαρω πως εχουν μεγαλωσει περισσότερα του ενός;;;; Θα κανω υπερηχο λιγο αργότερα....

εμενα μ φαινεται πολυ καλη τυπου 4-5 γιατι τα σερπαφαρ αν ειναι σαν τα φεμαρα ειναι αντιοιστρογονα.. καλη επιτυχια
σε μενα με τα φεμαρα 15η μερα -ωοληψια εγινε 17η, ηταν η Ε2 150 κ ειχαμε δυο
ποτε κανεις συνηθως ωορηξια?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 36 λεπτά , Σποράκι είπε:

Σκληρό δεν λες τίποτα. Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, ψηλά το κεφάλι και πάμε παρακάτω!

Δυσκολος ο δρόμος! Και είναι για τους δυνατους...  Γι αυτό ψηλά το κεφάλι κ προχωράμε όπως είπες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , silvy22 είπε:

εμενα μ φαινεται πολυ καλη τυπου 4-5 γιατι τα σερπαφαρ αν ειναι σαν τα φεμαρα ειναι αντιοιστρογονα.. καλη επιτυχια
σε μενα με τα φεμαρα 15η μερα -ωοληψια εγινε 17η, ηταν η Ε2 150 κ ειχαμε δυο
ποτε κανεις συνηθως ωορηξια?

Τελικα φαίνονται δυο δεξια πιο μεγαλα,ενα πιο μικρό και αλλα δυο αριστερά πιο μικρά... Μαλλον θα προχωρήσουν τα δυο...Συνηθως ωοληψια κανουμε προς 15η μερα...Θα ξαναπαω την Τετάρτη και βλέπουμε...Μακαρι να προχωρήσουν περισσότερα...Σε ευχαριστω πολυ!!!

  • Μου αρέσει 7

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα ωοληψια το Σάββατο και αύριο είναι να παω για εμβρυομεταφορα. Έχω ακόμα όμως πόνο. Όχι στις ωοθήκες χαμηλά, αλλά ψηλά προς έντερο και στομάχι. Ρώτησα τον εξωσωματικο μήπως δεν πρέπει να κάνω εμβρυομεταφορα, αλλά μου είπε πως δεν υπάρχει θέμα. Να ανησυχήσω? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Kate92 είπε:

Κορίτσια έκανα ωοληψια το Σάββατο και αύριο είναι να παω για εμβρυομεταφορα. Έχω ακόμα όμως πόνο. Όχι στις ωοθήκες χαμηλά, αλλά ψηλά προς έντερο και στομάχι. Ρώτησα τον εξωσωματικο μήπως δεν πρέπει να κάνω εμβρυομεταφορα, αλλά μου είπε πως δεν υπάρχει θέμα. Να ανησυχήσω? 

Καλησπερα κριτσι μου.

Και εγω ετσι σαν εσενα ακριβως ημουν, Σαββατο ωοληψια με μεταφορα Τριτη και ειχα πονους, Μου ειπε οτι αν δεν μοιαζουν με περιοδου να μην ανησυχω, ειναι προφανως απο την περιοχη που πρηστηκε και ξεπρηζεται σιγα σιγα.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , μάφιν είπε:

Καλησπερα κορίτσια, έκανα ωοληψια το πρωί και δεν πήραμε τίποτα. Έχω ένα 37.2  και νιωθω φοβερη κούραση, φυσιολογικό λέτε είναι Ε;

Εγώ όταν είχα ακριβώς τα ίδια συμπτώματα ήμουν θετική. Περίεργο να νιώθεις έτσι για ένα ωοθυλάκιο, από την άλλη όμως όλα συμβαίνουν. Κάνε λίγο υπομονή και αν συνεχιστεί και αύριο μιλά με τον γιατρό σου!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Chris_V είπε:

Καλησπερα κριτσι μου.

Και εγω ετσι σαν εσενα ακριβως ημουν, Σαββατο ωοληψια με μεταφορα Τριτη και ειχα πονους, Μου ειπε οτι αν δεν μοιαζουν με περιοδου να μην ανησυχω, ειναι προφανως απο την περιοχη που πρηστηκε και ξεπρηζεται σιγα σιγα.

 

Δεν είναι περιοδου. Πιο πολύ σα να έχω αέρα ψηλά πάνω από τον αφαλό έως το στομάχι είναι. Σα να έκανα κοιλιακούς κ πονάω εκεί. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Είχα αρχίσει να φοβάμαι μήπως χαραμίσω τα εμβρυακια μου. με συγχωρείς που δε θυμάμαι, αλλά τελικά η δική σου μεταφορά πώς πήγε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι στον έκτο μήνα εγκυμοσύνης και ακόμα κανω εμετούς, έχω καούρες και μου βρωμάνε πολλά φαγητά. Έχει κάποια τα οποία δεν μπορώ ούτε να τα βλέπω,όπως πχ τόνος η κρέατα. Στην αρχή μου έλεγαν ότι οι στομαχικες διαταραχές θα σταματήσουν στον τρίτο μήνα,μετά μου είπαν στον τέταρτο και πλέον μπήκα στον έκτο και ακομα υποφέρω. Αυτό που με αγχωνει,ειναι εκτός από το φαγητό,βγάζω και όλα τα συμπληρώματα που παίρνω (μαγνήσιο, ασβεστιο,σίδηρος και Ω3). Το καλο είναι ότι δεν κινδυνεύω με υπερεμεση όπως κινδυνεψα μέχρι τον τέταρτο,διότι πλέον δεν κάνω 15 εμετούς τη μέρα,αλλά περίπου πέντε.Είχε καμία από εσας τέτοια θέματα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έτσι μέχρι να γεννήσω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Πέφτουμε, σηκωνόμαστε κ συνεχίζουμε... Κ εγώ νόμιζα ότι είσαι Παρασκευή εσύ. Αντε με το καλό την Πέμπτη να έχεις μια τριψήφια χοριακη!!!!!! Λίγο σου έμεινε. 

Αχ κορίτσι μου δεν είμαι πολυ θετική δεν ξέρω γιατί.... Τεσπα θα δείξει.... Δεν πεφτουμε παντως προχωράμε πιο δυνατά και όλα θα πσνε καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Kate92 είπε:

Δεν είναι περιοδου. Πιο πολύ σα να έχω αέρα ψηλά πάνω από τον αφαλό έως το στομάχι είναι. Σα να έκανα κοιλιακούς κ πονάω εκεί. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Είχα αρχίσει να φοβάμαι μήπως χαραμίσω τα εμβρυακια μου. με συγχωρείς που δε θυμάμαι, αλλά τελικά η δική σου μεταφορά πώς πήγε?

Το ίδιο σύμπτωμα είχα από το πρήξιμο, σαν με καίει το στομάχι ψηλά και κάτω από το θώρακα. Καμία φορά με την εμβρυομεταφορα αυτά τα συμπτώματα μπορεί να γίνουν πιο έντονα. Αλλά ο γιατρός σου θα ξέρει.

Εγώ είμαι 6μερες μετά την ωοληψια με περίοδο...τι ταλαιπωρια κορίτσια?? Έχει φτάσει ο αιματοκρίτης μου 30.... Γιατί τόσο πεδεμα?? Και ο γιατρός δεν λέει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, είμαι στον έκτο μήνα εγκυμοσύνης και ακόμα κανω εμετούς, έχω καούρες και μου βρωμάνε πολλά φαγητά. Έχει κάποια τα οποία δεν μπορώ ούτε να τα βλέπω,όπως πχ τόνος η κρέατα. Στην αρχή μου έλεγαν ότι οι στομαχικες διαταραχές θα σταματήσουν στον τρίτο μήνα,μετά μου είπαν στον τέταρτο και πλέον μπήκα στον έκτο και ακομα υποφέρω. Αυτό που με αγχωνει,ειναι εκτός από το φαγητό,βγάζω και όλα τα συμπληρώματα που παίρνω (μαγνήσιο, ασβεστιο,σίδηρος και Ω3). Το καλο είναι ότι δεν κινδυνεύω με υπερεμεση όπως κινδυνεψα μέχρι τον τέταρτο,διότι πλέον δεν κάνω 15 εμετούς τη μέρα,αλλά περίπου πέντε.Είχε καμία από εσας τέτοια θέματα σε προχωρημένη εγκυμοσύνη? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έτσι μέχρι να γεννήσω?

Κορίτσι μου εγώ έχω μόνο ανακατωσουρες και είμαι στον 6ο!!Αλλά η αφεντικίνα μου που έχει κάνει 4 παιδια  είχε και στα 4 εμετούς!!!Και δε θυμάμαι αν ήταν στα αγόρια ή στα κορίτσια, νομίζω στα αγορια είχε μέχρι και που γέννησε, ενω στα κορίτσια μέχρι τον 7ο!!Εγω θα σου πω κουράγιο και σε μένα έτσι έλεγαν για τον τρίτο τέταρτο μήνα όσον αφορά τις ναυτιες, αλλά υπάρχουν και πιο σπάνιες περιπτώσεις!!!Αν ο γιατρός σου σου έχει πει ότι είσαι καλά και δεν έχει κανένα πρόβλημα το μωρό θα κάνεις υπομονή!!Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Μετά από ετ 2 βλαστοκυστεων 4ΑΑ με προεμφυτευτικο, σήμερα πηρα χοριακη 2. Είχα αρνητικά τεστ τις 2 προηγουμενες μέρες οπότε το περιμενα. Πραγματικά πολυ σκληρό το αρνητικό μετά από εξωσωματική. Καπνιστρια κ εγώ. Το ειχα ελαττώσει το τελευταίο 6μηνο αρκετά κ στις διαδικασίες ωοληψιας κ ετ το έκοβα μαχαίρι. Τελικά δεν έπαιξε ρόλο αυτό. Τουλάχιστον τώρα θα καπνίσω... 

Είναι πολύ σκληρό κορίτσι μου...Καμία φορά σκέφτομαι γιατί να είναι τοσο δύσκολα κάποια πράγματα που για άλλους είναι αυτονόητα κ χωρίς καμία προσπάθεια...κ δεν το λέω με ζήλεια ...ίχνος δεν έχω ζήλειας ..με απογοήτευση το λέω ..για όλες μας ...πόσο κρίμα τόσα κορίτσια εδώ μέσα να το θέλουμε τόσο πολύ να κάνουμε τα πάντα κ στο τέλος πάλι κλάμα κ στεναχώρια...εγώ με τα την βιοχημική που είχα την προηγούμενη εβδομαδα η ψυχολογία μου είναι χάλια...δεν κλαίω πια αλλά ούτε γελάω...σαν να έπεσα σε κατάθλιψη...ούτε ότι μπορούμε να ξανα προσπαθησουμε από αυτό το μήνα δεν μου φτιάχνει την διάθεση...Δεν το δείχνω κ στον άντρα μου γιατί κ αυτός επηρεάστηκε πάρα πολύ κ ότι πρέπει να κάνω την χαρούμενη κ ότι δεν έγινε κ τίποτα για να μην το κάνω κ αυτό χειρότερα με καταβάλει κ άλλο...Αχχχχ ρε κορίτσια πως θα ήθελα μια μέρα να μπω εδώ μέσα κ να δω από όλες θετικά τεστ...τεράστιες χοριακες ...μόνο χαμόγελα κ φυσικά τέλειες κ τελειωμηνες εγκυμοσύνες...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Αγάπ είπε:

Το ίδιο σύμπτωμα είχα από το πρήξιμο, σαν με καίει το στομάχι ψηλά και κάτω από το θώρακα. Καμία φορά με την εμβρυομεταφορα αυτά τα συμπτώματα μπορεί να γίνουν πιο έντονα. Αλλά ο γιατρός σου θα ξέρει.

Εγώ είμαι 6μερες μετά την ωοληψια με περίοδο...τι ταλαιπωρια κορίτσια?? Έχει φτάσει ο αιματοκρίτης μου 30.... Γιατί τόσο πεδεμα?? Και ο γιατρός δεν λέει τίποτα...

Αυτό δεν ισχύει για την περίπτωση υπερδιέγερσης? Δε νομίζω ότι ανήκω εκεί. Δεν πήραμε και τόσα πολλά ωαρια, βάρος δεν έχω πάρει, μόνο 200γραμμαρια. Δεν ξέρω τι να σκεφτώ. Δεν είναι ότι πονάω πολύ και δεν υποφέρεται, μόνο να χαραμίσω τα εμβρυακια δε θέλω. 

Αχ περαστικά σου κορίτσι μου. Να ξεκουράζεσαι και να τρως καλά. Εσύ δεν είσαι που είχες και πυρετό? Πώς είσαι απ' αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...