Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου...στην ίδια ηλικία είμαστε εγώ είμαι στο Ιασώ..Μου πήγε για κρυοσυντηρηση ωαρίων μόνο( χωρίς κάτι άλλο) 1800€ ..Τα φάρμακα μου πήγαν 350€ τα πήρα μόνο μου..βέβαια υπάρχει κ η επιτροπή που μπορείς να περασεις να τα πάρεις από εκεί δωρεάν.

Αάαα τώρα ξαναδιάβασα....δεν πήγα με φυσικούς κύκλους πήρα τις ενέσεις εγώ σε έναν κύκλο το έκανα....άρα δεν γνωρίζω την τιμή...μην σε μπερδέψω...

Πληρωσες 1800 ευρω για την κατάψυξη ωαριων??? Δηλαδη πληρωσες άλλο ποσο για τη δουλειά τους στο Ιασω κ άλλο ποσό στο γιατρο σου?? Εμενα εδω στη Λαρισα που ειμαι ο γιατρός μου ειπε 500 ευρω παίρνει για κατάψυξη το Ιασω. Λες στο τελος να μου πουν κανενα τετοιο ποσό θα φρικάρω 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 hours ago, Kate92 said:

Λυπάμαι κορίτσι μου που θα ταλαιπωρηθεις κι άλλο. Υπήρχαν ενδείξεις για φλεγμονή? Υστεροσκοπηση είχες κάνει? Άντε, ενα κουραγιο ακόμα. Πόσο καιρό θα πρέπει να ακολουθήσεις θεραπεία? Σε ποιο γιατρό είσαι?

Είχαμε κάνει υστεροσκόπηση και είχαμε δει ήπια φλεγμονή και πήρα για ένα μήνα αντιβιώσεις αλλά τελικά η φλεγμονή είναι χρόνια και δεν θα φύγει εύκολα απ ότι φαίνεται. Στον Σφακ είμαι

3 hours ago, silvy22 said:

ΟΟΟ ταλαιπωρία... πόσες εγχύσεις? η υστεροσκοπηση δεν το δειχνει αυτο? να σκευτεσαι οτι ειναι το τελευταιο!! μπουσταρισου σε προβιοτικα υποθεμα απο το στομα κεφιρ κτλ

Δεν ξέρω ακόμα, δεν έχω μιλήσει με τον γιατρό να μου πει. Θα πρέπει μετά να κάνω επαναληπτική. Άλλα λεφτά πάλι μετά. Άσε πολύ έχω κουραστεί. Ναι εννοείται θα κάνω και διατροφή και προβιοτικά, απ όλα 

2 hours ago, Σποράκι said:

Λυπάμαι κορίτσι μου, το ξέρω αυτό το συναίσθημα. Όπως είπες και εσυ πάμε για αλλά… πιο τυχερά 

Κατερινάκι δες το από τη θετική πλευρά, βρήκες το λόγο που απέτυχαν οι ετ. Δύσκολο όλο αυτό με τα φάρμακα αλλά είσαι ένα βήμα πιο κοντά στο μωράκι σου!!!

Ναι αυτό είναι το μόνο καλό. Ελπίζω να τελειώσουν εδώ τα κακά μαντάτα 

1 hour ago, anna.k said:

Σε νιώθω!! Κι εγω σε αυτη τη φαση είμαι. Χωρίς έγχυσης βεβαια..μονο απο στόματος. Τον Σεπτέμβριο θα δουμε αν ειμαστε σε καλο δρομο.

Για πόσο καιρό παίρνεις αντιβιώσεις και ποια εξέταση έκανες; Θα επαναλάβεις τον Σεπτέμβρη να δεις αν έφυγε;

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Maria.28 είπε:

Πληρωσες 1800 ευρω για την κατάψυξη ωαριων??? Δηλαδη πληρωσες άλλο ποσο για τη δουλειά τους στο Ιασω κ άλλο ποσό στο γιατρο σου?? Εμενα εδω στη Λαρισα που ειμαι ο γιατρός μου ειπε 500 ευρω παίρνει για κατάψυξη το Ιασω. Λες στο τελος να μου πουν κανενα τετοιο ποσό θα φρικάρω 

Πλήρωσα για όλα μαζί 1800 ....κ την γιατρό μου..τα έδωσα όλα μαζι εκεί για αυτό  δεν τα ξεχωρίζω...Να σου πω δεν θυμαμαι πόση ήταν η αμοιβή του γιατρού μου....Τόσα μας είπαν όλα μαζί...Αλλά για φυσικούς κύκλους δεν ξέρω...βασικά μόνο μια  φορά έχω κάνει διεργεση κ αυτό μόνο για κρυοσυντηρηση ωαρίων...Μην στα λέω κ εγώ πολλά κ σε ανχωνω....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kk85 είπε:

Καλησπερααα

Ειμαι 37 μου βρηκαν ΠΩΑ 

Δεν εχω συντροφο κ πρεπει να παω για φυσικους η' τροποποιημενους φυσικους για 12 μηνες τουλαχιστον...καταλαβενετε

2 ερωτησεις

Ειμαι αναμεσα σε Ψ..α στο Ιασω

Κ Σφακ...γενεσις καμια γνωμη;

2ον

Οικονομικα ξερει καμια ποσο περιπου η' καθε φορα...δυστυχως το οικονομικο ειναι μεγαλο θεμα για μενα γιατι ειμαι μονη.

Καλησπέρα. Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα τον τελευταίο 1,5 χρόνο. Τώρα είμαι 38. Έχω κάνει ήδη 14 ωοληψιες και συνεχίζω. Απλά τώρα αποφάσισα να προχωρήσω με δότη. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σε βοηθήσω γιατί θα σου φύγουν πολλά χρήματα και είναι κρίμα!!! Μην βιαστείς να αποφασίσεις. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα. Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα τον τελευταίο 1,5 χρόνο. Τώρα είμαι 38. Έχω κάνει ήδη 14 ωοληψιες και συνεχίζω. Απλά τώρα αποφάσισα να προχωρήσω με δότη. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σε βοηθήσω γιατί θα σου φύγουν πολλά χρήματα και είναι κρίμα!!! Μην βιαστείς να αποφασίσεις. 

Εγώ είμαι στο Έλενα και είναι πολύ καλά οικονομικά εκεί και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη από εκεί .το μόνο κακό είναι ότι είναι μόνο πρωί!δες και τις γνώμες από τα άλλα κορίτσια.και αν θες την βοήθεια μου για το Έλενα στείλε μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Kallo είπε:

Καλημέρα. Αυτές τις μέρες αισθάνομαι πρησμένη και πήρα και ένα δύο κιλακια. Λέτε να ειναι από τα Cyclacur? Πρέπει να προσέξω πολύ την διατροφή μου αυτές τις μέρες μου φαίνεται. @happiness79 μπράβο. Τέλεια νέα. Απόλαυσε την εγκυμοσυνη σου και το καλοκαίρι τώρα 

Άτιμα φάρμακα τα cyclacur... Υπάρχουν κορίτσια που δεν τις παχαίνουν κι άλλες που τις αδυνατίζουν, εγώ ήμουν από τις άτυχες που έπαιρνα κιλά κάθε φορά με τα cyclacur, συν πρήξημο. Αφού το ανακάλυψες νωρίς πρόσεξε το όσο μπορείς. Εμένα μου δημιουργούσαν τρομερή πείνα και ήταν δύσκολο να το κοντρολάρω. Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Εύχομαι να ανταμειφθούν οι κόποι σου σύντομα!

5 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μπράβο ρε κοριτσάρα!! Άντε, να βλέπουμε τέτοια χαρμόσυνα να παίρνουμε θάρρος κι εμείς. Έτσι όμορφα να συνεχιστεί μέχρι να τον πάρεις στην αγκαλιά σου ❤

 

Εγώ κορίτσια έλαβα σήμερα τα αποτελέσματα από την εξέταση Νίκα. Χρόνια ενδομητρίτιδα όπως το περίμενα. Ξεκινάμε αντιβιώσεις και εγχύσεις. Και έχω σιχαθεί πλέον τα φάρμακα, δεν τα μπορώ άλλο. Και να φανταστείτε μεγάλωσα σε οικογένεια εντελώς κατά των φαρμάκων, πήγα 25 για να πάρω αντιβίωση, ούτε αντιπυρετικό δεν είχα πάρει ποτέ. Και τώρα έχω γίνει χορηγός του φαρμακείου της γειτονιάς :(

 

Ωχ βρε Κατερινάκι, λυπάμαι γι' αυτό, ακούγεται όντως βαριά αυτή η θεραπεία... Και σε καταλαβαίνω πολύ καλά γιατί κι εγώ προσπαθώ να αποφεύγω τα φάρμακα γενικά. Σκέψου όμως ότι αυτή η θεραπεία μπορεί να είναι και η λύση που χρειάζεσαι για να γίνεις μανούλα! Θα κρατήσει πολύ καιρό? Μετά από πόσο διάστημα θα είσαι έτοιμη για εμβρυομεταφορά? Ελα, θα είναι η τυχερή αυτή τη φορά σίγουρα!!! Μερικές φορές είναι καλύτερα να σου βρίσκουν κάτι, γιατί ξέρεις και πώς να το αντιμετωπίσεις. Τα ανεξήγητα είναι τα πιο δύσκολα, δεν ξέρεις πώς να βοηθηθείς... Ολα θα πάνε καλά, θα δεις και σύντομα θα είσαι έγκυος! Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και ανταποδίδω θερμά!!

4 ώρες πρίν, Katrin85 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστω πολυ για την στήριξη!!! Είχα να μεγάλο 0.100 χαχαχαχ παμε για αλλά ήμουν σίγουρη το ένιωθα 

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου... Καταλαβαίνουμε όλες πόσο πονάς και δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς, μόνο μια ζεστή αγκαλιά από μένα και την ευχή να είναι η επόμενη φορά η τυχερή σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ζαργαναρα είπε:

Εγώ είμαι στο Έλενα και είναι πολύ καλά οικονομικά εκεί και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη από εκεί .το μόνο κακό είναι ότι είναι μόνο πρωί!δες και τις γνώμες από τα άλλα κορίτσια.και αν θες την βοήθεια μου για το Έλενα στείλε μου

Στο Έλενα πήγα στο ενδοκρινολογικο και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Εγώ τώρα έχω ψιλό τελειώσει με την κατάψυξη και προχωράω σε εξωσωματική. Είμαι ευχαριστημένη από τον γιατρό μου και δεν θέλω να τον αλλάξω αλλά αν ξεκίναγα τώρα θα το σκεφτόμουν σοβαρά για το Έλενα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

πήγα στο γιατρό κ τα νέα είναι καλά,

το nipt βγήκε καλό, ο υπέρηχος έδειξε ένα υγιές παιδί το οποίο είναι σίγουρα αγοράκι. 

Μπράβο κορίτσι μου ♥️ Γεμίσαμε υπεροχα αγοράκια στις κοιλίτσες! Να το χαρείς απόψε δω και στο εξής όσο πιο ξέγνοιαστα γίνεται! Μόνο χαρές εύχομαι!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

πήγα στο γιατρό κ τα νέα είναι καλά,

το nipt βγήκε καλό, ο υπέρηχος έδειξε ένα υγιές παιδί το οποίο είναι σίγουρα αγοράκι. 

Συγχαρητήρια!!Πανέμορφα νέα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 17 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

πήγα στο γιατρό κ τα νέα είναι καλά,

το nipt βγήκε καλό, ο υπέρηχος έδειξε ένα υγιές παιδί το οποίο είναι σίγουρα αγοράκι. 

Μπράβο κοτοπουλακι. Πολλά αγόρια μαζεύτηκαν, άντε γιατί έχουμε έλλειψη. Με το καλό κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Σποράκι είπε:

Καλησπέρα. Είμαι ακριβώς στην ίδια φάση με εσένα τον τελευταίο 1,5 χρόνο. Τώρα είμαι 38. Έχω κάνει ήδη 14 ωοληψιες και συνεχίζω. Απλά τώρα αποφάσισα να προχωρήσω με δότη. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα να σε βοηθήσω γιατί θα σου φύγουν πολλά χρήματα και είναι κρίμα!!! Μην βιαστείς να αποφασίσεις. 

@Σποράκι και @Kk85 είστε άξιες θαυμασμού και οι δυο! Ήταν η επόμενη κίνησή μου αν δεν έβρισκα μέχρι κάποια συγκεκριμένη ηλικία τον άντρα μου. Εσείς και αν δεν το αξίζετε να γίνεται μανούλες! Είμαστε εδώ να σας στηρίζουμε, δεν είστε μόνες! ♥️

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, happiness79 είπε:

Άτιμα φάρμακα τα cyclacur... Υπάρχουν κορίτσια που δεν τις παχαίνουν κι άλλες που τις αδυνατίζουν, εγώ ήμουν από τις άτυχες που έπαιρνα κιλά κάθε φορά με τα cyclacur, συν πρήξημο. Αφού το ανακάλυψες νωρίς πρόσεξε το όσο μπορείς. Εμένα μου δημιουργούσαν τρομερή πείνα και ήταν δύσκολο να το κοντρολάρω. Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Εύχομαι να ανταμειφθούν οι κόποι σου σύντομα!

Ωχ βρε Κατερινάκι, λυπάμαι γι' αυτό, ακούγεται όντως βαριά αυτή η θεραπεία... Και σε καταλαβαίνω πολύ καλά γιατί κι εγώ προσπαθώ να αποφεύγω τα φάρμακα γενικά. Σκέψου όμως ότι αυτή η θεραπεία μπορεί να είναι και η λύση που χρειάζεσαι για να γίνεις μανούλα! Θα κρατήσει πολύ καιρό? Μετά από πόσο διάστημα θα είσαι έτοιμη για εμβρυομεταφορά? Ελα, θα είναι η τυχερή αυτή τη φορά σίγουρα!!! Μερικές φορές είναι καλύτερα να σου βρίσκουν κάτι, γιατί ξέρεις και πώς να το αντιμετωπίσεις. Τα ανεξήγητα είναι τα πιο δύσκολα, δεν ξέρεις πώς να βοηθηθείς... Ολα θα πάνε καλά, θα δεις και σύντομα θα είσαι έγκυος! Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και ανταποδίδω θερμά!!

Λυπάμαι πολύ κοριτσάκι μου... Καταλαβαίνουμε όλες πόσο πονάς και δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς, μόνο μια ζεστή αγκαλιά από μένα και την ευχή να είναι η επόμενη φορά η τυχερή σου!

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Tselek είπε:

Μπράβο κορίτσι μου ♥️ Γεμίσαμε υπεροχα αγοράκια στις κοιλίτσες! Να το χαρείς απόψε δω και στο εξής όσο πιο ξέγνοιαστα γίνεται! Μόνο χαρές εύχομαι!!

 

πρίν από 15 λεπτά , Αγάπ είπε:

Συγχαρητήρια!!Πανέμορφα νέα!!

 

πρίν από 15 λεπτά , Σποράκι είπε:

Μπράβο κοτοπουλακι. Πολλά αγόρια μαζεύτηκαν, άντε γιατί έχουμε έλλειψη. Με το καλό κορίτσι μου!

Σας ευχαριστώ κορίτσια, μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κουίζ εμβρυομεταφορας....

Έχω στην κατάψυξη 2 έμβρυα Grade 1 και αλλα δυο Grade 2, όλα 3ων ημερών.

Τι μεταφέρω στην πρώτη μου ετ?

Έχω στην κατάψυξη και ωάρια γιατί έχουμε θέμα με το σπέρμα και δεν κατάφεραν να βρουν αρκετα σπερμ. για να τα γονιμοποιησουμε όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...