Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 14 λεπτά , Sila80 είπε:

Αρνητική η δική μου σήμερα : ( 

Δεν ξερω αν εχω τη διαθεση και το κουράγιο για δευτερη παλι . Εσεις αλλαζατε κεντρο μετα απο αποτυχημένη ή ξαναδοκιμάζατε στο ίδιο;;

Εγώ στο ιδιο. Δν αλλάζω. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Συγχαρήτηρια, μια ανέφελη τελειόμηνη εγκυμοσύνα να ευχηθώ.

πρίν από 10 λεπτά , Sila80 είπε:

Αρνητική η δική μου σήμερα : ( 

Δεν ξερω αν εχω τη διαθεση και το κουράγιο για δευτερη παλι . Εσεις αλλαζατε κεντρο μετα απο αποτυχημένη ή ξαναδοκιμάζατε στο ίδιο;;

Λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα ειλικρινά.

Αν είχα έμβρυα στην κατάψυξη θα δοκίμαζα στο ίδιο κέντρο.

Αν όχι θα ήθελα ο γιατρός που είμαι να μου προτείνει κάποια παραπάνω διερεύνηση για την αποτυχία (εξετάσεις που ίσως δεν έχουν γίνει) ή διαφορετικό πρωτόκολλο διέγερσης ή διαφορετική μέθοδο γονιμόποιησης ή αντί με βλαστοκύστες να πάω με 3ων ημερών. Γενικά θα ήθελα ευελιξία και προσαρμοστικότητα από τον γιατρό.

Προσωπικά δίνω δυο ευκαιρίες σε κάθε γιατρό εκτός φυσικά αν γίνει κάτι εξαιρετικά επικινδυνο και λάθος.

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Sila80 said:

Αρνητική η δική μου σήμερα : ( 

Δεν ξερω αν εχω τη διαθεση και το κουράγιο για δευτερη παλι . Εσεις αλλαζατε κεντρο μετα απο αποτυχημένη ή ξαναδοκιμάζατε στο ίδιο;;

Κουράγιο και επιμονή! Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις με την επόμενη προσπάθεια! 

Ως προς το κέντρο, νομίζω ότι εξαρτάται από το αν έχεις εμπιστοσύνη στην ομάδα ή όχι. Να ξέρεις δηλαδή ότι δε θα σε υποβάλλουν σε αχρείαστες διαδικασίες, μόνο και μόνο για να πάρουν χρήματα..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Marina21 είπε:

Εγώ στο ιδιο. Δν αλλάζω. 

 

πρίν από 23 λεπτά , BlackCat είπε:

Συγχαρήτηρια, μια ανέφελη τελειόμηνη εγκυμοσύνα να ευχηθώ.

Λυπάμαι για το αρνητικό αποτέλεσμα ειλικρινά.

Αν είχα έμβρυα στην κατάψυξη θα δοκίμαζα στο ίδιο κέντρο.

Αν όχι θα ήθελα ο γιατρός που είμαι να μου προτείνει κάποια παραπάνω διερεύνηση για την αποτυχία (εξετάσεις που ίσως δεν έχουν γίνει) ή διαφορετικό πρωτόκολλο διέγερσης ή διαφορετική μέθοδο γονιμόποιησης ή αντί με βλαστοκύστες να πάω με 3ων ημερών. Γενικά θα ήθελα ευελιξία και προσαρμοστικότητα από τον γιατρό.

Προσωπικά δίνω δυο ευκαιρίες σε κάθε γιατρό εκτός φυσικά αν γίνει κάτι εξαιρετικά επικινδυνο και λάθος.

 

 

πρίν από 17 λεπτά , Lena3 είπε:

Κουράγιο και επιμονή! Είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις με την επόμενη προσπάθεια! 

Ως προς το κέντρο, νομίζω ότι εξαρτάται από το αν έχεις εμπιστοσύνη στην ομάδα ή όχι. Να ξέρεις δηλαδή ότι δε θα σε υποβάλλουν σε αχρείαστες διαδικασίες, μόνο και μόνο για να πάρουν χρήματα..

Δεν εχω ενα γονιμοποιηθηκε και ειχαμε βαλει μονο 3 ημερων.

Ηταν κ η πρωτη μου και δεν ημουν κ πολυ αισιοδοξη απ την αρχη λεω με τη μια εγω γιατι;;

Δεν εχω κανενα παραπονο απ το κεντρο ιατρο κλπ απλα ειναι ψυχολογικο ξερετε αυτο το Μηπως να δοκιμαζα κι αλλου

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Sila80 είπε:

Αρνητική η δική μου σήμερα : ( 

Δεν ξερω αν εχω τη διαθεση και το κουράγιο για δευτερη παλι . Εσεις αλλαζατε κεντρο μετα απο αποτυχημένη ή ξαναδοκιμάζατε στο ίδιο;;

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου. Είναι το σοκ τώρα, μην το βάζεις κάτω. Κέντρο να αλλάξεις μόνο αν δεν είσαι ευχαριστημένη από τον γιατρό σου, διαφορετικά μην αναλώνεσαι σε τέτοια. Πάρε τον χρόνο σου και σιγά σιγά θα βρεις τη δύναμη να ξαναπροσπαθήσεις.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Maria.28 είπε:

Ναι νομιζω το ειχα διαβασει για την βιοχημικη σου, νομιζω ειπες οτι μεσα σε λιγες μερες ειδες την αλλαγη στη χοριακη σου?? Ακομα κ για αυτό το μικρο διαστημα θελει καποιους μηνες δηλαδη παυση.. Υπομονη κοριτσι χαλαρωσε κ εσυ το καλοκαιρι οοοσο γινεται κ καλη επιτυχια για τν Οκτώβριο. Τουλαχιστον εχεις ωαρια στην κατάψυξη ετοιμα! 

@Marina21 συγχαρητήρια!!! Τελεια!!! Ολα καλα θα πανε!!! 

Σ ευχαριστώ παρα πολυ!!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maria.28 είπε:

Ναι νομιζω το ειχα διαβασει για την βιοχημικη σου, νομιζω ειπες οτι μεσα σε λιγες μερες ειδες την αλλαγη στη χοριακη σου?? Ακομα κ για αυτό το μικρο διαστημα θελει καποιους μηνες δηλαδη παυση.. Υπομονη κοριτσι χαλαρωσε κ εσυ το καλοκαιρι οοοσο γινεται κ καλη επιτυχια για τν Οκτώβριο. Τουλαχιστον εχεις ωαρια στην κατάψυξη ετοιμα! 

@Marina21 συγχαρητήρια!!! Τελεια!!! Ολα καλα θα πανε!!! 

Μέσα σε 2 εβδομάδες έπεσε...στην αρχή διπλασιάζονταν...αλλά μετά...την εγκυμοσύνη την βρήκα πολύ νωρίς...3εβδ. κ 4 μέρες...κ η βιοχημική έγινε μόλις μπήκα στην 6...Μας είπε να προσπαθήσουμε κανονικά για 3-4 μήνες ..Έχουμε λέει μεγάλες πιθανότητες μετά από μια βιοχημική που είχε γίνει από φυσική σύλληψη για εγκυμοσύνη στο πρώτο 3 μηνό..Τώρα να σου πω...εγώ δεν σκέφτομαι τίποτα ..ούτε θετικά ούτε αρνητικά...Μην σου πω ότι βάζω όλη μου την θετική σκέψη στα καταψυγμενα μου...γενικά είμαι αισιόδοξος άνθρωπος απλά αυτό τον καιρό έχω ένα κενό μέσα στο κεφάλι μου και στην ψυχούλα μου λιγάκι...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Συγχαρητηρια κορίτσι μου. Καλό διπλασιασμό τώρα 

1 hour ago, Sila80 είπε:

Αρνητική η δική μου σήμερα : ( 

Δεν ξερω αν εχω τη διαθεση και το κουράγιο για δευτερη παλι . Εσεις αλλαζατε κεντρο μετα απο αποτυχημένη ή ξαναδοκιμάζατε στο ίδιο;;

Πολύ λυπάμαι. Είναι λογικό να νοιώθεις ένα κενό. Είναι λογικό οποίο συναίσθημα κι αν νοιώσεις. Άφησε το να βγει το συναίσθημα. Μετά όμως πάρε τα πάνω σου. Περνά όμορφα το καλοκαίρι σου. Ξεκουράσου σωματικά και ψυχικά και από Σεπτέμβρη προσπαθείς πάλι αν θες 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Ευχαριστώ happiness! Ευτυχώς φαίνονται όλα καλά! Ο γιατρός μου είναι γατόνι, το είχε καταλάβει από τη 10η βδομάδα ότι είναι γιος. Τώρα είναι ξεκάθαρο. Μακάρι ν την απολαύσω γιατί τώρα ο ενδοκρινολόγος μου έβαλε μετρήσεις ζαχάρου κ διατροφή γιατί λέει πρέπει να προλάβουμε το διαβήτη κύησης. Στο πρώτο τρίμηνο μου είπε το ζάχαρο δεν ανεβαίνει συνήθως, από τα μέσα του δευτέρου τριμήνου όμως θέλει προσοχή γιατί ανεβαίνει ραγδαία. Η διατροφή που μου έδωσε είναι για μοναχό στο Αγιο όρος.. Κάτι όσπρια νερόβραστα, κάτί παξιμάδια σαν πλακάκια.. ωραία θα περάσω.. καλά σιγά μην τα καταφέρω να είμαι τόσο συνεπής.. θα προσπαθήσω όμως. Είδε κ το θυρεοειδή μου κ μου είπε πως είναι από τους καλύτερους που έχει δει. Αυτό στη D το χρωστάω, πριν την ξεκινήσω όλο κ κάτι παρουσίαζε ο θυρεοειδής μου. 

Εύχομαι εσύ να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη κ να είσαι όσο χαρούμενη λέει κ το όνομά σου! 

Πφ, τι χαρούμενη όπως το όνομα μου, μου έκανες την καρδιά περιβόλι με το ζάχαρο!! Πάνω που χάρηκα ότι έπεσε μαθαίνω ότι στο 2ο τρίμηνο ανεβαίνει!!! Εσύ πάντως δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς, ξεκινάς από πολύ χαμηλή βάση. Εμένα είναι 89 τώρα, από 92 που ήταν στην προηγούμενη μέτρηση. Οκ, θα προσέξεις αφού στο λένε, αλλά προληπτικά και χωρίς να τρελαίνεσαι. Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο σε σχέση με το ζάχαρο και τη διατροφή είναι τι κάνουμε στις διακοπές... Που όσο να 'ναι κυρίως έξω τρώμε και οι επιλογές είναι πιο περιορισμένες (τουλάχιστον στα μέρη που πάμε εμείς που παίρνουμε τα βουνά) Και έλεγα οκ, τόσο καιρό πρόσεξα, ε, ας είμαι λίγο πιο χαλαρή στις διακοπές, αλλά με αυτό που είπες τώρα αναθεωρώ... Αλλά και πάλι δεν ξέρω πώς μπορώ να το σώσω... :roll:

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sila80 είπε:

Αρνητική η δική μου σήμερα : ( 

Δεν ξερω αν εχω τη διαθεση και το κουράγιο για δευτερη παλι . Εσεις αλλαζατε κεντρο μετα απο αποτυχημένη ή ξαναδοκιμάζατε στο ίδιο;;

Λυπάμαι πολύ, εύχομαι η επόμενη φορά να είναι η τυχερή

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αλήθεια; Και σενα; Κ ελεγα τι γίνεται; Πηρα δυο κιλα με τα παλιοσικλακουρ και δε λένε να φύγουν... Οταν λες προσοχή τι εννοείς; Να τρως λιγότερο; Ή να αποφεύγουμε καποιους συνδυασμούς; Κ εμενα δυστυχώς πεινα μου προκαλούσαν...

Μπράβο κοριτσακι μου!!! Με το καλο το αγοράκι σου...Ελατε αγορομανες να μαζευτούμε...Απο την παρέα μου ειμαι η μονη με αγορι...

Καλέ ναι, τόσες φορές το έχω πει! Οπου βρεθώ κι όπου σταθώ τα καταριέμαι τα cyclacur!!! Και με πάχαιναν και μου έκαναν τα νεύρα τσατάλια! Τα χειρότερα μου! Ελα ντε, τι εννοώ... Δεν ξέρω!! Αν ήξερα θα είχα βρει το κόλπο και δε θα είχα πάρει 8 κιλά συνολικά στις προσπάθειες που έχω κάνει! Αν δεν σου προκαλούν πείνα είναι πιο εύκολο, προσέχεις λίγο τη διατροφή και το αλάτι κι όλα καλά! Αλλά την πείνα πιο δύσκολα τη διαχειρίζεται κανείς... Απλά προσπάθησε να τρως περισσότερο σαλάτες για να το ισορροπήσεις...

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , happiness79 είπε:

Πφ, τι χαρούμενη όπως το όνομα μου, μου έκανες την καρδιά περιβόλι με το ζάχαρο!! Πάνω που χάρηκα ότι έπεσε μαθαίνω ότι στο 2ο τρίμηνο ανεβαίνει!!! Εσύ πάντως δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να ανησυχείς, ξεκινάς από πολύ χαμηλή βάση. Εμένα είναι 89 τώρα, από 92 που ήταν στην προηγούμενη μέτρηση. Οκ, θα προσέξεις αφού στο λένε, αλλά προληπτικά και χωρίς να τρελαίνεσαι. Αυτό που με προβληματίζει περισσότερο σε σχέση με το ζάχαρο και τη διατροφή είναι τι κάνουμε στις διακοπές... Που όσο να 'ναι κυρίως έξω τρώμε και οι επιλογές είναι πιο περιορισμένες (τουλάχιστον στα μέρη που πάμε εμείς που παίρνουμε τα βουνά) Και έλεγα οκ, τόσο καιρό πρόσεξα, ε, ας είμαι λίγο πιο χαλαρή στις διακοπές, αλλά με αυτό που είπες τώρα αναθεωρώ... Αλλά και πάλι δεν ξέρω πώς μπορώ να το σώσω... :roll:

Άστα κ εγώ χτες ήμουν χάλια.. δυστυχώς ο ενδοκρινολόγος ήταν κάθετος. Πήγα σήμερα στο φαρμακείο κ μου δώσαν μια σακούλα γεμάτη ταινίες για να μετράω το ζάχαρο, βελόνες για ινσουλίνη, μηχάνημα για να μετράω, μιλάμε σαν να είμαι λίγο πριν το νοσοκομείο. Και το φαγητό.. ούτε μια κουταλιά μέλι δεν αφήνει, ούτε ψωμί για διβητικούς. Καλά εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να καταφέρω τόσο αυστηρή διατροφή. Αλλά κ μόνο που θα είμαι όλη μέρα με τρυπημένα δάχτυλα μου φτάνει κ μου περισσεύει. 

Ρώτα κανένα ενδοκρινολόγο πάντως αν θες να δεις τι λένε για τη διατροφή στην εγκυμοσύνη.

πρίν από 48 λεπτά , Pagor είπε:

Μέσα σε 2 εβδομάδες έπεσε...στην αρχή διπλασιάζονταν...αλλά μετά...την εγκυμοσύνη την βρήκα πολύ νωρίς...3εβδ. κ 4 μέρες...κ η βιοχημική έγινε μόλις μπήκα στην 6...Μας είπε να προσπαθήσουμε κανονικά για 3-4 μήνες ..Έχουμε λέει μεγάλες πιθανότητες μετά από μια βιοχημική που είχε γίνει από φυσική σύλληψη για εγκυμοσύνη στο πρώτο 3 μηνό..Τώρα να σου πω...εγώ δεν σκέφτομαι τίποτα ..ούτε θετικά ούτε αρνητικά...Μην σου πω ότι βάζω όλη μου την θετική σκέψη στα καταψυγμενα μου...γενικά είμαι αισιόδοξος άνθρωπος απλά αυτό τον καιρό έχω ένα κενό μέσα στο κεφάλι μου και στην ψυχούλα μου λιγάκι...

Μην στεναχωριέσαι, συμβαίνουν τέτοια, μια συνάδελφος 39 χρονών είχε μια παλίνδρομη κ μια βιοχημική, τώρα όμως φαίνεται να πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη της. Προσπάθησε λίγο ακόμα, δεν ξέρεις πότε θα είναι η τυχερή

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Marina21 είπε:

Κοριτσια βγηκε η χοριακη μου. Ειναι 77.8 5ης ημερας, 9 ημερα μετά την ετ εκανα σημερα. 

Συγχαρητήρια Μαρίνα!!! Καλούς διπλασιασμούς και μία ομαλή εγκυμοσύνη να έχεις, χαρούμενη!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 14/7/2022 at 2:55 ΜΜ, marmaki είπε:

Καλησπέρα!! Και καλώς όρισες!!!
Θες να πας για καταψυξη ωαρίων ή εξωσωματική με δότη;

Ξέρω τις τιμές του Σφακ για καταψυξη ωαρίων, εμενα μου είπε 3 ωοληψίες με 2000 ευρώ και οι τρεις φορές. Δεν περιλαμβάνονται σε αυτά τα χάπια & ενέσεις.

Έχεις κάνει υπέρηχο να δουν τις καταβολές σου/πόσα ωοθηλάκια έχεις; Τι τιμή ΑΜΗ έχεις; 

Αμη 0.360 pmol

Οι υπερηχοι μου ειναι πιο καλοι απο εξετασεις

Ειχα 4 ωοθηλακια πριν 1 μηνα...

Γενικα ειμα θλημενη

Αλλα θελω να προσπαθγσω οσο φθανουν τα λεφτα κ η υπομονη μου

Αρχικα θεκω να κανω καταψυξεις...κ μετα να δω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...