Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλημέρα. Αυτές τις μέρες αισθάνομαι πρησμένη και πήρα και ένα δύο κιλακια. Λέτε να ειναι από τα Cyclacur? Πρέπει να προσέξω πολύ την διατροφή μου αυτές τις μέρες μου φαίνεται. @happiness79 μπράβο. Τέλεια νέα. Απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου και το καλοκαίρι τώρα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Kallo είπε:

Καλημέρα. Αυτές τις μέρες αισθάνομαι πρησμένη και πήρα και ένα δύο κιλακια. Λέτε να ειναι από τα Cyclacur? Πρέπει να προσέξω πολύ την διατροφή μου αυτές τις μέρες μου φαίνεται. @happiness79 μπράβο. Τέλεια νέα. Απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου και το καλοκαίρι τώρα 

Επαιρνα κι εγώ  cyclacur τον προηγούμενο μήνα και ειχα πρηστεί και εγώ.  Για κιλά δεν ξερω δεν είχα ζυγιστεί αλλα σε αυτά οφείλεται η κατακράτηση 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Σποράκι είπε:

Καλησπέρα! Καλά 14 μέρες και ακόμα να κανείς χοριακή; Πώς θα αντέξεις μέχρι τη Δευτέρα; Για τα συμπτώματα που λες στην εξωσωματική ειδικά δεν έχουν κανένα νόημα. Όσες έχουν κάτι είναι από τα φάρμακα, δεν σημαίνει ότι είναι και έγκυες. Για αυτό μην σε απασχολει αυτό, σκέψου θετικά και ευχομαι αύριο να δεις δυο ωραιότατες γραμμές!!!

Καλημερα κορίτσι μου και εγώ σημερα πηγα για χωριακη και είμαι πολυ αρνητική γιατί και εγώ δεν έχω τίποτα :(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Katrin85 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου και εγώ σημερα πηγα για χωριακη και είμαι πολυ αρνητική γιατί και εγώ δεν έχω τίποτα :(

Δεν είχα κανένα μα κανένα σύμπτωμα πριν την χοριακη ,

Ούτε τσιμπήματα ουτε πρηξιματα 

Τίποτα ... Δεν ειναι απόλυτο να έχεις κάτι

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Katrin85 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου και εγώ σημερα πηγα για χωριακη και είμαι πολυ αρνητική γιατί και εγώ δεν έχω τίποτα :(

Κανε υπομονή ποτε δεν ξέρεις 

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

@happiness79 υπεροχα νεα κοριτσι μου! Χαιρομαι παρα πολυ!!!! Με το καλο να ερθει το αγορακι σας και να εχεις ενα υπεροχο και ξεγνοιαστο καλοκαιρι!

Καλη αποτελεσματα @Katrin85 και σε ολα τα κοριτσια που περιμενουν αποτελεσματα σημερα και αυριο. Να γεμισουμε με πολλα ποστ με μεγαλα νουμερα τις επομενες μερες ευχομαι!

Ειχα χαθει για λιες μερες, τελειωσα και εστειλα επιτελους τον φακελο της εξωσωματικής χθες, καποιες ακομη εξετασεις εχω να κανω την επομενη εβδομαδα και μετα μπαινω (ελπιζω δλδ) σε καλοκαιρινο mood.

Θα ξεκινησουμε νεα προσπαθεια απο τον Σεπτεμβριο, αφου ηρεμησουμε και εμεις λιγακι γιατι εμενα οι ορμονες μου ειναι ακομη πολυ στρεασσαρισμενες, οπως ειπε και ο γιατρος.

Εκατσα και διαβασα και αυτο το καταπληκτικο βιβλιο "it all starts with an egg" παρηγγειλα τις βιταμινουλες μας και τα συμπληρωματα γιατι απο διατροφη τπτ αλλο δεν μπορουμε να βελτιωσουμε, ειμαστε πολυ καλα...

Εχω πολλη πεσμενη διαθεση σημερα αλλα ελπιζω απο την επομενη εβδομαδα που θα ξεκολλησω απο τους γιατρους να αλλαξει καπως η κατασταση και η διαθεση.

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Συγχαρητήρια κορίτσι μου...χίλια χίλια μπράβο...με το καλό να το σφίξετε στην αγκαλιά σας...με υγεία κ ευτυχία να είναι όλα στην ζωή σας...Να απολαύσεις κάθε μέρα από εδώ κ πέρα κ εύχομαι όλες σύντομα εγκυουλες με μια πανέμορφη εγκυμοσύνη!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα. Αυτές τις μέρες αισθάνομαι πρησμένη και πήρα και ένα δύο κιλακια. Λέτε να ειναι από τα Cyclacur? Πρέπει να προσέξω πολύ την διατροφή μου αυτές τις μέρες μου φαίνεται. @happiness79 μπράβο. Τέλεια νέα. Απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου και το καλοκαίρι τώρα 

Καλημέρα!!! Οταν έπαιρνα τα cyclacur ετσι είχα βάλει κ εγώ 2 κιλά αμέσως όμως κ είχα πρηστει. Πρόσεξα 2 μέρες αρκετά τη διατροφή μου (πχ βραδινό έτρωγα αγγουρι 2-3 μέρες) κ επανήλθε το σώμα. Λίγο αν προσεξεις θα είσαι μια χαρα! 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Καλημερα κορίτσι μου και εγώ σημερα πηγα για χωριακη και είμαι πολυ αρνητική γιατί και εγώ δεν έχω τίποτα :(

Να μην είσαι, περίμενε το αποτέλεσμα, από εκπλήξεις εδώ μέσα άλλο τίποτα. Καλά αποτελέσματα!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Δεν είχα κανένα μα κανένα σύμπτωμα πριν την χοριακη ,

Ούτε τσιμπήματα ουτε πρηξιματα 

Τίποτα ... Δεν ειναι απόλυτο να έχεις κάτι

 

Θα δείξει σε λίγη ώρα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 hours ago, happiness79 said:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Μπράβο ρε κοριτσάρα!! Άντε, να βλέπουμε τέτοια χαρμόσυνα να παίρνουμε θάρρος κι εμείς. Έτσι όμορφα να συνεχιστεί μέχρι να τον πάρεις στην αγκαλιά σου ❤

 

Εγώ κορίτσια έλαβα σήμερα τα αποτελέσματα από την εξέταση Νίκα. Χρόνια ενδομητρίτιδα όπως το περίμενα. Ξεκινάμε αντιβιώσεις και εγχύσεις. Και έχω σιχαθεί πλέον τα φάρμακα, δεν τα μπορώ άλλο. Και να φανταστείτε μεγάλωσα σε οικογένεια εντελώς κατά των φαρμάκων, πήγα 25 για να πάρω αντιβίωση, ούτε αντιπυρετικό δεν είχα πάρει ποτέ. Και τώρα έχω γίνει χορηγός του φαρμακείου της γειτονιάς :(

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Λυπημένη/-ος 8

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο ρε κοριτσάρα!! Άντε, να βλέπουμε τέτοια χαρμόσυνα να παίρνουμε θάρρος κι εμείς. Έτσι όμορφα να συνεχιστεί μέχρι να τον πάρεις στην αγκαλιά σου ❤

 

Εγώ κορίτσια έλαβα σήμερα τα αποτελέσματα από την εξέταση Νίκα. Χρόνια ενδομητρίτιδα όπως το περίμενα. Ξεκινάμε αντιβιώσεις και εγχύσεις. Και έχω σιχαθεί πλέον τα φάρμακα, δεν τα μπορώ άλλο. Και να φανταστείτε μεγάλωσα σε οικογένεια εντελώς κατά των φαρμάκων, πήγα 25 για να πάρω αντιβίωση, ούτε αντιπυρετικό δεν είχα πάρει ποτέ. Και τώρα έχω γίνει χορηγός του φαρμακείου της γειτονιάς :(

 

Λυπάμαι κορίτσι μου που θα ταλαιπωρηθεις κι άλλο. Υπήρχαν ενδείξεις για φλεγμονή? Υστεροσκοπηση είχες κάνει? Άντε, ενα κουραγιο ακόμα. Πόσο καιρό θα πρέπει να ακολουθήσεις θεραπεία? Σε ποιο γιατρό είσαι?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Μπράβο ρε κοριτσάρα!! Άντε, να βλέπουμε τέτοια χαρμόσυνα να παίρνουμε θάρρος κι εμείς. Έτσι όμορφα να συνεχιστεί μέχρι να τον πάρεις στην αγκαλιά σου ❤

 

Εγώ κορίτσια έλαβα σήμερα τα αποτελέσματα από την εξέταση Νίκα. Χρόνια ενδομητρίτιδα όπως το περίμενα. Ξεκινάμε αντιβιώσεις και εγχύσεις. Και έχω σιχαθεί πλέον τα φάρμακα, δεν τα μπορώ άλλο. Και να φανταστείτε μεγάλωσα σε οικογένεια εντελώς κατά των φαρμάκων, πήγα 25 για να πάρω αντιβίωση, ούτε αντιπυρετικό δεν είχα πάρει ποτέ. Και τώρα έχω γίνει χορηγός του φαρμακείου της γειτονιάς :(

 

ΟΟΟ ταλαιπωρία... πόσες εγχύσεις? η υστεροσκοπηση δεν το δειχνει αυτο? να σκευτεσαι οτι ειναι το τελευταιο!! μπουσταρισου σε προβιοτικα υποθεμα απο το στομα κεφιρ κτλ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Katrin85 είπε:

Θα δείξει σε λίγη ώρα :)

Αχ καρδούλα μου καταλαβαίνω αυτή την αγωνια ...Αυτή η άτιμη η χοριακη ...πιο ανχος στην αρχή δεν έχει ...σε καταλαβαίνω ...θετικές σκέψεις όσο γίνεται ..από καρδιά σου εύχομαι μια μεγάλη χοριακη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Κορίτσιαααααααα!!! Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης! Εχει αποκλειστεί 100% το σύνδρομο down καθώς και όλα τα σύνδρομα που σχετίζονται με την ηλικία!!! :):):) Για τα υπόλοιπα σύνδρομα (που έχουν τις ίδιες πιθανότητες να εμφανιστούν ανεξαρτήτως ηλικίας) δεν έχουμε ακόμα απαντήσεις, αλλά όπως καταλαβαίνετε τα πρώτα ήταν που με καίγαν πιο πολύ! Η χαρά που έχω πάρει είναι τεράστια!!! Επιτέλους μπορώ να χαρώ την εγκυμοσύνη μου όσο δεν πάει!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου όλες να το νιώσετε αυτό, χωρίς άλλα βάσανα, κόπους και αγωνίες! Σύντομα και εύκολα μόνο από εδώ και πέρα! Σας στέλνει το αγοράκι μου καλή τύχη, αγνότητα και μπεμπεδόσκονη! ❤

Συγχαρητήρια @happiness79!!! Μας κάνεις πολύ χαρούμενες με τόσο ευχάριστα νέα!!!!

13 ώρες πρίν, Εβισα Α είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.ειμαι καινούρια στην ομάδα φέτος ξεκίνησα εξωσωματική.τον Γιανουαριο πρώτη εμβριομεταφορα με 2φρέσκα δεν πέτυχε.τον Μάρτιο με κατεψυγμένα  2 πέτυχε αλλά δεν διμιουργηθηκε εμβριο 5 ευδομαδα και 3 φορά με τέλια 2 εμβρηακια 14 μέρα σήμερα αλλά δεν έχω κανένα σύμπτωμα και γενικά νιώθω ότι δεν πέτυχε.αυριο κάνω τέστ ούρων και την Δευτέρα αίματος.

Είσαι καινούργια αλλά μπήκες πολύ δυναμικά στις προσπάθειες!!! Εύχομαι αυτή να είναι η 3η και η τυχερή!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...