Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , Kate92 είπε:

Σας ευχαριστώ όλες κοριτσια μου! 

Τα εμβρυακια ήταν ποιοτικά αα και αβ μου είπε η εμβρυολογος. Εγώ είχα διαβάσει στο φόρουμ ότι τέτοια αξιολόγηση δίνουν στις βλαστοκυστες, οπότε ρώτησα και για τις διαιρέσεις τους. Μου είπαν ότι το πρωί της Τρίτης μέρας είχαν ξεπεράσει τις 8 διαιρέσεις και έφτασαν τις 10. Χαρακτηριστικά μου είπε ότι αναπτύσσονται γρήγορα και ειναι σα να εφτασαν στο απόγευμα της ίδιας μέρας. Και να μην ανησυχώ, γιατί υπαρχουν έρευνες που δειχνουν ότι αυτά τα εμβρυακια έχουν καλή δυναμική. Εύχομαι ένα θετικό τεστ και σε εσένα κορίτσι μου! Δύο έβαλες? Τι διαιρέσεις είχαν? 

Εγώ έβαλα μόνο ενα εμβρυακι 7 διαιρέσεων...δεν είχα άλλο!αλλά και εμένα μου είπε ο εμβρυολογος ότι έχει πιθανότητες γιατί το βλέπει να αναπτύσσεται πολύ καλά. Τώρα τι να σου πω?δεν έχω και πολλες ελπιδες. θα δείξει την 1.8 που θα κάνω χοριακη...σου εύχομαι μια τέλεια χοριακη αύριο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Nana82 είπε:

Εγώ έβαλα μόνο ενα εμβρυακι 7 διαιρέσεων...δεν είχα άλλο!αλλά και εμένα μου είπε ο εμβρυολογος ότι έχει πιθανότητες γιατί το βλέπει να αναπτύσσεται πολύ καλά. Τώρα τι να σου πω?δεν έχω και πολλες ελπιδες. θα δείξει την 1.8 που θα κάνω χοριακη...σου εύχομαι μια τέλεια χοριακη αύριο!!!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Κάνε κι εσύ λίγη υπομονή ακόμα και όλα θα πάνε καλά! Είναι δύσκολες αυτές οι μέρες! Επίσης μην ψάχνεις συμπτώματα. Χιλιοειπωμενο αλλά αληθινό τελικα. Δεν έχω τίποτα απολύτως. Τίποτα που δε θα είχα αν περίμενα απλά περίοδο. Λίγα πονακια μόνο έχω εδώ 2 μέρες. Άσε που με έχει πιάσει το στομάχι μου εδώ και 4 μέρες και δεν μπορώ να σταθώ. Όχι αναγουλα. Πόνος και φούσκωμα τρομερό, σαν δυσπεψία. Μέχρι σε γαστρεντερολογο πήγα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Συγχαρητήρια!!! Με το καλό, μια ήρεμη και όμορφη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

1 ώρα πρίν, Penaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Αυριο θα κάνω υστεροσκοπηση στο ιατρειο του γιατρου χωρίς μέθη για να παρει δείγμα από τη μήτρα για μικρόβια μικροβιωμα.Μου ειπε μια ώρα νωρίτερα να παρω παυσιπονο. Ρώτησα τη γραμματέα όταν έκλεισα το ραντεβού κ είπε για buscopan plus. Η φαρμακοποιος όμως μου ειπε οτι αυτό είναι για τις συσπασεις κ οχι για τον πονο. Έχετε κάποιο να μου προτεινετε? 

Καλησπέρα. Και εγώ buscopan plus είχα πάρει για το ngs, αυτό δίνουν. Νομιζω ότι επειδή πειράζουν το ενδομήτριο είναι λογικό μετά να έχει συσπάσεις και για αυτό το προτείνουν. Τον πόνο δεν τον γλιτώνεις για λίγα δευτερόλεπτα που σου παίρνει το δείγμα, δεν ειναι κάτι τρομερό. Πάρε το buskopan όπως σου είπαν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Συγχαρητήριαααα!!!! Με το καλό εύχομαι! Να πάνε όλα τέλεια!

@Nana82 υπομονή και καλά αποτελέσματα και σε σένα!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Συγχαρητηρια κορίτσι μου. Πολύ έντονες οι γραμμές. Καλή χοριακη τώρα 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Nana82 είπε:

Εγώ έβαλα μόνο ενα εμβρυακι 7 διαιρέσεων...δεν είχα άλλο!αλλά και εμένα μου είπε ο εμβρυολογος ότι έχει πιθανότητες γιατί το βλέπει να αναπτύσσεται πολύ καλά. Τώρα τι να σου πω?δεν έχω και πολλες ελπιδες. θα δείξει την 1.8 που θα κάνω χοριακη...σου εύχομαι μια τέλεια χοριακη αύριο!!!

Καλησπέρα, εύχομαι μια τεράστια και άκρως χορταστική χοριακη..έχουμε το ίδιο όνομα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nana82 είπε:

Εγώ έβαλα μόνο ενα εμβρυακι 7 διαιρέσεων...δεν είχα άλλο!αλλά και εμένα μου είπε ο εμβρυολογος ότι έχει πιθανότητες γιατί το βλέπει να αναπτύσσεται πολύ καλά. Τώρα τι να σου πω?δεν έχω και πολλες ελπιδες. θα δείξει την 1.8 που θα κάνω χοριακη...σου εύχομαι μια τέλεια χοριακη αύριο!!!

Κι εγω 1/8  εχω χοριακη!! Μακαρι να ειναι τυχερη η πρωτομηνια:wub:

@Kate92  Eιχα μεινει εκει που δεν ξερατε αν θα κανετε καπακι μετα την ωοληψια τη μεταφορα! Πολυ χαιρομαι!
Τωρα θα πας με αλλη διαθεση για τη χοριακη :wink: 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , eleonora85 είπε:

Κι εγω 1/8  εχω χοριακη!! Μακαρι να ειναι τυχερη η πρωτομηνια:wub:

@Kate92  Eιχα μεινει εκει που δεν ξερατε αν θα κανετε καπακι μετα την ωοληψια τη μεταφορα! Πολυ χαιρομαι!
Τωρα θα πας με αλλη διαθεση για τη χοριακη :wink: 

Πολύ δύσκολη η αναμονη!! Μακάρι ο Αύγουστος να είναι τυχερός μήνας για όλες μας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , eleonora85 είπε:

Κι εγω 1/8  εχω χοριακη!! Μακαρι να ειναι τυχερη η πρωτομηνια:wub:

@Kate92  Eιχα μεινει εκει που δεν ξερατε αν θα κανετε καπακι μετα την ωοληψια τη μεταφορα! Πολυ χαιρομαι!
Τωρα θα πας με αλλη διαθεση για τη χοριακη :wink: 

Την κάναμε παρ όλο που είχα ακόμα πόνο την τρίτη μέρα. Μετά ηρέμησα κάπως και έπειτα ξεκίνησε το στομάχι μου. Ευχαριστώ κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα και σε εσένα!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Kate92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια! Για όσες θυμάστε έκανα εμβρυομεταφορα δύο έμβρυα τρίτης μέρας την τρίτη 12/7. Χθες έκλειναν οι 14 μέρες. Αποφάσισα ν πάω για χοριακη τη Δευτέρα (ο γιατρός ζήτησε την τρίτη). Σήμερα λοιπόν, επειδή ο καλός μου σύζυγος δεν κρατιόταν με έβαλε πριν λίγο να κάνω τεστακι. Και είναι θετικό. Θα πάω να το βάλω στο προφίλ να μου πείτε πως σας φαίνεται. Δεν μπορώ να το πιστεψω. Κλαίω και είμαι μουδιασμενη! 

Κοπελα μου σήμερα εισαι στη 12η μερα απο εμβρυομεταφορα. Κ την Τριτη θα εισαι στην 14η γι αυτο ο γιατρος σου ειπε να πας Τρίτη. 

Συγχαρητηρια εισαι έγκυος!! Πολυ χαίρομαι με τέτοια νεα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Kate92 είπε:

Την κάναμε παρ όλο που είχα ακόμα πόνο την τρίτη μέρα. Μετά ηρέμησα κάπως και έπειτα ξεκίνησε το στομάχι μου. Ευχαριστώ κορίτσι μου! Καλά αποτελέσματα και σε εσένα!! 

Σε ευχαριστω πολυυυ!
Το στομαχι ειναι συμπτωμα η απο τα φαρμακα;;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Penaki είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Αυριο θα κάνω υστεροσκοπηση στο ιατρειο του γιατρου χωρίς μέθη για να παρει δείγμα από τη μήτρα για μικρόβια μικροβιωμα.Μου ειπε μια ώρα νωρίτερα να παρω παυσιπονο. Ρώτησα τη γραμματέα όταν έκλεισα το ραντεβού κ είπε για buscopan plus. Η φαρμακοποιος όμως μου ειπε οτι αυτό είναι για τις συσπασεις κ οχι για τον πονο. Έχετε κάποιο να μου προτεινετε? 

Καλα σου ειπε η μαια αυτο να πάρεις. Και στην σαλπιγγογραφια και σε ολα buskopan δίνουν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eleonora85 είπε:

Σε ευχαριστω πολυυυ!
Το στομαχι ειναι συμπτωμα η απο τα φαρμακα;;

Δεν έχω ιδέα. Δύο βράδια δεν μπορούσα να κοιμηθώ από τον πόνο. Μέχρι και για έμφραγμα φοβήθηκα. Έφτανε ως το στήθος. Τώρα ηρέμησα από τον πόνο, αλλά αισθάνομαι ενα τεραστιο βάρος στο στομάχι. Σα να έχω φάει παααρα πολύ και έχω μια πέτρα.  

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θα ήθελα τα φώτα σας. Έχω μεταφέρει μέχρι τώρα 10 γονιμοποιημένα ωάρια και το αποτέλεσμα ήταν πάντα μηδέν (δεν έγινε ποτέ εμφύτευση). Έκανα όλες τις εξετάσεις και είναι οκ εκτός από εικόνα πολικυστικών και μορφολογία στο σπέρμα. 

Ο γιατρός προτείνει προεμφυτευτικο. Εγώ φοβάμαι για το αποτέλεσμα και σκέφτομαι τα δανικά διότι τα χρήματα είναι περιορισμένα, εσείς τι θα κάνατε στη θέση μου ; Ετών 41

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...