Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Συγχαρητήρια! Θετικότατη! Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Συγχαρητήρια! Θετικότατη! Καλούς διπλασιασμούς εύχομαι!

Σ ευχαριστώ παρα πολυ!!! Είναι καλη; η χαμηλη; Δευτέρα παω για επανάληψη! 

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Είναι πολύ καλή για 9η μέρα, Συγχαρητήρια!! 

Αλήθεια κοριτσι μου;;;; χίλια ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Μπραβο! Συγχαρητηρια!!:-) Σου ειπε ο γιατρος να πας στην 9η μερα? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Συγχαρητήρια! Είσαι εγκυούλα, καλούς διπλασιασμούς!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, SummerDream είπε:

@κοτοπουλάκι όπως τα λες είναι πολύ βασικό να έχεις καλό ενδοκρινολόγο, δώσε μας λίγο τα φώτα σου, ιδανικά που σου έχει πει να είναι η βιταμίνηD; Γιατί κι εμένα συνέχεια μου πέφτει και παίρνω την Deltius κι εχω επίσης σκαμπανεβάσματα στο θυρεοειδή χωρίς όμως να μου έχουν ορίσει κάποια παθολογία, αλλά όποτε παίρνω τις ορμόνες της προετοιμασίας είτε για διέγερση είτε για εμβρυομεταφορά κάτι παθαίνει και χρειάζομαι χάπι εκείνο το διάστημα και στην εγκυμοσύνη. Χαιρομαι που κατάφερες και τα έχεις όλα υπό έλεγχο κι ο γιατρός σου είναι τόσο προνοητικός κι ευχομαι έτσι να είναι όλη η εγκυμοσύνη σου ομαλή!!!

Ζήτησα κο εγω deltius απο τον ενδοκρινολογο και μουτο απέκλεισε γιατι ειναι υπερβολική η δόση και η d σε μεγάλες ποσότητες δημιουργεί τοξικότητα στον οργανισμό. Αντιθέτως μια δόση των 2.000 πχ καθημερινα κρατάει σε σταθερό βαθμό την d στον οργανισμό μας κι αυτο ειναι το ζητούμενο.

4 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Κορίτσια επίσης να πω ότι ο ενδοκρινολόγος χτες μου έκοψε το glucoplus που έπαιρνα χρόνια για τον προδιαβήτη, μου το είχε συστήσει διαβητολόγος πριν 3 χρόνια κ έπαιρνα 1 μετά το μεσημεριανό φαγητό. Ο ενδοκρινολόγος χτες μου είπε ότι μόλις τελειώσει το α τρίμηνο το κόβουμε το glucoplus γιατί μπορεί να δημιουργήσει θέματα στο έμβρυο. Το λέω σε περίπτωση που κάποια κοπέλα παίρνει μετφορμίνη για το ζάχαρο. Στο πρώτο τρίμηνο μου είπε δεν φαίνεται να επηρεάζει το παιδί, από το δεύτερο κ μετά όμως το αφαιρούμε οπωσδήποτε. Καλός γιατρός μου φάνηκε αν κ λίγο τσιμπημένος στην επίσκεψη. Ο γυναικολόγος μου τον σύστησε ως πολύ καλό ενδοκρινολόγο. Στη βασιλίσσης Σοφίας είναι το ιατρείο του αλλά πάει κ στο Μαρούσι.

Φαντάζομαι μιλάς για τον Σουβ; Ποσο παιρνει τωρα στην επισκεψη εγκυμοσύνης; Οι τιμές του αυξήθηκαν απο τότε που εγινε διευθυντής.

κι εμενα μου ειχε πει για κανέναν λόγω πλεον glouko στην εγκυμοσυνη. Ο λόγος ειναι τα μεταβολικά σύνδρομα αργότερα στα παιδια που θα γεννηθούν.

πρίν από 50 λεπτά , Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Συγχαρητήρια !!! Με το καλο οι διπλασιασμοι και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Christin88 είπε:

Μπραβο! Συγχαρητηρια!!:-) Σου ειπε ο γιατρος να πας στην 9η μερα? 

Ναι. 

πρίν από 46 λεπτά , Σποράκι είπε:

Συγχαρητήρια! Είσαι εγκυούλα, καλούς διπλασιασμούς!!!

Ευχαριστώ παρα πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Εγώ για όλα όλα...μαζί με τα φάρμακα...έδωσα 2800...από αυτά 1800 Ιασώ μαζί με την γιατρό μου...350 τα φάρμακα( εμείς τα πήραμε μόνη μας) και τα υπόλοιπα επειδή εγώ είχα πολύ έντονους πόνους της δύο τελευταίες μέρες μπήκα στο Ιασώ κ επειδή νοσηλεύτηκα 2 μέρες φύγαμε εκεί τα υπόλοιπα...κ που νοσηλεύτηκα δηλαδή τίποτα δεν μου βρήκαν όλα μια χαρά ήταν απλά είχα πόνους κ για προληπτικούς λόγους με κράτησαν...βασικά μου είπαν ότι με κράτησαν γιατί όταν μπήκα είχα αυξημένος παλμούς...κ προληπτικά έμεινα μέσα...με αυτά κ με εκείνα όμως 2800€...ααααα κ όταν τα βγάλουμε κ γίνει η γονιμοποίηση κ η εμβρυομεταφορα είναι άλλα 1500€....δηλαδή σύνολο θα πάει στο τέλος 4300€...αλλά μας έφυγαν στις δύο μέρες νοσηλείας πολλά....που σε ξενοδοχείο 5* αν είχα πάει 700€ δεν θα μου έπερναν για δύο βραδια...

Ναι το ξερω οτι η βραδιά στο Ιασω ειναι πολυ ακριβη αλλά σημασία εχει οτι εισαι καλα κ δεν επαθες τίποτα, κρατα το θετικο γιατι θα τρελαθουμε αν σκεφτομαστε πόσα δινουμε για ολα αυτα πραγματικά....Εγω αυτο το ποσό (3.500) που μου ειπε ο γιατρος για ολα συν Ιασω κτλπ ειναι για ολα διεγερση ωοληψια γονιμοποιηση καταψυξη. Απλα δεν διευκρίνησα αν ειναι κ για εμβρυομεταφορα... Που θα γινει σε αλλο μηνα, κ αν ειναι μεσα στην τιμή ποιο ειναι το κόστος χωριστά. Αλλα δεν πειραζει θα τα λυσουμε τον Σεπτέμβρη. Εσυ πότε θα κανεις την εμβρυομεταφορα??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Maria.28 είπε:

Ναι το ξερω οτι η βραδιά στο Ιασω ειναι πολυ ακριβη αλλά σημασία εχει οτι εισαι καλα κ δεν επαθες τίποτα, κρατα το θετικο γιατι θα τρελαθουμε αν σκεφτομαστε πόσα δινουμε για ολα αυτα πραγματικά....Εγω αυτο το ποσό (3.500) που μου ειπε ο γιατρος για ολα συν Ιασω κτλπ ειναι για ολα διεγερση ωοληψια γονιμοποιηση καταψυξη. Απλα δεν διευκρίνησα αν ειναι κ για εμβρυομεταφορα... Που θα γινει σε αλλο μηνα, κ αν ειναι μεσα στην τιμή ποιο ειναι το κόστος χωριστά. Αλλα δεν πειραζει θα τα λυσουμε τον Σεπτέμβρη. Εσυ πότε θα κανεις την εμβρυομεταφορα??? 

Εμείς λογικά από Οκτώβριο μιας κ την προηγούμενη εβδομάδα είχα μια βιοχημική από φυσιολογική σύλληψη...μας είπε από Οκτώβριο να μιλήσουμε...Καλά ναι έχεις δίκιο...αν σκεφτούμε τι δίνουμε θα το χάσουμε ...άστα...χαχαχα...Ας έρθει αυτό το μικρό κ χαλάλι του!!!

1 ώρα πρίν, Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Μπράβο κορίτσι μου..Καλούς διπλασιασμός...όντως μια χαρά είναι η τιμή για 9 μέρα....χίλια μπράβο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Συγχαρητηρια κοριτσι μ! Καλούς διπλασιασμούς! Για 9η μερα ειναι καλη :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Pagor είπε:

Εμείς λογικά από Οκτώβριο μιας κ την προηγούμενη εβδομάδα είχα μια βιοχημική από φυσιολογική σύλληψη...μας είπε από Οκτώβριο να μιλήσουμε...Καλά ναι έχεις δίκιο...αν σκεφτούμε τι δίνουμε θα το χάσουμε ...άστα...χαχαχα...Ας έρθει αυτό το μικρό κ χαλάλι του!!!

Μπράβο κορίτσι μου..Καλούς διπλασιασμός...όντως μια χαρά είναι η τιμή για 9 μέρα....χίλια μπράβο!!!

Χίλια ευχαριστωωωωωω!!!! Μακαρι να διπλασιαστεί! 

πρίν από 10 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Συγχαρητηρια κοριτσι μ! Καλούς διπλασιασμούς! Για 9η μερα ειναι καλη :) 

Μακαρι!! Ευχαριστώ πολύ. Μου δινετε δύναμη και χαρα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Καντι είπε:

Ζήτησα κο εγω deltius απο τον ενδοκρινολογο και μουτο απέκλεισε γιατι ειναι υπερβολική η δόση και η d σε μεγάλες ποσότητες δημιουργεί τοξικότητα στον οργανισμό. Αντιθέτως μια δόση των 2.000 πχ καθημερινα κρατάει σε σταθερό βαθμό την d στον οργανισμό μας κι αυτο ειναι το ζητούμενο.

Φαντάζομαι μιλάς για τον Σουβ; Ποσο παιρνει τωρα στην επισκεψη εγκυμοσύνης; Οι τιμές του αυξήθηκαν απο τότε που εγινε διευθυντής.

κι εμενα μου ειχε πει για κανέναν λόγω πλεον glouko στην εγκυμοσυνη. Ο λόγος ειναι τα μεταβολικά σύνδρομα αργότερα στα παιδια που θα γεννηθούν.

Ο κάθε άνθρωπος έχει ανάγκη για την ποσότητα D που του αναλογεί, εγώ πάντως 6 χρόνια με φουλ D δεν έχω δει καμία τοξικότητα, οι εξετάσεις μου είναι πολύ καλές. Ακολουθώ τις οδηγίες του γιατρού μου κ όλα καλά. Βέβαια για κάποιον που δεν έχει κάποιο σοβαρό θέμα μια δόση των 2.000iu είναι μικρή μεν απ’ το τίποτα καλύτερη δε.

Ναι για τον Σουβ λέω, η αλήθεια είναι πως τσιμπάει, 100€ μου πήρε χτες, πάλι καλά που είχα μαζί μου κ δεν έγινα ρεζίλι.

Τον ρώτησα αν πρέπει να αγχωθώ που σταματάω το glucoplus  στη 15η εβδομάδα κ μου είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχωθώ αλλά μπορεί κ να μου το είπε γιατί τώρα δεν αλλάζει κάτι έτσι κ αλλιώς. Σήμερα είμαι 14 εβδομάδων κ 5 ημερών. Ελπίζω πραγματικά να μην φέρει κανένα θέμα στο μωράκι, δεν θα το αντέξω :(.

2 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Σ ευχαριστώ παρα πολυ!!! Είναι καλη; η χαμηλη; Δευτέρα παω για επανάληψη!  

Είναι μια χαρά για τη μέρα που είναι, λογικά τη Δευτέρα θα σου βγει πάνω από 200 που είναι ωραίο νούμερο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Pagor είπε:

Εμείς λογικά από Οκτώβριο μιας κ την προηγούμενη εβδομάδα είχα μια βιοχημική από φυσιολογική σύλληψη...μας είπε από Οκτώβριο να μιλήσουμε...Καλά ναι έχεις δίκιο...αν σκεφτούμε τι δίνουμε θα το χάσουμε ...άστα...χαχαχα...Ας έρθει αυτό το μικρό κ χαλάλι του!!!

Μπράβο κορίτσι μου..Καλούς διπλασιασμός...όντως μια χαρά είναι η τιμή για 9 μέρα....χίλια μπράβο!!!

Ναι νομιζω το ειχα διαβασει για την βιοχημικη σου, νομιζω ειπες οτι μεσα σε λιγες μερες ειδες την αλλαγη στη χοριακη σου?? Ακομα κ για αυτό το μικρο διαστημα θελει καποιους μηνες δηλαδη παυση.. Υπομονη κοριτσι χαλαρωσε κ εσυ το καλοκαιρι οοοσο γινεται κ καλη επιτυχια για τν Οκτώβριο. Τουλαχιστον εχεις ωαρια στην κατάψυξη ετοιμα! 

@Marina21 συγχαρητήρια!!! Τελεια!!! Ολα καλα θα πανε!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...